EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UKda nasıl Yaşar?

Bir ingiliz vatandaşıyla bağları olan kişilerin başvurduğu vize türleridir. Ayrıca further leave to remain (FLR-M) ve indefinite leave to remain (ILR-M) başvuruları buraya
Kullanıcı avatarı
abraxas
Hareketli
Hareketli
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UK'da nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen abraxas »

herkese merhaba

yaklaşık 6-7 aydır moldovada yaşıyorum. kız arkadaşımın romanya pasaportu var, yaza doğru evlenmeyi düşünüyoruz, benim sadece tr pasaportum ve moldova oturumum var. ingiltere'de yaşamayı planlıyoruz ve romanya ab üyesi olduğu için kız arkadaşımın vize almasına gerek yok ama benim eea family permit başvurusu yapmam gerekiyor. ilişkimizi kanıtlayabiliriz ancak sormak istediğim birşey var. moldovadan EEA family permit başvurusu yaptığımızda kız arkadaşımın benden önce UK'ye gidip yaşaması veya belirli bir süre full time çalışması gerekiyor mu ? EEA başvurusu yapıp eğer olumlu sonuçlanırsa ikimizde aynı anda ülkeye girebilir miyiz ?

şimdiden teşekkürler
çilekeş
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Akrep

Re: EEA Family Permit Başvurusu - Eu Vatandaşı ile Evli Türk Vatandaşı UK'da nasıl Yaşar?

Okunmamış mesaj gönderen çilekeş »

abraxas yazdı:herkese merhaba

yaklaşık 6-7 aydır moldovada yaşıyorum. kız arkadaşımın romanya pasaportu var, yaza doğru evlenmeyi düşünüyoruz, benim sadece tr pasaportum ve moldova oturumum var. ingiltere'de yaşamayı planlıyoruz ve romanya ab üyesi olduğu için kız arkadaşımın vize almasına gerek yok ama benim eea family permit başvurusu yapmam gerekiyor. ilişkimizi kanıtlayabiliriz ancak sormak istediğim birşey var. moldovadan EEA family permit başvurusu yaptığımızda kız arkadaşımın benden önce UK'ye gidip yaşaması veya belirli bir süre full time çalışması gerekiyor mu ? EEA başvurusu yapıp eğer olumlu sonuçlanırsa ikimizde aynı anda ülkeye girebilir miyiz ?

şimdiden teşekkürler

Kız arkadaşının önceden gitmesine gerek yok. Bu konuyla ilgili bu başlık altında bir çok tecrübe paylaşıldı.
Kullanıcı avatarı
abraxas
Hareketli
Hareketli
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Oğlak

Okunmamış mesaj gönderen abraxas »

çilekeş yazdı:
abraxas yazdı:herkese merhaba

şimdiden teşekkürler

Kız arkadaşının önceden gitmesine gerek yok. Bu konuyla ilgili bu başlık altında bir çok tecrübe paylaşıldı.

teşekkürler en azından emin olmak istediğim tekrar yazdım
tagirman58
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü: EEA
Burcu: İkizler

Okunmamış mesaj gönderen tagirman58 »

Merhaba burda arkadaşların verdiği bilgilerden yararlanarak vize başvurumu 19 şubatta teslim ettim 31 şubatta yani bugün teslim aldım.Söylemek istediğim iki şey var ;
ilk şey yapılan paylaşımlar çok faydalı bütün arkadaşlara teşşekürrler
ikincisi fazla stress yapmayın (evraklar konusunda)

inşallah 16 şubatta Londondayım

Not : U.K tanıdıgınz varsa uçak biletini ordan alsınlar aynı bilet burda 450-500 GBP oradan 273 GBP (THY)iki yetişkin bir çocuk
imbik
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü: EU Pre-Settled
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen imbik »

Tebrikler, dedigin gibi dogru evraklar ve birlikteligin kanitlanmasi ile sonuca ulasiliyor. Ama yine de hicbirseyin garantisi yok, hepimiz huzursuz birkac hafta gecirdik bu surecte. Bizde 13 Subat'ta gidecegiz ailecek, yakin tarihlerde ucuyoruz sizinle. Umarim hersey planladiginiz gibi gider.

Bu arada evet UK'dan bilet almak daha ucuza geliyor, ama Turkiye'de de erken ve dogru zamanda bilet takibi yapilirsa oldukca uygun biletler bulmakta mumkun. Mesela bende THY den 3 ay once aldim biletleri, 4 koltuk icin sadece 790 TL odedim (Ataturk havalimani - Heathrow London). Surekli takip ettigim bir site var, ''Turna.com''. arkadaslara tavsiye ederim.

Iyi aksamlar
tagirman58
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü: EEA
Burcu: İkizler

Okunmamış mesaj gönderen tagirman58 »

Aslında bir düğün için gidiyorum U.K ama şöyle bir etrafa bakıcam. akrabalar illa ki gelin yerleşin diyorlar buraya ama burda ki kurulu düzeni birakip gitmek de zor.
elektronik mühendisi olarak iş bulursun diyorlar ama bakalım kismet.
sachalist
Hareketli
Hareketli
Vize Türü: EEA1
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Koç
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen sachalist »

Merhaba arkadaşlar

2015 yılında family permit vizesi ile ingiltereye gittim fakat 3 ay sonra tr ye dönmek zorunda kaldım. oradayken sadece insurance number alabildim. şimdi tekrardan family permit vizesine başvurmak istiyoruz fakat malum brexit ten dolayı vizem çıktıktan sonra orada EEA2 başvurusu ve sonrasındaki süreçlerde sıkıntı veya hak kaybı olabilir mi? yani biz gittikten 1 sene sonra biz ab den çıktık kardeş bundan sonra sana yeni kanunlarımıza prosedüre göre işlem yaparız denilebilir mi yoksa şuan kazanılmış haklarımız devam mı eder? bilgisi olanlardan rica ederim.
çilekeş
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Burcu: Akrep

Okunmamış mesaj gönderen çilekeş »

sachalist yazdı:Merhaba arkadaşlar

2015 yılında family permit vizesi ile ingiltereye gittim fakat 3 ay sonra tr ye dönmek zorunda kaldım. oradayken sadece insurance number alabildim. şimdi tekrardan family permit vizesine başvurmak istiyoruz fakat malum brexit ten dolayı vizem çıktıktan sonra orada EEA2 başvurusu ve sonrasındaki süreçlerde sıkıntı veya hak kaybı olabilir mi? yani biz gittikten 1 sene sonra biz ab den çıktık kardeş bundan sonra sana yeni kanunlarımıza prosedüre göre işlem yaparız denilebilir mi yoksa şuan kazanılmış haklarımız devam mı eder? bilgisi olanlardan rica ederim.

Bugün itibariyle değişen bir işleyiş yok. Fp kolay ve masrafı yok basvur cıkarsa gel bu süreçte bir karar çıksa bileillaki belli haklar olur diye düşünüyorum. Brexitten sonra fp alıp 2 ay önce rc basvurusu yapan arkadaşım var. Yani zaman bir şekilde geçiyor önemli olan aksiyon
srbk
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: Koç

Okunmamış mesaj gönderen srbk »

Merhaba arkadaşlar, forumu araştırma yaparken keşfettim ve hemen üye oldum. Hızlı bir şekilde konuya göz attım ve kafamda bazı soru işaretleri var bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok mutlu olurum.
Eşim Litvanya vatandaşı, 2 buçuk yıllık evliyiz ve 1 buçuk yaşında bir oğlumuz var. EEA Family Permit için bu hafta içinde başvuru yapmayı planlıyoruz. Gerekli evrakları inceledim ama yakın bir zamanda bu vizeyi almış kişiler varsa hazırladıkları evrakları tam olarak ve başvuru formunu doldururken dikkat etmem gereken şeyleri (sorulara verilen cevaplar v.s) yazabilirse çok sevinirim. Hata yapmak istemiyoruz, çünkü bütün planlamamızı oraya gidecekmiş gibi yaptık.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
imbik
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü: EU Pre-Settled
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen imbik »

UK disinda beraber mi yasiyorsunuz, yoksa esin UK de mi, cocugunuz Litvania vatandasi mi gibi detaylari belirtmemissin ama cocugunuz oldugu detayini gozonunde bulundurarak asagida bizim 5 ay once ailecek istanbul dan yaptigimiz basvurunun detaylarini bulabilirsin, basarilar;

viewtopic.php?f=70&t=2536