Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Mar 2019 20:06

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2497 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2018 08:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
reh yazdı:
Hevaley yazdı:
reh yazdı:
Bozzy yazdı:
Millet Selam

Daha önce yazdım ama kimseden ses çıkmadı. Türkiye'den başvuranlar kimler, TR den başvuruyorsanız hangi danışmanlık şirketini kullanıyorsunuz? Ankara Anlaşmasını İngiltere'de çok iyi yapan iki şirket var. Biri İrfan Cangatin ki 2013 yılında ben İngiltere'deyken, kendisin iş yoğunluğundan dolayı dosya başvurumu kabul etmedi. İkincisi Nüsra Sahin. Geçen ay ikisi ile de konuştum. Artık Brexit yaklaştığı için TR başvurularına çok şans vermiyoruz ama eğer iş tecrübeniz kayıtlı olarak 8-10 yılsa ozaman gelin başvurunuzu TR den yapalım dediler. Ben İngiltere'de master yaptım ve 2 yıllık post study work visam ile çalışma iznim oldu. Toplam 2.5 yıllık kayıtlı iş tecrübem var. 2 Kere İngiltere'ye gittim ve toplam 2 yıl yaşadım. Şimdi salak gibi TR deyim fakat bende başvuru yapmak istiyorum. Brexit Mart'ta başlayacağı için bir an önce bunu yapmanın peşindeyim, ama tüm bu artılarıma rağmen. TR den başvuru yapmak taraftarı pek değilim.

TR den başvuru yapacaklar hangi avukatlık şirketleriyle çalışıyorlar?

merhaba başvuruyu hangi meslekten yapacaksınız?

Merhaba,

Ben TR'den Ocak ayı gibi başvuru yapacağım, dosyam şuan hazırlık aşamasında. Danışmanımla bir tanıdık aracılığı ile tanıştık kendisi Londra'da arzu ederseniz iletişim kurmanızı sağlayabilirim.
Şimdiden bol şans..

Merhaba,

İş güvenliği uzmanıyım, danışmanlık-ithalat-ihracat üzerine kuracağız iş planımı. Danışmanlık kapsamında özellikle occupational safety adviser olacak.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2018 14:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Merhaba,

Birkaç hafta sonra Londra'ya dil kursu için gideceğim. İngiltere’de Ankara anlaşmasına fotoğraf ve video alanlarında başvurmayı planlıyorum. Anadalım olan Sinema ve Televizyon bölümünden ve çift anadal yaptığım Psikolojiden bu yıl itibariyle mezunum. Okuduğum üniversitede 6 aylık foto-film departmanı iş tecrübem oldu. Ayrıca aktif olarak 3 senedir kısa film çekimi yapıyorum. Hesabımda kaynağını belgeleyebildiğim 4.500 dolar var. Konuştuğum bir vize danışmanı en az 7000 sterlin olması gerektiğini söyledi. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Annemin üzerinde 2 ev var. Bu evlerin her biri yaklaşık 300 bin lira. Evlerden birini üzerime almam durumunda anlaşmaya kaynak olarak gösterebilir miyim? Bunun dışında bir diğer çözüm sanırım başka birinden gift olarak kalan parayı istemem gibi gözüküyor. Fakat burada da inandırıcı olmadığı konusunda yazılar okudum daha önce. Çözüm üreten arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2018 11:25 
Kullanıcı avatarı
Danismaninizin kontak bilgilerini yazar misiniz lutfen?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2018 13:54 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: -
Misafir yazdı:
Merhaba arkadaşlar, 05.09.2018 tarihinde bir firmaya 1500 başvuru için 1500 sterlin ödeme yaptım. Başvuru formu gibi birşey verdiler yapacağım iş ile ilgili bilgi 10-15 soru var. Ayrıca istenilen evraklar var. Ben web tasarım olarak başvuracağım. Bir şirkette 2.5 yıllık geçmişim var onlardan yazı alacağım. Ayrıca 1.5 sene internet kafe işletmeciliği yaptım. Bunlar sgk'da görünüyor. 10 Bin sterlin sermayem var elden yatırılmış. Bi araç alıp 1 ay sonra satış yapıp noter satış evrakını delil olarak göstereceğim. Alıcı parayı yeni banka hesabıma gönderecek. İngilizcem çok yetersiz. Hem ingilizce için hem web tasarımla ilgili internetten e sertifika alsam fayfası olur mu acaba? Bu arada 3 ay sürem var. 3 ay içinde a1 a2 seviyelerini öğrenebilirim. Ayrıca mezun olduğum lisede bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bu süreçte aöf web tasarım üniversitesi için kayıt yapabilirim sizce nasıl olur. İş planını firma londra'da bir Türk avukata yaptıracak.

Her türlü sertifikanın faydası olacaktır muhakkak, bu nedenle aldığınız tüm sertifikaları, hatta sosyal alanda aldıklarınızı da ekleyin. Lise programcılık diplomanız size fayda sağlar, ancak başvuru aşamasında AÖF'yi karıştırmayın sakın. Bundan dolayı "orada iş yaparken türkiyede nasıl okuyacaksın" nedeni gibi sebeplerden ret alan kişiler var, hiç akıllarını bulandırmayın. Bu süreçte alabildiğiniz kadar sertifika edinin.

İngilizce seviyenizin çok kötü olduğunu belirtmişsiniz. 3 ay içinde a1-2 seviyesi demek sanırım ingilizceyi hiç bilmediğiniz demek. a1 başlangıç(beginner), a2 ise temel düzey (elementary). Eğer tasarım işi yapacaksanız en az b1-2 seviyesinde olmanız gerekiyor. Hatta bu seviye Türkiye'ye göre değil yurt dışına göre olması lazım. Özellikle 4 becerinizin bu seviyeleri karşılaması şart (okuma, anlama, konuşma, yazma). Yoksa inanın çok büyük sıkıntı çekersiniz vizeyi alsanız bile. Bir çok arkadaşım ingilizceyi konuşabildiği halde İngiliz aksanında anlaşamadıkları için özel ders alıyorlar İngiltere'de.

Çalıştığınız yerlerde hep asgari ücret gösterilmişse bu sorun olabilir. Avukat ile anlaşmışsınız, bunları danışmanlar çözmesi lazım, danışmanınızı sıkıştırın muhakkak bu konularda size destek olmalı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2018 14:14 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: -
Enyildirim yazdı:
Merhaba,

Birkaç hafta sonra Londra'ya dil kursu için gideceğim. İngiltere’de Ankara anlaşmasına fotoğraf ve video alanlarında başvurmayı planlıyorum. Anadalım olan Sinema ve Televizyon bölümünden ve çift anadal yaptığım Psikolojiden bu yıl itibariyle mezunum. Okuduğum üniversitede 6 aylık foto-film departmanı iş tecrübem oldu. Ayrıca aktif olarak 3 senedir kısa film çekimi yapıyorum. Hesabımda kaynağını belgeleyebildiğim 4.500 dolar var. Konuştuğum bir vize danışmanı en az 7000 sterlin olması gerektiğini söyledi. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Annemin üzerinde 2 ev var. Bu evlerin her biri yaklaşık 300 bin lira. Evlerden birini üzerime almam durumunda anlaşmaya kaynak olarak gösterebilir miyim? Bunun dışında bir diğer çözüm sanırım başka birinden gift olarak kalan parayı istemem gibi gözüküyor. Fakat burada da inandırıcı olmadığı konusunda yazılar okudum daha önce. Çözüm üreten arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba

Fotoğraf ve video geçmişinizi çalıştığınız kişilerden referans mektubu alarak kanıtlayabilirsiniz, bankadaki bu parayı da yapmış olduğunuz bu freelance işlerden edindiğinizi muhakkak belirtin.

7K GBP göreceli; sizin yapacağınız iş, alacağınız malzeme, açacağınız büro, tutacağınız muhasebeci, müşterileriniz için ve/veya kendi şirketiniz için yaptıracağınız sigortalar, yol paraları, reklam bütçesi, ofis giderleri, etkinlik giderleri vb. kalemler sizin iş sermayenizi belirleyecektir.

3500 pound gibi bir sermaye yetebilir, dediğim gibi yukarıdaki saydığım kalemler önemli bir kriter olacaktır size. Ancak yaşam giderlerinizi de belirtmeniz gerekecek. En azından 3 ay iş bulamadan yaşayabileceğiniz ek bir tutarı hesabınızda göstermeniz lazım şirket sermayesi harici.

Annenizden hibe alabilirsiniz, anneniz evi sizin üzerinize geçirmek yerine satıp bu parayı size verebilir. Üzerinize almanız ekstra vergi ödemeniz demek, çünkü siz üzerinize alsanız bile Home Office'e bu evi nasıl edindiğinizi ispat etmek zorunda kalacaksınız. Yani anneniz sizin üzerinize geçirdiğine göre bu durumda annenizin bu evi nasıl edindiğini belgelemeniz gerekecek (Maaş bordrosu, banka hesap özeti vs).

Direkt kendi satarsa en azından vergi yükünden kurtulursunuz. Bir yazı yazarak bu parayı size hibe ettiğini, geri istemeyeceğini belirtebilir. Elinizdeki bu kadar az paraya siz ekstra bir tapu gösterirseniz ret alma riskiniz artacaktır, piyasadaki emsallerinin çıktılarını koysanız bile sorun yaşayabilirsiniz.

Bu işlemlerin tamamı banka yolu ile olmalı, elden işlem yapmayın.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2018 13:04 
Kullanıcı avatarı
Herkese Selamlar,
Öncelikle çok teşekkürler bu forumda yazan ve cevap veren herkese. Ankara anlaşması ile ilgili çok faydalı bilgiler edindim buradan.
Ben de Türkiye'den başvurmayı planlıyorum 1 ay içerisinde. Sermayemin büyük bir kısmı düğün takıları olacak ama daha önce aranızda bu şekilde sermaye göstermiş kimse var mı? Sorun çıkar diye endişeliyim açıkcası. 75.00 TL'lik altın bozduracagım ve makbuz alacagım kuyumcudan. Ayrıca bu miktarı aynı gün içerisinde hesabıma yollayacak. Bu belgeleri eklesem hatta altınlarla olan düğün fotolarını eklesem :) sorun olur mu sizce?

Şimdiden çok teşekkürler
Sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2018 06:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba,
Öncelikle forumda yazan ve soruları cevaplayan herkese cok tesekkür ederim, ben de yakında Ankara anlaşmasına başvurmayı planlıyorum ve burada yazan bilgiler çok yardımcı oldu. Umarım ben de yardımcı olabilirim.

Ben başvurumu TR'den yapacagım ve göstereceğim sermaye ile ilgili soru işaretim var. Düğün altınlarımı bozdurup makbuz alacagım ve aynı miktarda para hesabıma EFT gelecek. Hem kuyumcudan aldıgım makbuzu hem EFT dekontunu ekleyeceğim belgeler arasına. Daha önce bu yontemle sermaye gösteren kimse var mı? Paranın kaynagını cok önemli oldugu için sorun olur diye endişeleniyorum.

Teşekkürler şimdiden,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2018 13:52 
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar bir sorum olacakti. 1 yillik basvurularda hala maximum 90 gun( 3 ay) kurali gecerli midir? bir degisiklik var mi bu surelerde. Tr ye gitmem lazim ve halihazirda 2 ay gittim bi sozun cikmasini istemiyorum.
bilgisi olan paylasirsa sevinirim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 12:16 
Kullanıcı avatarı
Hizmet kalitesi çok kötü. Danışmanlık ofisi olduğunu unutup fikir vermek ve yardım etmekten aciz bir Nüsra Şahin ile konuştum. Sorduğunuz soruları cevaplamaktan kaçınmaktadir. Mesleği avukat olan biri olarak karşıma gelen hiçbir muvekkilime "aydın biri olun, sorununuz hakkında bütün hukuki süreci bilin, tamamen araştırıp gelin" tarzı Nüsra Şahin soruları sormadım. Zira muvekkil her şeyi ve bütün süreci biliyorsa benim karşımda işi ne !!! Ayrıca "para" aşığı profili çizerek siz şu kadar pound ile gelin diyerek son derece seviyesiz konuşma tarzına karşı da hazırlıklı olun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2019 17:54 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Türkiyeden başvurusu sonuçlanan varmı ?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2497 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: