Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eki 2018 21:04

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2470 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2018 14:18 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 13
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Ruhat78 yazdı:
Tekrar merhabalar. 7 Mayıs tarihinde İstanbul'da parmak izi verdim. Ailem ile beraber başvurdum ve 23 Temmuz tarihinde aşağıdaki mail geldi :

Dear RUHAT .....

Please be advised that UK Visas & Immigration have made a decision on your application and you are now required to submit your passport to the UK Visa Application Centre by 20 August 2018. Passport resubmission is open 10:00 – 16:00, Monday to Friday .

BU BAŞVURUMUN KABUK EDİLDİĞİ ANLAMINA MI GELİYOR ?

Selam

hayırlı olsun Passback te onay verilen başvurulara pasaport'u geri isterler red olanlara ise red kararı vermek için çağırırlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 12:11 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
cemalaltindis yazdı:
Arkadaşlar selamlar,
Ankara anlaşması vizesine başvuru hazırlığındayım.Başvuru sürecimi kendim yapmayı planlamaktayım.Konuya hakim arkadaşlardan ricam şudur;Tr de makina parçası üreten bir tanıdığımın ürünlerini orada satmayı planlamaktayım.Numuneler ile orada ilgili servislere pazarlama yapıp, siparişleri toplayıp TR den getirteceğim.Bunun için yaklaşık 15-20 m2 bir alan yeterli benim için ancak,
1)Bu iş için ayrıca bir depo tutmadan kiralayacağım evden yapabilirmiyim?(Ürünler ağır değil)
2)Konsolosluk çalışanının bakış açısı nasıl olur?
3)Başvurular genelde evden tasarım işleri üzerine olduğu için homeoffice e uyuyorlar.Benim ihtiyacım olan tek şey arabayla pazarlama yapmak , bu yüzden ne kadarlık bir tutar göstermem lazım bankada?
4)Başvuru sürecim ile ilgili dikkat etmem gereken konular nelerdir?
5)Genelde yurtdışı müşterilerim ile ticaret yaptığım için ing konuşmamda sıkıntı yok ancak yinede ing. sertifikası evraklara koymak gereklimidir?

Yardımlarınız için tşk ederim arkadaşlar, ayrıca zamanınızı aldığım içinde özür dilerim.

Saygılar.
Merhaba işin pazar araştırmasi önemli UK de pazarı varsa ve sizi bu pazarda ön plana çıkaracak fiyat, ürün vb. Durumlar varsa iş planında özellikle kaynak gösterilerek belirtilmesi olumlu olur. Üretim yerine bu parçaların tasarımı ve sipariş üzerine UK dışında üretilip pazarlanması konusunda bir iş planı sunacaksanız evden yapacağınızı belirtmeniz uygun olur kanısındayım. Son olarak insanlara ürün pazarlayacağınız için ingilizce yeterliliğiniz sorgulana bilir, ben başvurumda kurstan alınmış ingilizce seviyemi belirten bir sertifika sunmuştum, bu sebeple imkânınız varsa böyle bir belge sunmanız başvurunuzu olumlu yönde etkiler. Şimdiden başarılar dilerim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2018 14:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Merhaba Arkadaşlar,

başvuru için iş planımızı oluşturmaya başladık.Ancak kız arkadaşım ve ben aynı anda başvuramayacağımız konusunda bazı bilgiler aldık..Kendisi terzilik konusunda setifikalı ama benim o konuda bir uzmanlığım yok.Amacım ona sermaye ve ilk bir yıllık harcamalarımızda destek olabilmek ve işi beraber yürütmemiz konusunda.(şoförlük,teslimat, paket vb).

Önce kız arkadaşımın başvurusu kabul olmalı ardından ben onun kabul edilen iş planına "dependant partner" olarak mı başvurmalıyım? Yoksa ikimiz aynı anda başvuru yapabilir miyiz?

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2018 15:00 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
Burcu: Terazi
selamalr vize alan varmı aranızda ..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2018 22:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
Merhabalar ben suanda turist vizesiyle İngiltere’de bulunuyorum Ankara anlaşmasına başvurdum bi avukat aracılığıyla ama başvurduktan sonra anladım ki avukat pek iyi değil benim sorum şu olacak İngiltere’de dayımın restorantı var onu devralacam o şekilde başvurdum aşçılık belgem var ama tecrübe olarak bişey gösteremedim restorandı alacagım fiyat 116 bin tl yani şuanki kurla 18 bin pound ediyor Home officdeki memur hangi kuru baz alıyor bide 8 mayısta Başvuru yaptım 20 mayısta parmak izi verdim başvurum şuanda 90 gün oldu başvurumun 80 ninci gününde Türkiye’deki hesabımdaki 116bin tl yi çekmek zorunda kaldım sizce bu problem olurmu anlattıgım şartlara göre red olasılığı var mı teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2018 22:07 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhabalar arkadaşlar İngiltere’den yapılan başvurularda başvuru durumunu nasıl ögteninilirim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 10:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Genelde kur bazi oanda.com'daki kur oluyor. Maalesef ortakliklar hakkinda cok fazla bir bilgiye sahip degilim.
Ingiltereden yapilan basvurularda ise bildigim kadariyla herhangi bir sorgulama ekrani yok. Web sayfasinda belirtilen yeri arayarak belki bilgi alabilirsiniz.
Tahminimce bu aralar cevabiniz gelir, geldiginde bilgi verebilirseniz iyi olur.
Tesekkurler,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2018 16:44 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
8 mayısta İngiltere’den başvurdum 20 mayısta parmak izi için çağırdılar 98 gün oldu Hale’n cevap gelmedi ne yapmalıyım arkadaşlar Bilgisi olan var mı teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2018 22:41 
Kullanıcı avatarı
selamlar,

19 nisanda yaptığım başvurum bugün olumlu sonuçlandı. darısı bekleyenlerin başına

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2018 07:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Recep0725 ninoman da uzatmaya 7 mayis'ta basvurmustu, onunki de henuz aciklanmadi diye biliyoruz. Home Office'in ECAA vize basvurulari icin SLA'leri 6 ay. Yalniz son zamanlardaki basvuru sonuclama sureleri 3 ay ile 3.5 ay arasinda gozlemleniyor. Bu nedenle beklemekten baska care yok. Umarim onumuzdeki 1-2 hafta icerisinde istediginiz ve sizin icin hayirlisi olan cevabinizi alirsiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2470 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: