Home student sayılmak

Eğitim hakkında her şey buraya !
bs35
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: spouse visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -

Home student sayılmak

Okunmamış mesaj gönderen bs35 »

Selamlar herkese,
Ben spouse visa ile buradayım 22 aydır. Normalde no public refund diye bir ibare var BRP kartımda. Ama geçenlerde üniversiteye başvururken 'home student' olarak sayılabileceğimiz hakkında bir şeyler okudum. Avukattan yazı almak gerekiyormuş. Bunun hakkında bilgisi olan ya da bu tarz işlerle ilgilenen avukat var mı biliyor musunuz? şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ggkhan
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç

Re: Home student sayılmak

Okunmamış mesaj gönderen ggkhan »

what you talking about? (:
Ilk Basvuru ; 23 Nisan 2015 // Onay ; 30 Agustos 2015
Uzatma ; 30 Agustos 2016 // Onay ; 14 Subat 2017
2. Uzatma ; 14 Agustos 2019 // Onay ; 22 Ekim 2019
ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; 27 Kasim 2020
CTZN ; 29 Kasim 2021 // Bio ; 01 Aralik 2021 // Onay ; Loading...

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..
bs35
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: spouse visa

Okunmamış mesaj gönderen bs35 »

ggkhan yazdı:what you talking about? (:
I'm talking about... :) Üniversiteye yüksek lisans için başvuru yapacağım. Ama vizemden dolayı hala uluslararası öğrenci olarak sayılıyorum. Bu da ücreti etkiliyor. Home student= İngiliz vatandaşları için yüksek lisans ücreti 7000 sterlin ise uluslararası öğrenciler için bu fiyat 3 katına kadar çıkıyor, 30.000 sterlin gibi. Bu durumda kariyerimi etkiliyor o yüzden vatandaşlığı beklemek istemiyorum. Benim durumumda birileri var mı diye bakıyorum. Daha önce avukata başvurup yazı alıp home student olarak başvurmuş birini gördüm ama bu 2011 tarihindeydi... That's all :lol:
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

Hocam ayni sey degildir muhtemelen, ama ben Ankara anlasmasi ile 2. senemde (muhtemelen 24-28. ayim falandir) yuksek lisans'a basvurdum ve uluslararasi ogrenci olarak odedim ucretimi. Hatta esim (dependent) da o ara universite programlari vs bakiyordu ve o da home stundent sayilmiyordu...

Benim aklimda kalan 3 yil gibi bir esik olduguydu bu home student isinde.. 3 yil UK'de kalmissan ama bu kalisin da sadece ogrencilikten dolayi degil de normal yasam icin 3 yil kalmis ve sonradan universiteye basvuruyorsan gibi sarti vardi.

Bu durumlar Covid sebebiyle esnetilmis olabilir. O sebepten universitenin ogrenci isleri muadili birimini arayarak ya da mail atarak sormak en iyisi. Ben bizim universite'deki ogrenci sorumlusundan hizli donus alabiliyordum.

Kolayliklar..
((bu arada bu isin Public Fund oldugunu sanmiyorum))