Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : [email protected]

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eki 2021 00:36

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10829 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1079, 1080, 1081, 1082, 1083  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2021 20:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
gelen e-mail'de oyle yaziyor registration kagidini local police station'a da birakabilirsiniz dior. BRP kartiniz ne kadar zaman da geldi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2021 20:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
gelen e-mail'de oyle yaziyor registration kagidini local police station'a da birakabilirsiniz dior. BRP kartiniz ne kadar zaman da geldi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2021 21:48 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Kova
gelvatandas yazdı:

Okay maili geldikten 1 hafta geçmeden geldi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2021 20:41 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yay
Priority service ile ILR ye basvuran oldu mu hic? Ilgili linkte ''Application to settle if you work, establish a business or invest in the UK'' ile ilgili bir bolum var ve onun da altinda ''Businessperson'' vizesinden bahsediyor. Businessperson diye bir vize olmadigindan ve tek bununla ilgili vize bizim vizemiz oldugumdan basvurabilecegimiz anlami cikiyor. Deneyen var mi?Bavurabiliyormuyuz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2021 08:58 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
Engineer1000 yazdı:
Priority service ile ILR ye basvuran oldu mu hic? Ilgili linkte ''Application to settle if you work, establish a business or invest in the UK'' ile ilgili bir bolum var ve onun da altinda ''Businessperson'' vizesinden bahsediyor. Businessperson diye bir vize olmadigindan ve tek bununla ilgili vize bizim vizemiz oldugumdan basvurabilecegimiz anlami cikiyor. Deneyen var mi?Bavurabiliyormuyuz?

ECAA icin priority servis yok bildigim kadariyla.

Biometric : 24 Ekim 2017
3 Yıllık Başvuru Sonucu: 7 Subat 2018
İkinci 3 Yıllık Uzatma Basvuru : 26 Eylül 2020
Biometric : 14 Ekim 2020
İkinci 3 Yıllık Uzatma Sonucu: 15 Haziran 2021

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2021 11:50 
Kullanıcı avatarı
Yakin zamanda ILR ye basvuracak olan var mi? aposto seninle tarihlerimiz cok yakindi uzatma doneminde. Basvurdun mu ILR'e?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2021 08:16 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 38
Vize Türü:
Misafir yazdı:
Yakin zamanda ILR ye basvuracak olan var mi? aposto seninle tarihlerimiz cok yakindi uzatma doneminde. Basvurdun mu ILR'e?

Hocam hanim ve cocuk Ekim sonu girdiydi o yuzden bu kez Ekim basinda basvuracagiz hep birlikte. Henuz hazirliklara baslamadim bile dogrusu. Yavastan bi dosya listesi olusturup girismem lazim o ise.

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2021 23:37 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 38
Vize Türü:
Selam dostlar,
Yavastan basladim belgeleri hazirlamaya. Iki uzatma basvurumda da "Progress Report" diye bir dokuman yazdiydim, digerlerinin Cover Letter dedigi seye karsilik gelir nitelikte icerigi. Gecmis yillarda ne yaptin, nasil dokumanlar sunuyorsun basvurunda vs.

Simdi o yazinin son paragrafinda onceden "bakin ben isleri iyi goturdum, uzatin vizemi yola devam edelim" diyordum... Bu kez isler farkli "benim isler iyi gidiyor, esim calisiyor, cocugum okuyor, tum bunlara devam edebilmemiz icin de settled status e gecmek istiyoruz" gibi bir sey diyeyim dedim... dedim de... ama bu ters teper mi diye bir cekindim.

Konunun tecrubelisi arkadaslar ne derler acaba? Biliyorum kimisi cover letter'i sadece dokuman listesini gozlerine sokmak maksatli kullaniyor ama, benim onceki basvurularda hep case'i saglamlastirmak gibi konumlanmisti..

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2021 06:31 
Kullanıcı avatarı
aposto yazdı:
Selam dostlar,
Yavastan basladim belgeleri hazirlamaya. Iki uzatma basvurumda da "Progress Report" diye bir dokuman yazdiydim, digerlerinin Cover Letter dedigi seye karsilik gelir nitelikte icerigi. Gecmis yillarda ne yaptin, nasil dokumanlar sunuyorsun basvurunda vs.

Simdi o yazinin son paragrafinda onceden "bakin ben isleri iyi goturdum, uzatin vizemi yola devam edelim" diyordum... Bu kez isler farkli "benim isler iyi gidiyor, esim calisiyor, cocugum okuyor, tum bunlara devam edebilmemiz icin de settled status e gecmek istiyoruz" gibi bir sey diyeyim dedim... dedim de... ama bu ters teper mi diye bir cekindim.

Konunun tecrubelisi arkadaslar ne derler acaba? Biliyorum kimisi cover letter'i sadece dokuman listesini gozlerine sokmak maksatli kullaniyor ama, benim onceki basvurularda hep case'i saglamlastirmak gibi konumlanmisti..

Konunun uzmani degilim ama bu yolun yolcusuyum :D
Bende bu ara ILR basvuracagim ve acikcasi yazdigimiz cover letter, progress report vs hic birini okuduklarini dusunmuyorum.

En son uzatma basvurumda yazdigim yazilarin tarihini degistirip uzatma istiyorum yerine senin dedigin gibi settled olmak istiyorum diyip yollamayi dusunuyorum.

Artik zaten bikkinlik geldi bu vize islerden.

Suan ise Turkiye'deyiz ve donunce basvuracagim ama acaba burdayken basvursam olur mu diye de dusunmuyo degilim. Tabi yazili kurallarda okudugum kadariyla yurtdisindan yapilan basvurularda basvurunuz gecersiz kalir diyo ve isin ucunda es, cocuk derken yuklu miktarda bir basvuru ucreti var. O yuzden aslinda riskede girmeye degmez.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2021 23:49 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar
2016 subat ilk vize onay.
Normal sartlarda 2021 subat ayinda sinirsiz oturuma basvuru hakkim dogmustu.
Durumum su ki ; uc yillik ilk uzatmami aldigim yil ani bir telefonla turkiyeye gidip uzun bir sure donemedim (yaklasik 5 ay ) ardindan birkac kere kisa sureli girisler cikislar yaparak totalde 16 ay gibi bir sureyi Turkiyede gecirmek zorunda kaldim. Bu surecte babam beyin tumoru teshisi ile 6 kere beyin ameliyati gecirdi ve bu sebeple %93 engelli kaldi. Ardindan butun cabalarimiza ragmen kurtaramadik,kaybettik.
Kalma sebebim hayati bir onem tasidigi icin ikinci uzatmami sorunsuz aldim, sorgulamadan verdiler hemen.
Ama henuz sinirsiz oturumuma basvuramadim. Totalde 5 yil icersinde 500 kusur gun Turkiyede kalmis oldum. Boyle bir durum ile karsilasmis ve sinirsiz oturuma basvurup onay almis birilerini taniyan var mi arkadaslar ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10829 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1079, 1080, 1081, 1082, 1083  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], YandexBot ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: