Indefinite leave to remain/SINIRSIZ OTURUM visa - Priority Service kalkti mi?

Esol B1 ve Life in the uk sınavları
byildirim
Acemi
Acemi
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -

Re: Indefinite leave to remain/SINIRSIZ OTURUM visa - Priority Service kalkti mi?

Okunmamış mesaj gönderen byildirim »

yenigocmen yazdı:Set m icin priority service, covid nedeni ile askiya alindi malesef.. vizenin sonuclanmasi min 4 ay suruyor genellikle 6 aya sarkiyor diyebilirimbu aralar.. set o (tier 2) icin hala var ama set m (evlilik) icin suan yok ve ne zamana donecek bilmiyor kimse
geçen hafta ilr başlığı altına yazmıştım, sanırım siz süreç bilgisine daha vakıfsınız. rica etsem aşağıya yapıştırdığım konuda yorum yapabilir misiniz? teşekkürler.

geçen yıl 2. 3 yıllık uzatmamız 15 günde gelmişti. bu yıl haziranda yaptığımız ilr başvurusuna istinaden dün aşağıdaki mesaj geldi. bu sene covid yardımlarının tümünden yararlandık, elbette ki muhasebecimizden onay alarak. muhtemelen o yardımları kullanmış olmamıza istinadendir diye düşünüyoruz.
ucu açık gözüküyor ama kaygı duymamak da elde değil. merak ettiğim konu şu: bu aşamadan sonra yani 6. yılımızdayken red alma ihtimalimiz mi var mıdır? ve öyle bir durumda home ofisin yasal yaptırımları nelerdir?

"Thank you for your application for permission to stay in the UK.
Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.
This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision.
I am sorry for the delay in dealing with your application and for the inconvenience this is causing. Please be assured that we are doing all we can to make a decision on your case as quickly as possible.
We expect to make a decision on your application, but we will write to you again if this is not going to be possible.
Misafir

Re: Indefinite leave to remain/SINIRSIZ OTURUM visa - Priority Service kalkti mi?

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

Biz de ILR icin biometriklerimizi gecen haftasonu verdik 9/10/21. Basvurumuzu da orada submit etmis bulunduk, basvuru icin odemeleri falan sanirim 2-3 Ekim gibi yapmisimdir.
Sozun ozu, orada listeye priority service falan cikmiyor odemeleri yaparken ki tam hatirlamiyorum ama ifadelerde sanki normalde ihtimal olsa listelenecekmis gibi ima hatirliyorum.

Sozun ozu, basliktaki sorunun cevabi, evet henuz priority service tekrar acilmamis...
isadasuk
Sözcü
Sözcü
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay

Okunmamış mesaj gönderen isadasuk »

Ankara Anlaşması için hiç bir şekilde Priority service yok. Ben yanlış biliyorsam eğer bana doğrusunu gösterirseniz sevinirim. Covid önceside yoktu,sonrasında da yok. Ha,ama evlilik ve diğer vize türlerinde vardı. Hatta ingiliz biriyle evli bir arkadaşım bir günde çıkana başvurmuştu 2017’de. Ertesi gün sonucu almışlardı.

Ayrıca 6 ay sonunda herkese otomatik olarak o klasik email geliyor. Yani complez issue. Onunda amacı zaten resmi gov. uk’de yazan (mesela ILR) vize başvuruları 6 ayda sonuçlanır dendiği için. 6 ay içinde sonuçlayamadıklarından direkt olarak bilgi amaçlı olarak o mail’i atıyorlar. Yani Ankara Anlaşmalı olup,Bounce Back Loan çektiğin için felan değil.
1 yıllık başvuru tarihi ; 3 Mart 2016,
1 yıllık başvuru bio ; 9 Mart 2016,
1 yıllık oturum onayı ; 11 Mart 2016,

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 17 Şubat 2020
+3 yıllık bio başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

ILR başvuru tarihi ; 8 Nisan 2021
ILR bio başvuru tarihi ; 27 Nisan 2021
ILR oturum onayı ; Allah Kerim!
byildirim
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -

Okunmamış mesaj gönderen byildirim »

bu değerli bilgilendirme için çok teşekkür ederim. gerçekten içimizi ferahlattınız.
isadasuk yazdı:Ankara Anlaşması için hiç bir şekilde Priority service yok. Ben yanlış biliyorsam eğer bana doğrusunu gösterirseniz sevinirim. Covid önceside yoktu,sonrasında da yok. Ha,ama evlilik ve diğer vize türlerinde vardı. Hatta ingiliz biriyle evli bir arkadaşım bir günde çıkana başvurmuştu 2017’de. Ertesi gün sonucu almışlardı.

Ayrıca 6 ay sonunda herkese otomatik olarak o klasik email geliyor. Yani complez issue. Onunda amacı zaten resmi gov. uk’de yazan (mesela ILR) vize başvuruları 6 ayda sonuçlanır dendiği için. 6 ay içinde sonuçlayamadıklarından direkt olarak bilgi amaçlı olarak o mail’i atıyorlar. Yani Ankara Anlaşmalı olup,Bounce Back Loan çektiğin için felan değil.