2.5 Yıllık Yerleşim vizenizi bitmeden önce 2.5 yıl daha uzatmak için FLR-M Vizesi Almak

Bir ingiliz vatandaşıyla bağları olan kişilerin başvurduğu vize türleridir. Ayrıca further leave to remain (FLR-M) ve indefinite leave to remain (ILR-M) başvuruları buraya
Lyla
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç

Re: 2.5 Yıllık Yerleşim vizenizi bitmeden önce 2.5 yıl daha uzatmak için FLR-M Vizesi Almak

Okunmamış mesaj gönderen Lyla »

itmcr hayirli olsun vizeniz.5 ay beklemissiniz cok zor bir surec olmus, neyse ki guzel haberle sonuclanmis.
Darisi basta Rezz ve sonuc bekleyen herkesin basina
Selamlar,
Lyla
Paylaşımcı
Paylaşımcı

Re: 2.5 Yıllık Yerleşim vizenizi bitmeden önce 2.5 yıl daha uzatmak için FLR-M Vizesi Almak

Merhabalar,
Cuma gunu bio randevuma gittim.
Basvurumu vizem bitmeden 13 gun once
Bio randevumu da vize tarihim bittikten 15 gun sonraya bulmustum.
Isimi son dakikaya birakmadim aslinda, UK de tax return 7 Nisan civarina geliyor, istenilen evraklar da basvuru tarihinden once olmasi isteniyor. Vergi vb yazismalari bekledim. Mecburen basvurum gecikti.
Eger basvurunuzu, 28 gun once yaparsaniz
Bio randevularina 28 gunde bir bos randevu gunu gece yarisindan sonra ekleniyor kolaylikla randevu bulabilirsiniz.
Herkese selamlar
Sonucumu ozellikle paylasacagim.
ege
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü: UK vatandasi
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen ege »

Lyla hic sorun degil. Vizedini 1 haftada alanda 5 ay bekliyende 5 yilda suresiz ve vatandaslik Alison. Yani islemde olan gunleriniz sayiliyor. Toplam 5 yiliniz dolunca bas vurursun suresize ve hemen ardindan vatandadlik sen benim esim ve visa4me ayni zamanda vatandaslik alcaksiniz nasip olursa bizde bekliyoruz daha vizeyi sinavida yolar acildi ve girdi basarili oldu sinavda onuda sonradan ekledik
Kullanıcı avatarı
fattijk
Sözcü
Sözcü
Vize Türü: Spouse Visa

Okunmamış mesaj gönderen fattijk »

Bu konu cok onemli. Net bilgisi olanlarin paylasmasi cok onemli cunku indefinite ve vatandaslik icin bosuna beklemek zorunda kalmayiz.

Emin olmamakla birlikte benim bildigim;
BRP gecerlilik suresi dahilindeki gecen zaman sayiliyor ama BRP gecerlilik tarihi bittiyse, yeni brp nin baslangic tarihine kadar gecen sureler sayilmiyor.

Bu konuda net bilgisi olan var ise paylasabilirse guzel olur.

Bol sanslar.
If you want to go fast, go alone,
If you want to go far, go together.
ege
Paylaşımcı
Paylaşımcı

Fatik kendim vatandadlik almadan once bu yoldan gectim 2 yil oturum sonra suresiz toplam 3 yilim dolar dolman vatandasliga basvurdum. Suanki yasa ise 5 yil
Kullanıcı avatarı
fattijk
Sözcü
Sözcü

Siz baya onceden almissiniz. Hayirlisi olsun. Bircok sey degisiyor biliyorsunuz. En basiti sure 5 yil oldu. Dil zorunluluklari degisti vs.

Normal sartlarda ilk BRP gecerlilik suresi bitmeden yenisi gelmis oluyor. Dolayisiyla herhangi biz kayip olusmuyor. Fazladan verilen 3 aylik surenin nedenlerinderinden biri budur.

Covid nedeniyle ben dahil bircok kisi yeni BRP lerini ilk BRP lerin gecerlilik sureleri bittikten sonra aldi veya alacak. Dolayisiyla arada gecerli bir izin olmadan gecirilen bir sure olusuyor.
Bu arada simdi hatirladim biz bunu zaten gecen sene Kasim ayinda Home Office e sormustuk zaten. Gecerli BRP nin olmadigi sureler sayilmaz dediler.

Bol sanslar.
Kullanıcı avatarı
fattijk
Sözcü
Sözcü

Siz baya onceden almissiniz. Hayirlisi olsun. Bircok sey degisiyor biliyorsunuz. En basiti sure 5 yil oldu. Dil zorunluluklari degisti vs.

Normal sartlarda ilk BRP gecerlilik suresi bitmeden yenisi gelmis oluyor. Dolayisiyla herhangi biz kayip olusmuyor. Fazladan verilen 3 aylik surenin nedenlerinderinden biri budur.

Covid nedeniyle ben dahil bircok kisi yeni BRP lerini ilk BRP lerin gecerlilik sureleri bittikten sonra aldi veya alacak. Dolayisiyla arada gecerli bir izin olmadan gecirilen bir sure olusuyor.
Bu arada simdi hatirladim biz bunu zaten gecen sene Kasim ayinda Home Office e sormustuk zaten. Gecerli BRP nin olmadigi sureler sayilmaz dediler.

Bol sanslar.
Lyla
Paylaşımcı
Paylaşımcı

Merhabalar,
Bugun mail aldim. Standart basvuru. Vizem uzatilmis.

@fattijk, ege, visa4me ve formda bilgi paylasimi yapan grup uyelerine cok tesekkur ederim.
Sadece benden istenen evraklari ve istenen evraklari destekleyen ek bazi belgeleri ekledim.
Bence gereksiz evraklari yuklemenize gerek yok
Fotograf iliski kaniti icin, sabika kaydi, diplomalar vb

Istedikleri fakat bende olmayan evraklar icin ust yazi yazip,
Destekleyici evrak yukledim.
Kendilerinin istemedigi ama benim eklersem iyi olacagina inandigim evraklar icin de ust yazi yazio evraki ekleme sebebimi yazdim.
Vizem bittiktan sonra bio randevuma gitme sebebimi de cover letter de , vizem bitmeden basvurumu yaotigimi ve bio randevumu da vizem bitmeden once book ettigimi, uygun zamana randevu bulamadigimi belirttim.
Uzatma vizesi hazirligunda olup, sorusu olan arkadaslara elimden geldigince tardimci olmak isterim.
Benim basvurum son bir yil self employed olarakdi.

30 Nisan vizem bitti.
14 Mayis Bio randevusu
26 Mayis vizemin uzatildigina dair mail.

Your application under the Partner (FLR M) route of the Immigration Rules has been successful.

You have been granted permission to stay in the UK until 13 Dec 2023

Herkese bol sans
ege
Paylaşımcı
Paylaşımcı

Fatik biliyorum sistemin degistigini 5 yil tamamladin mi bas vurabiliyorsun. Home office sitesinede bakabilirsin. Hayirli olsun leyla vizen. Benim hanimda self employed olarak bas vurmustu. Sinavida gectti. Tesekur ederiz email icin sinavda hic alakasi olmiyan sorular cikmisti.
Lyla
Paylaşımcı
Paylaşımcı

ege tesekkur ederim . Umarim esin de tez zamanda guzel haberler alir.
Selamlar