Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumuZaman: 23 Tem 2019 05:28

Tüm zamanlar UTC


.


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2513 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 252  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2018 11:51 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Ağu 2018 16:36
Mesajlar: 2
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: istanbul
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
inx yazdı:
Merhaba

Aynı alanda başvuruyoruz, ben de yaklaşık 1 yıldır araştırma yapıyorum başvuru için. Baya bilgi edindim gerek internetten gerekse başvuran ve vize alan arkadaşlarımdan.

Sorularınıza sadece tavsiye niyetinde, dahası kendi yöntemimi açıklayarak cevap verebilirim:
- Ben danışmanla başvuru yapmayacağım, kendim başvuracağım. Bunun maddi olmakla birlikte (paund'un 9 liraya yaklaştığı şu dönemde 2K-2,5K pound maalesef veremem) uzun süredir araştırmam, çalıştığım iş yerlerinde TUBİTAK, KOSGEB gibi kurumlar için proje iş planlarını benim hazırlamam gibi etkenler var. İşin %90'ını siz yapıyorsunuz zaten, evraklar vs, zaten forumlarda neler gerekli detaylıca var. Sizin de bu yönde bir tecrübeniz varsa kendiniz hazırlayabilirsiniz. Hiç riske girmeyeyim, hazırlayacak vaktim de yok derseniz iyi bir danışman bulabilirsiniz, ancak çok iyi araştırın muhakkak.
- Onay alan 2 arkadaşımın iş planlarını inceledim ben de, formatları hemen hemen aynı zaten. Tabi herkesin anlatımı ve hikayesi farklı. Bu yönde siz de taslak teşkil etmesi açısından referans alabilirsiniz. İnsanlar bu iş planlarını pek paylaşmıyor maalesef, ancak matbu şeklinde internette çoğu yerde plan taslakları bulabilirsiniz.
- Son başvuru süresinden kastınızı anlamadım ancak başvuru yaptığınızdan itibaren 12 haftalık bir inceleme süresi oluyor. Bu süre 12 haftadan düşük ya da fazla olabiliyor.
- Eğer başvurunuza eşinizi dependant olarak eklerseniz sizinle birlikte İngiltere'ye gelebilecektir. Vizeden sonra başvuranlar için süreç farklı işliyor. Dependant olarak geldiğinde tam zamanlı çalışma izni oluyor sizin İngiltere vizeniz geçerli olduğu sürece. UK, Common Wealth üyesi, ancak siz yine de oradan bir avukata sorun.
- 20K gbp gayet yeterli olacaktır. Bunun bir kısmını şirket sermayesi yaparsınız, kalanını yaşam gideri olarak gösterirsiniz.


raikkonen yazdı:
Merhaba arkadaşlar..
Forumu yakın zamandır takip etmeye başladım. 2 yıldan beridir Ankara Anlaşması ile İngiltere'ye gitmek için birikim yapmaktaydık. Birikim hedefimize ulaştık.

İlk olarak Ankara Anlaşması'nın derinine inerek bilgi elde etmek istedim. Buradan gerekli bilgileri edinmeye çalışıyorum. Çok sağ olsun bir çok arkadaş deneyimlerini ve yaşadıkları tecrübeleri aktarmışlar. Bu forumu yaşanan tecrübeleri aklımın bir köşesine not etmek için geriye dönük olarak sıra sıra okumaya devam etmekteyim.

Kendi adıma nasıl bir durumum olduğundan bahsetmek istersem:
-Çalışma alanım: Yazılım teknolojileri (Front end ve back end web yazılım geliştirme, Android uygulama geliştirme ve geçmişte masa üstü uygulaması geliştirme)
-Mezuniyetim: Bilgisayar Mühendisliği, AÖF İşletme
-Medeni Halim: Evli ve Avustralya doğumlu Türk eşim var.
-Birikim: 20K pound

Aklıma takılan bazı konular var. Bunların bazıları:
-Danışman ile çalışmalı mıyım? Danışmana ücret ödemeye sıcak bakmıyoruz. Eşim native speaker olarak ingilizce bilgisine sahip. Bu konuda hazırlayacağım iş planını doğrudan ingilizce formata çevirebilir. Gerekli bilgileri bu tarz platformlara sorarak kendimiz halledebilir miyiz?
-Daha öncesinde iş arkadaşlarım Ankara Anlaşmasıyla yerleştiler. Onların iş planlarını örnek olarak kabul ederek kendime bir taslak hazırlayabilir miyim? İş planı hakkında belirgin bir örnek ve format göremedim. Hazırlığın en önemli ayağı iş planının oluşturulması çünkü. Bu konuda daha öncesinde benzer veya farklı alanda başvuru yapmış kişilerin başvuruları örnek olması adına paylaşılan yerler var mı?
-Son başvuru süreleri ve cevap alma süreleri nelerdir?
-Vizeyi aldığımda eşimi de bu vize kapsamında çalışma vizesine dahil edebilir miyim? Onunda Common Wealth ülkelerinde geçerli hukuk diploması var ve kendisi avukat. Yerleştiğimizde avukat olarak çalışması gerekiyor.
-Elimdeki birikim onay için yeterli midir?

Cevap yazabilenler için şimdiden çok teşekkür ederim :)


@inx çok teşekkürler cevapların için, eline sağlık ;) maddeler halinde cevaplamışsın ;)

Yukarıda sadece "başvuru süresi" yazarak yanlış ifade etmişim. Onu düzeltip tam olarak sorayım yeniden: Başvuru belgeleri teslim edildikten sonra farklı sektörler için farklı cevap süreleri var mı? yoksa belli sektörlere daha erken/daha geç cevap verme durumları mevcut mu?
Bilişim sektörü adına konuşursak ortalama cevaplama süreleri nelerdir?

İkinci sorum ise, iş planı içerisinde dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Eski çalıştığım yerlerden referans mektubu gibi belgeler edinmeli miyim? Örnek olması adına şu anda çalıştığım yerden referans mektubu almak istemem demek, işten ayrılacağım anlamına gelir. Bu bilgiyi henüz bu aşamada iş yerim ile paylaşmak istemediğimden bu belgeler önemli midir?

Birikimimizi eşimin ve kendi banka hesaplarımızda ayrı ayrı biriktirdik. Maaşlarımızdan arta kalan miktarları pound olarak aldık. Başvuru öncesi tüm birikimi kendi maaş hesabıma aktarmam sorun yaratır mı? Bu noktada eşimin hesap dökümlerini teslim sırasında vermem yeterli olur mu?

Danışman ile çalışma konusunda ilk etapta fiyatlardan haberdar olmadan önce bunu düşünmekteydik. Ama Türkiye şartları adına konuşursak, Türkiye'de çalışan danışmanlara pound cinsinden yüksek ücretler ödendiğini görünce bu fikrimizden vazgeçtik. Danışmansız tüm işlemlerimizi halledebiliriz sanırım. Bu konuda baştan sonra danışmansız olarak forumdan yardım alarak ilerleyen kişilerin söylemek, eklemek istedikleri nelerdir?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim :) Cevaplarınızı teker teker okuyup not edeceğim.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2018 09:04 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 06 Eyl 2018 08:45
Mesajlar: 1
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: istanbul
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
merhaba arkadaşlar;

eşimle birlikte ankara antlaşması ile ilgili bir araştırma yapıyoruz.

eşim turizm/ seyahat acentesinde uzun yıllardır yönetici olarak görev yapıyor.

çalıştığı firmanın şubesini açmak yoluyla "tek temsilci vizesi" diye bir durum olduğunu öğrendik. şartları, ankara antlaşmasına benziyor.

eğer farklı şeylerse, acaba ankara antlaşması kapsamında yeni bir şirket kurma önerisiyle mi yoksa temsilci olarak mı başvurmak mantıklıdır?

ingiltere'de turizm sektöründe çalışan var mı aranızda? çok teşekkürler şimdiden.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2018 12:40 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 05 Eyl 2018 17:41
Mesajlar: 3
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: bursa
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: K ♀
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Merhabalar herkese,

Yakın zamanda Ankara Anlaşması vizesi için partnerimle bir başvuru yapmak istiyoruz.

Ortak olarak ürün fotoğrafı çekimi, tanıtım amaçlı grafik işleri, fotoğraf işleme gibi yetenekleri barındıran bir iş kurmak istiyoruz. Ben Sanat Tarihi mezunuyum ve lisans eğitiminde fotoğraf dersi aldım bunun yanı sıra okulun fotoğraf kulübünde aktif olarak üyeliğim ve eğitimciliğim oldu. Yurtdışındaki bir fotoğraf okulundan kabul aldım gidemedim-mailleşmelerle kanıtlanabilir nitelikte- katıldığım atölyeler oldu fotoğraf bazında sanat içerikli. Bunları da referans mektupları ile teyit edebilirim.

Partnerim ise iki fotoğrafçıya asistanlık yaptı ürün çekimleri için fakat sigorta girişi olmayan freelance işlerdi ve aynı kişiler için fotoğraf düzenlemeleri yaptığı oldu. Bunları da portfolyo olarak sunabilir. Onun da kulüp ve atölye geçmişleri oldu. Tüm bunları baz alarak bir çerçeve çizmek istiyoruz. Fakat görüştüğümüz pek çok yerden daha önce bu alanda kanıtlanabilir iş deneyimimiz olmadığından başvurumuzun zayıf gözükeceği gibi yorumlar aldık.

Son zamanlarda değişen süreçler ve Ankara Anlaşmasının akıbeti, başvurulara daha sıkı ve seçici davranıldığı bizim gözümüzü epey korkuttu. Ancak her şeye rağmen başvuru yapmak istiyoruz.

Tek başına mı yoksa ortak olarak mı başvuru yapmak doğru olur?

Bu profildeki ortak ya da tek yapılan başvurunun başarısı olur mu?

Yorumlarınız benim için çok değerli olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2018 12:54 
Çevrimdışı
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 26 Eyl 2017 11:14
Mesajlar: 15
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: Ankara
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Rica ederim, yardımlaşarak aşacağız bu yolu.

- Başvuru süresi her sektör için aynı, 12 hafta. Ancak cevap süreleri sizin başvuruda sunduğunuz belge/bilgilere göre değişebiliyor. Mesela bir arkadaşım geçen Aralıkta başvurmuştu, çok sağlam bir BP ve belgeler ile 6. hafta sonunda olumlu cevabını aldı. Bunun tam bir süresi yok maalesef, siz 12 haftayı baz alarak planlarınızı yapın, erken olursa ne ala :)

- Burada onay almış BP'ler bulabilirsiniz, bunlar üzerinden neyi nasıl yapmışlar bir plan çıkarabilirsiniz.

En önemli nokta yapacağınız işi kanıtlayabileceğiniz bir geçmişinizin olması. İngiltere pazarını iyi araştırmanız, verileri sayısal ve görsel olarak sunmanız çok önemli, bunlara nasıl eriştiğinize dair kaynak göstermeniz gerekir. İşiniz için ilk yıl ne kadar sermaye ayırdığınızı, bu sermayenin hangi kalemlere gideceğini, 3 yıllık tahmini kazanç tablonuzu yazmanız gerekir. En önemlisi de rakip analizleridir. Rakiplerle nasıl baş edeceğinizi, onlardan üstün olan yönlerinizi belirtmelisiniz. Tabi bir de bütçeniz. Banka hareketleriniz vs.

Referans mektuplarını illa şirket sahibinden alacağım gibi düşünmeyin, o şirket kapanmış olabilir, patronlarla aranız iyi olmayabilir, vs. o zaman beraber çalıştığınız bir arkadaşınızdan da isteyebilirsiniz. Buradaki amaç çalıştığınızı belirttiğiniz işte sizin yetkinliğinizi onaylayacak birisi. Bu nedenle iş yerinde bu anlaşmaya başvuracağınızı bilen herhangi bir arkadaşınızdan da referans mektubu alabilirsiniz (aynı projede çalıştığınız biri olursa daha iyi olur, belirttiği projede birlikte çalıştık diyebilir).

- Eşiniz parayı sizin hesabınıza internetten aktarabilir. Bu parayı size verdiğini ve geri istemeyeceğini belirten bir yazıyı iletişim bilgilerini ekleyip imzalayarak size verebilir. Eşinizin de son 6 aylık banka hesap dökümünü ve maaş bordrolarını eklersiniz bu durumda.

- Dediğim gibi öncelikli olarak çok iyi araştırma yapın ve BP'yi iyi hazırlayın, özellikle forumu iyi araştırın, benim tavsiyem ret alanların mesajlarını bulun ve bir word'e bunları ekleyin. Onlar neden ret almışlar yazıyorlar, inanılmaz faydalı oluyor. Gerekli evrak listesi zaten kolay, en önemli kısımlardan birisi de banka hareketleriniz, yüksek giriş çıkışları ispatlamanız şart. Onlarda dikkat edin. ispat edemeyeceğiniz işlemi yapmayın siz ve eşiniz.raikkonen yazdı:

@inx çok teşekkürler cevapların için, eline sağlık ;) maddeler halinde cevaplamışsın ;)

Yukarıda sadece "başvuru süresi" yazarak yanlış ifade etmişim. Onu düzeltip tam olarak sorayım yeniden: Başvuru belgeleri teslim edildikten sonra farklı sektörler için farklı cevap süreleri var mı? yoksa belli sektörlere daha erken/daha geç cevap verme durumları mevcut mu?
Bilişim sektörü adına konuşursak ortalama cevaplama süreleri nelerdir?

İkinci sorum ise, iş planı içerisinde dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Eski çalıştığım yerlerden referans mektubu gibi belgeler edinmeli miyim? Örnek olması adına şu anda çalıştığım yerden referans mektubu almak istemem demek, işten ayrılacağım anlamına gelir. Bu bilgiyi henüz bu aşamada iş yerim ile paylaşmak istemediğimden bu belgeler önemli midir?

Birikimimizi eşimin ve kendi banka hesaplarımızda ayrı ayrı biriktirdik. Maaşlarımızdan arta kalan miktarları pound olarak aldık. Başvuru öncesi tüm birikimi kendi maaş hesabıma aktarmam sorun yaratır mı? Bu noktada eşimin hesap dökümlerini teslim sırasında vermem yeterli olur mu?

Danışman ile çalışma konusunda ilk etapta fiyatlardan haberdar olmadan önce bunu düşünmekteydik. Ama Türkiye şartları adına konuşursak, Türkiye'de çalışan danışmanlara pound cinsinden yüksek ücretler ödendiğini görünce bu fikrimizden vazgeçtik. Danışmansız tüm işlemlerimizi halledebiliriz sanırım. Bu konuda baştan sonra danışmansız olarak forumdan yardım alarak ilerleyen kişilerin söylemek, eklemek istedikleri nelerdir?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim :) Cevaplarınızı teker teker okuyup not edeceğim.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2018 13:27 
Çevrimdışı
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 26 Eyl 2017 11:14
Mesajlar: 15
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: Ankara
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Ortaklı başvurularda her ortağı kendi içinde değerlendiriyorlar, yani yapacağınız iş konusunda her ortağın yetkin olmasını isteyebilirler. Benim bildiğim kadarı ile ortaklı başvurularda bir kişiye ret verilirse siz de ret alıyorsunuz.

Daha ikinizde de hiç sgk yok ise freelance çalıştığınızı, bu süreçte de her freelance işle ilgili, ya da çok iş yaptıysanız en önemli olanlarından, referans mektubu alabilirsiniz. Yalnız şuna dikkat edin, CV'nize yazdığınız işlerle ilgili 10 iş yapmış ancak siz 2-3 kişiden referans göstermişseniz vize memuru bunu "yeterli deneyiminiz yok" ya da "belirttiğiniz tecrübe yılı ile verdiğiniz referanslar eşit değil" diyerek ret nedeni olarak öne sürebiliyor. Yaptığınız mailleşmelerin ek bir katkısı olmayacaktır.

Ek olarak bankadaki hesabınız çok önemli, göstereceğiniz şirket sermayesi ve İngiltere'de kalacağınız süre içinde ilk 3-4 ay sizi geçindirecek paranızın nasıl biriktirildiğini iyi anlatmalısınız vize memuruna.

Evet, eskiye nazaran çok daha fazla başvuru olması sebebi ile daha fazla inceliyorlar, ancak iyi yapılmış bir hazırlıkla aşabilirsiniz, başkalarının ne dediğine bakmayın kararınızı verin yapın. Sonuçta para verilmiyor başvuruya, ücretsiz bir başvuru, 2. ya da 3. başvurusunda alanlar var.

Partnerden kastınız erkek/kız arkadaşınız ise onu dependant olarak başvurunuza ekleyebilirsiniz.
iammrsmeeseeks yazdı:
Merhabalar herkese,

Yakın zamanda Ankara Anlaşması vizesi için partnerimle bir başvuru yapmak istiyoruz.

Ortak olarak ürün fotoğrafı çekimi, tanıtım amaçlı grafik işleri, fotoğraf işleme gibi yetenekleri barındıran bir iş kurmak istiyoruz. Ben Sanat Tarihi mezunuyum ve lisans eğitiminde fotoğraf dersi aldım bunun yanı sıra okulun fotoğraf kulübünde aktif olarak üyeliğim ve eğitimciliğim oldu. Yurtdışındaki bir fotoğraf okulundan kabul aldım gidemedim-mailleşmelerle kanıtlanabilir nitelikte- katıldığım atölyeler oldu fotoğraf bazında sanat içerikli. Bunları da referans mektupları ile teyit edebilirim.

Partnerim ise iki fotoğrafçıya asistanlık yaptı ürün çekimleri için fakat sigorta girişi olmayan freelance işlerdi ve aynı kişiler için fotoğraf düzenlemeleri yaptığı oldu. Bunları da portfolyo olarak sunabilir. Onun da kulüp ve atölye geçmişleri oldu. Tüm bunları baz alarak bir çerçeve çizmek istiyoruz. Fakat görüştüğümüz pek çok yerden daha önce bu alanda kanıtlanabilir iş deneyimimiz olmadığından başvurumuzun zayıf gözükeceği gibi yorumlar aldık.

Son zamanlarda değişen süreçler ve Ankara Anlaşmasının akıbeti, başvurulara daha sıkı ve seçici davranıldığı bizim gözümüzü epey korkuttu. Ancak her şeye rağmen başvuru yapmak istiyoruz.

Tek başına mı yoksa ortak olarak mı başvuru yapmak doğru olur?

Bu profildeki ortak ya da tek yapılan başvurunun başarısı olur mu?

Yorumlarınız benim için çok değerli olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 22:10 
Kullanıcı avatarı
Benimde 2 ayi yeni gecti. Beklemeye devam heralde ?


Başa Dön
  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018 19:30 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaşlar, 05.09.2018 tarihinde bir firmaya 1500 başvuru için 1500 sterlin ödeme yaptım. Başvuru formu gibi birşey verdiler yapacağım iş ile ilgili bilgi 10-15 soru var. Ayrıca istenilen evraklar var. Ben web tasarım olarak başvuracağım. Bir şirkette 2.5 yıllık geçmişim var onlardan yazı alacağım. Ayrıca 1.5 sene internet kafe işletmeciliği yaptım. Bunlar sgk'da görünüyor. 10 Bin sterlin sermayem var elden yatırılmış. Bi araç alıp 1 ay sonra satış yapıp noter satış evrakını delil olarak göstereceğim. Alıcı parayı yeni banka hesabıma gönderecek. İngilizcem çok yetersiz. Hem ingilizce için hem web tasarımla ilgili internetten e sertifika alsam fayfası olur mu acaba? Bu arada 3 ay sürem var. 3 ay içinde a1 a2 seviyelerini öğrenebilirim. Ayrıca mezun olduğum lisede bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bu süreçte aöf web tasarım üniversitesi için kayıt yapabilirim sizce nasıl olur. İş planını firma londra'da bir Türk avukata yaptıracak.


Başa Dön
  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2018 16:08 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Mar 2018 12:24
Mesajlar: 4
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Ne kadar zormus sonuc beklemek. Insan bir an once experience ve obstacle lara dalmak istiyor ama elden de birsey gelmiyor.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2018 09:55 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20 Eyl 2018 06:13
Mesajlar: 4
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: İstanbul
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba Arkadaşlar,

Biz de aynı şekilde teksil üzerine (üretici,perakende/toptan satış vb.) KOBI olarak İngiltere’de işyeri olan veya kayıtlı yerler aramaktayız.
Potansiyel Müşteri Mektubu iki taraf içinde çalışmaları konusunda yasal bir zorunluluk bulundurmayan, sadece “ bu kişi İngiltere’de iş kurarsa müşterisi olurum” içeriğinde bir mektuptur.

Eğer İngiltere’de yaşayan veya tanıyan bilen kişiler var ise bizimle paylaşabilirlerse çok çok yardımcı olmuş olacaklardır.

İngiltere’de yolunuzun üstündeki tekstil /butik dükkanlar bile işimizi görecektir.Halden anlayan yardımcı olmak isteyen Türk/İngiliz farketmez, her bir isim çok büyük yardım sağlayacaktır.

Özelden de bize ulaşabilirsiniz.Yardımcı olabilecek kişi/işletmelerin adını,mailini dahi paylaşsanız yeterlidir.
İletişime biz de geçebiliriz.

Mart 2019’daki Brexit görüşmeleri nedeniyle AA’nın son durumunun belirsiz olacağından bahsediliyor.
Ne kadar erken hareket edersek , o kadar çabuk başvurabileceğiz.

mail adresimiz : ozan.ozogul@hotmail.com

Şimdiden yardım eden,etmek isteyen herkese teşekkür ederiz.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2018 18:42 
Çevrimdışı
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 09 Eki 2018 06:17
Mesajlar: 11
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Şehir: istanbul
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: K ♀
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Arkadaşlar merhaba, başarmış olanları tebrik ederim, süreçleri devam eden kişilere ise bol şans dilerim.
Ben lisans ve yüksek lisans İngilizce Bölümü mezunu olduğum için "home office tercüme bürosu" işini düşünerek bu yola girmeyi düşünüyorum. Buna benzer kabul edilmiş ya da iyi olarak düşündüğünüz bir iş planı ve finansal plan örneği nereden bulabilirim? Ya da elinde olan varsa paylaşabilir mi, lütfen.
Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2513 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 252  Sonraki

Tüm zamanlar UTC


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye