Süresiz Oturum Başvurusu (ILR-O) (ILR-M) Indefinite Leave to Remain - Başvuruları Buraya (SET-M) (SET-O)

Bir ingiliz vatandaşıyla bağları olan kişilerin başvurduğu vize türleridir. Ayrıca further leave to remain (FLR-M) ve indefinite leave to remain (ILR-M) başvuruları buraya
coni077
Sözcü
Sözcü
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EU
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep

Re: Süresiz Oturum Başvurusu (ILR-O) (ILR-M) Indefinite Leave to Remain - Başvuruları Buraya (SET-M) (SET-O)

Okunmamış mesaj gönderen coni077 »

Merhaba ben bulgaristan vatandasiyim 5 yillik online oturumum var nasil suresiz oturuma basvururum 5 yil dolduktan sonrami tesekkurler
cigdemeray
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü: Turkish Worker
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova

Re: Süresiz Oturum Başvurusu (ILR-O) (ILR-M) Indefinite Leave to Remain - Başvuruları Buraya (SET-M) (SET-O)

Okunmamış mesaj gönderen cigdemeray »

Merhaba, Ingilter'ye Tier 2 ICT - Short Term vizesi ile geldim ve sonrasinda Ankara Antlasmasi altindaki Turk Isci Vizesi ile devam ettim. Su an totalde 5 yili gecti Ingiltere'de calisma surem, ILR'ye basvurabilir miyim? Yani 5 yilin hepsi Turk Isci vizesi altinda degil, bastaki Tier 2 - ICT de sayilir mi 5 yil altinda? Tesekkurler
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Burcu: Kova

Okunmamış mesaj gönderen Hyperlw »

cigdemeray yazdı:Merhaba, Ingilter'ye Tier 2 ICT - Short Term vizesi ile geldim ve sonrasinda Ankara Antlasmasi altindaki Turk Isci Vizesi ile devam ettim. Su an totalde 5 yili gecti Ingiltere'de calisma surem, ILR'ye basvurabilir miyim? Yani 5 yilin hepsi Turk Isci vizesi altinda degil, bastaki Tier 2 - ICT de sayilir mi 5 yil altinda? Tesekkurler

Evet vurabilirsiniz.
020820
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen 020820 »

Merhaba,
Daha once soruldu mu emin degilim ama es durumundan suresiz oturuma basvururken 5 yiliniz doldugu anda mi basvurabiliyorsunuz yoksa son vizenizin dolmasina bir ay kala mi? Bu ulkede es vizesiyle 5 yilimi doldurdum ama mevcut FLR 4 ocak 2021’de bitiyor. ILR basvurusu yapabilir miyim yoksa araligi mi beklemem gerekiyor emin degilim. Umarim bilgisi olan biri vardir. Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

Selam 020820,
Bildigim kadariyla vizenizin dolmasini beklemenize gerek yok. Benzer sekilde 1+3+3 uzatma alan Ankara Anlasmali insanlar da 5. yillarini doldurmalarina 1 ay kala ILR basvurusu yapabiliyorlar diye biliyorum.

Kolayliklar,
vecteur
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen vecteur »

cigdemeray yazdı:Merhaba, Ingilter'ye Tier 2 ICT - Short Term vizesi ile geldim ve sonrasinda Ankara Antlasmasi altindaki Turk Isci Vizesi ile devam ettim. Su an totalde 5 yili gecti Ingiltere'de calisma surem, ILR'ye basvurabilir miyim? Yani 5 yilin hepsi Turk Isci vizesi altinda degil, bastaki Tier 2 - ICT de sayilir mi 5 yil altinda? Tesekkurler
Mesajiniz uzerinden zaman gecmis ve bir kisi de olumlu yanit atmis ama ben yine de yazayim baskalari yanlis yonlenmesin. Asagidaki Home Office guidance'ina gore, Tier 2 ICT ile gecen sureyi saydiramazsiniz.

https://assets.publishing.service.gov.u ... 2.0ext.pdf

5 yillik sure icin gecerli vizeler:

• a Turkish ECAA worker
• a Tier 2 (General) migrant
• a Tier 2 (Minister of Religion) migrant
• a Tier 2 (Sportsperson) migrant
• a work permit holder
Kemalovich1
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen Kemalovich1 »

Arkadaşlar merhabalar Temmuz ayımda ILRM vizesine başvuracağım be aklıma bir konu takıldı. 2015 yılında ben IELTS sen B1 dil sertifikası almıştım. Bu sertifikayı birinci ve ikinci başvurumda kullandım. Aynı sertifikayı süresiz oturum vizesinde de kullanabilir miyim ? Yoksa sertifikaların herhangi bir süresi var mı ?
İnternette araştırdığımda benim sertifikam 2 yıl için geçerli diye bir açıklama çıktı ancak 2 yıllık geçirlilik süresi var ise sertifikayı aldıktan nerdeyse 3 sene sonra FLRM vizesinde kullanamazdım. Konu ile ilgili bilgisin olan arkadaşlar var mı acaba ? Teşekkürler
erdem81
Hareketli
Hareketli
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı

Okunmamış mesaj gönderen erdem81 »

Kemalovich1 yazdı:Arkadaşlar merhabalar Temmuz ayımda ILRM vizesine başvuracağım be aklıma bir konu takıldı. 2015 yılında ben IELTS sen B1 dil sertifikası almıştım. Bu sertifikayı birinci ve ikinci başvurumda kullandım. Aynı sertifikayı süresiz oturum vizesinde de kullanabilir miyim ? Yoksa sertifikaların herhangi bir süresi var mı ?
İnternette araştırdığımda benim sertifikam 2 yıl için geçerli diye bir açıklama çıktı ancak 2 yıllık geçirlilik süresi var ise sertifikayı aldıktan nerdeyse 3 sene sonra FLRM vizesinde kullanamazdım. Konu ile ilgili bilgisin olan arkadaşlar var mı acaba ? Teşekkürler
Suresi dolmus test sonuclari ancak guncel listede yer aliyorsa kullanilabiliyor. Guncel listeden kontrol ederek halen gecerli olup olmadigini gorebilirsin.
https://www.gov.uk/english-language/app ... ifications
ege
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen ege »

Applying to settle in the UK
You can use a B1 level qualification that’s run out if both of the following are true:

it’s on the current list of recognised tests
it was accepted for another UK immigration application, for example when you got permission to enter
Yani home office belirledigi yerden almis iseniz kulanabilirsiniz.
Diyor burda.
Sorun olcagini dusunmuyorum.
Kemalovich1
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen Kemalovich1 »

erdem81 yazdı:
Kemalovich1 yazdı:Arkadaşlar merhabalar Temmuz ayımda ILRM vizesine başvuracağım be aklıma bir konu takıldı. 2015 yılında ben IELTS sen B1 dil sertifikası almıştım. Bu sertifikayı birinci ve ikinci başvurumda kullandım. Aynı sertifikayı süresiz oturum vizesinde de kullanabilir miyim ? Yoksa sertifikaların herhangi bir süresi var mı ?
Suresi dolmus test sonuclari ancak guncel listede yer aliyorsa kullanilabiliyor. Guncel listeden kontrol ederek halen gecerli olup olmadigini gorebilirsin.
https://www.gov.uk/english-language/app ... ifications
Çabuk gelen cevap ve kaynak için çok teşekkürler. Sertifikamı aldığım Kurum listede yer alıyor yani bi sorun olmayacak gibi gözüküyor.
Tekrardan teşekkürler.