Life in the UK Sınavı

Esol B1 ve Life in the uk sınavları
isadasuk
Sözcü
Sözcü
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay

Re: Life in the UK Sınavı

Okunmamış mesaj gönderen isadasuk »

edit : halletim.
1 yıllık başvuru tarihi ; 3 Mart 2016,
1 yıllık başvuru bio ; 9 Mart 2016,
1 yıllık oturum onayı ; 11 Mart 2016,

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 17 Şubat 2020
+3 yıllık bio başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

ILR başvuru tarihi ; 8 Nisan 2021
ILR bio başvuru tarihi ; 27 Nisan 2021
ILR oturum onayı ; Allah Kerim!
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova

Okunmamış mesaj gönderen Hyperlw »

Ben bugun sinava girdim ve sınavı geçtim, siteye logging oldugimda result bolumunde PASS yaziyor ve refence number vermişler, hersey yolunda degilmi ama kaçta kaç yaptığım yazmiyor.
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:
Burcu: -

Re: Ankara Anlasmasi indefinite Basvurulari Buraya

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

Life in the UK sinavi basligini bulamadim telefondan.
Sinav merkezine geldim simdi.. sabah 10daki randevuma 9da gelince resepsiyondaki abi henuz gelmediler hayirdir dedi.. :)
Londra tier 4 a girince belki ertelerler demistim ama vize islerine dair her sey sanirim critical vs diye gruplanmis. Croydon da sinava giricem bugun. Life in the uk basliginda verilen linkteki 1-16 teste calistim (2-3 kez cozdum hepsini). Heves ettigim konulari da okudum (tarih ve politika meselelerini resmi agizdan dinlemek icin). Dunden beri ikinci kez cozdugum testlerde 23-24 dogru cikariyordum, umarim sikinti olmadan gecerim sinavi.
Bu arada sinava pasaport ile girecegimi belirtmistim onu aldim yanima. Sanirim salona telefon almiyorlar belki bi locker a koyduracaklarmis.
Cikista haber edecegim.
Selamlar
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

aposto yazdı:Life in the UK sinavi basligini bulamadim telefondan.
Sinav merkezine geldim simdi.. sabah 10daki randevuma 9da gelince resepsiyondaki abi henuz gelmediler hayirdir dedi.. :)
Londra tier 4 a girince belki ertelerler demistim ama vize islerine dair her sey sanirim critical vs diye gruplanmis. Croydon da sinava giricem bugun. Life in the uk basliginda verilen linkteki 1-16 teste calistim (2-3 kez cozdum hepsini). Heves ettigim konulari da okudum (tarih ve politika meselelerini resmi agizdan dinlemek icin). Dunden beri ikinci kez cozdugum testlerde 23-24 dogru cikariyordum, umarim sikinti olmadan gecerim sinavi.
Bu arada sinava pasaport ile girecegimi belirtmistim onu aldim yanima. Sanirim salona telefon almiyorlar belki bi locker a koyduracaklarmis.
Cikista haber edecegim.
Selamlar
Sinava biraz fazla calismisim bence.. emin olamadigim (test 1-16da olmayan) 3 soru vardi.. hatirladigim kadariyla:
1- tobacco satisi icin legal sinir nedir? 16, 17, 18 vs diye de siklar vardi. Cevap 18 imis.
2 hangisi uk in constitutional kurumlarindan degildir? Monarchy, armed forces, judicaries, parliament idi siklar. Ben monarchy dedim ama sanirim cevap armed forces imis.

Onun disindakiler hepsi test 1-16 dan idi sadece bir kac tanesinde sorulus bicimi ya da siklar farkliydi. Sinav cok kolay arkadaslar. Test 1-16 yi yapin 2-3 kere yeter de artar..
Hyperlw
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Burcu: Kova

Okunmamış mesaj gönderen Hyperlw »

aposto yazdı:
aposto yazdı:Life in the UK sinavi basligini bulamadim telefondan.
Cikista haber edecegim.
Selamlar
Sinava biraz fazla calismisim bence.. emin olamadigim (test 1-16da olmayan) 3 soru vardi.. hatirladigim kadariyla:
1- tobacco satisi icin legal sinir nedir? 16, 17, 18 vs diye de siklar vardi. Cevap 18 imis.
2 hangisi uk in constitutional kurumlarindan degildir? Monarchy, armed forces, judicaries, parliament idi siklar. Ben monarchy dedim ama sanirim cevap armed forces imis.

Onun disindakiler hepsi test 1-16 dan idi sadece bir kac tanesinde sorulus bicimi ya da siklar farkliydi. Sinav cok kolay arkadaslar. Test 1-16 yi yapin 2-3 kere yeter de artar..

Gecip gecmediginizi yazmamissiniz?
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Hyperlw yazdı: Gecip gecmediginizi yazmamissiniz?
: ) Gectim gectim.. daha once yazmis miydim hatirlamiyorum. Sinav sonrasinda hemen bir email geliyor, ben henuz binadan cikmadan gelmisti, anca telefonu acip mailime baktim. Gelen mailde bir link var, tiklaip sinavi book ettiginiz siteye login oluyorsunuz ve Results kisminda gectiniz diye bir referans numarasi gorunuyor. Anladigim kadariyla o referans numarasini ILR basvurusu sirasinda bir yerlere girecegiz. Onun disinda basili bir belge vs. yok.

Bir de sinava girerken her seyi locker'a koyduruyorlar. Kopya muhabbetini engellemek icin anlamsiz bir titizlik icerisindeler. Biliyorum "cok kolay" diyince insanin gozu korkuyor ama gercekten o websitesindeki 16 testi 2-3 defa cozun, son cozduklerinizde artik pek yanlis yapmiyorsaniz fazlasiyla hazirsiniz.

Sinava girmeden fotografinizi cekiyorlar, pasaport (ya da hangi kimlikle gireceginizi soylediyseniz) belgenizi alip size dogum tarihinizi vs sorarak kimliginizi teyit ediyorlar. Sonra sinav odasina geciyorsunuz. Sinav arayuzu basit, websitesindekine benziyor ama tabii dogru yanlis demiyor : ) Review etmek icin Flag leyebiliyorsunuz sorulari. Sinav sonunda size 80 defa "emin misiniz, bitti mi" diye soruyor ekran.

Aklima gelenler bunlar dostlar. Tecrubem tazeyken yazayim dedim.
csenol
Yeni Üye
Yeni Üye
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen csenol »

Degerli arkadaslar/Aposto,

Paylasimlariniz icin cok tesekkurler. Esim Life in the UK sinavina haftaya giriyor, testleri cozdu ama bilgisayar bilgisi biraz zayif.

Test baslamadan once bir deneme testi yapiliyor mu birkac soruluk websitesine aliskanlik kazanmak icin, ya da ne bileyim testin tam ortasinda bilgisiyar ile ilgili bir sorun olursa orda bir gorevli var mi yardim istenebilecek?

Mesela bilmedigin soru oldu onu bir kenara koyup sonra donebiliyor musunuz?

En son olarak da tam sinavda gordugunuz websitenin bir ornegi var mi internette, yani onu bulursam derim ki esime iste karsina tam olarak boyle bir sayfa cikacak sinavda.

Herkese cok tesekkurler ve saglikli gunler dilerim.
askim127
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Türü:
Burcu: İkizler

Okunmamış mesaj gönderen askim127 »

dm at bana
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Direksiyon testine girdiyseniz, onun gibi sinav baslamadan ornek 2-3 soruluk bir kisim yaptiriyorlar. Orada dilerseniz butun fonksiyonlari goruyorsunuz.
Dogrusu kompleks bir sey yok. Evet sorulari flag leyip sonra donebiliyorsunuz, ama bu fonksiyona ihtiyaciniz olacak kadar karmasik soru pek sormuyorlar. Ben kullandim flag'lemeyi.. Sinavin sonunda "2 tane flag'li sorunuz var emin misiniz bitirdiginize" diye soru sordu bana.
Evet bu flag'leme isini tekrar donmek icin kullaniyorsunuz. Ama donme isi biraz kafa karistirabilir, cunku ekranda uyarilar bir seyler beliriyor. Onemsemeyip oldugu gibi isinize devam ederseniz sorun olmayacaktir.
Ben sinavda gordugum gibi bir siteye denk gelmedim ama dedigim gibi arayuzu gercekten cok cetrefilli degil. Ve sinav oncesindeki kisimda pratik yaparak halleder diye dusunuyorum.

Cok kaygilanmayin, hallolur umarim. Kolayliklar simdiden.
csenol yazdı:Degerli arkadaslar/Aposto,

Paylasimlariniz icin cok tesekkurler. Esim Life in the UK sinavina haftaya giriyor, testleri cozdu ama bilgisayar bilgisi biraz zayif.

Test baslamadan once bir deneme testi yapiliyor mu birkac soruluk websitesine aliskanlik kazanmak icin, ya da ne bileyim testin tam ortasinda bilgisiyar ile ilgili bir sorun olursa orda bir gorevli var mi yardim istenebilecek?

Mesela bilmedigin soru oldu onu bir kenara koyup sonra donebiliyor musunuz?

En son olarak da tam sinavda gordugunuz websitenin bir ornegi var mi internette, yani onu bulursam derim ki esime iste karsina tam olarak boyle bir sayfa cikacak sinavda.

Herkese cok tesekkurler ve saglikli gunler dilerim.
Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

Arkadaşlar selamlar herkese. Aranıza yeni katıldım. Mümkünatı var ise bilgisi olan arkadaşlarımız’dan ricam 30 mart salı günü sınava gireceğim. Gelen E mail’de 3rd Edition dan sınava gireceğim yazıyor. İnternette bazı sitelerde testler buldum ama hangisi 3rd edition’u kapsıyor bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız varmı ve 3rd edition toplamda kaç test’den oluşuyor benim bulduğum test 24 soruluk birşey. Belki 3rd test1 test2 test3 diye gidiyordur’da ben bulamamışımdır. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler