Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Eki 2018 11:30

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1702 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 171  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2018 12:17 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 16
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
merhaba Callisto

online basvuru yapildigi zaman 15 is gunu icerisinde belgeleri gondermek ve biometric enrolment surecini tamamlamak gerekiyor. biz de cok bekletmeden hepsini hallettik.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 May 2018 08:19 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: ECAA
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Endişeli
Burcu: Yay
ninoman yazdı:
merhaba Callisto

online basvuru yapildigi zaman 15 is gunu icerisinde belgeleri gondermek ve biometric enrolment surecini tamamlamak gerekiyor. biz de cok bekletmeden hepsini hallettik.

Posta ile başvuru yapıldığını sandım :)
Tamamdır teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2018 07:58 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Merhaba arkadaslar,

Subat ayinda bekleyenler olarak 3 yillik vizemi bugun teslim aldim postaneden.

14.02.2018 Belgeleri gonderdim 1 gun sonra ulasti ellerine
22.02.2018 tarihinde biometric verdim
19.05.2018 (Bugun) vizemi teslim aldim

Darisi diger bekleyenlerin basina

Bilginize

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 May 2018 17:30 
Kullanıcı avatarı
rot yazdı:
Merhaba arkadaslar,

Subat ayinda bekleyenler olarak 3 yillik vizemi bugun teslim aldim postaneden.

14.02.2018 Belgeleri gonderdim 1 gun sonra ulasti ellerine
22.02.2018 tarihinde biometric verdim
19.05.2018 (Bugun) vizemi teslim aldim

Darisi diger bekleyenlerin basina

Bilginize

Gozunuz aydin o zaman bu hafta icinde bana da haber gelir insallah
basvuru 19.02.2018
biometric 13.03.2018 verdim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2018 14:09 
Kullanıcı avatarı
Herkese merhabalar

Bugun vizem dosyam biometric herseyimi gondermisler sonuc 3 yillik herkes insallah bekledigi sonucu en yakin zamanda alir

Basvuru:19/02

Biometric: 13/03

Sonuc: 24/05

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2018 15:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
hisarkaya yazdı:
Tekrar selam aposto,

Ilk kontratimi vizem basladiktan 5 ay sonra ajans(recruitment agency) araciligiyla gunluk ucret olacak sekilde 3 ay olarak imzaladim. Daha sonra firma kontrat'i yine ajans araciligiyla 3 ay daha uzatti. Faturalari haftalik ajansa kesiyordum, onlar da odemeyi gerceklestiriyorlardi. Kontratin bitmesine 1.5 ay kala firma benimle dogrudan kontrat imzalamak istedi. Dolayisiyla ajans ile olan kontrati sonlandirip firma ile proje bazli independent contract agreement imzaladim. 9 aylik proje icin sabit bir fiyat belirleyip faturalarin proje mihenk taslarinda gonderilecegi bilgisini kontrata ekledim ve basvurudan once ilk faturami da gonderdim.

Bu arada bu firma haricinde 2 farkli musteriye (UK firmasi) daha toplam 3 fatura kestim fakat bu faturalarin miktari ana firmadan gelen gelirin %3-4'u kadar.

NINo ve UTR sureci basvurumdan neredeyse 10 gun once tamamlandigi icin topluca tum PAYE odemelerini ve vergi odemesini ( ki yil sonu muhasebecim tarafindan one alinmisti ) tamamlayip basvurumu yaptim.

Simdiki karar verme surecindeki hiza gore Nisan sonu veya Mayis gibi sonucu alirim. Eger uzatma 3 yillik olursa o zaman IT contractor olarak calisan ve ayni firma ile 1 yila yakin kontrat imzalayan ankara antlasmalilarin kafasini kurcalayan bu soru bir nebze olsun giderilmis olur cunku senin uzatma oncesi durumun ve 3 yillik uzatmayi almis olman da bende benzer etki olusturdu.

Tekrar tebrikler

aposto yazdı:
Selamlar hocam,
1 buyuk musterim vardi.. ona kestigim faturalarin 7-8% ini olusturacak kadar tutara karsilik gelen 5 musterim daha oldu. Onlara da herhalde toplamda 10-12 fatura kesmisimdir.

Vergide hic kacinmaca yapmadim ilk sene diye, yani muhtemelen yazabilecegim masraflari da yazmadim eger icime sinmediyse (misal arabanin mileage ini son iki ay icin yazabiliyordum, yazmayalim dedik danisman ile son aylarda yeni ortaya cikmis bisi gibi olmasin diye).

Baska soru vs olursa yardimci olmaya calisayim.

Merhaba hisarkaya, ben de recruitment agency konusunda seninle ayni durumdayim. Basvurunda musteri listesinde recruitment agency'den birinin bilgilerini mi verdin? Bir de referans mektubu aldin mi onlardan?

Tesekkurler,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2018 15:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: ECAA 2
ankaralondon1 yazdı:
hisarkaya yazdı:
Tekrar selam aposto,

Ilk kontratimi vizem basladiktan 5 ay sonra ajans(recruitment agency) araciligiyla gunluk ucret olacak sekilde 3 ay olarak imzaladim. Daha sonra firma kontrat'i yine ajans araciligiyla 3 ay daha uzatti. Faturalari haftalik ajansa kesiyordum, onlar da odemeyi gerceklestiriyorlardi. Kontratin bitmesine 1.5 ay kala firma benimle dogrudan kontrat imzalamak istedi. Dolayisiyla ajans ile olan kontrati sonlandirip firma ile proje bazli independent contract agreement imzaladim. 9 aylik proje icin sabit bir fiyat belirleyip faturalarin proje mihenk taslarinda gonderilecegi bilgisini kontrata ekledim ve basvurudan once ilk faturami da gonderdim.

Bu arada bu firma haricinde 2 farkli musteriye (UK firmasi) daha toplam 3 fatura kestim fakat bu faturalarin miktari ana firmadan gelen gelirin %3-4'u kadar.

NINo ve UTR sureci basvurumdan neredeyse 10 gun once tamamlandigi icin topluca tum PAYE odemelerini ve vergi odemesini ( ki yil sonu muhasebecim tarafindan one alinmisti ) tamamlayip basvurumu yaptim.

Simdiki karar verme surecindeki hiza gore Nisan sonu veya Mayis gibi sonucu alirim. Eger uzatma 3 yillik olursa o zaman IT contractor olarak calisan ve ayni firma ile 1 yila yakin kontrat imzalayan ankara antlasmalilarin kafasini kurcalayan bu soru bir nebze olsun giderilmis olur cunku senin uzatma oncesi durumun ve 3 yillik uzatmayi almis olman da bende benzer etki olusturdu.

Tekrar tebrikler

aposto yazdı:
Selamlar hocam,
1 buyuk musterim vardi.. ona kestigim faturalarin 7-8% ini olusturacak kadar tutara karsilik gelen 5 musterim daha oldu. Onlara da herhalde toplamda 10-12 fatura kesmisimdir.

Vergide hic kacinmaca yapmadim ilk sene diye, yani muhtemelen yazabilecegim masraflari da yazmadim eger icime sinmediyse (misal arabanin mileage ini son iki ay icin yazabiliyordum, yazmayalim dedik danisman ile son aylarda yeni ortaya cikmis bisi gibi olmasin diye).

Baska soru vs olursa yardimci olmaya calisayim.

Merhaba hisarkaya, ben de recruitment agency konusunda seninle ayni durumdayim. Basvurunda musteri listesinde recruitment agency'den birinin bilgilerini mi verdin? Bir de referans mektubu aldin mi onlardan?

Tesekkurler,

Merhaba,

Agency adini müşteri listesine eklemedim, kontratı yaptıgım firmanın adini ekledim ama agency'den referans mektubu aldim ve başvuru evraklarına ekledim.

3 Yıllık Uzatma Basvuru : 20 Aralik 2017
Biometric : 28 Aralik 2017
Uzatma Basvuru Sonucu: 28 Mart 2018

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2018 23:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
merhaba

ben 3 yillik icin basvurdum ancak calisma iznimi gostermek icin (benim ve esimin) hangi siteden ne sekilde bunu ogrenebiliriz? bu siteden (https://www.gov.uk/employee-immigration ... ent-status) bakmaya calistim ancak Home Office bana "We do not undertake checks for individuals" gibi bir yanit donmus.

bir fikriniz var midir?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 May 2018 00:32 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba
Bugun uzuntu verici bir haberle uyandim
3 yillik basvurum reddedildi
Yani vize anlamadim
Bu durumda ne gibi bir yol izlemeliyim?
Kime danisabilirim?
Itiraf ya da baska bir vize turu alternative veyahut izleme gereken til konusunda yardimci olacak arkadaslar olursa inanin bu iyiligi karsiliksiz birakmam
Simdiden tsekkur ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 May 2018 07:16 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Birdost yazdı:
Merhaba
Bugun uzuntu verici bir haberle uyandim
3 yillik basvurum reddedildi
Yani vize anlamadim
Bu durumda ne gibi bir yol izlemeliyim?
Kime danisabilirim?
Itiraf ya da baska bir vize turu alternative veyahut izleme gereken til konusunda yardimci olacak arkadaslar olursa inanin bu iyiligi karsiliksiz birakmam
Simdiden tsekkur ederim

merhaba BirDost, gecmis olsun.
Benim tanidigim Ahmet Yildiz (Yildiz Visa) var onunla gorusmenizi tavsiye ederim. Kendisi tecrubeli bir vize danismanidir, avukat degil. Ille de avukat isterseniz gecmiste vize konusunda yardim aldigim Gulcin Gokciler (Ivy Solicitors) hanimi tavsiye edebilirim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1702 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 171  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: