Süresiz Oturum Başvurusu (ILR-O) (ILR-M) Indefinite Leave to Remain - Başvuruları Buraya (SET-M) (SET-O)

Bir ingiliz vatandaşıyla bağları olan kişilerin başvurduğu vize türleridir. Ayrıca further leave to remain (FLR-M) ve indefinite leave to remain (ILR-M) başvuruları buraya
Engel
Kaptan
Kaptan
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova

Re: Süresiz Oturum Başvurusu (ILR-O) (ILR-M) Indefinite Leave to Remain - Başvuruları Buraya (SET-M) (SET-O)

Okunmamış mesaj gönderen Engel »

Milaket ekstra bir belge demedim, bank statements'larınız eğer evinize mektup olarak ulaşmıyorsa her ay düzenli olarak, son altı aylık banka dökümlerinizi bankadan çıktılarını alarak üzerine mühür basmalarını ve imza atmalarını istiyorsunuz. Harcamalarınızı kartlarınızla (kredi kartı ve debit kart) yapıyorsanız (yani cash alışveriş yapmıyorsanız) zaten orada neye ne kadar harcadığınız görülecektir. Benim ikinci flr-m başvurumda son altı ayın bir haftası eksikti, premium başvuru yapmıştım, başvuru içinde bankaya gidip son bir haftanın çıktısını alıp mühürleterek getirmemi istemişlerdi, dolayısıyla altı aydan fazla bir süreyi kapsayan bank statements vermek daha mantıklı diye ilr-m başvurumda fazla evrak sundum aynı durumla karşılaşmamak adına. Sizin de aynı durum mudur bilemiyorum, gerçi son 5 yılı kapsayan evrak sundum demişsiniz, bilgim kendi tecrübem dahilinde. Arkadaşlarımız da fikirlerini paylaşacaklardır mutlaka.
Milaket
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak

Re: Süresiz Oturum Başvurusu (ILR-O) (ILR-M) Indefinite Leave to Remain - Başvuruları Buraya (SET-M) (SET-O)

Okunmamış mesaj gönderen Milaket »

Banka statementlari orjinaldi hepsi eve gelen banknain, aynen sizin gibi son 1 ay eksikti onu da bankada cikti alip muhurletip oyle gondermistim. Hersey gozukuyordu yani orda bir daha harcamalarimi istemek garip geldi. Kendi istenileen kriterlerse bile herhangi ekonomik bi ucret yok ki olsa daha 18600 plus dependantlari geciyor aldigim ucret. Ayrietten tabiki hic bir yardim da almiyorum.
Engel
Kaptan
Kaptan
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova

Okunmamış mesaj gönderen Engel »

Milaket telefon edip bilgi almayı denediniz mi? Belki daha farklı bir açıklamada bulunabilirler. Ben kendi tecrübem dahilinde fikrimi paylaştım ancak yardımcı olamadım size. Umarım net bir bilgi verebilirler.
Milaket
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Tesekkurler yorumlariniz icin. Harcamalarimi bi excel dosyasinda bolumleyerek gonderdim. Artik sonucu beklemekten baska yapacak bi sey yok.
Milaket
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Sonuc olumlu, aldik sinirsizi. Simdi cocuklara british basvurusu var.
Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

Arkadaslar herkese selamlar

Kafam karisti bir kac soru sormak istiyorum

27Nisanda vizem doluyor, basvurumu 45 gun oncesinden online yollayip,vizenin bitmesine max 28 gun kala icerisine appomintment gunu alabiliyormuyuz? yoksa formumu da bu 28 gun icerisinde submit edeip basvuru gunu almaliyim? Yer bulamayacagim telasiyla basvurumu yollayip gunumu bir an evel almak istiyorum nasil yapayim bilemedim.
Evraklarla iligli olarak toplam kac adet proof of address koydunuz?
Birde esimin passport suresi doluyor alternatif olarak birth certificate koyma sansimiz var midir?

simdiden tesekkur ederim,
summerrainn

Okunmamış mesaj gönderen summerrainn »

selam arkadaslar

2011 mayista evlilik yoluyla geldim.iki ay sonra kizim dogru.1 sene sonra esimle anlasmazlik yasayip ayrildik.2 defa vizemi uzattilar 30 aylik surecte simdiki vizem 16 mayista bitiyor

toplamda 8 yildir bu ulkedeyim bi ingiliz firmasinda full time calisiyorum kiram concil etc hepsi var
mahkeme karari ile kizimi her carsamba 3 saat goruyorum arti her iki haftada bir cumadan-pazartesiye kadar bende kaliyor xmas easter arti yazlari 3 hafta okul tatili iznimiz var bunlarin hepsi mahkeme karari ve halen boyle devam ediyor gecen seneden beri
sorum su bu sartlarda set(m) basvurmamda bi sakinca varmi yada benim durumuma gore en iyi durum hangisi !!!
basinizi agrittiysam simdiden ozur dilerim

cumleten saygilar
Kullanıcı avatarı
ggkhan
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç

Okunmamış mesaj gönderen ggkhan »

Birsey sorucam evlilik sayesinde ilk 2.5 yillik oturumu aldiktan sonra ikinciyi alir almaz bosanlirsa.. 5 yil dolunca suresiz Oturuma basvururken evli olmak gerekiyormu? Uc yil evli kalmak yetiyormu ILR icin?
Ilk Basvuru ; 23 Nisan 2015 // Onay ; 30 Agustos 2015
Uzatma ; 30 Agustos 2016 // Onay ; 14 Subat 2017
2. Uzatma ; 14 Agustos 2019 // Onay ; 22 Ekim 2019
ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; 27 Kasim 2020
CTZN ; 29 Kasim 2021 // Bio ; 01 Aralik 2021 // Onay ; Loading...

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..
Kullanıcı avatarı
bskpnr
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Başak

Okunmamış mesaj gönderen bskpnr »

ggkhan yazdı:Birsey sorucam evlilik sayesinde ilk 2.5 yillik oturumu aldiktan sonra ikinciyi alir almaz bosanlirsa.. 5 yil dolunca suresiz Oturuma basvururken evli olmak gerekiyormu? Uc yil evli kalmak yetiyormu ILR icin?
5 yil sonunda ILR basvurusu yaparken tabiki evil olman gerekli ayni vize turu uzerinden gidiyorsan..vize turunu degistirip baska seyler ypcaksan durum farkli tabii
Kullanıcı avatarı
bskpnr
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Başak

Okunmamış mesaj gönderen bskpnr »

ggkhan yazdı:Birsey sorucam evlilik sayesinde ilk 2.5 yillik oturumu aldiktan sonra ikinciyi alir almaz bosanlirsa.. 5 yil dolunca suresiz Oturuma basvururken evli olmak gerekiyormu? Uc yil evli kalmak yetiyormu ILR icin?