Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 May 2018 19:48

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10420 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1038, 1039, 1040, 1041, 1042  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 May 2018 22:23 
Kullanıcı avatarı
Selamlar,

4 yılını dolduran ve ILR (veya 16 marttan sonra uzatma) basvurusu yapan arkadaşlara bir sorum olacak: başvurunuzu gonderirken nasıl bir zarf, kutu, vs kullandiniz?

bu hafta başvurumu gonderecegim fakat 4 senelik belgelerin hepsi biraraya gelince oldukça büyük bi dosya ortaya cikti. post office ya da WH Smith, Rymans vs gibi kirtasiyelerdeki büyük envelope'lara sigmiyor.

Siz nasıl paketlediniz dosyanizi?

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 May 2018 22:28 
Kullanıcı avatarı
Selamlar,

4 yılını doldurup ILR (ya da 16 Mart'tan sonra uzatma) basvurusu yapan arkadaslara bir sorum olacak: basvurunuzu yollarken nasıl bir zarf, kutu, paketleme kullandiniz?

Basvurumu bu hafta kendim gonderecegim fakat 4 yillik dokumanlarin hepsini biraraya getirince oldukca buyuk bi dosya haline geldi ve post office ya da kirtasiyelerde satilan büyük zarflara sigmiyor butun belgeler.

Basvuru yapan arkadaslar nasil bi yol izledi paylasabilirse sevinirim.

Tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 13:31 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Hic birinizi gercek hayatta tanimiyorda olsam roportaj ile ilgi oncelikle Leni ve diger arkadaslari tebrik ediyorum. Ortada bir emek var. Bizler ve kendiniz icin mucadele edip zaman harciyorsunuz tesekkurler.

Konu hakkinda hic bir cabasi olmayan belkide ILR hakli mevcut olan hadi ise gereksiz bir sekilde elestirmis gorunuyor.

Belli yonlendirmelerle bu roportajlar yapiliyor. Haber yazanlarin amaci daha cok okuyucuya erismektir. Roportaji verenler ne soylerle soylesin ki ana konulardan bahsettiklerini de soylemisler, fakat karsi taraf daha cok kisiye ulasacagini dusunup olayin duygusal yonune agirlik vermis.

Sonucta windrush skandali gibi deportationlar soz konusu degil. Sadece is'lerimiz zarar gordu, uzun donem plan yapamiyoruz vs dense herhalde cogu kisinin okuyacagi veya sempati duyacagi bir haber olmazdi.

Bence bu platformda bulunan herkes Turkiye'mizi cok seviyor fakat bu elestri yapilmasina bir engel olamaz. Farkliliklara, insana bakis acisinda biraz gerideyiz bu bir gercek ve bazi insanlarin bundan dolayi elestirmesi veya yasadiklarini anlatmasi gayet dogal.

hadi
Ingiltere devletinin ILR hakkinizi iptal etmesiyle, Turkiye toplumunun homoseksuellige bakisinin ne alakasi var?
-Hic bir alakasi yok. Ben ama senin gibi bu roportaji dinledikten okuduktan sonra sig bir bicimde roportajin ana konusu olarak bunu cikarmadim. Haber metninde sadece 2 kere bu kelime geciyor videoda da hayat hikayesine yer verilmis gayet normal. Uzun donem plan yapamadigi icin tahmini zarar tablolarindan mi bahsetseydi?
Ayrica haber metninde ana konulardan bahsedilmis ornegin mevcut bir kararin geriye yonelik olarak degistirilmesi gibi.

@ECAA2
Insanlar neden sanki ILR kaldirimasi aniden oldu gibi tepki veriyor anlamiyorum. Adamlar zaten basvurulari nerdeyse 1 sene durdurmadi mi gecen sene duzenlemeye gidicez die. Zaten o zaman belliydi ne olacagi
- Kurallarin bir gunde degistiginin farkinda misin gercekten merak ediyorum. 16 Mart tarihinden 1 gun once veya 1 ay once veya 1 yil once bu degisikligin yapilacagina dair Home Office'in resmi bir paylasimini gosterir misin?
Bu konuda uzmanlasmis Barrister/avukatlar hukuk danismanlari vs bile alinan bu kararin geriye yonelik uygulanmasinin hukuka aykiri oldugunu soyluyorken gercekten cok gereksiz bir paylasimda bulunmussun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 16:14 
Kullanıcı avatarı
Facebook uyesi arkadaslar son durum paylasabilir misiniz? Ihtarname cekilecekti, bilgisi olan paylasirsa seviniriz..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2018 10:15 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 248
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Ihtarname hazir. Son rotuslar yapiliyor. Kurumsallasmak adina da kar amaci gutmeyen sirketi kurmak uzereyiz. Ihtarname Ankara Anlasmalilar adina olusturacagimiz bu kurum adiyla gonderilecek.

Ihtarnamenin icerigi daha once de bahsettigimiz gibi, mesru beklenti, HSMP davasina benzerligi, Aydogdu kararinin yanlisligi ve kararin yanlis bir sekilde Home Office tarafindan uygulanmaya konulmasi uzerine. Onun disinda standstill clause’in Avrupa Adalet Divani kararlari sebebiyle hala gecerli oldugu ve Home Office’in hicbir haber vermeden, gecis donemi sunmadan boyle bir uygulamaya gecmesinin kanunsuzlugu uzerine duruluyor. Cok cesitli emsal davalar ve kanunlar ile de tum savlarimiz destekleniyor. Ayrica Ankara Anlasmasi’nin Aydogdu hakiminin bahsettigi gibi yalnizca ekonomik olmadigi Turk vatandaslarinin AB ile sosyal ve kulturel entegrasyonunun da saglanmasi icin ortaya cikarilmis oldugu ve bu sebeple de hakimin yorumlarinin yersiz ve dayanaksiz oldugu, ve ayrica Aydogdu davasi sonrasi sonuclanmis bir davanin hakiminin de Aydogdu kararinin yanlisligi uzerinde yorum yaptigi yazildi.

Home Office’in bu son policy’i geri cekmesini veya cekmeyecekse de yeni cikan policyde Ankara Anlasmalilarin 16 Mart kararindan etlilenmeyerek bir onceki policy ile esdegerde haklarinin korunmasi talep edildi ve bu taleplerin yerine getirilmemesi durumunda Judicial Review icin adim atilacagi yazildi.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2018 12:31 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
hampshire Ozur dilerim ama sirket asamasini anlamadim. Birde bu ihtarnameyi burada paylasacakmisiniz yoksa facebook gurubunda mi kalacak ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2018 12:39 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 248
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
İhtarnamenin paylaşılması şu aşamada mümkün değil ne yazık ki. Ama içeriği yukarıda bahsettiğim şekilde. Ve 42 maddeden oluşuyor. Home Office cevap verdiğinde de onunla ilgili tekrar duyuru yaparız.

Şirketi bir nevi dernek olarak düşünebilirsin. Ayrı ayrı onlarca dava açılması yerine, Ankara Anlaşması ILR kararından etkilenenler bir çatı altında kurumsal olarak hareket etmiş olacak. Yani misal, dava Mr Ahmet vs Home Office değil de Ankara Anlaşmalılar vs Home Office şeklinde olacak. Bir grup olarak hareket ettiğimizin ve bu işi ciddiye aldığımızın göstergelerinden biri de bu olacak. Bir dava aşamasına gelinirse eğer, bir kişi adına değil de toplumun bir kesimi adına dava açılmış olacak.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2018 16:41 
Kullanıcı avatarı
zeugma yazdı:

@ECAA2
Insanlar neden sanki ILR kaldirimasi aniden oldu gibi tepki veriyor anlamiyorum. Adamlar zaten basvurulari nerdeyse 1 sene durdurmadi mi gecen sene duzenlemeye gidicez die. Zaten o zaman belliydi ne olacagi
- Kurallarin bir gunde degistiginin farkinda misin gercekten merak ediyorum. 16 Mart tarihinden 1 gun once veya 1 ay once veya 1 yil once bu degisikligin yapilacagina dair Home Office'in resmi bir paylasimini gosterir misin?
Bu konuda uzmanlasmis Barrister/avukatlar hukuk danismanlari vs bile alinan bu kararin geriye yonelik uygulanmasinin hukuka aykiri oldugunu soyluyorken gercekten cok gereksiz bir paylasimda bulunmussun.

Slm zeugma istegin ucerine asagida linkleri ve tarihleri ekledim.

Home office 1 Agustos 2017

Dear Sirs,

Regarding Suspended ILR Applications.

As you are aware, the decision in Aydogdu made clear that the ‘standstill clause’ does not apply to settlement applications under the 1973 Rules. The judgement was made by the President of the Upper Tribunal and there is no reason to depart from it. However, the Home Office will consider the judgement carefully. If changes are made to the policy then these will be announced

Following the judgement, there has been a delay to the processing of ECAA ILR applications. We are now considering applications as normal whilst we consider the judgement and whether any changes should be made to guidance and policy. Applications will be considered in strict date order.

Ayrica asagidaki link whatdotheyknow' dan HM' in soruya cevabi durdurmalar uzerine, tarih 8 aug 2017

https://www.whatdotheyknow.com/request/ ... person_ilr

Cavap asagida

Dear Ms Turbridge,

Thank you for your email of 18 July regarding the issue of settlement applications under the European Communities Association Agreement with Turkey (ECAA) and the impact of the recent case law of Aydogdu. Given you have raised policy queries rather than requested specific documents your correspondence has not been treated as a Freedom of Information request.

As you may be aware, the matter of indefinite leave to remain (ILR) via the ECAA business category has been determined by the judgment in Aydogdu (JR/15737/2015). This confirmed that the ‘standstill clause’ did not apply to those ECAA business persons or their family members seeking ILR under the 1973 Rules. This was a reasoned and clear determination and not based on ‘obiter comments’ as suggested. A similar outcome was reached in the Scottish case of Alagoz ([P116/16] - LIT/12841).

Following the judgment, there was a delay to the processing of ECAA ILR applications while we considered the immediate implications of the judgment. We intend to review our policy in respect of indefinite leave to remain applications for Turkish nationals who have come to the UK via the Ankara agreement and their dependants. However, in the interim we are considering applications as normal in line with current published guidance. Such an approach is lawful and not contrary to the previous judgment on Human Rights you cite.

Should changes subsequently be made to the policy and guidance, these will be announced in due course.

Yorumum belki gereksiz belki degil, ama yukaridaki dokumanlara bakildiginda policy degisikliginin 1 yil oncesinden belli oldugu cok acik bana gore, belki sana gore degil.

Avukatlar tabi ki ugrasicaklar, bu hem onlarin isi, hemde turk toplumunun cikarlarini korumaya calisiyolar dogal olarak.

Herhangi bir avukat muvekkilinin suclu oldugu bilse bile savunma yapiyor mahkemede.

Hukuka aykiri yada degil, ben bu konuda teknik yorum yapamam ama benim anladigim yada okudugum kadariyla ortada hukuka aykiri bir sey yok, sana orginal 1963 imzalanan anlasmayi ama ozellikle 1970 kabul edilen Adittional protocolu okumani tavsiye ederim. Gene benim anladigim kadariyla, yanlis da olabilir gozden kacirmis da olabilirim ama bu anlsmanin yada ayrica kabul edilen protokolun hicbirinde ILR ilgili bi kosul yok.

Orginal anlasma metinlerini asagidaki linkte bulabilirsin.

http://www.hri.org/docs/Rome57/Part3Title03.html
Worker kismi icin

CHAPTER 1. WORKERS
[48] [49] [50] [51]

Business person kismi

CHAPTER 2. RIGHT OF ESTABLISHMENT
[52] [53] [54] [55] [56] [57] [58]

Umarim bu soruna yanit olmustur.

Ayrica milletin, sosyal medyada, iptale karsi cikan haberindeki insanlara "ya Turkiyeyi karistirmadandan olurmus" yorumlarini da dogru bulmuyorum hatta bana gore o sacmaligin daniskasi, sacmaligi da gectim sigligin da otesinde bi sey. Yok sole dese olurmus bole dese olurmus, yok acindirma yapmis vs. Bunlar baski altinda kalanlardan ziya de baski yapanlar olduklarindan empati die bi seyden haberleri yok. Onu gectim adamlar bi de akil vermis nasil konusmasi gerektigi hakkinda, cumleleri falan yazmis su kelime kullanilsa daha iyi olur gibi, akla bak la. Adamin beyni yok fikri var.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2018 08:55 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü: ECAA
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: -
Su haber pozitif bir adim gibi gounuyor:

https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/ ... 7e4c1cc735

Biometric - 20.12.2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2018 09:36 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 24
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü:
Biraz dayanaksız bir haber gibi. Yani ne Cumhurbaşkanı Erdoğan ne de başbakan May kaynaklı bir bilgi var. Bir MP 'belki konuşup hallederler' demiş diye anladım ben.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10420 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1038, 1039, 1040, 1041, 1042  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: