İngiltere Vatandaslik ( UK Citizenship ) Başvuruları buraya

İngiliz vatandaşlığı başvurusu hakkında paylaşımlar
im2shy
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep

Re: İngiltere Vatandaslik ( UK Citizenship ) Başvuruları buraya

Okunmamış mesaj gönderen im2shy »

Merhaba

İngiltereye geleli geçen ay 4 sene oldu. 5. senemizin içine girdik. Şimdi önümüzde süresiz oturum izni başvurusu var. Deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum. Bu aşamada neler yapmamız gerekiyor? 5 yıllık BRP kartlarımız var. Süresi 22 Ekim 2022'de bitiyor. Başvuruyu ne zaman yapmamızı tavsiye edersiniz? Ne gibi testlere girmemiz gerekiyor? İngilizce eşim için değil ama benim için problem. İngilizce testi nasıl yapılıyor? Teste birden fazla girme şansım var mı? Ne gibi bir yol izlemeliyim İngilizce testi için? Live in the UK testi gerekiyor mu şimdi yoksa İngiliz vatandaşlığında mı gerekli? Yardımcı olabilecek olan varsa cok mutlu olurum. Şimdiden çok tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

Hocam sordugunuzbsorularin hepsinin cevabi ilgili basliklar (indefinite leave to remain basligi sanirim) bulunuyor.
Dil yeterlilik testine girmeniz gerekiyor, ilr basvurusunu en erken ne zaman yapabileceginize suradan bakabilirsiniz: https://immigrationstory.uk/en-gb/tools/ilr-calculator

Dil yeterlilik ve life in the uk sinavina girmebiz gerekiyor diger uzatma basvurularindan farkli olarak.
im2shy
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:
Burcu: Akrep

Okunmamış mesaj gönderen im2shy »

aposto yazdı:Hocam sordugunuzbsorularin hepsinin cevabi ilgili basliklar (indefinite leave to remain basligi sanirim) bulunuyor.
Dil yeterlilik testine girmeniz gerekiyor, ilr basvurusunu en erken ne zaman yapabileceginize suradan bakabilirsiniz: https://immigrationstory.uk/en-gb/tools/ilr-calculator

Dil yeterlilik ve life in the uk sinavina girmebiz gerekiyor diger uzatma basvurularindan farkli olarak.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Verdiğiniz bilgileri incelemeye başlayacağım hemen.
Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

Arkadaslar selam,

Home Office emaille invitation letter gonderiyor.
Bilginiz olsun, bizim gibi bosuna bekleyip basvurunuzu riske atmayin diye yazmak istedim.
Her ne kadar danismanimiz eve letter posta ile gelecek, bu olmadan basvuru yapamazsiniz demis olsada Home Office ile yazistim ve eve letter gondermeyeceklerini 3 ay icinde de bu emaille basvuru yapilmasi gerektigini ogrendim.

Bilemiyorum farkli basvurular icin farkli sekilde olabilir ama...
Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

Misafir yazdı:Arkadaslar selam,

Home Office emaille invitation letter gonderiyor.
Bilginiz olsun, bizim gibi bosuna bekleyip basvurunuzu riske atmayin diye yazmak istedim.
Her ne kadar danismanimiz eve letter posta ile gelecek, bu olmadan basvuru yapamazsiniz demis olsada Home Office ile yazistim ve eve letter gondermeyeceklerini 3 ay icinde de bu emaille basvuru yapilmasi gerektigini ogrendim.

Bilemiyorum farkli basvurular icin farkli sekilde olabilir ama...
Merhaba,
Bu mail dependantlara da ayri ayri mi gidiyor acaba? O kismi anlamadim aptalca bir soru olabilir kusura bakmayin.
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Burcu: Kova

Okunmamış mesaj gönderen Hyperlw »

Kimse belirtmemis ama bende yarım saat önce öğrendim sizinde bilginiz olsun
2 adet reference olacak kişi lazım ikisininde British vatandaşı olması ve bunlardan birinin polis, avukat, öğretmen veya muhasebeci olması gerekiyormuş

Bilginize
Kullanıcı avatarı
ggkhan
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç

Okunmamış mesaj gönderen ggkhan »

Hyperlw yazdı:Kimse belirtmemis ama bende yarım saat önce öğrendim sizinde bilginiz olsun
2 adet reference olacak kişi lazım ikisininde British vatandaşı olması ve bunlardan birinin polis, avukat, öğretmen veya muhasebeci olması gerekiyormuş

Bilginize

o liste bayagi uzun ama en basit bulabileceginiz bir VAT odeyen olabilir...
Ilk Basvuru ; 23 Nisan 2015 // Onay ; 30 Agustos 2015
Uzatma ; 30 Agustos 2016 // Onay ; 14 Subat 2017
2. Uzatma ; 14 Agustos 2019 // Onay ; 22 Ekim 2019
ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; 27 Kasim 2020
CTZN ; 29 Kasim 2021 // Bio ; 01 Aralik 2021 // Onay ; Loading...

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:

Vatandaşlığa avukat ilemk basvirsam kendim mi basvirsam çok kararsızım biri bana neler gerekli açıklaya bilirim acaba?
erdem81
Hareketli
Hareketli
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen erdem81 »

Hyperlw yazdı:Vatandaşlığa avukat ilemk basvirsam kendim mi basvirsam çok kararsızım biri bana neler gerekli açıklaya bilirim acaba?
Vatandaslik basvurusu simdiye kadar basvurdugun vizelerden cok daha kolay bir basvuru. Bence avukat kullanmaya hic gerek yok. Online basvuru formunu doldurup 4-5 evrak upload ediyorsun sonra randevu alip evraklari yaninda goturuyorsun kontrol edip sana geri veriyorlar.

https://www.gov.uk/apply-citizenship-in ... w-to-apply

https://visas-immigration.service.gov.u ... 1642087071

Dikkat etmen gereken en onemli nokta basvuru yaptigin gunden tam 5 yil once ulkede bulunuyor olman gerekiyor.
https://www.gov.uk/apply-citizenship-in ... -to-remain

Eger bir terslik cikmazsa 2-3 ay sonra mail veya mektup geliyor kabul olduguna dair, ondan sonra bagli bulundugun councildan yemin toreni icin randevu aliyorsun o kadar.
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:

Çok teşekkür ederim erdem81

Arada kalmamın sebebi 2020'nin tacını daha bu ay oduyor olmam, biliyorum yasal olarak 2021'in ocak sonuna kadar hakkımız var ama düşünüyorum bu karşıma çıkarı mı diye aslında illegal olan bisey yok sonuçta ödedim.