İngiltere Vatandaslik ( UK Citizenship ) Başvuruları buraya

İngiliz vatandaşlığı başvurusu hakkında paylaşımlar
Brighton
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa

Re: İngiltere Vatandaslik ( UK Citizenship ) Başvuruları buraya

Okunmamış mesaj gönderen Brighton »

Arkadaslar kusura bakmayin nereye yazacagimi bulamadim. Bilgi sahibi olanlaein yardimi cok fatdali olur benim icin. Ben uk vatandasiyim. 1,5 yila yaklasti turkiyeye tasindim. Simdi tr de yasiyorum. Once turkiyede durma konusunda bir suresinirimiz var mi. Insallah yoktur. Ama asil merak ettigim. Benim 12 yasinda yegenim var. onu evlat edinmek istiyorum. Evlat edinirsem tuekiyede onu ingiliz devleti turkiyede evlatligimi onaylar mi. Ona otamatik uk vatandasligi verir mi. Turkiyede yada ingilterede yasamasak bile. Yada uk ye goturebilir miyim. Aile birlesimi gibi muammleyz mi tabi olurum. Lutfen tecrubesi yada bilgisi olanlaein bilgisibe muhtacim. Tesekkurler simdiden
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Burcu: Kova

Okunmamış mesaj gönderen Hyperlw »

Arkadaşlar application form haricinde başvuruda istenilen evraklar tam olarak neler bilen varmi? Kaç yıllık geçmiş yıla dair evrak yükleme iz gerekiyor ve diğer evraklar neler lütfen biri yazabilir mi?
Kullanıcı avatarı
ggkhan
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç

Okunmamış mesaj gönderen ggkhan »

Ilk Basvuru ; 23 Nisan 2015 // Onay ; 30 Agustos 2015
Uzatma ; 30 Agustos 2016 // Onay ; 14 Subat 2017
2. Uzatma ; 14 Agustos 2019 // Onay ; 22 Ekim 2019
ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; 27 Kasim 2020
CTZN ; 29 Kasim 2021 // Bio ; 01 Aralik 2021 // Onay ; Loading...

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..
hopeitwill
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Burcu: Terazi

Okunmamış mesaj gönderen hopeitwill »

Arkadaslar merak ettigim bir sey var referanslar hakkinda, farkli websiteleri farkli seyler soyluyorlar.
Benim burda hic tanidigim yok referans olmalari acisindan, sadece Ingiliz olan birini bulabilirim komsu, belki o da. Acaba yurtdisinda referans gosterebiliyor muyuz? Profesyonel bir suru tanidigim var ama Ingiltere'de degiller.
Tesekkurler simdiden :)
happy
Acemi
Acemi
Vize Türü: spouse visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı

Okunmamış mesaj gönderen happy »

hopeitwill yazdı:Arkadaslar merak ettigim bir sey var referanslar hakkinda, farkli websiteleri farkli seyler soyluyorlar.
Benim burda hic tanidigim yok referans olmalari acisindan, sadece Ingiliz olan birini bulabilirim komsu, belki o da. Acaba yurtdisinda referans gosterebiliyor muyuz? Profesyonel bir suru tanidigim var ama Ingiltere'de degiller.

Ingiliz vatandasi olmasi yeterli diye biliyorum. Ingiliz vatandasligi olan bir Turk de olabilir.
hopeitwill
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Burcu: Terazi

Okunmamış mesaj gönderen hopeitwill »

happy yazdı:
hopeitwill yazdı:Arkadaslar merak ettigim bir sey var referanslar hakkinda, farkli websiteleri farkli seyler soyluyorlar.

Ingiliz vatandasi olmasi yeterli diye biliyorum. Ingiliz vatandasligi olan bir Turk de olabilir.
Aynen evet, ama Ingiltere'de hic tanisigim olmadigi, ozellikle 3 yildir tanisigim olmadigi icin biraz da yurtdisindan gosterebilir miyim diye sormustum, baya tasindim ben o birazcik zorlastiriyor isi.

Bu arada UKVI'a sordum ama spesifik dosyalar hakkinda yorum yapamayiz deyip guidance'i copy paste yapiyorlar.
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen Hyperlw »

Bu bölümde baya geriye gittim her sayfayı tek tek okudum neredeyse

Anladığım kadarıyla vatandaşlık yanıtı 1 veya 2 ay içerisinde geliyor. Yani çoğunluğa bakıldığında öyle görünüyor
AlperYork
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: Oğlak

Okunmamış mesaj gönderen AlperYork »

Herkeze Merhabalar arkadaslar , benimde kendi capimda ogrenmek istedigim bir kac konu var eger yardimci olursaniz cok sevinirim. Ben AB vatandasi birisi ile evliyim ve 5 senemi doldurduktan sonra settlement status basvurusu yaptim . 1 hafta sonra mail adresime statumun cevabi geldi. Daha sonraki 3 gun icindede kurye araciligi ile BRP kartim geldi. Eskisinde pre sttlement yazarken simdi settlement yazan bir kart yolladilar. Ogrendigim eger dogru ise simdiki yapmam gereken sey life in uk testini gecip ustune sozlu ingilizce sinavini gecmek. Bu ikisini hallettikten sonra yapmam gereken baska bir sey var mi ? yoksa direk sinavi gectikten sonra ucret odeyerek basvurabiliyormuyum ? cunku esi ingiliz vatandasi olan insanlarin farkli bilgiler verdigini gordum bundan dolayi benim gibi AB vatandasi esi olanlar bilgilerini aktarirsa cok iyi olur. Tesekkur ederim.
Bluebee
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: Yengeç

Okunmamış mesaj gönderen Bluebee »

Herkese Selamlar,

2 hafta once UKVCAS IDV App uzerinden kimlik dogrulama yapip (yuz tanima ve pasaport scan) dokumanlarimi web sayfalari uzerinden yukleyerek basvurumu tamamladim. Soyle bir mail gelmisti:

We are delighted to confirm that the supporting information for your visa application has been submitted to UKVI.
All updates about your application will come from UKVI directly and NOT from UKVCAS. You can find details about UKVI’s timescales for processing your application here
UKVI will be in touch directly if they need any additional information from you and to let you know their decision about your application.
UKVCAS is unable to provide any status updates about your application so please do not call our Contact Centre as we are unable to help.
-----
Web sitesi uzerinden girdigimdeyse sunu diyor:

Your supporting information has been sent to UKVI.
Updates about your application will come from UKVI, NOT from UKVCAS. If UKVI need any more information, they’ll contact you.
If we have asked you to upload more documents, you can do so and we’ll send these to UKVI. We’ll contact you if you need to have your biometrics taken again.
-----

Aklima takilan soru hala parmak izi vs icin randevu alip fiziksel olarak service pointlere gitmem gerekiyor mu yoksa evraklarim duzgunse yapabileceklerim bu kadar mi?
MissNurce
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Sessiz
Burcu: Başak

Okunmamış mesaj gönderen MissNurce »

Merhaba ben ilk 2016 yilinda Turkiye’den aile birlesimi vizesine basvurmustum ve burda pek cok arkadas bilgilerini paylasmisti. Uk geldikten sonra is, cocuk sahibi olmak ve derken cok dolu gecti ve ben kendi bilgilerini fazla aktaramadim. Neyse suanda 5 yilimi tamamladim ve 2 yillik gecerli olan karti aldim. Bu surecte uzerinden 12 ay gecmeden vatandasliga basvurabilir miyim? Yoksa 12 ay gecip o sekilde mi basvurmaliyiz tesekkurler simdiden.