Türk Ehliyetinin Bulgaristan"da full Bulgar ehliyetine değiştirilmesi

Ulaşım araçları ve yolları ile ehliyet başvuruları hakkında paylaşımlar
sherysam
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak

Re: Türk Ehliyetinin Bulgaristan"da full Bulgar ehliyetine değiştirilmesi

Okunmamış mesaj gönderen sherysam »

Mrhb. Türk ehliyetini BG ehliyete dönüştürünce , Yeni verilen BG ehliyetinin arka sol alt köşede Türkiyedeki trafik şubede kayıtlı olduğunuz Dosya numarası yazıyor.
BG ehliyetine dönüştürdükten sonra , her hangi bir kategori için başvurduğumuzda sadece Direksiyon sınavına girdiğimizi anladım forumdaki yazıdan. Yazılı sınava girmiyoruz değilmi ?
Yeni bir kategori için diyelim ki Direksiyon sınavından geçtik , BG KAT’tan alacagımız ehliyetin arka sol alt köşede ilk dönüşümde yapıldıgı gibi yine TR trafik şubedeki Dosya Numarası yazıyorsa İngilterede değiştirilemez . Ama o bölüm boş bırakılırsa İngiltere ehliyeti BG’den almış gibi sayar ve ehliyet dönüşümü yapar.
MetinBuca ve diğer arkadaşlarım sizlerin yardımlarını bilgi ve tecrübelerini bekliyoruz.
Lütfen yazın
coni077
Sözcü
Sözcü
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep

Okunmamış mesaj gönderen coni077 »

Ben kat a basvuru yapali 45 gun oldu hagla cikmadi ehliyet uk de gecermi bilmem ?
sherysam
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Kaç zaman oldu hiç kimse hiç birşey yazmadı , Arkadaşlar lütfen gelişmeleri paylaşın
coni077
Sözcü
Sözcü

Yahu paylasacazda ehliyeti kata vereli 2 olacak hagla cikmadi
MetinBuca
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü:
Burcu: Koç

Okunmamış mesaj gönderen MetinBuca »

sherysam yazdı:Mrhb. Türk ehliyetini BG ehliyete dönüştürünce , Yeni verilen BG ehliyetinin arka sol alt köşede Türkiyedeki trafik şubede kayıtlı olduğunuz Dosya numarası yazıyor.
BG ehliyetine dönüştürdükten sonra , her hangi bir kategori için başvurduğumuzda sadece Direksiyon sınavına girdiğimizi anladım forumdaki yazıdan. Yazılı sınava girmiyoruz değilmi ?
Yeni bir kategori için diyelim ki Direksiyon sınavından geçtik , BG KAT’tan alacagımız ehliyetin arka sol alt köşede ilk dönüşümde yapıldıgı gibi yine TR trafik şubedeki Dosya Numarası yazıyorsa İngilterede değiştirilemez . Ama o bölüm boş bırakılırsa İngiltere ehliyeti BG’den almış gibi sayar ve ehliyet dönüşümü yapar.
MetinBuca ve diğer arkadaşlarım sizlerin yardımlarını bilgi ve tecrübelerini bekliyoruz.
Lütfen yazın

öncelikle her kategori için değil sadece BE kategorisi yani remarkeli araba kategorisi için sadece direksiyon sınavı var. diğer tüm kategoriler için teori sınavı var malesef. alt kısımda evet TUR ve dosya yazısı mevcut ancak ilk sayfada analattığım şekilde B yi çevirip BE alırsanız kabul ediliyor. ben bu yolu izledim lakin ehliyetimi daha değiştirmedim. kamyon almaya karar verdiğim için BG"den. neden B kabul etmiyorlar BE kabul ediyorlar diye sorarsanız adamların açıklaması şu. evet siz B kategorisini Türkiye"den yani avrupa birliğinde olmayan bir ülkeden çıkardınız lakin BE kategorisi B den daha büyük olduğu için değişimi kabul ediyoruz. neden sadece B kabul etmediklerini neden red verdiklerini ekledim ilk sayfaya. ayrıca 3 gün önce bu dediklerime inanmayıp yinede şansımı deniyecem diyen bir arkadaşımda red yedi sadece B ile.

coni077 yazdı:Yahu paylasacazda ehliyeti kata vereli 2 olacak hagla cikmadi

hangi KAT "tan alıcaksınız hızlı için mi normal için mi başvurdunuz. ben kırcaaliden başvurdum 1 ayda hazırdı hatta 20 gün. hızlı olarak başvurmuştum.ama mesela arkadaşım asenovgradtan 2 ayda anca geldi. Kat"tan kat"a fark edebiliyor demek ki. bu arada B kesin şekilde kabul edilmiyor burda 3 gün önce sadece B ile başvuran red yiyen arkadaşım oldu. neden red verdikleri ile alakalı resimde ekledim ilk sayfaya.

bu arada DVLA son aradığımda Türk ehliyetini bulgara daha sonra BE kategorisi ile gelip burda değiştiren olduğunu söylediler yani bu yöntem şu an için kesin yöntem. ehliyetin değiştirilebilmesi için.
sherysam
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Arkadaşla kimseden ses çıkmadı yokmu yakın zamanda bg’den ehliyetini alan , gelişmeleri paylaşalım lütfen
sherysam
Acemi
Acemi
Vize Türü:

coni077 kardeş sen ne yaptın ehliyetin geldi mi
MetinBuca
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü:
Burcu: Koç

Okunmamış mesaj gönderen MetinBuca »

sherysam yazdı:Arkadaşla kimseden ses çıkmadı yokmu yakın zamanda bg’den ehliyetini alan , gelişmeleri paylaşalım lütfen

dostum sormak istediğini sorarsan daha fazla bilgi alabilirsin. yukarıda tüm gelişmeleri yazdım zaten. ben 5 ay önce yaptım bu işlemleri.İngiltere"de geçerli olmadığınıda lütfen atlamayın. boşa uğraşmış olursunuz. tabiki BE yada B den daha büyük kategori alırsanız BG den başka tabiki
coni077
Sözcü
Sözcü

Selamlar ehliyet cikmis 1 ay sonra gidip alacagim bilgileri paylasirum burdan
coni077
Sözcü
Sözcü

Arkadaslar BE direksiyon sinavina girecegim o kesin Burgaz bolgesinde tanidigi olan Turk surucu kursu varmi irtibata geceyim tesekkurler.