Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Eki 2018 11:35

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1702 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 171  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 07:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
edo yazdı:
strange3r yazdı:
Merhabalar Herkese,

Contractor olarak calismak ile ilgili bir sey danismak istiyorum. Ben 1 senelik vizemi yeni aldim. Insaat sektorunde Quantity Surveyor olarak calisacagim. Genel olarak contractor olarak calisabilecegim firsatlar cikiyor karsima.
Uzatma dosyasina kontratlari koymak zorunda miyiz? Bu baslik altinda biraz inceleme yaptim ama bu detayi goremedim. Muhtemelen gelirimin %90`i ayni firmadan olacak. Onerileriniz sakinmam gereken konular varsa paylasirsaniz cok sevinirim. Yarin bir is teklifine donus yapmam gerekiyor.

Herkese kolayliklar,

Merhabalar,

Bende de benzer bir durum vardı 1 ana 2 tane ufak müşteri (birer fatura kücük müşterilerden).

Danısman Contractları koymadı dikkat çekmesin tek müşteri die.

Ana müşterime 2 haftada bir fatura kestim saatlik üçret üzerinden.
fakat kendime ayda bir maaş verdim. 2-3 ayda birde dividend olarak para aktardım.

Sorun cıkmadı 3 yıllık uzatma aldım.
ocak 25 basvuru nisan 25 gibi cevap.

gercek bir şirket gibi davran derim . Şirketin kendi giderlerini göster yani. Kendi ekipmanlarını kullandıgını fln.

Birde ILR iptalinde yayınladıları bir döküman var. orda iyi ve kötü limited şirketlerini arasındaki farklı anlatmış home office .

https://assets.publishing.service.gov.u ... 7.0EXT.PDF

Sanırım 97 sayfaydı. okumanı tavsiye derim.

"Examples of successful andunsuccessful businesses
This page tells you about examples of successful and unsuccessful applications
under the Turkish ECAA.
"
diye gidiyor.

Cok tesekkur ederim detayli cevabiniz icin beni rahatlatti oldukca. Ufak bir soru daha sorsam; 2 haftada bir degil de ayda bir fatura kessem sizce bir sakincasi var mi? Danismaniniz ozellikle mi 2 haftada bir fatura kesmenizi istemisti? Sonuc olarak kontrati nasil yaptigimin bir onemi yok diye anladim hic kontrati duzelttirmekle ugrasmayayim o zaman. Tekrar cok tesekkur ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 10:30 
Kullanıcı avatarı
strange3r yazdı:
edo yazdı:
strange3r yazdı:
Merhabalar Herkese,

Contractor olarak calismak ile ilgili bir sey danismak istiyorum. Ben 1 senelik vizemi yeni aldim. Insaat sektorunde Quantity Surveyor olarak calisacagim. Genel olarak contractor olarak calisabilecegim firsatlar cikiyor karsima.
Uzatma dosyasina kontratlari koymak zorunda miyiz? Bu baslik altinda biraz inceleme yaptim ama bu detayi goremedim. Muhtemelen gelirimin %90`i ayni firmadan olacak. Onerileriniz sakinmam gereken konular varsa paylasirsaniz cok sevinirim. Yarin bir is teklifine donus yapmam gerekiyor.

Herkese kolayliklar,

Merhabalar,

Bende de benzer bir durum vardı 1 ana 2 tane ufak müşteri (birer fatura kücük müşterilerden).

fakat kendime ayda bir maaş verdim. 2-3 ayda birde dividend olarak para aktardım.

gercek bir şirket gibi davran derim . Şirketin kendi giderlerini göster yani. Kendi ekipmanlarını kullandıgını fln.

Birde ILR iptalinde yayınladıları bir döküman var. orda iyi ve kötü limited şirketlerini arasındaki farklı anlatmış home office .

under the Turkish ECAA.
"
diye gidiyor.

Cok tesekkur ederim detayli cevabiniz icin beni rahatlatti oldukca. Ufak bir soru daha sorsam; 2 haftada bir degil de ayda bir fatura kessem sizce bir sakincasi var mi? Danismaniniz ozellikle mi 2 haftada bir fatura kesmenizi istemisti? Sonuc olarak kontrati nasil yaptigimin bir onemi yok diye anladim hic kontrati duzelttirmekle ugrasmayayim o zaman. Tekrar cok tesekkur ederim.

2 haftada bir kesmemin sebebi duzensizlik yaratmak arada kesmedim fiyat artsin die 3 haftalik kestim
izin alinca fln 1 haftalik kesim.
Sirket bana aylik yatirior bence kendime aylik yatrirsam direk calisiyor gibi gozukuyor. Onemli olan kendi sirketinden kendine yatirdigin maasin duzenli.
Musterilerden senin sirketine giren parasinin duzensiz ve miktar olarak farklilik gostermesi. Baska musteri bulursa fiyatlandirmayi farkli yap. Yani saatilik 20 kesiosan normalde. diger musteriye 25 ten kes fln.

Contratida kendini yasal olarak kendini korumaya almak icin duzelt genede.
(insurance yaptirmisindir die dusunuyorum.)

Bende ilk okumadan attim imzayi sonra bi baktim benim sigorda 1 milyon pound cover ediyor contractta 2 milyonluk cover istemis , sonra duzelttik. nolur nolmaz :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 18:56 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Boğa
strange3r yazdı:
edo yazdı:
strange3r yazdı:
Merhabalar Herkese,

Herkese kolayliklar,

Merhabalar,

under the Turkish ECAA.
"
diye gidiyor.

yok aslında haftalık 2 haftalık olması değilde.

Önemli olan senin şirketinden senin banka hesabına (maasının) düzenli aynı zamanlarda yatması.

Müşterin olan şirkette kestiğin faturaların düzensiz olarak şirket hesabına yatması ve üçretlerinin farklı olması.

Oraya ayda bir fatura kesmen direk çalıştıgını gösterior.

Ben arada beklettim 3 haftalık kestim arada 1 hafta. mesai yaptım fln hep üçretler ve miktarlar farklı, bide şirket her defasından ben fatura kestikten sonra farklı günlerde yatırdı şansıma.

Birde ufak müşteri bulursan onların üçretini cok farklı kes atıyorum. Saatlik 20 pound kesionsan normalde ona saatlik 25 ten kes fln.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2018 16:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Cok tesekkur ederim destegin icin "edo"
kolayliklar,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 14:40 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar herkese,

Acaba hic sonuc alan yok mu subat gonderilerine basladilar sanirim en son bilgi burdaki bir arkadasdan 29 ocak olarak gelmisti?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 22:10 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
hakanislondon senin durumun nedir? Uzatma başvurun sonuçlandı mi? Yeni pasaport başvurusu yaptın mi? Home Office'den cevap geldi mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2018 08:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
Ben 19 Subat`da basvurdum ve hala bekliyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2018 08:44 
Kullanıcı avatarı
mkemalkurt yazdı:
Ben 19 Subat`da basvurdum ve hala bekliyorum

Ayniyiz sizinle hadi hayirlisi bakalim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2018 09:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
arkadaslar ben de 7 mayis tarihinde 3 yillik icin basvurdum. biometric enrolment 8 mayis, belgelerin home office'e ulasmasi da 10 mayis.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2018 11:07 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: ECAA
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Endişeli
Burcu: Yay
ninoman yazdı:
arkadaslar ben de 7 mayis tarihinde 3 yillik icin basvurdum. biometric enrolment 8 mayis, belgelerin home office'e ulasmasi da 10 mayis.

Entolment 8 mayısta geldiyse Belgeler 10 mayısta nasıl ulaşıyor?

Başvuru belgeleri ulaştıktan sonra enrolment gönderiliyor diye biliyorum

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1702 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 171  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: