İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ağu 2018 01:42

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 151, 152, 153, 154, 155  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 10:27 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Vizesi sonuclanan var mi baska? Tarihleriyle yazarsa cok memnun oluruz.
Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2018 23:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
herkese merhaba.. yaklasik birbucuk ay once uc yillik uzatmaya basvurdum..

fakat bazi sorunlar var..

bir agencyde 2 kere supply teacher olarak calistim ve odendim.. fakat sonradan fark ettim ki beni subcontractor olarak degil bildiginiz sigortali calisan gibi gostermisler.. arayip konustum bunun sadece beim hatam olmadigini benden vizemin fotografini istediklerini ve vizemin uzerinde self employed yazdigini soyledim.. hatali olduklarini kabul ettiler ve eski tarihli ikinci bir subcontractor-self employed kontrati gonderdiler ve payslipleri duzelttiler(nasil yaptilar bilmiyorum).. bunun uzerine vizeye basvurdum ve basvuru yaptigim danisman bosuna kontrat koyma bu sadece kafalarini karistirir dedi.. ve ben bu sekilde kontratsiz olarak basvurumu yaptim.. basvurumubyaptiktan sonra bu kez bana isten cikarilma belgesi geldi(p45) online doldurulmus.. isten yapilan toplam kazanc £175 gozukuyor.. bunu muhtemelen vize memuru da gorecek ve 2 gun sigortali calistigimi anlayacak.. sorum su sizce nasil bir yol izlemeliyim? ek belge olarak kontratlari ( dogrusu ve yalnisi olarak) ve aciklama mektubu mu gondereyim.. basina benzer seyler gelen varsa deneyimini paylasabilir mi?

simdiden tesekkurler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 14:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Merhabalar, haziran ayinda basvurup vizesi sonuclanan var mi aramizda?
Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 15:24 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 67
Aldığı teşekkür: 72
Vize Türü:
buroztuerk1 yazdı:

bir agencyde 2 kere supply teacher olarak calistim ve odendim.. fakat sonradan fark ettim ki beni subcontractor olarak degil bildiginiz sigortali calisan gibi gostermisler.. arayip konustum bunun sadece beim hatam olmadigini benden vizemin fotografini istediklerini ve vizemin uzerinde self employed yazdigini soyledim.. hatali olduklarini kabul ettiler ve eski tarihli ikinci bir subcontractor-self employed kontrati gonderdiler ve payslipleri duzelttiler(nasil yaptilar bilmiyorum).. bunun uzerine vizeye basvurdum ve basvuru yaptigim danisman bosuna kontrat koyma bu sadece kafalarini karistirir dedi.. ve ben bu sekilde kontratsiz olarak basvurumu yaptim.. basvurumubyaptiktan sonra bu kez bana isten cikarilma belgesi geldi(p45) online doldurulmus.. isten yapilan toplam kazanc £175 gozukuyor.. bunu muhtemelen vize memuru da gorecek ve 2 gun sigortali calistigimi anlayacak.. sorum su sizce nasil bir yol izlemeliyim? ek belge olarak kontratlari ( dogrusu ve yalnisi olarak) ve aciklama mektubu mu gondereyim.. basina benzer seyler gelen varsa deneyimini paylasabilir mi?

simdiden tesekkurler..

Merhaa. Bence aynı burda yazdığın gibi Home Office'e yaz ve açıkla ne olduğunu. 'honest mistake' dedikleri türden bir hata bu. Halihazırda söylemişin adamlara sadece self employed olarak çalıştığını, vizeni de görmüşler, hatalarını da kabul etmişler. Yazı al şirketten hatalarını kabul ettiklerine dair, cover letter'la durumu açıklayıp gönder HO'e.

Bana ilk 1 senelik vizem geldiğinde bir okulda çalışıyordum. Vize hafta ortasında çıktı, hemen istifa verdim ama haftanın ortasında iş bırakmak çok uygunsuz olucaktı. Timetable haftalık yapılıyor malum. İstifa ettim, sonrasında iki gün daha çalıştım notice period gibi. Ama bir açıklama yapmadım Home Office'e durum vizenin en başında olduğu için. Kazara eleman olarak alınsaydım senin gibi, onu direk yazar açıklardım. Kendileri keşfederse saklıyorsun gibi görünür, daha kötü olur. Ama tabii bu benim naçizane fikrim. Başkalarından da fikir al.

Kolay gelsin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 15:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
AnkaraAnt yazdı:
buroztuerk1 yazdı:

simdiden tesekkurler..

Merhaa. Bence aynı burda yazdığın gibi Home Office'e yaz ve açıkla ne olduğunu. 'honest mistake' dedikleri türden bir hata bu. Halihazırda söylemişin adamlara sadece self employed olarak çalıştığını, vizeni de görmüşler, hatalarını da kabul etmişler. Yazı al şirketten hatalarını kabul ettiklerine dair, cover letter'la durumu açıklayıp gönder HO'e.

Bana ilk 1 senelik vizem geldiğinde bir okulda çalışıyordum. Vize hafta ortasında çıktı, hemen istifa verdim ama haftanın ortasında iş bırakmak çok uygunsuz olucaktı. Timetable haftalık yapılıyor malum. İstifa ettim, sonrasında iki gün daha çalıştım notice period gibi. Ama bir açıklama yapmadım Home Office'e durum vizenin en başında olduğu için. Kazara eleman olarak alınsaydım senin gibi, onu direk yazar açıklardım. Kendileri keşfederse saklıyorsun gibi görünür, daha kötü olur. Ama tabii bu benim naçizane fikrim. Başkalarından da fikir al.

Kolay gelsin

tesekkurler.. iki uc gundur uyuyamiyorum bu yuzden.. ben de durust olmanin daha iyi olacagini dusunuyorum..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 16:02 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 11
Vize Türü:
merhaba buroztuerk1

Daha oncesinde Home Office tarafindan self-employed olarak degil de employee olarak birkac is yaptigi algilanan basvuru sahiplerine vize reddi gelmedigini gormustum. Yani senin durum olsa bile aciklamayla en kotu ihtimalle 1 sene verirler diye dusunuyorum. Vergini odeyip gelirin olduktan sonra Home Office'in bunu o kadar da dikkate alacagini pek sanmiyorum.

Bir de belirtmekte fayda var, yakin zamanda uzatma basvurusunda red alan yalnizca 1 kisi gordum bu forumda. O da zaten HMRC kaydini falan yaptirmamis.

En son ninoman tarafından 12 Ağu 2018 16:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 16:03 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 11
Vize Türü:
tlevent daha mayis basvurularina bakiyorlar diye biliyorum zira benim basvuru 7 mayis ama halen sonuc gelmedi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 16:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ninoman tesekkurler. Mayis sonu basvuran bir arkadasima bu cuma gelmis 3 yillik uzatmasi. Sanirim senin basvurunun sonuclanmasi da yakindir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 18:17 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
cevap verenlere cok tesekkurler simdi tek bir sorum kaldi.. ben basvuruyu tam 45 gun once yaptim.. sizce su an bir aciklama mektubu gondermeli miyim ve /veya halihazirda iceride olan bir basvuru icin aciklama mektubu gonderilebilir mi

basvuru:28 haziran
biometric:29 haziran

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2018 19:51 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 67
Aldığı teşekkür: 72
Vize Türü:
buroztuerk1 yazdı:
cevap verenlere cok tesekkurler simdi tek bir sorum kaldi.. ben basvuruyu tam 45 gun once yaptim.. sizce su an bir aciklama mektubu gondermeli miyim ve /veya halihazirda iceride olan bir basvuru icin aciklama mektubu gonderilebilir mi

basvuru:28 haziran
biometric:29 haziran

Bence bekleme, yaz gönder. Onlar sana yazıp ek evrak isteyebildiklerine göre sen neden gönderemeyesin. Orjinal başvurunla bunu gönderememiş olmanın sebebi o zaman durumun farkına varmamış olman. Onu da söyle gönderdiğin yazıda. Başka arkadaşlar da fikir versin. Ben yine kendi fikrimi ve bu durumda ben olsaydım ne yapardım onu söylüyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 151, 152, 153, 154, 155  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: