Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eki 2018 18:57

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1706 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 171  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2018 11:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
ninoman yazdı:
merhaba esbr

Visa extension surecinde dependent tamamen etkisiz. Yani ilk basvuru veya sonraki uzatma basvurularinda odak noktasi sirketin geliri, odedigi vergi, isin surekliligi ve kazanilan paranin yetip yetmedigi. Dependent gelmese ya da calismasa da vize alma/uzatma kararina bir katkisi olmuyor. Hatta ve hatta dependentla ilk defa UK'e gelmis olsan bile uzatma basvurusunda dependent'i koyman opsiyonel. Istersen koymazsin bile ve Home Office neden koymadin demez. Sadece sana vize cikarir.

Ancak sorun olabilecek kisim ILR basvurularinda olur. Eskiden dependent toplamda 2 yil kaldiktan ILR alabiliyordu ancak simdi dependent da 5 yil boyunca UK'de kalmasi gerekiyor ILR almasi icin.

Merhaba ninoman,

Teşekkürler cevabın için. Evet ILR için 5 yıl şartı var belki benden 1 yıl sonra başvurabiliriz onlar için ama bu problem değil. Benim merak ettiğim ilk yıldı, çünkü eşimin 2 aylık mecbur çalışması gereken ihbar süresi var, sonrasında evi boşaltması vs. açıkcası benim arkamda kalan işleri toparlayacak ve 6 ay yetmeyebilir. BRP'yi alıp döndükten sonra o Türkiyedeki işleri yaparken ben de UK'de o gelene kadar düzenimi kurmuş olurum diye düşünüyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 11:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Merhaba Arkadaslar,

Ufak bir sorunum var. Bir sirketle uzun sureli bir kontrat uzerinden anlasmak uzereyim. Eger anlasma saglanirsa ayda iki gun Italya'ya gitmem gerekecek.

Basvurumu 4 Haziran'da gonderdim ve biometric kaydimi 19 Haziran'da yaptim. Home Office in suanda Nisan ayina baktigini zannediyorum. Bu da demek oluyor ki, en az bir bucuk ay daha beklemeliyim.

Aramizda benzer sorun yasamis ve Home Office e mektup gondererek sorunu cozmus birisi var mi acaba? Bu yola basvuracagim gibi gorunuyor.

Cevaplar icin simdiden cok tesekkur ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 11:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
mut yazdı:
Merhaba Arkadaslar,

Ufak bir sorunum var. Bir sirketle uzun sureli bir kontrat uzerinden anlasmak uzereyim. Eger anlasma saglanirsa ayda iki gun Italya'ya gitmem gerekecek.

Basvurumu 4 Haziran'da gonderdim ve biometric kaydimi 19 Haziran'da yaptim. Home Office in suanda Nisan ayina baktigini zannediyorum. Bu da demek oluyor ki, en az bir bucuk ay daha beklemeliyim.

Aramizda benzer sorun yasamis ve Home Office e mektup gondererek sorunu cozmus birisi var mi acaba? Bu yola basvuracagim gibi gorunuyor.

Contract’in kopyasini gonderip one alinmasini isteyebilirsiniz ama uzun sureli contract yapmis oldugunuzu afise etmis olursunuz. Riskli olabilir. Hatta kesin riskli. Yurt disina bir proje icin gitmeniz gerektigini ifade edin sadece bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 11:19 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
ninoman yazdı:
tortok ben 7 mayista basvurdum ama hala bekliyorum.

Ses var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 15:59 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sinsandgin yazdı:
mut yazdı:
Merhaba Arkadaslar,

Contract’in kopyasini gonderip one alinmasini isteyebilirsiniz ama uzun sureli contract yapmis oldugunuzu afise etmis olursunuz. Riskli olabilir. Hatta kesin riskli. Yurt disina bir proje icin gitmeniz gerektigini ifade edin sadece bence.

Tesekkurler cevap icin. Aslinda kontrat 6 aylik olacak. Benim icin uzun diyebilirim. Dediginiz gibi mektupda sadece projeden bahsedip one almalarini istemek daha mantikli olacak sanirim. Eger alirlarsa tabi..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 16:05 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
sinsandgin yazdı:
mut yazdı:
Merhaba Arkadaslar,

Bence biri Homeoffice'teki eksik zekalilara, proje bazli uzun sureli sozlesme yapilabilecegini anlatsin. Zira biz buna taseronluk sistemi diyoruz. Piyasada taseron posizyonunda calisan binlerce firma var, bu o firmalarin ana firmalarda fulltime calisan olarak is yaptigini mi gosterir?

Mektubunuzda aldiginiz isin aciklamasini ve sirket olarak hangi pozisyonda oldugunuzu iyice aciklayin, bu yolla cok daha kisa surede 3 yillik aldi arkadaslarim.

Ama gercekten eksik zekali olduklari icin yaptiginiz aciklamayla kafalari karisabilir, arkadasin dedigi gibi toplantiya vs gidiyorum demekte faydali olabilir. Ucak bileti, toplanti yazismalarinida eke koyarak gonderebilirsiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 16:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
BRP ler mektuptan kac gun sonra geliyor? 1 hafta gecti ve hala gelmedi, haftaya Turkiyeye gidiyorum ama bu gelmezse nasil olacak hicbir fikrim yok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 20:55 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: ECAA
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Endişeli
wondering yazdı:
BRP ler mektuptan kac gun sonra geliyor? 1 hafta gecti ve hala gelmedi, haftaya Turkiyeye gidiyorum ama bu gelmezse nasil olacak hicbir fikrim yok.

Brp postalandiginda carrier firmasından mail geliyor normalde. Bana dosyalarım geldikten 2 gün sonra brp de geldi. Vize mektubunda detaylı şekilde yazıyor ne yapman gerektiğin 7 gün içerisinde gelmezse nereye başvurman gerektiğiyle ilgili.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2018 00:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Callisto yazdı:
wondering yazdı:

Brp postalandiginda carrier firmasından mail geliyor normalde. Bana dosyalarım geldikten 2 gün sonra brp de geldi. Vize mektubunda detaylı şekilde yazıyor ne yapman gerektiğin 7 gün içerisinde gelmezse nereye başvurman gerektiğiyle ilgili.

Cok tesekkur ederim, 10 is gunu icinde yazin diyor. 2 gunum daha var yazmak icin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2018 10:00 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar;
3 yillik uzatma basvurumu 1 Mayis'ta yaptim. 3 Mayis'ta parmak izim geldi. 11 Mayis'ta parmak izimi verdim ve 3 Agustos'ta 3 yillik uzatma basvurum onaylandi. Umarim bekleyen herkese olumlu sonuc gelir..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1706 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 171  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: