İngiltere Vatandaslik ( UK Citizenship ) Başvuruları buraya

İngiliz vatandaşlığı başvurusu hakkında paylaşımlar
hakanuk
Hareketli
Hareketli
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç

Re: İngiltere Vatandaslik ( UK Citizenship ) Başvuruları buraya

Okunmamış mesaj gönderen hakanuk »

Arkadaslar merhaba, vatandaslik icin cocukla basvuran olduysa aranizda, "proof of parental responsiblity" istiyor belge olarak, ona ne verdiniz? bilen arkadaslar paylasirsa cok sevinirim, sevgiler..
dundar93
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen dundar93 »

arkadaşlar Merhaba;
supporting documents checklist te
1.Proof of living in the UK 3 years
2. proof of freedom from immigration time restrictions
bunları destekleyen ne belge sundunuz ?
zaten benim BRP olması bunları kanıtlıyor daha ne sunabilirim,bilen arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum.
dundar93
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen dundar93 »

arkadaşlar Merhaba;
zaten benim BRP olması bunları kanıtlıyor daha ne sunabilirim,bilen arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum.
duchessofnorthwest
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü: Ankara anlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen duchessofnorthwest »

dundar93 yazdı:arkadaşlar Merhaba;

hayir baska bir evrak koymana gerek yok.. BRP ve Pasaportundaki giris cikis damgalari yeterli olacaktir.
kasim 2017 IRL
EdaDirlik

Okunmamış mesaj gönderen EdaDirlik »

Slm arkadaslar

2021 yilbasindan bu yana indefinitive den ötürü UK Citizen basvuran var mi ? veya bu konuda bir seyler duyan ?

parmak izi ve karar tarihleri nedir ? kac ayda sonuclandi acaba ?

görüsmeye cagiriyorlar mi karardan önce ?

yazarsaniz sevinirim

Tesekkürler
F10
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: Akrep

Okunmamış mesaj gönderen F10 »

Herkese merhaba,

Cevabindan tam emin olmadigim aklima takilan bir sorum olacak. Umarim tecrubesi olan arkadaslar tecrubelerini paylasirlar.

Bu zamana kadar bu 2 vizeyi aldim ve 2.’nin sonunda 5 sene dolmus olacak.
1.Spouse/partner leave to enter
2.Spouse/partner leave to remain

3. Basvuracagim vize Indefinite Leave to Remain mi olmasi gerekir yada vatandaslik mi? Bunu sormamin sebebi Home office’de esiniz ingiliz ise 12 ay beklemenize gerek yok diyor vatandasliga basvurmak icin.

Bu soru aklima takildi cunku basvuruya cevap almaniz 6 ay surebilir diyor sitede. £800 verip ertesi is gununde sonucu alip ILR asamasini atlamak mantikli ve mumkun geliyor mu sizlere arkadaslar? Tecrublerini paylasan arkadaslara simdiden tesekkurler.
Bluebee
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: Yengeç

Okunmamış mesaj gönderen Bluebee »

Herkese Selamlar,

Bildiğim kadarıyla sınırsız oturumu aldıktan sonra şirketinizi kapayabiliyorsunuz. Bu durum vatandaşlık başvurularında sorun yaratmıyor diye biliyorum. Bu bilgi doğru mu? Bu yolla vatandaşlığa başvuranlarınız oldu mu? Olduysa sorun yaşadınız mı?
berkcanozcan
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen berkcanozcan »

Herkese merhabalar arkadaşlar,

Gecen sene kaşım ayında 4.5 aylık bir bekleyişin ardından uzun yıllardır hasretini çektiğim ILR oturumum onaylanmış ve kartımı almıştım. Date of Issue'nun(23.11.2020) yaklaşmasına ve o 1 yıllık sureci doldurup İngiliz vatandaşlığına vurmama çok az kaldı. Dolayısı ile heyecanım git gide artıyorr :))
Sizlerden ricam "başvuru asamalar nasıl oluyor ve başvuru sırasında hangi belgeler isteniyor" kendi tecrübelerinizi yazarak anlatabilirseniz çok sevinirim. Çünkü başvurumu kendim yapmayı düşünüyorum ve bu konuda destek ve yardımlarınızı şimdiden rica ediyorum.

Şimdiden herkese çok teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

berkcanozcan yazdı:Herkese merhabalar arkadaşlar,

Gecen sene kaşım ayında 4.5 aylık bir bekleyişin ardından uzun yıllardır hasretini çektiğim ILR oturumum onaylanmış ve kartımı almıştım. Date of Issue'nun(23.11.2020) yaklaşmasına ve o 1 yıllık sureci doldurup İngiliz vatandaşlığına vurmama çok az kaldı. Dolayısı ile heyecanım git gide artıyorr :))
Sizlerden ricam "başvuru asamalar nasıl oluyor ve başvuru sırasında hangi belgeler isteniyor" kendi tecrübelerinizi yazarak anlatabilirseniz çok sevinirim. Çünkü başvurumu kendim yapmayı düşünüyorum ve bu konuda destek ve yardımlarınızı şimdiden rica ediyorum.

Ustad hayirli olsun simdiden. Hatirliyorum ILR aldiginiza dair mesajiniza yine benzer bir yanit yazmistim o zaman ben son uzatmaya basvuruyordum. Simdi ILR basvuru sonucumu bekliyorum ben ve sizin bu sorunuz yine icime umut serpti, sagolun.

Gecen gun muhasebecimi ilr basvuru evraklari icin aradigimda benim vatandaslik basvurusu icin aradigimi sanip “onun icin pro bir evraga ihtiyaciniz yok hic oyle invoice su bu koymaya kalkmayin” dediydi. Ama bilgim simdilik sade bu kadar. Oturumu alinca umarim bakacagim o konuya. Bir de tabii size gelecek cevaplari da takip ediyor olurum.

Tekrar hayirli olsun.
Selamlar
berkcanozcan
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen berkcanozcan »

Tesekkur ederim, basvuru asamasindan sonra bi yazi yazip tekrar bilgilendiririm :) Umarim en yakin zamanda da vatandasligii alirim tabii :)
aposto yazdı:
berkcanozcan yazdı:Herkese merhabalar arkadaşlar,

Ustad hayirli olsun simdiden. Hatirliyorum ILR aldiginiza dair mesajiniza yine benzer bir yanit yazmistim o zaman ben son uzatmaya basvuruyordum. Simdi ILR basvuru sonucumu bekliyorum ben ve sizin bu sorunuz yine icime umut serpti, sagolun.

Gecen gun muhasebecimi ilr basvuru evraklari icin aradigimda benim vatandaslik basvurusu icin aradigimi sanip “onun icin pro bir evraga ihtiyaciniz yok hic oyle invoice su bu koymaya kalkmayin” dediydi. Ama bilgim simdilik sade bu kadar. Oturumu alinca umarim bakacagim o konuya. Bir de tabii size gelecek cevaplari da takip ediyor olurum.

Tekrar hayirli olsun.
Selamlar