Life in the UK Sınavı

Esol B1 ve Life in the uk sınavları
duchessofnorthwest
Araştırmacı
Araştırmacı
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara anlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -

Re: Life in the UK Sınavı

Okunmamış mesaj gönderen duchessofnorthwest »

dundar93 yazdı:Merhaba arkadaşlar,uzun zamandır Life in Uk sınavına hazırlanıyorum,aranızda yakın zamanda bu sınavı geçmiş olan var mı ?
eğer varsa hangi çalışma yöntemlerini kullandınız ?
teşekkür ederim.

2 hafta once ben gectim manchesterdan..https://lifeintheuktestweb.co.uk adresinde olan EXAMS bolumundeki 15 teste calisitim ve hepsi o sorulardan geldi. baska hic biryerden calismadim. zaten testlerin altindaki yorumlarida okusan emin olabilirsin
kasim 2017 IRL
duchessofnorthwest
Araştırmacı
Araştırmacı

dundar93 yazdı:Merhaba arkadaşlar,uzun zamandır Life in Uk sınavına hazırlanıyorum,aranızda yakın zamanda bu sınavı geçmiş olan var mı ?
eğer varsa hangi çalışma yöntemlerini kullandınız ?
teşekkür ederim.

2 hafta once ben gectim manchesterdan..https://lifeintheuktestweb.co.uk adresinde olan EXAMS bolumundeki 15 teste calisitim ve hepsi o sorulardan geldi. baska hic biryerden calismadim. zaten testlerin altindaki yorumlarida okusan emin olabilirsin
kasim 2017 IRL
dundar93
Acemi
Acemi
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Aslan

Okunmamış mesaj gönderen dundar93 »

duchessofnorthwest cevabın için çok saol,yazdığın sitedeki testlere çalışıyorum,teste gelirken ID ve adresini kanıtlayan belge istiyorlar 3 aylık,provisional driving licence var bende o olur mu ?
sen adres onaylamak için bir şey götürdün mü ?
teşekkür ederim.
duchessofnorthwest
Araştırmacı
Araştırmacı

dundar93 rica ederim. slmdlden bol sanslar. bende provisional driving licence gosterdim adres onayi icin kabul ediyorlar. ektra hm revenue mektubu vardi yanimda ama mektubu kabul etmediler. sitedeki 15 exam yeterli ama sorulari ayni formatta sormuyorlar bilgin olsun.
kasim 2017 IRL
berkcanozcan
Acemi
Acemi
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen berkcanozcan »

Merhaba arkadaşlar,
son dönemde sınava girenler var mı acaba bizleri bilgilendirebilir mi?
Nerede, ne zaman, sınavın nasıl oldugu, sınav ortamı veya herhangi coronadan dolayı bi erteleme filan genel bi bilgi verebilecek var mı?
Tesekkürler :)
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

berkcanozcan selam,
Birinci elden bilgim yok son durum ile ilgili ama, Life in UK sinavi da corona dan dolayi yapilamamis sanirim (son durumda yapilmaya baslandi mi bilmiyorum). Ancak Home Office official bir aciklama yapmamis da olsa life in uk sinav sonucu olmadan basvuru kabul edip bu belgenin sonradan yuklenmesine izin veriyormus. Sanirim dil sinavi icin de benzer sekilde.
Ama dedigim gibi eger merkezler acildiysa tekrar (ki bu konuda emin degilim) ve eger randevu alinabiliyorsa bu eski bir bilgi olabilir.

Guncelleme: Life in the UK test merkezleri limitli kapasitede hizmet vermeye baslamislar.
berkcanozcan
Acemi
Acemi
Vize Türü:

aposto yazdı:berkcanozcan selam,
Birinci elden bilgim yok son durum ile ilgili ama, Life in UK sinavi da corona dan dolayi yapilamamis sanirim (son durumda yapilmaya baslandi mi bilmiyorum). Ancak Home Office official bir aciklama yapmamis da olsa life in uk sinav sonucu olmadan basvuru kabul edip bu belgenin sonradan yuklenmesine izin veriyormus. Sanirim dil sinavi icin de benzer sekilde.
Ama dedigim gibi eger merkezler acildiysa tekrar (ki bu konuda emin degilim) ve eger randevu alinabiliyorsa bu eski bir bilgi olabilir.

Guncelleme: Life in the UK test merkezleri limitli kapasitede hizmet vermeye baslamislar.
ben mayısta almıştım, şimdiye kadar herhangi bir erteleme veya iptalle ilgili bi mail veya aramada bulunmadılar. Bu cuma günü giriyorum sınava bakalım :)
Kullanıcı avatarı
aposto
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Vize Türü:

Okunmamış mesaj gönderen aposto »

Edindigim bir kac bilgiyi daha paylasayim…
- Sanirim sinav merkezlerinin kapanislarindan sonra ilk basvurular Mayis sonuna dogru acilmis.
- Bazilarinin sinava girecekleri merkezler degistirilmis yakin zamanda. Bu kisilere email yoluyla bildiriliyormus. Aldigim ornek Londra'dan.
- Bazi iptaller ile yeni slot'lar aciliyormus, bu yuzden surekli kontrol edin deniyor.
- Test sonuclari 4 gun icerisinde websitesinde yayinlaniyormus, sertifika da 6-7 gun icerisinde geliyormus.

@berkcanozcan sinavinda basarilar hocam
berkcanozcan
Acemi
Acemi
Vize Türü:

aposto yazdı:Edindigim bir kac bilgiyi daha paylasayim…
- Sanirim sinav merkezlerinin kapanislarindan sonra ilk basvurular Mayis sonuna dogru acilmis.
- Bazilarinin sinava girecekleri merkezler degistirilmis yakin zamanda. Bu kisilere email yoluyla bildiriliyormus. Aldigim ornek Londra'dan.
- Bazi iptaller ile yeni slot'lar aciliyormus, bu yuzden surekli kontrol edin deniyor.
- Test sonuclari 4 gun icerisinde websitesinde yayinlaniyormus, sertifika da 6-7 gun icerisinde geliyormus.

@berkcanozcan sinavinda basarilar hocam
Hem bilgiler için hem de basari dileklerin için teşekkür ederim. Sınavdan sonra tekrardan buraya bilgi amaçlı yazarım. :)
isadasuk
Sözcü
Sözcü
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay

Okunmamış mesaj gönderen isadasuk »

Arkadaslar benimde bir sorum olacak. Ben bir kac saat once Dil Sinavi B1 sertifikasi icin 10 Temmuz'a rez. yaptim. Hemen ardindanda 12 Temmuz'a Life in the UK icin rez. yaptim.

Burada sorum su ; hani ilk once life in the uk girecegim sonrada B1 sertifikasi sinavina girecegim diye bir kural yok degil mi? Istedigim sinava girebilirim yani,dogru muyum acaba?

Simdiden cevap vereceklere cok tesekkur ederim.
1 yıllık başvuru tarihi ; 3 Mart 2016,
1 yıllık başvuru bio ; 9 Mart 2016,
1 yıllık oturum onayı ; 11 Mart 2016,

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 17 Şubat 2020
+3 yıllık bio başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

ILR başvuru tarihi ; 8 Nisan 2021
ILR bio başvuru tarihi ; 27 Nisan 2021
ILR oturum onayı ; Allah Kerim!