EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UKda nasıl Yaşar?

Bir ingiliz vatandaşıyla bağları olan kişilerin başvurduğu vize türleridir. Ayrıca further leave to remain (FLR-M) ve indefinite leave to remain (ILR-M) başvuruları buraya
ardayesilbag
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: EEA Famil Permit
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UK'da nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen ardayesilbag »

ardayesilbag yazdı:Arkadaşlar Merhaba,

Eşim Yunanistan, ben Türk vatandaşım. 3 yıllık evliyiz ve Yunanistanda da evliliğimizi işlettik. bende eşimde şu an için çalışmıyoruz. işlerimizden yeni ayrıldık. eşim EEA üye ülke vatandaşı olduğu için kendisinin ingilterede çalışma ve yaşama izni var diye biliyorum. bende kendisiyle birlikte ingilterede yaşamak istiyorum. eşim ve ben buradan family permit vizesine başvurup birlikte ingiltere de yaşayabilir miyiz ? yoksa eşimin önceden oraya gidip çalışıp ev tutması ve bunları sizinde bahsettiğiniz kriterlerde kanıtlaması mı gerekiyor ? benim durumumda olup, başvurupta vize alan var mıdır ? :)

Teşekkürler.

aslında bu konuyla ilgili bir çok şey sitede konuşulmuş ancak; site çöktüğü için en faydalı entryler silinmiş :(
EEA Famil Permit Başvuru: 26.02.2019
EEA Family Permit Sonuç: 19.03.2019 - Olumlu
Kullanıcı avatarı
PelikaN
Hareketli
Hareketli
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA Residence Card
Burcu: Aslan

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UK'da nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen PelikaN »

Eşim Yunanistan, ben Türk vatandaşım. 3 yıllık evliyiz ve Yunanistanda da evliliğimizi işlettik. bende eşimde şu an için çalışmıyoruz. işlerimizden yeni ayrıldık. eşim EEA üye ülke vatandaşı olduğu için kendisinin ingilterede çalışma ve yaşama izni var diye biliyorum. bende kendisiyle birlikte ingilterede yaşamak istiyorum. eşim ve ben buradan family permit vizesine başvurup birlikte ingiltere de yaşayabilir miyiz ? yoksa eşimin önceden oraya gidip çalışıp ev tutması ve bunları sizinde bahsettiğiniz kriterlerde kanıtlaması mı gerekiyor ? benim durumumda olup, başvurupta vize alan var mıdır ? :)

Teşekkürler.

Merhaba,

Eşiniz ile ilişkinizi kanıtlayacak belgeleri edinip ve destekleyici birkaç dökümanla beraber gerekli başvuruyu yaparak Family Permit alabilirsiniz. Eşinizin çalışma ve oturma izni EU vatandaşı olduğu için mevcut. Onun üzerinden sizde faydalanarak dediğim gibi EEA FP'ye en kısa sürede başvurabilirsiniz.
EEA FP Başvuru: 08/11/2018 Istanbul
Karar Verildi: 22/11/2018 10 İş Günü
Sonuç: Olumlu

EEA2 QP + FP Başvuru: 30/01/2019 London
HO Acknowledgement E-mail: 31/01/2019
Bio Letter Received on: 15/02/2019 (Dated 12/02/2019)
Biometrics Enrolled on: 15/02/2019
COA With Work: 22/02/2019 (Dated 19/02/2019)
Resident Card Received on: 04/03/2019 (Dated 27/02/2019)
ardayesilbag
Acemi
Acemi

PelikaN yazdı:

Teşekkürler.

Merhaba,

Eşiniz ile ilişkinizi kanıtlayacak belgeleri edinip ve destekleyici birkaç dökümanla beraber gerekli başvuruyu yaparak Family Permit alabilirsiniz. Eşinizin çalışma ve oturma izni EU vatandaşı olduğu için mevcut. Onun üzerinden sizde faydalanarak dediğim gibi EEA FP'ye en kısa sürede başvurabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Belgeleri topluyoruz. web başvurusunu bugün yapacağız. sonuçları buradan paylaşacağım. :)
ardayesilbag
Acemi
Acemi

merhaba,

formu doldururken bir yerde karıştık. bilgisi olan acil cevap verebilirse sevinirim. Formun "Family Details" kısmında "Spouse/partner" kısmında eşimin (yunanistan vatandaşı) bilgilerini girdik. ancak formun devamında "Anne" ve "Baba" bilgileri var. bu bilgiler benim anne baba bilgilerim mi yoksa eşimin (sponsorun) anne baba bilgilerimi ? yardım lütfen :)

soru.JPG
Kullanıcı avatarı
PelikaN
Hareketli
Hareketli

ardayesilbag yazdı:merhaba,

formu doldururken bir yerde karıştık. bilgisi olan acil cevap verebilirse sevinirim. Formun "Family Details" kısmında "Spouse/partner" kısmında eşimin (yunanistan vatandaşı) bilgilerini girdik. ancak formun devamında "Anne" ve "Baba" bilgileri var. bu bilgiler benim anne baba bilgilerim mi yoksa eşimin (sponsorun) anne baba bilgilerimi ? yardım lütfen :)

soru.JPG

Sizin kişisel bilgilerinizi altinda kendi anne ve babanızın bilgileri olacak.. :)

Kullanıcı avatarı
Uovardar
Hareketli
Hareketli
Vize Türü: Pre-Settlement
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen Uovardar »

srbk yazdı:
imbik yazdı:UK disinda beraber mi yasiyorsunuz, yoksa esin UK de mi, cocugunuz Litvania vatandasi mi gibi detaylari belirtmemissin ama cocugunuz oldugu detayini gozonunde bulundurarak asagida bizim 5 ay once ailecek istanbul dan yaptigimiz basvurunun detaylarini bulabilirsin, basarilar;

http://www.ingiltereforumu.com/viewtopi ... =70&t=2536

Merhaba imbik, aslında dün çok sonra araştırırken bu yazına ulaştım ve çıktısını bile aldım. Çok faydalı olmuş, teşekkür ederim.
İstanbul'da beraber yaşıyoruz, oğlum Litvanya vatandaşı. Bu hafta gerekli evrakları toplayıp başvuru işlemlerini yapmak istiyoruz. Başvuru formunu doldururken sıkıntı yaşadığım noktalarda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba site çöktükten sonra ilgili sayfa gitmiş, verebileceğiniz bir link varmı? Üzerime tapular bunları ingilterede çevirtebilirmiyim? yoksa Türkiyeyemi göndermem gerekir? 6 aylık family permit vizesi ile Edinburgh tayım ve 5 yıllık oturum iznine başvurmaya hazırlanıyorum.
EEA FP
Başvuru : 14/11/2018 ISTANBUL
Karar Verildi : 23/11/2018 9 Gün (7 İş Günü)
Sonuç : 26/11/2018 Vize Olumlu

Pre-Settlement Status EU Exit Application (Android)
Application Posted Online : 04/04/2019
HO Acknowledgement E-mail : 04/04/2019
Biometrics Enrolled on : 05/04/2019
COA With Work : 25/04/2019
Pre-Settlement Acknowledgement E-mail : 28/04/2019
Kullanıcı avatarı
PelikaN
Hareketli
Hareketli

Uovardar yazdı:
srbk yazdı:
imbik yazdı:UK disinda beraber mi yasiyorsunuz, yoksa esin UK de mi, cocugunuz Litvania vatandasi mi gibi detaylari belirtmemissin ama cocugunuz oldugu detayini gozonunde bulundurarak asagida bizim 5 ay once ailecek istanbul dan yaptigimiz basvurunun detaylarini bulabilirsin, basarilar;

http://www.ingiltereforumu.com/viewtopi ... =70&t=2536

Merhaba imbik, aslında dün çok sonra araştırırken bu yazına ulaştım ve çıktısını bile aldım. Çok faydalı olmuş, teşekkür ederim.
İstanbul'da beraber yaşıyoruz, oğlum Litvanya vatandaşı. Bu hafta gerekli evrakları toplayıp başvuru işlemlerini yapmak istiyoruz. Başvuru formunu doldururken sıkıntı yaşadığım noktalarda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba site çöktükten sonra ilgili sayfa gitmiş, verebileceğiniz bir link varmı? Üzerime tapular bunları ingilterede çevirtebilirmiyim? yoksa Türkiyeyemi göndermem gerekir? 6 aylık family permit vizesi ile Edinburgh tayım ve 5 yıllık oturum iznine başvurmaya hazırlanıyorum.

5 yıllık RC icin bu linki ( http://ingiltereforumu.com/viewtopic.php?f=130&t=1335 )
İnceleyebilirsiniz.

peerlessman
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Vize Statüsü: -

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UKda nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen peerlessman »

Merhaba arkadaşlar,

UK vatandaşı eşiyle beraber avrupa dışında yaşayıp, eşinin UK'den aldığı iş teklifi ile vize başvuru yapan var mı?
Not: Bu vize tipinde eşin yaşadığı ülkede de son 12 ay içinde minimum 18600 sterlin gelir elde etmesi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
TA1USA
Hareketli
Hareketli
Ruh Hali: Cesaretli

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UKda nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen TA1USA »

peerlessman yazdı:Merhaba arkadaşlar,

UK vatandaşı eşiyle beraber avrupa dışında yaşayıp, eşinin UK'den aldığı iş teklifi ile vize başvuru yapan var mı?
Not: Bu vize tipinde eşin yaşadığı ülkede de son 12 ay içinde minimum 18600 sterlin gelir elde etmesi gerekiyor.

veri inandırıcı gelmedi...
Verinin referansı nedir kesin şekilde yazmışsınız?
peerlessman
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Vize Statüsü: -

Okunmamış mesaj gönderen peerlessman »

TA1USA yazdı:
peerlessman yazdı:Merhaba arkadaşlar,

veri inandırıcı gelmedi...
Verinin referansı nedir kesin şekilde yazmışsınız?

Category A: With current employer for 6 months or more –
overseas sponsor returning to the UK
https://assets.publishing.service.gov.u ... _Final.pdf

sayfa 22