Bulgaristan pasaportu yenileme - bulgaristana girişte gereklilikler

Pasaport başvuru süreciyle ilgili paylaşımlar
yucelsenturk
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -

Bulgaristan pasaportu yenileme - bulgaristana girişte gereklilikler

Okunmamış mesaj gönderen yucelsenturk »

Merhaba arkadaşlar.

Tarihi geçecek olan Bulgaristan pasaportumu Londra'da yenilemek istiyorum. İnternet adresindeki ingilizce linkler çalışmadığı gibi konsolosluk numaralarından defalarca aramama ragmen kimseye baglanamadım. Internette birinin paylastıgı bulgarca bır lınkten randevu sayfasına ulastım ancak Londra konsoloslugu ıcın en erken tarih 22 mayıs olarak gorunuyor. Bu hiç mantıklı görünmüyor. Bununla ilgili bilgisi olan varsa pasaportumu nasıl yenileyebileceğimi hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatan olursa çok memnun olurum.

İkinci bir secenek olarak 2 günlüğüne Sofyaya gidebilirim. Oradan bulgarca bilen biriyle anlaşıp express servis ile 1 günde pasaportu almaya calışabilirim. Bu konuda bilgisi ya da Sofya da tanıdığı olan yazarsa cok memnun olurum.
MetinBuca
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç

Re: Bulgaristan pasaportu yenileme - bulgaristana girişte gereklilikler

Okunmamış mesaj gönderen MetinBuca »

mantik aranmaz bu islerde :) turk konsoloslugundan randevu aldim 2-3 ay sonrasina verdi. bulgar konsoloslugu daha beter. onceden gidip randevum yok beklicem bana sira gelirse gibisinden diyebiliyordunuz simdi nasil olur bilemem.
onceden bulundugunuz sehride cikarmak zorundaydiniz pasaportu. ancak su anda covidten dolayi istedginiz sehirden cikarmaniz mumkun. lakin exress yaparlar mi emin degilim. kimseyi bulamaz iseniz tercumanlar var ucretini odeyeyip yapabilirsiniz bu islemi. bulgarca hic bilmiyorsaniz.