Dil Okulu Vizesiyle Çalışmak?

Cevap gönder


BBCode AÇIK
[img] AÇIK
[flash] AÇIK
[url] AÇIK
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Bir veya daha fazla dosya eklemek istiyorsanız lütfen alttaki açıklamaları doldurun.

Ek başına en yüksek dosya boyutu: 5 MiB.

Geniş görünüm Başlık incelemesi: Dil Okulu Vizesiyle Çalışmak?

Re: Dil Okulu Vizesiyle Çalışmak?

gönderen skywhite » 12 May 2019 20:06

yenigocmen yazdı:biraz daha para biriktirip gelmeni öneririm.. kaçak çalışmak, iş bulmak kolay değil, kaldı ki ankara antlaşması yaptığında da sadece kendi işini yapabileceksin, herhangi bir şirket seni işçi olarak çalıştıramayacak. umarım kendi yaptığın iş kazançlı bir iştir.. zor bir karar umarım başarabilirsin.

facebook gruplarına bir bak derim, orda kalacak yer veren de veren türk restorantları ilan atıyor arada. hepsi genelde çalışma vizesi olan kişileri arıyor ama belki şansın yaver gider birilerini bulabilirsin.. bulduğun takdirde de her anlamda sömürülmeye kendini hazırla deri, çok kötü hikayeler duydum ben açıkçası..Söylediklerin gayet anlaşılır ama bir var ki Türkiye'de çalışıp para biriktirmek çok zor, Londra'da birkaç ay yaşamak için Türkiye'de çalışıp para biriktirmek en birkaç yıl gerektirir eğer Doktor, Müh. falan değilsek, kaldı ki tüm uğraşlarıma karşın iş bulamıyorum, Londra'ya yerleşmek istememin sebebi de bu açıkcası

Herhangi bir iş planım yada iş modelim henüz yok, fikrin varsa çok iyi olur

Re: Dil Okulu Vizesiyle Çalışmak?

gönderen yenigocmen » 12 May 2019 16:44

biraz daha para biriktirip gelmeni öneririm.. kaçak çalışmak, iş bulmak kolay değil, kaldı ki ankara antlaşması yaptığında da sadece kendi işini yapabileceksin, herhangi bir şirket seni işçi olarak çalıştıramayacak. umarım kendi yaptığın iş kazançlı bir iştir.. zor bir karar umarım başarabilirsin.

facebook gruplarına bir bak derim, orda kalacak yer veren de veren türk restorantları ilan atıyor arada. hepsi genelde çalışma vizesi olan kişileri arıyor ama belki şansın yaver gider birilerini bulabilirsin.. bulduğun takdirde de her anlamda sömürülmeye kendini hazırla deri, çok kötü hikayeler duydum ben açıkçası..

Dil Okulu Vizesiyle Çalışmak?

gönderen skywhite » 12 May 2019 11:06

Merhaba,
Yakın zamanda Londra'ya dil okuluna geliyorum ve çalışma iznim olmayacak, 2 ay sonra da Ankara Anlaşmasına başvuracağım, Londra'ya gelir gelmez iş bulmam gerekecek çünkü param çok kısıtlı, akabindeki Ankara anlaşması vizesi için masrafları bile karşılayamayacak kadar düşük bir bütçem var.
En azından bu sürece kadar iş bulma olasılığı nedir Londra'da? Nerelerden iş bakmamı önerirsiniz? Başlangıçta birkaç ay çalışabileceğim yerler olabilir önemli olan geçimimi sağlayabilmem, Teşekkürler

Başa dön