Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumuZaman: 17 Şub 2019 21:01

Tüm zamanlar UTC


.


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10655 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060, 1061 ... 1066  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 14:49 
Çevrimdışı
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Mar 2018 15:46
Mesajlar: 42
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Seyfi bey, estagfurullah onemli degil. Umarim bu vize sahipleri daha fazla magdur edilmezler. Hakkikaten cok stresli bir surec. Ben de, Londonboy mahlasli arkadas gibi bilseydim acaba yine de bu vizeye basvururmuydum diye soruyorum kendime. En zor yani da belirsizlik. Belirsizligin nedeni de sinirlarinin ve kurallarinin cok acik ve net yazilmamis olmasi. Her turlu yoruma musait olmasi. Allah Ankaralilara sabir versin.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 19:24 
Çevrimdışı
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 27 Şub 2015 15:59
Mesajlar: 29
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba Arkadaslar,

Yeni uygulama ile ILR basvuru prosedurune bakiyordum. Web sitesine 'extend' basliginda sadece uzatmadan bahsediliyor ve ILR icin bir atif yok. Yeni uygulamada ILR basvurusu yapan oldu mu acaba? Nasil yapti?

Not: Email'imi kaydedip online formda devam etmedim. Dolayisiyla oradaki secenekleri bilmiyorum.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 00:12 
Kullanıcı avatarı
ALINTIDIR !!!

"Avrupa Birliği’nden çıkış anlamına gelen Brexit kararı sonrasında ülkede yaşayan ve/veya yaşamayı planlayan¬ları etkileyen bir dizi kararlar alınmıştı. 16 Mart 2018 tarihi itibariyle İngiltere İçişleri Bakanlığı Ankara Anlaşması vi¬zesi (ECAA Business “İş Kurma” ve Wor¬ker “işçi”) ile süresiz oturuma başvuru hakkını (Indefinite Leave to Remain) askıya almış ve bununla ilgili yeni bir düzenleme getireceğini açıklamıştı.
Bu tarihten yaklaşık 3 ay sonra 15 Haziran 2018 tarihinde beklenen açık¬lama geldi ve “statement of changes” diye bilinen göçmenlik kurallarında ya¬pılan değişiklik yayınlandı. Bu düzenle¬mede süresiz oturum başvuruları tek¬rar yürürlülüğe sokulduğu ancak bazı kritik değişiklikler ve şartlar getirildiği açıklanmıştı.
Bu değişikliklerin nasıl uygulanacağı hakkında İngiltere İçişleri Bakanlığı geç¬tiğimiz gün (06.07.2018) yeni bir bildiri yayınladı. Yeni düzenlemeye göre, asıl başvuru sahibi ve ona bağlı eş ve ço¬cuklar da aşağıdaki şartları sağlamaları ve bu şartları sağladıklarında bireysel olarak başvuru yapmaları gerekiyor.
Yayınlanan güncel bildiriye göre;
1- Süresiz oturuma başvuru süresi 5 yıldır.
2- Bu 5 yıllık süre içerisinde her yıl için en az 180 gün Birleşik Krallık’ta bilfiil yaşama şartı aranmaktadır.
3- Bununla birlikte 18 yaşını geçmiş olan her hak sahibi, vatandaşlık sınavı olarak bilinen “Life in the UK” sınavını geçmek zorundadır.
4- Yine 18 yaşını geçen her hak sa¬hibi, B1 seviyesinde İngilizce dil sına¬vını geçmek zorundadır.
5- Hak kazanmış başvuru sahibi, eşi ve 18 yaşından büyük çocukları, baş¬vuru ücreti ödemek durumundadır. (Güncel başvuru ücreti ise kişi başı £2,389)
Bu değişikliğin zamanlaması ve uy¬gulanması konularında oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için Göçmenlik hukuku uzmanı Mehmet Polat ile değişikliğin kimleri etkileye¬ceğini konuştuk.
Tüm bu değişiklikler sonucunda asıl merak edilen konu halihazırda 4 yılı doldurmuş ancak henüz süresiz oturum başvurusu yapmamışların da yeni duruma tabi olup olmayacağı… Polat’ın belirttiğine göre bu sorunun cevabı maalesef kuralın herkes için ge¬çerli olduğu yönünde. Yani halen An¬kara Antlaşması vizesi ile 4 yılını dol-durmuş ancak henüz süresiz oturum başvurusu yapmamış olanlar da yeni getirilen şartları sağlamak zorunda. Bu anlamda 4 yılı doldurup başvu¬ruda bulunmayanları 1 yıl fazladan süre bekliyor.
4 yıl önce vizeye başvuranlar için kazanılmış hak söz konusu değil mi?
Bu kararın büyük tartışma doğur¬ması beklenen taraflarından birisi de bu kısmı. Ülkelerinden, ailelerinden, işlerinden vazgeçerek bir başka ül¬keye göç edenler, bu kararı alırken yaptıkları araştırmalar sonucunda uygun olan bir ülke olarak İngiltere’yi seçtiler.
Ancak şimdi bu beklenmedik du¬rum 4 yıl sonunda süresiz oturum hakkı bekleyen insanların karşıla¬rına yeni kurallar, dolayısıyla yeni sorunlar çıkardı. “Vatandas.uk” site¬sindeki bilgilere göre bu durumdaki¬lerin yeni kararlara itiraz etme hakkı bulunuyor. Zira benzer bir vaka daha önce başka bir vize türü ile ilgili de yaşanmış.
Highly Skilled Migrant Programme (HSMP) (Yüksek Yetenekli Göçmen Programı) olarak bilinen vize türü 2002 ve 2008 tarihleri arasında İngiltere’de uygulanıyordu ve bu vize türünün vermiş olduğu haklar Ankara Anlaşması vizesinde verilen haklarla hemen hemen aynıydı. 4 sene HSMP vizesi ile ülkede bulunanlar süresiz oturum başvurusu yapabiliyorlardı.
Ankara Antlaşması vizesinde ol¬duğu gibi HSMP vizesinde de süresiz oturum başvuruları İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından askıya alınınca 4 yılı doldurmuş vize sahiplerinden biri değişikliğe karşı dava açtı.
Davayı karara bağlayan hakim İçiş¬leri Bakanlığı’nı haksız buldu ve ka¬rarda yapılan değişikliklerin yalnızca bu değişliklikten sonra başvuru ya¬panları etkileyebileceğini, bu tarih¬ten önce başvuru yapanların hakla¬rının korunması gerektiğini belirtti.
“4 yılını İngiltere’de Ankara Anlaş¬malı biri olarak geçirmiş Türk vatan¬daşlarının dava açması sonucunda aynı kararın verilebileceği kanaatin¬deyim” diyen Polat’a göre bu karar Ankara Antlaşması vizesinde de em¬sal olabileceğinin ve benzer bir kara¬rın alınabileceğinin en önemli göster¬gesi niteliğinde."

SIMDI SORMAK ISTIYORUM DAVA ACICAZ DAHA DA ÖNEMLISI BUNUN ICIN SAF TEMIZ DUYGULARLA BAGIS YAPMIS SÖZÜM ONA KÜLTÜRLÜ YANI DOLANDIRILMASI EN ZOR KISILERIN PARALARI BAGISLARI NE OLDU ???? NE ZAMAN DAVA ACILACAK ??? BIR DAVANIN SONUCUNUN 2 YIL EN AZ SÜRECEGI HESAPLANDIGINDA BREXITTEN SONRA MI DAVA ACMAYI DÜSÜNÜYOR BU ARKADASLAR ???? YOKSA BU BAGISLAR KÜCÜK CIFTLIK BANK GIBI CÜP MÜ EDILDI ??? SIZLERI HAKSIZLIGA UGRATAN HIC KIMSE GEL KARDESIM SANA HAKSIZLIK ETTIK SENIN INDEFINITIVE NI VERIYORUZ DEMEZ !!! MÜCADELE ETMEK LAZIM !!! DAVA ACMAK LAZIM !!! NEYI NE ICIN BEKLIYORSUNUZ HALA ??? YUKARIDAKI YAZIDAN OKUDUGUM BIR EMSAL KARAR VARKEN BEKLEMEK SADECE ALEHIMIZE !!! YOKSA ANKARA ANTLASMASININ CIFTLIK BANKIMI GELDI BASIMIZA ??? HIC BIR DELIL HIC BIR CEVAP METNI HIC BIR CEVAP MEKTUP BURADA YOK !!! YAYINLANMIYOR SADECE UGRASIYORUZ DENILIYOR !!! GELDE INAN ! TÜRK GIBI BASLADINIZ GÜYA VAKIF ALTINDA BIRLESTINIZ ??? AMA AVRUPALI GIBI BITIR DIYE BIR SÖZ VAR !!! NE OLDU ?? HANGI HUKUKI MÜCADELEYI BASLATTINIZ TOPLANAN BAGISLARLA BURADA HEPIMIZIN BILMESINE HAKKI VAR DIYE DÜSÜNÜYORUM !


Başa Dön
  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 00:59 
Çevrimdışı
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 18 Şub 2014 20:31
Mesajlar: 59
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: Istanbul
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
"... came into force on 6 July 2018.
This guidance only applies to Turkish nationals and their family members who have
previously been granted leave under the ECAA."

Bence burda kritik kelimeler "only ve previously", ozetle benim cevirim:
Bu klavuz (kurallar) SADECE, ONCEDEN (yani bu kurallarin devreye girmesinden, 6 Temmuzdan once) ecaa vizesi almis olanlara uygulanir.

Eger 5 yili doldurmus butun ECAA vizelilere uygulayacak olsalar, "only ve previously" kelimelerini kullanmayip; "This guidance applies to Turkish nationals and their family members who have been granted leave under the ECAA." derlerdi ve hersey cok acik olurdu.

Araci firmalar ve avukatlar bunu bilseler dahi soylemezler tabi. Cunku, 7 Temmuz 2018 de vize alan musterinin ILR reddi anca 5 sene sonra yani 2023 de gelecek. O zamana kadar ne sagabilirsek sagalim... 5 sene icerisinde yani brexit sonrasi, 3 yillik uzatmayi da kaparsalar sasirmam ki o zaman 10 yilda ILR da hayal olur.

Kim ne soylerse soylesin, Evli ve cocuklu adaylara kesinlikle tavsiye etmiyorum bu sureci. Ben tek basima bile zor katlandim su son 4 seneye, sinir-stress derken 10 sene yaslandim ilk 2 senede. Ustelik iyi ingilizce bilen bir muhendis ve yardimci olan tanidiklarim olmasina ragmen. Gencim, kaybedicek birseyim yok diyen buyursun gelsin, basimin ustunde yeri var. UK de, cahil ve kandirilmis PKKli yerine, egitimli Turkiyeli gormeyi encok ben isterim.

Umarim yanlis anlasilmamisimdir. Nacizane goruslerimi paylasmak istedim, belki birilerine faydasi dokunur umuduyla. Herkese bol sans, zira cok lazim oluyor buralarda.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 05:31 
Kullanıcı avatarı
Avrupa Birliği’nden çıkış anlamına gelen Brexit kararı sonrasında ülkede yaşayan ve/veya yaşamayı planlayan­ları etkileyen bir dizi kararlar alınmıştı. 16 Mart 2018 tarihi itibariyle İngiltere İçişleri Bakanlığı Ankara Anlaşması vi­zesi (ECAA Business “İş Kurma” ve Wor­ker “işçi”) ile süresiz oturuma başvuru hakkını (Indefinite Leave to Remain) askıya almış ve bununla ilgili yeni bir düzenleme getireceğini açıklamıştı.

Bu tarihten yaklaşık 3 ay sonra 15 Haziran 2018 tarihinde beklenen açık­lama geldi ve “statement of changes” diye bilinen göçmenlik kurallarında ya­pılan değişiklik yayınlandı. Bu düzenle­mede süresiz oturum başvuruları tek­rar yürürlülüğe sokulduğu ancak bazı kritik değişiklikler ve şartlar getirildiği açıklanmıştı.

Bu değişikliklerin nasıl uygulanacağı hakkında İngiltere İçişleri Bakanlığı geç­tiğimiz gün (06.07.2018) yeni bir bildiri yayınladı. Yeni düzenlemeye göre, asıl başvuru sahibi ve ona bağlı eş ve ço­cuklar da aşağıdaki şartları sağlamaları ve bu şartları sağladıklarında bireysel olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Yayınlanan güncel bildiriye göre;

1- Süresiz oturuma başvuru süresi 5 yıldır.

2- Bu 5 yıllık süre içerisinde her yıl için en az 180 gün Birleşik Krallık’ta bilfiil yaşama şartı aranmaktadır.

3- Bununla birlikte 18 yaşını geçmiş olan her hak sahibi, vatandaşlık sınavı olarak bilinen “Life in the UK” sınavını geçmek zorundadır.

4- Yine 18 yaşını geçen her hak sa­hibi, B1 seviyesinde İngilizce dil sına­vını geçmek zorundadır.

5- Hak kazanmış başvuru sahibi, eşi ve 18 yaşından büyük çocukları, baş­vuru ücreti ödemek durumundadır. (Güncel başvuru ücreti ise kişi başı £2,389)

Bu değişikliğin zamanlaması ve uy­gulanması konularında oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için Göçmenlik hukuku uzmanı Mehmet Polat ile değişikliğin kimleri etkileye­ceğini konuştuk.

Tüm bu değişiklikler sonucunda asıl merak edilen konu halihazırda 4 yılı doldurmuş ancak henüz süresiz oturum başvurusu yapmamışların da yeni duruma tabi olup olmayacağı… Polat’ın belirttiğine göre bu sorunun cevabı maalesef kuralın herkes için ge­çerli olduğu yönünde. Yani halen An­kara Antlaşması vizesi ile 4 yılını dol­durmuş ancak henüz süresiz oturum başvurusu yapmamış olanlar da yeni getirilen şartları sağlamak zorunda. Bu anlamda 4 yılı doldurup başvu­ruda bulunmayanları 1 yıl fazladan süre bekliyor.

4 yıl önce vizeye başvuranlar için kazanılmış hak söz konusu değil mi?

Bu kararın büyük tartışma doğur­ması beklenen taraflarından birisi de bu kısmı. Ülkelerinden, ailelerinden, işlerinden vazgeçerek bir başka ül­keye göç edenler, bu kararı alırken yaptıkları araştırmalar sonucunda uygun olan bir ülke olarak İngiltere’yi seçtiler.

Ancak şimdi bu beklenmedik du­rum 4 yıl sonunda süresiz oturum hakkı bekleyen insanların karşıla­rına yeni kurallar, dolayısıyla yeni sorunlar çıkardı. “Vatandas.uk” site­sindeki bilgilere göre bu durumdaki­lerin yeni kararlara itiraz etme hakkı bulunuyor. Zira benzer bir vaka daha önce başka bir vize türü ile ilgili de yaşanmış.

Highly Skilled Migrant Programme (HSMP) (Yüksek Yetenekli Göçmen Programı) olarak bilinen vize türü 2002 ve 2008 tarihleri arasında İngiltere’de uygulanıyordu ve bu vize türünün vermiş olduğu haklar Ankara Anlaşması vizesinde verilen haklarla hemen hemen aynıydı. 4 sene HSMP vizesi ile ülkede bulunanlar süresiz oturum başvurusu yapabiliyorlardı.

Ankara Antlaşması vizesinde ol­duğu gibi HSMP vizesinde de süresiz oturum başvuruları İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından askıya alınınca 4 yılı doldurmuş vize sahiplerinden biri değişikliğe karşı dava açtı.

Davayı karara bağlayan hakim İçiş­leri Bakanlığı’nı haksız buldu ve ka­rarda yapılan değişikliklerin yalnızca bu değişliklikten sonra başvuru ya­panları etkileyebileceğini, bu tarih­ten önce başvuru yapanların hakla­rının korunması gerektiğini belirtti.

“4 yılını İngiltere’de Ankara Anlaş­malı biri olarak geçirmiş Türk vatan­daşlarının dava açması sonucunda aynı kararın verilebileceği kanaatin­deyim” diyen Polat’a göre bu karar Ankara Antlaşması vizesinde de em­sal olabileceğinin ve benzer bir kara­rın alınabileceğinin en önemli göster­gesi niteliğinde.


Başa Dön
  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 12:31 
Çevrimdışı
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eyl 2012 23:38
Mesajlar: 4781
Konum: İngiltere
Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1360
Şehir: Londra
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Ustteki mesaji atan magdur nickli cahil git diledigin yere şikayet et süzme. Senin o boş beyninle yazdigin eger bu yazimida yayinlamazsa basin yayin yoluyla ifşa edecem bu sitede bunu yapanlarla ayni taraftadir seklindeki boktan tehdit yazinin ciktisini al rulo yap gerisini.biliyorsun zaten...

Bugun yazmissin mesaji , burada babanin bekcisimi var her attigin mesaji aninda onaylayayim. Her 24 saatte bir girip atilan mesajlari onayliyorum. Senin gibi çok bildigini sanan ön yargılı ve iftiraci zavallilarin vize alamamasina yada önüne engel cikmasi cok iyi oluyor daha beter ol ..

Yazim aninda yayinlansin diyorsan siteye uye olup uye olarak mesaj atarsin aninda yayinlanir Allahin kara cahili seni

_________________
FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/ingiltereforumu/
FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 18:59 
Çevrimdışı
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 18 Şub 2014 20:31
Mesajlar: 59
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: Istanbul
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Bidost, korkarim benim bekledigim gibi oldu; bir kuru mektuba 10k verildi... Dava acilsa bile 2-3 sene sureceginden sanirim kimse ugrasmaz artik.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 19:13 
Çevrimdışı
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 21 Haz 2015 08:40
Mesajlar: 33
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: Reading
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Elbette en iyi cevabı kendileri verecektir ama ben de bildiğin kadarını yazayım.
Dün maille bir güncelleme yollamışlardı. İkinci bir ihtar gönderiliyor ve dava açmaya hazırlanıyorlar. İkinci ihtar da zaten dava açmak için gerekliymiş.
Toplanan 10k ile ilgili şu bilgi de var:
İlk bağış kampanyasında yapılan bağışlar toplamı + £10.390
GoFundMe’nin kestiği komisyon - £352.06
Barrister’dan hukuki görüş alma ve ihtarname ücreti - £1.550
Şirket kurulum ücreti - £40
İhtarname cevabı öncesi kritik zamanda kamuoyu oluşturmak için Facebook reklamı - £74.98


Harcanmayan paranın ufak bir kısmı şirketin muhasebe ve sigorta işlerine harcanacaktır. Bir kısmı ise 6 Temmuz’da yürürlüğe giren kural değişikliklerini de kapsayan ikinci ve son ihtarnameyi göndermek için kullanılacaktır. Geri kalan miktar dava ücretlerinin karşılanması için bu hafta açılacak olan ikinci bağış kampanyasına aktarılacaktır.


Bugün dava süreci için gerekli olabilecek 100k'yı toplamak için kampanyayı da başlattılar. Şimdi boş konuşmak değil elimizi cebimize atma zamanı. 100k dediğin para 1000 tane 100'lük demek. Yani 1000 kişi 100'er pound verse olay bitmiştir. Haydi hep beraber! :)

https://www.gofundme.com/ecaa2ilr


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 21:35 
Çevrimdışı
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12 Eyl 2016 14:53
Mesajlar: 13
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: London
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
bidost çok saçmalamışsın, hepi topu 10k para, 10k para için ankara anlaşmasına başvuran birisinin dolandırıcılık yapması gibi saçma bi iş olabilir mi. zaten bi çoğunuz 10k'dan fazla parayı danışmanlar vs'e veriyoruz. o senin örnek verdiğin çiftlik bank olayında 500 milyon lira'nın üzerinde para dolandırdı.
10k için adını kirletecek kişi malın önde gidenidir zaten, biraz beyni kullanmak gerek.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 01:00 
Çevrimdışı
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eyl 2012 23:38
Mesajlar: 4781
Konum: İngiltere
Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1360
Şehir: Londra
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Birdost ve magdur ayni beyinsiz kişi oldugu icin normal

_________________
FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/ingiltereforumu/
FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10655 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060, 1061 ... 1066  Sonraki

Tüm zamanlar UTC


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye