Ankara Anlasmasi 3 Yillik Basvurulari Buraya

Ankara anlaşması 1 yıllık , 3 yıllık ve süresiz oturum başvuruları
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -

Re: Ankara Anlasmasi 3 Yillik Basvurulari Buraya

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

Hayirli olsun torki. Su durumda ILR basvurabiliyorsunuz hemen sanirim degil mi?
busemb
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen busemb »

Selamlar,

Alan arkadaslara hayirli olsun.
Goruyorum ki 12 ay kadar bekleyenler varmis.
Benim daha 4 ay oldu. off Allahim.
Neden boyle? bu vize zaten kalkmis, bizimle son.
Bitirin ya iste. Giden gitsin kalan kalsin.
Politikaya bak ya, sanki ucuncu dunya ulkesinden siginmaci olarak geldik, kaderimizi bekliyoruz.
Hayir vizeye para odemiyoruz diye mi anlamadim.
Para mi odememiz lazim biryerlere ???

Neyse... benim 4 ay oldu iste.
Red alan varmi hic? yada ikinci uzatmada 1 senelik felan alan duydugunuz/gordugunuz?
Bir de bu IR35' lilara ne oldu cok merak ediyorum...

Saygilar
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Selamlar,
Hocam benim bildigim ir35 tum sektorlere uygulanan bir yasa yani contract is yapan herkesi etkiliyor. Kendi dukkani olup isletenler disinda hepimiz kapsam icerisindeyiz bir sekilde.
Ben IT sektorunde calisiyorum. Kendim ve cevremden gordugum outside ir35 kontratlar var piyasada ve cok buyuk sikinti yasanmadi (benim buyuk korkumun aksine).
busemb
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Selam,

Peki IR35 yuzunden bir sirketin Payroll'una girip, NI numarasini felan vermek zorunda kalan, daha sonra da Ankara Ans. vizesine uzatmaya basvuran duydunuz mu hic?
Bu halde bile vizeyi alan veya alamayan?
*bu hal dedigim IR 35 yuzunden payroll o girip gizli isci sinifina dusenler.
Var mi vize alan yoksa ret mi geliyor?

saygilar
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Benim kulaktan dolma duydugum (muhasebecim soylemisti) o sekilde uzatmaya basvurup alan olmus. Yani guidance dokumaninda acik acik disguised employee olup olmadigimizi kontrol etmeleri gerektigi yazarken bence riske etmemek gerekiyor, tabii ki herkesin kosullari sartlari farkli.

Eskiden kullandigim danisman da (bu son IR35 duzenlemesi oncesinde) bir muvekkilinin once reddedildigini (NHS'e yaptigi iste PAYE'sini odemis NHS) sonra itiraz edip o isten kazandigi paradan gecimini saglamadigini, o is disi gelirlerinden sagladigi gelirlerinin gecimini saglamaya yeterli oldugunu kanitlayip uzatmasini aldigini soylemisti.

Ama bu ikisi de kulaktan dolma ikincil kaynak haberleri dolayisiyla "take it with a pinch of salt"...
Londonboy
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen Londonboy »

Merhabalar,

Ben Ankara anlaşması üzerinden ILR aldım. Covid nedeniyle eşim 5 yıllık süreyi doldurmadigindan onun icin tekrar uzatma başvurusunda bulunduk Temmuz ayında ve bugün red kararı geldi. Açıklamaya göre ben artık ECAA Kurallarına tabi olmadığımdan dolayı eşim bu haktan yararlanamiyor vs seklinde sacma sapan bisey. Eskiden 2 yılı dolmadigi icin red alan eşlerin durumuna benzer bisey sanırım. Üstelik ingiliz vatandaşı bir oğlumuz olmasına rağmen red vermek icin resmen bahane arıyorlar...

Başından böyle bir durum geçen yada bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba?

Your leave has been cancelled for the following reason(s):
You applied for further leave to remain in the United Kingdom as the dependent spouse of Mr Kenan Cirik under the provisions of the Turkish EC Association Agreement but your partner does not have leave as a Turkish ECAA Business person as he was granted I.L.R. (KOL TEST) on 12 September 2019 and therefore the standstill clause does not apply in this instance. In view of this I am not satisfied that you are the dependant spouse of a person with leave to remain in the UK under paragraph 271 of HC 395 (as amended). Your application is therefore being refused in accordance with the ECAA Business person rules.
Londonboy
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen Londonboy »

Konuyu biraz araştırdım; acemi memur hatasına benziyor. Bahsedilen uzatma dokümaninda cidden ILR almış eşin depandantindan bahsetmiyor. Bu durum ILR/FLR dokümaninda değerlendirilmiş; eşi ECAA üzerinden ILR almış dependanta FLR yani uzatma verilebilir denmiş. Acemi memurun ya bu durumdan haberi yok yada bilerek yapıyorlar. İlgili dokümandan bahsedip itiraz edicez bakalım. Benzer durumla karşılaşan olursa, ILR rehber dokümanini inceleyip fikir sahibi olabilir.
sohbetci

Okunmamış mesaj gönderen sohbetci »

Arkadaslar binlerce magdur bekleyeniz bircok grup ve forumda birseyler yapmaya calisiyoruz asagidaki mesaji direkt yapistiriyorum sizden ricam anketi doldurmaniz, tesekkurler

Arkadaslar Independent gazetesi haberi bir sekilde yayimlanabilirse sesimizi duyurmamizi saglayacak cok iyi bir firsat yakalamis oluruz. Eminim ki bu ulkedeki her bakan, sabah koltugunua otururdugunda onune konulan ilk sey o gun medyada kendi bakanligi hakkinda cikan haberlerin bir ozetidir. Bu haberi okuyan bakan mutlaka ilgili public servant'i cagirir ve bu nedir diye sorar. Bir ihtimal bu sorunun cozulmesi icin bir aksiyonu harekete gecirebiliriz. Simdiye kadar MP'lere yazdik ve ya "auto reponse"li epostalar gonderdik. Kapali bir devrede yakindik durduk ve bir turlu orgutlenemedik. Hala magdur olmaya devam ediyor ve sonuc piyangosunun bize cikmasini bekliyoruz. Ustelik yasanan tum bu aksaklikta en ufak bir sucumuz olmadigi halde.

Asagidaki survey sadece eposta adresinizi, basvuru tarihinizi ve yorumunuzu soruyor. Isminizi veya herhangi bir kisiel detay bile vermenize gerek yok. Zaten cogumuz MP'lere veya HO'ya yazdik. Sadece yazismalardaki iligili paragrafi buraya eklemeniz yetecektir. Yarina kadar yeterli sayida katilim olursa tum cevapalari iligili gazeteciye gonderecez. Sayi cok olursa ciddiye aliniriz yoksa binlerce kisinin yasadigi bu sorun icin15 kisi toplaya bileceksek bu firsati kacirabiliriz. Birkac dakikanizi almayacak ve ya endiselenmenize sebep olmayacak bu anketi doldurursaniz belki de hic umulmadik sonuclar elde edebiliriz. Simdiden tesekkurler.

https://freeonlinesurveys.com/s/YWYHE9z8#/0
busemb
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Evet yaptim. umarim amacina ulasir.

-Bir gelisme var mi?
-Var ise nerden takip edebiliriz?
-Magdur kac kisi var?
-Veriler kimde tutuluyor?

sagolun
busemb
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Evet yaptim. umarim amacina ulasir.

-Bir gelisme var mi?
-Var ise nerden takip edebiliriz?
-Magdur kac kisi var?
-Veriler kimde tutuluyor?

sagolun

sohbetci yazdı:Arkadaslar binlerce magdur bekleyeniz bircok grup ve forumda birseyler yapmaya calisiyoruz asagidaki mesaji direkt yapistiriyorum sizden ricam anketi doldurmaniz, tesekkurler

Arkadaslar Independent gazetesi haberi bir sekilde yayimlanabilirse sesimizi duyurmamizi saglayacak cok iyi bir firsat yakalamis oluruz. Eminim ki bu ulkedeki her bakan, sabah koltugunua otururdugunda onune konulan ilk sey o gun medyada kendi bakanligi hakkinda cikan haberlerin bir ozetidir. Bu haberi okuyan bakan mutlaka ilgili public servant'i cagirir ve bu nedir diye sorar. Bir ihtimal bu sorunun cozulmesi icin bir aksiyonu harekete gecirebiliriz. Simdiye kadar MP'lere yazdik ve ya "auto reponse"li epostalar gonderdik. Kapali bir devrede yakindik durduk ve bir turlu orgutlenemedik. Hala magdur olmaya devam ediyor ve sonuc piyangosunun bize cikmasini bekliyoruz. Ustelik yasanan tum bu aksaklikta en ufak bir sucumuz olmadigi halde.

Asagidaki survey sadece eposta adresinizi, basvuru tarihinizi ve yorumunuzu soruyor. Isminizi veya herhangi bir kisiel detay bile vermenize gerek yok. Zaten cogumuz MP'lere veya HO'ya yazdik. Sadece yazismalardaki iligili paragrafi buraya eklemeniz yetecektir. Yarina kadar yeterli sayida katilim olursa tum cevapalari iligili gazeteciye gonderecez. Sayi cok olursa ciddiye aliniriz yoksa binlerce kisinin yasadigi bu sorun icin15 kisi toplaya bileceksek bu firsati kacirabiliriz. Birkac dakikanizi almayacak ve ya endiselenmenize sebep olmayacak bu anketi doldurursaniz belki de hic umulmadik sonuclar elde edebiliriz. Simdiden tesekkurler.

https://freeonlinesurveys.com/s/YWYHE9z8#/0