Türk Ehliyetinin Bulgaristan"da full Bulgar ehliyetine değiştirilmesi

Ulaşım araçları ve yolları ile ehliyet başvuruları hakkında paylaşımlar
MetinBuca
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç

Re: Türk Ehliyetinin Bulgaristan"da full Bulgar ehliyetine değiştirilmesi

Okunmamış mesaj gönderen MetinBuca »

Misafir yazdı: Merhabalar bende burada bulgar ehliyetim ile kullaniyorum degisim yaptigim yillar once 5 sene falan acemi ehliyeti almistim bunu yazdiginiz uzere nasil geri verebilirim acaba?
Merhaba DVLA geri gonderiyorsunuz acemi ehliyetini yanina sebebini belirten bir mektup ile full EU ehliyetinizin oldugunu bu yuzden buna gerek kalmadigi gibi.
Husnu910

Okunmamış mesaj gönderen Husnu910 »

Arkadaslar simdi kattan ciktim. 6 ay burda kalmadan ehliyetinizi yenileyemiyosunuz . Kategori sinavinizi gecseniz bile Katta EGN den bakiyorlar yurt disindan saat kacta girip ciktiginizi kadar cok rahatlikla goruyorlar. Eger turk ehliyetini Bulgar ehliyetine cevirdeyseniz hic sinava girmeyin paraniz bosa gitmesin. O Turk ehliyetini cevirdiginiz Bulgaristan ehliyetiyle B kategorisiyle devam edin ingilterede kullanmaya.
Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

MetinBuca yazdı:
Misafir yazdı: Merhabalar bende burada bulgar ehliyetim ile kullaniyorum degisim yaptigim yillar once 5 sene falan acemi ehliyeti almistim bunu yazdiginiz uzere nasil geri verebilirim acaba?
Merhaba DVLA geri gonderiyorsunuz acemi ehliyetini yanina sebebini belirten bir mektup ile full EU ehliyetinizin oldugunu bu yuzden buna gerek kalmadigi gibi.
Selamlar Metin Hocam,
Vermis oldugun bilgi icin tesekkur ederim, soylemis oldugun sekilde mektup yazip posta ile gonderdim DVLA 'e.
MetinBuca
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü:

Husnu910 yazdı:Arkadaslar simdi kattan ciktim. 6 ay burda kalmadan ehliyetinizi yenileyemiyosunuz . Kategori sinavinizi gecseniz bile Katta EGN den bakiyorlar yurt disindan saat kacta girip ciktiginizi kadar cok rahatlikla goruyorlar. Eger turk ehliyetini Bulgar ehliyetine cevirdeyseniz hic sinava girmeyin paraniz bosa gitmesin. O Turk ehliyetini cevirdiginiz Bulgaristan ehliyetiyle B kategorisiyle devam edin ingilterede kullanmaya.
Bunu zaten devalarca soyledim 6 ay kurali yeni birsey degil ki ? ama sizin abarttiginiz kadarda degil yok tum giris cikislara bakacakmis ? ordaki gorevli gumruk sorumlusu vs degil. siz ingilteredeyim derseniz tabiki vermezler yada sizden suphelenirlerse. ben 3 yil boyunca her yil gittim 1 kategori eklettim her seferinde didik didik ettiler hicbirsey yapamadilar eklediler. birazda sans meselesi ozellikle bulgarcaniz yoksa o zaman daha cok arastiriyorlar. ama bu killigi yapan tek yer kircaali baska yer duymadim bu kadar killik yapsin.
Husnu910

Okunmamış mesaj gönderen Husnu910 »

MetinBuca yazdı:
Husnu910 yazdı:Arkadaslar simdi kattan ciktim. 6 ay burda kalmadan ehliyetinizi yenileyemiyosunuz . Kategori sinavinizi gecseniz bile Katta EGN den bakiyorlar yurt disindan saat kacta girip ciktiginizi kadar cok rahatlikla goruyorlar. Eger turk ehliyetini Bulgar ehliyetine cevirdeyseniz hic sinava girmeyin paraniz bosa gitmesin. O Turk ehliyetini cevirdiginiz Bulgaristan ehliyetiyle B kategorisiyle devam edin ingilterede kullanmaya.
Bunu zaten devalarca soyledim 6 ay kurali yeni birsey degil ki ? ama sizin abarttiginiz kadarda degil yok tum giris cikislara bakacakmis ? ordaki gorevli gumruk sorumlusu vs degil. siz ingilteredeyim derseniz tabiki vermezler yada sizden suphelenirlerse. ben 3 yil boyunca her yil gittim 1 kategori eklettim her seferinde didik didik ettiler hicbirsey yapamadilar eklediler. birazda sans meselesi ozellikle bulgarcaniz yoksa o zaman daha cok arastiriyorlar. ama bu killigi yapan tek yer kircaali baska yer duymadim bu kadar killik yapsin.
İngiltere de değil castno sofiada çalışıyorum dedim. Egnme baktı saati saatine saat kaçta sofyaya indiğinizi bile görüyorlar. Ayriyetten dvla ye mail attım bu bulgaristan ehliyetiyle sürebilir miyim diye . Dvla de hayır dedi. Ehliyet çünkü şu an non exchangeable.
Dosya ekleri
C13436C0-7B81-426E-86BE-C5472524EE00.png
Busra01

Okunmamış mesaj gönderen Busra01 »

Husnu910 yazdı:
MetinBuca yazdı:
İngiltere de değil castno sofiada çalışıyorum dedim. Egnme baktı saati saatine saat kaçta sofyaya indiğinizi bile görüyorlar. Ayriyetten dvla ye mail attım bu bulgaristan ehliyetiyle sürebilir miyim diye . Dvla de hayır dedi. Ehliyet çünkü şu an non exchangeable.
Eeee ingilterede Trden BGye çeviripte BE sınavını geçmemiş kaç kişi o ehliyetle araba sürüyor şu anda ? Polisler durdurdugunda Bulgaristan ehliyetinin arkadındaki 70 TUR kodunu fark etmiyor mu ? Ehliyetinin orjinalinin Türkiyeden alındığını ?
coni077
Sözcü
Sözcü
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep

Okunmamış mesaj gönderen coni077 »

Merhaba bir arkadasim bulgaristana gidip turk ehliyetini degistirmek istiyor katagori yukseltmicek degisim yapiliyormu hagla, orda 6 ay kalmak gerekiyormu, sadece ehliyet degisim olacak.
coni077
Sözcü
Sözcü

Arkadaslar bilgisi olan yokmu acaba
coni077
Sözcü
Sözcü

Hicmi goren yok acaba beni
MetinBuca
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Vize Türü:

Husnu910 yazdı: İngiltere de değil castno sofiada çalışıyorum dedim. Egnme baktı saati saatine saat kaçta sofyaya indiğinizi bile görüyorlar. Ayriyetten dvla ye mail attım bu bulgaristan ehliyetiyle sürebilir miyim diye . Dvla de hayır dedi. Ehliyet çünkü şu an non exchangeable.
dostum bunu bellirttim zaten cevremde bir cok alan var ben dahil egn vurunca cikmis olsa bana yada o alanlara nasil vericekler ? sansa mi aldik yani ? ordaki gorevli sizin hic bulgarca bilmediginizi anlarsa o zaman daha cok arastiriyor tabiki illa acik buluyor o zamanda ama dedigim gibi bu sorun sadece kircaalide daha once hic duymadim farkli yerde 6 ay icin sorun yapsinlar. Kircaalide sorun yapan gorevliyide soyliyeyim kisa sacli tam bir irkci konusmalarindan seni kucumsedigini anlayabiliyorsun.ehliyetle ben 2 yildir suruyorum. BE aldiktan sonra hicbir sikinti yok. ayrica o sekilde yine surulebiliyor 12 ayda bir giris cikis yaptiginizda bir 12 ay daha uzuyor. ama bretix ne olacagi bilinmez.ne yani simdi ben B haric hepsini BG de almisim gecmiyecek mi burda ehliyet ? sebep? dedigim gibi inanip inanmamak size kalmis. arama ilede olmuyor islem ayrica. sebebini soyliyeyim orda DVLA calisanlarin hicbiri ne is yaptigini bilmiyor B TR BE bulgar oldugunda kesinlikle degisiyor. gecen bi arkadasa sorun yaptilar degistirmediler adam aradi DVLA anlatti durumu olmaz bi yalnislik yapilmistir degismesi gerekiyor dediler ? Ayrica kesinlikle onermiyorum Turk ehliyeti olup bu yonteme basvurulmasini. ben yapanlar icin actim zaten bu konuyu. bir suru zahmet git gel ve masaf.
coni077 yazdı:Merhaba bir arkadasim bulgaristana gidip turk ehliyetini degistirmek istiyor katagori yukseltmicek degisim yapiliyormu hagla, orda 6 ay kalmak gerekiyormu, sadece ehliyet degisim olacak.
2-3 ay once BE alan ve degistiren olmus 2 gun once arkadasla konustum.