Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Kas 2018 11:29

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10639 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060 ... 1064  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2018 16:50 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 16
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Bizim nasil yorumladigimizin hicbir onemi yok aslinda. Nasil olsa kafalarina gore istedikleri degisikligi ve yorumlamayi yapiyorlar. Dua edelim de brexitle birlikte bu uygulamayi da rafa kaldirmasinlar veya yeni sartlar eklemesinler... Sahsen ben simdi ilk defa basvurcak olsam, bu HO guvenipte hayatimla kumar oynamam, kurulu duzenimi bozmam. Kaybedicek birseyi olmayanlar veya cok genc olanlar sanslarini deneyebilir ama evli ve cocuklu adaylara kesinlikle tavsiye etmem, zira cok zorlu, stresli ve brexit sonrasi ne olacagi belli olmayan bi surec...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2018 16:57 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü: Ankara
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Aklima takilan sorular:

1) 5 yillik sure, ilk vize tarihinden itibaren mi basliyor yoksa uk e giris tarihinden mi? Mesela ben vizeyi aldiktan 2 ay sonra geldim

2) Esim benden 3 ay sonra geldi. 3 ay aralikla 2 ayri basvuru yapabiliyor muyuz, yoksa birlikte mi basvurmamiz lazim?

3) Eskiden 4 yillik butun evraklari veriyorduk, banka hesabi, muhasebe raporlari ve faturalar. Simdi sadece son 12 aydan bahsediyor. Sizce son 1 yillik sirket evraklari yeterli demek mi bu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2018 18:24 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
hampshire yazdı:
Ben 5 Temmuz ve oncesi halihazirda AA vizesi sahibi olanlari kapsar seklinde yorumladim. Sayfa 13’un tamamini okuyunca bu sonuc cikiyor. Cunku birincisi daha once MP mektuplarimiza gelen cevaplarda mevcut vize sahipleri icin ILR kategorisi acilacagi soylenmisti. Ayrica sayfa 13’te AA’da Aydogdu sebebiyle artik ILR hakki olmadigi acikca belirtilmis. Sonrasinda da mevcut vize sahipleri icin ILR kategorisi olusturuldugundan bahsedilmis.

Evet bende oyle yorumladim. Cok acik bir sekilde yazmislar "who have previously been granted leave under the ECAA" diye. Bunun anlami yeni kurallar hali hazirda UK'de bu vize ile bulunanlari kapsiyor. Diger bir deyisle 6 Temmuz'dan sonra ECAA vizesi alacak olanlarin ILR hakki olmuyor. Insallah yaniliyoruzdur.

This guidance only applies to Turkish nationals and their family members who have previously been granted leave under the ECAA.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 08:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Arkadaslar bu konuda uzman olan avukatimin yorumu su sekildedir.

Sunu demek istiyor, hic hayatinda bu kategoriye gecmemis bir Turk vatandasi, kosullari yerine getiriyor olmayacaktir.

Ornek Tier 2 General ile kalip kalip 5 yil sonra bana bu kategoriden ILR verin diyemez, once ECAA'e gecip ondan sonra bu kategoriden yararlanmak isteyebilir

Isin ilginci hicbir haber sitesinde "bundan sonra ECAA vizesi alanlarin ILR hakki kaldirilmistir" gibi bir ifade gormedim. Farkli bir yorumu olan var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 08:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ek olarak asagidaki linkte "5 temmuz sonrasi basvurular ILR alamaz" ifadesi yok. Basvuru ucreti ve diger tum sartlar guncellenmis fakat boyle bir kisitlama koyulmamis.

https://www.gov.uk/turkish-worker-busin ... settlement

Ben bu 5 temmuz konusunun yanlis yorumlandigini dusunuyorum :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 12:05 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Arkadaslar bir sey soracagim.Bu 6 Temmuz'da cikan yonetmelige gore artik ilk defa AnkaraAntlasmasina basvuracak kisiler 10 yillik bir sureye mi tabi oluyor? Baska bir forum da misafir olarak yazilanlari okurken denk geldim de,burada da sorayim dedim.

Eger oyle bir sey varsa acayip derece de kotu bir sey ki zaten Ingiltere'de ayrimcilik olmaksizin herkese/her vize turune 5 sene sonunda vatandas olma hakki taniniyor.

10 sene benim bildigim iltica vb durumlarda oluyor.

Herkese iyi gunler.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 12:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
seyfisariaslan yazdı:

Sunu demek istiyor, hic hayatinda bu kategoriye gecmemis bir Turk vatandasi, kosullari yerine getiriyor olmayacaktir.

Ornek Tier 2 General ile kalip kalip 5 yil sonra bana bu kategoriden ILR verin diyemez, once ECAA'e gecip ondan sonra bu kategoriden yararlanmak isteyebilir

Degerli arkadasim, avukatinizin verdigi ornege katilmiyorum. 5 sene burada Tier 2 ile kalan kisi tam ILR basvuru yapacakken ne diye tutup Tier 2 vizesini ECAA'e cevirip ILR basvurusu yapsin ki. Delirmis olmasi lazim kisinin bunu yapmasi icin. Tier 2 vizesi sinirlari belli, yasalarla korunan cok saglam bir vize. Buna mukabil ECAA vizesi, basi kici belli olmayan, her turlu yoruma acik, HO'da ki memurlarin insiyatifine kalmis -tabiri caizse- ne idugu belirsiz bir vize turu. Su aciklanan yeni kilavuza bakin ve yorumlayin becerebilirseniz. Bana sorarsaniz Londra'da ki avukatlar ve vize danismanlari da pek birsey bilmiyorlar. Iki de bir video yayinlayip guya musterilerini bilgilendirme yapiyorlar. Her turlu olasiligi siraliyorlar sonra biz demistik diyebilmek icin.

Ilkonce; cocuk kiz olacak
Sonra; cocuk erkek olacak
cocuk dogunca; aa bak bildik

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 13:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hadi yazdı:
seyfisariaslan yazdı:

Degerli arkadasim, avukatinizin verdigi ornege katilmiyorum. 5 sene burada Tier 2 ile kalan kisi tam ILR basvuru yapacakken ne diye tutup Tier 2 vizesini ECAA'e cevirip ILR basvurusu yapsin ki. Delirmis olmasi lazim kisinin bunu yapmasi icin. Tier 2 vizesi sinirlari belli, yasalarla korunan cok saglam bir vize. Buna mukabil ECAA vizesi, basi kici belli olmayan, her turlu yoruma acik, HO'da ki memurlarin insiyatifine kalmis -tabiri caizse- ne idugu belirsiz bir vize turu. Su aciklanan yeni kilavuza bakin ve yorumlayin becerebilirseniz. Bana sorarsaniz Londra'da ki avukatlar ve vize danismanlari da pek birsey bilmiyorlar. Iki de bir video yayinlayip guya musterilerini bilgilendirme yapiyorlar. Her turlu olasiligi siraliyorlar sonra biz demistik diyebilmek icin.

Ilkonce; cocuk kiz olacak
Sonra; cocuk erkek olacak
cocuk dogunca; aa bak bildik

Peki su linki incelediniz mi? Burada bahsedildigi gibi bir kisitlama bulunmuyor. Diger tum sartlar guncellenmis fakat 5 temmuz oncesi/sonrasi lafi gecmiyor.

https://www.gov.uk/turkish-worker-busin ... settlement

Ben bu konunun bu kadar farkli yorumlanabilmesine sasiriyorum zaten. Sizin veya kendi fikrimin dogrulugunu savunmuyorum bu arada lutfen yanlis anlamayin. Bunu tartisiyor olmamiz bile bana cok sacma geliyor. Vizenin degerlendirilmesi Home Office insiyatifinde olabilir fakat basvuru icin genel kosullarin kesin kurallarla belirlenmis olmasi gerekir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 14:04 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ilkonce bu forumda insanlar tartisma yapmaktan ziyade hicbir art niyet tasimadan fikir beyan ediyorlar. O yuzden o sacma bu degil turu soylemlerden kacinmak gerek diye dusunuyorum cunku kisilerin yazma hevesini kiriyor.

Bir once ki mesajimda bu vizenin sinirlarinin kesin kurallarla belirlenmis bir vize olmadigini, muglak oldugunu, yoruma acik oldugunu soylemistim zaten. Siz asagida ki cumleyi baska turlu anlamak ve yorumlamak ozgurlugune sahipsiniz elbette. Ben ve digerleri de oyle.

This guidance only applies to Turkish nationals and their family members who have previously been granted leave under the ECAA.
Bu kilavuz halihazirda ECAA vizesi sahibi Turk vatandaslarini ve aile uyelerini kapsamaktadir.

Bu sozu kilavuzun yayinlandigi 6 Temmuz tarihi itibariyla, o gune dek vize almis olanlar diye mi anlamaliyiz. Ben maalesef oyle anliyorum. Umarim siz dogrusunuzdur, ben yaniliyorumdur.

Hukukcu degilim, burada basit bir mantik yurutmesi yapiyorum. UK brexit sonrasi EU'dan cikacak. Ismi "European Agreement" diye baslayan bir vizeyi Ingiltere hukumeti niye yururlukte tutsun? Avrupa Birligi ve Turkiye arasinda imzalanan bu vize antlasmasi brexit sonrasi Ingiltere'yi baglar mi? Kimse nedense bu sorulari sormuyor. Herkes "a bak yeni kilavuz yayinlandi demekki Ankara Anlasmasi sonsuza dek devam edecek" dusuncesinde.

Benim nacizane gorusum; eger Ingiltere ve Turkiye hukumetleri oturup yeni bir vize antlasmasi yapmayacaklarsa -ki ben hic ihtimal dahi vermiyorum- Ankara Anlasmasi bitmistir. ECAA ismi degistirilir denebilir ama o zaman da Ingiltere butun Dunya ulkelerine standart Tier 1 ve Tier 2 vizeleri uygularken neden sadece Turk vatandaslari icin ayri bir avantajli vize turu uygulasin? Bunu kimseye anlatamaz Ingiltere. Bu yeni aciklanan kilaviz brexit'e (29 Mart 2019) tarihine kadar ki sure icin olabilir. Ondan sonra ECAA Businessperson vizesi Tier 1 entrepreneur vizesi ile ECAA Turkish Worker vizesi de Tier 2 General vizesi ile entegre edilecektir diye dusunuyorum.

Herhangi bir kafa karisikligina yol acmammak icin tekrar etmekte fayda goruyorum; bu sadece -hukucu olmayan- benim sahsi gorusumdur. Sizler yine avukatlarinizin dediklerine itibar ediniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 14:25 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hadi yazdı:
Ilkonce bu forumda insanlar tartisma yapmaktan ziyade hicbir art niyet tasimadan fikir beyan ediyorlar. O yuzden o sacma bu degil turu soylemlerden kacinmak gerek diye dusunuyorum cunku kisilerin yazma hevesini kiriyor.

Bir once ki mesajimda bu vizenin sinirlarinin kesin kurallarla belirlenmis bir vize olmadigini, muglak oldugunu, yoruma acik oldugunu soylemistim zaten. Siz asagida ki cumleyi baska turlu anlamak ve yorumlamak ozgurlugune sahipsiniz elbette. Ben ve digerleri de oyle.

Bu kilavuz halihazirda ECAA vizesi sahibi Turk vatandaslarini ve aile uyelerini kapsamaktadir.

Bu sozu kilavuzun yayinlandigi 6 Temmuz tarihi itibariyla, o gune dek vize almis olanlar diye mi anlamaliyiz. Ben maalesef oyle anliyorum. Umarim siz dogrusunuzdur, ben yaniliyorumdur.

Hukukcu degilim, burada basit bir mantik yurutmesi yapiyorum. UK brexit sonrasi EU'dan cikacak. Ismi "European Agreement" diye baslayan bir vizeyi Ingiltere hukumeti niye yururlukte tutsun? Avrupa Birligi ve Turkiye arasinda imzalanan bu vize antlasmasi brexit sonrasi Ingiltere'yi baglar mi? Kimse nedense bu sorulari sormuyor. Herkes "a bak yeni kilavuz yayinlandi demekki Ankara Anlasmasi sonsuza dek devam edecek" dusuncesinde.

Benim nacizane gorusum; eger Ingiltere ve Turkiye hukumetleri oturup yeni bir vize antlasmasi yapmayacaklarsa -ki ben hic ihtimal dahi vermiyorum- Ankara Anlasmasi bitmistir. ECAA ismi degistirilir denebilir ama o zaman da Ingiltere butun Dunya ulkelerine standart Tier 1 ve Tier 2 vizeleri uygularken neden sadece Turk vatandaslari icin ayri bir avantajli vize turu uygulasin? Bunu kimseye anlatamaz Ingiltere. Bu yeni aciklanan kilaviz brexit'e (29 Mart 2019) tarihine kadar ki sure icin olabilir. Ondan sonra ECAA Businessperson vizesi Tier 1 entrepreneur vizesi ile ECAA Turkish Worker vizesi de Tier 2 General vizesi ile entegre edilecektir diye dusunuyorum.

Herhangi bir kafa karisikligina yol acmammak icin tekrar etmekte fayda goruyorum; bu sadece -hukucu olmayan- benim sahsi gorusumdur. Sizler yine avukatlarinizin dediklerine itibar ediniz.

Oncelikle kendi yanlis ifade ettigim icin ozur dilerim. Konunun tartisilmasini sacma buluyorum derken Home Office'in bu son yayinladigi dokumanda belirttigi bu ifadenin yoruma acik olmasini elestirmistim. Home Office daha kesin ifadelerde bulunmalidir, boyle yoruma acik birakilmasini acemilik olarak goruyorum. Yoksa tabi ki konuyu burada istedigimiz gibi tartismaliyiz. Bir onceki mesajim size ithafen degildi. Kusura bakmayin.

Bence 15 Haziran'da yaptiklari duyuru ve verdigim linkteki detaylara bakarsak 5 temmuz oncesi/sonrasi diye bir kisitlama bulunmuyor. Cunku Home Office web sitesindeki Turkish Worker vizesi icin ILR sartlarina baktigimizda 5 yil, dil ve UK'de yasam sinavi ve basvuru ucreti konulari belirtilmis. Fakat 6 Temmuz sonrasinda basvuranlar ILR alamaz gibi bir ifade bulunmuyor.

Brexit sonrasi konunun ne olacagini zaman gosterecek. Bu surecin Brexit ile henuz ilgisi olmadigini dusunuyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10639 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060 ... 1064  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: