EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UKda nasıl Yaşar?

Bir ingiliz vatandaşıyla bağları olan kişilerin başvurduğu vize türleridir. Ayrıca further leave to remain (FLR-M) ve indefinite leave to remain (ILR-M) başvuruları buraya
t&a
Forumvisa4uk Süper Üye 4. Kademe
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
İletişim:

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UK'da nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen t&a »

Tamam aynen dediğim gibi o en sonda olanı vermeyecekseniz çünkü orada ise diyor.... diğeride niyet mektubu ve uçak biletleri vs. olabilir.. belki ev tutar gider erkenden o olabilir vs...
Kaizen78
Hareketli
Hareketli
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Başak

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UK'da nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen Kaizen78 »

Bu arada yalnış bir yere konuyu açmış olmam arkadaşlara yardım etmeyeceğim anlamına gelmiyor..
fakat izninle önce bilgileneyim, sonra üzerime düşen görevi yerine getiririm. hemde çok büyük bir keyif ile.
Ben daha önce seni düşündüğüm için, yoruldugun için arkadaşların taşın altına ellerini koymasını istedim.
ki sende dedin ki, bilgi sahibi olmayabilirler sordugun soru ile alakalı. bu neden ile yalnış şeyler yazmak istemezler demişsin ki, haklısın.

yani burada her isim kendi işi içi bilgi almak istiyor. benim konuyu sürekli buraya taşımam ve ısrarla sonuca doğru ilerlememin neresi hata? aynı şeyi sende yapmışsın demişsin.

açıkçası şaşırdım ne yapmışım :)

evt sohbet ortamına aynı konuyu bir daha kopyalamam forum kurallarını çiğnemiş gösterebilir beni.
ama aynı şeyi sendee yapıyorsun derseniz yada, kendi konuna konsantre oluyorsun derseniz biraz ilginç gelir açıkcası bu sitem bana :)

ama yine de daha dikkatli oluruz. iyi çalışmalar
Değerli Arkadaşlar,
EU vatandaşları ile evli tüm arkadaşlarım şahsıma sorularını yönlendirebilirler... Net ve güncel bilgiler ile kendilerine destek olmaya çalışırım...
İyilik yap denize at! Balık bilmez ise, Rabbim bilir...
t&a
İletişim:

Kaizen78 ilk foruma kayıt olduğunda da aynı başlığı 4-5 başlığa birden kopyalamıştın hatırlarsan ve sonra 1 tanesi dışında diğerlerinin silindiğini farketmişsindir... Senin bu başlıkta yazdığın yazıya cevap gelmediği için tekraren yazını sohbet odasına taşıman yanlış.
Dikkat edersen bu başlıkta 1 önceki sayfada bir çok önemli bilgi paylaştım araştırarak ki hiç bir bilgim de olmadığı halde bulma yoluna gidiyorum. Bulunca da herkes için paylaşıyorum.

Kısacası demek istediğim her mesaj uygun olduğu başlıkta yer almalı yoksa ben bu yazışmaları hep takip etmek ve taşımak zorunda kalıyorum... Senin ısrarla bu başlıkta paylaşım yapmanda sorun yok zaten. Anlamış olduğunu umuyorum...
Kaizen78
Hareketli
Hareketli
Vize Türü:

bu kısmı anladım zaten. benim takıldığım başka bir şeydi. onu da belirttim. :)

iyi çalışmalar
Değerli Arkadaşlar,
EU vatandaşları ile evli tüm arkadaşlarım şahsıma sorularını yönlendirebilirler... Net ve güncel bilgiler ile kendilerine destek olmaya çalışırım...
t&a
İletişim:

ben de sana onu diyorum. aynı şeyi sende yapmışsın diyorum evet çünkü dışarıdan görünen de bu şekilde yani arkadaşlara getirdiğin eleştiriden farklı bir şey gözükmüyor ki dışarıdan kusura bakma ama benim gördüğüm o. Neden böyle düşündün dersen.

1 ) Kendi konun dışında hiç bir konuda yazmamış olman
2 ) Cevap gelmediği anlarda sorularının dikkat çekmesi için başka konulara da yazını yapıştırıyor olman...

He hani gerçeğinde öyle bile olsa açıkçası benim için yada forum için bu bir sorun değil. Senin tercihin kimse kimsenin konusu hakkında yorum yazmak yada yardımcı olmaya çalışmak zorunda da değil... Bir çok kişi bu şekilde hatta çoğu o kadar bireysel olarak benden yardım aldığı halde vizelerini alır almaz gittikleri de çok oldu... Ama genel olarak sorun değil. O kişilere ben kırgın da olabilirim ama dediğim gibi forumun işleyişini etkilemez . Bireysel olarak muhasebemin olduğu kişilerle benim aramdaki hisler ve düşüncelerdir... Demek istediğim o yazıları bir çok yere kopyalayarak dışarıdan olay bu şekilde gözükür. Sadece belirtmek istedim. Neyse başlıkta konu baya bir dağıldı son mesajlarla . Bundan sonrasını özel mesajlarla istersen yazalım birbirimize eğer yazmak istersen...
Kaizen78
Hareketli
Hareketli
Vize Türü:

Ben seninle bu ortam da, bu işe 2 3 yılını vermiş kişilerden bahsettim. benim gibi 8-10 gündür bu forumda olan isimlerden değil. onlar ne öğrendi ki neyime cevap versinler. Benim muhtemelen 10. günüm bu orta mda. şuan burada, bu forumda bir soru gelse EU vatandaşı ile evli bir arkadaştan, muhtemelen soracagı sorunun % 90ına cevap verebilirim. Neden? sora sora :) belgeler ile, resmi kurumların ağzından duyduklarım ile, sizlerin desteği ile vs vs.

ki kaldı ki, sırf senin koşuşturduğunu çok gördüğüm içi sana destek olsun diye o yorumu yaptım. ki sende yarama merhem oldun şeklinde karşıladın..

hiç bir soruya cevap vermemişsin demişsin, girdiğim tarihten sonra, yavaş yavaş bilgi sahibi oldugum konular ile alakalı bir soru çıkmadı ki karşıma cevap verebileyim keyifle.? açılan başlıklar belli. bu konuda tecrübeli isimler belli. bu nedenledir ki, ben hala arkasındayım yargıladıgım olayın.

ilk günümdeki 5 ayrı yere açtıgım konu forum kurallarına uzak ve yeni oldugum bir davranış türüdür.
bugün yapmış oldugum, yani sohbet ortamında da aynı soruyu soruyor olmam cevap gelmedigi için değil, o forumda online sayısının 6 7 isime çıktıgını görmüş olmam. en azından bilen birine denk gelebilirim diye. ki bu konuda da forum kuralını çiğnemiş oluyorum sanırım..

Sen burada destek alıp, bir daha uğramayan isimlerden dolayı dilin yandığı için bu konuya biraz Fevri bakıyorsun ki, bunuda anlayabiliyorum. belirtmişsin de. geldiler işlerini gördüler gittiler diye.

Gerçi kimse cevap yazmak zorunda da değil demişsin sonunda, ee o kısmıda doğru tabi. artık o kişinin karakterine, kanına, vicdanına, ruhuna kalmış. o kısmı beni ilgilendirmez. zorla alınmaz ya bilgi kişinin ağzından.

Şimdi ben üzerime düşen görevi siz istediğiniz için değil ben sosyal sorumluluk mücadelesi adı altında keyif ile yaparım. forum içerisin de, EU vatandaşı ile evliyim, ingiltere de nasıl yaşarız! şeklinde soru gelirse çoğu soruları NET cevaplayabilirim. bu konuda da arkadaşları benim nickime yönlendirebilirsin..

Diyor ve konuyu bağlıyorum. umarım sende beni anlıyorsundur...
Değerli Arkadaşlar,
ronin
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaş

Okunmamış mesaj gönderen ronin »

selam arkadaşlar,

birsey ogrendım dogrumudur? turistik vizemle eşimin yanına gidip direkt national insurance a basvurabılıyormusum? dogrumudur acaba? yada residence carda da basvurabılıyormusum?
ne dıyosunuz?
t&a
İletişim:

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaş

ronin yazdı:selam arkadaşlar,

birsey ogrendım dogrumudur? turistik vizemle eşimin yanına gidip direkt national insurance a basvurabılıyormusum? dogrumudur acaba? yada residence carda da basvurabılıyormusum?
ne dıyosunuz?

Yalan haber uzgunum. Duydugun seyin kaynagini ve detaylarini yazarsan daha aciklayici olur seviniriz
ronin
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile

Valla ingilteredeki firmalardan geliyor bilgi ama benim kafama takılan türkiyeden olmam. ondan ötürümü olmuyor acaba?
ronin
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı

Arkadaslar bir ricam olucak,

eea permit için gerekli evrakların İngilizce linki varmı acaba?