Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Kas 2018 00:54

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2477 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 248  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2018 15:05 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
asiel yazdı:
guestforuk yazdı:
Ben yanlış başlığa yazmışım. 1 yıllık vizem geldi. Tam 12 hafta 5 gün sürmüş sonuçlanması baktım takvime. Herkes için hayırlısı

Heeeyyyy GuestforUK tebrikler... Çok sevindim adına, Gözün aydın olsun darısı başımıza.

sağolasın :D aldım sonunda vizemi. :))

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2018 15:21 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: Oğlak
guestforuk hayırlı olsun başarılar ne iş üzerine başvurdunuz ve sermaye ne gösterdiniz ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2018 12:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Kova
Arkadaşlar merhaba,

Ben, turist vizesi ile ingiltereye giderek orada ankara anlaşmasına başvurmak istiyorum.

Ancak, gov.uk de şöyle bir ibare gördüm;

You can only extend your existing visa or switch to this visa if you’re already in the UK.

merak ediyorum, turist vizesi switch yapılabilecek kategoriye giriyor mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2018 13:06 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Burcu: -
mustafatr yazdı:
Arkadaşlar merhaba,

Ben, turist vizesi ile ingiltereye giderek orada ankara anlaşmasına başvurmak istiyorum.

Ancak, gov.uk de şöyle bir ibare gördüm;

You can only extend your existing visa or switch to this visa if you’re already in the UK.

merak ediyorum, turist vizesi switch yapılabilecek kategoriye giriyor mu?

Bir sorun yok, turist vizesi ile geldikten sonra basvurabilirsiniz. Bu sekilde basvuran bircok ornek var.

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2018 17:07 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak bir arkadaşım ile ortak olarak ankara antlasmasına basvurmak istiyoruz fakat arkadasımın daha once 1 yıllık ankara anatlasması vardı ve saglık sebeplerınden dolayı uzatma yapmadan gerı donmek zorunda kaldı suan ki basvurumuzu ne tur etkiler bu konuyla ilgili bilgisi olan veya yorumu olan varmıdır.yardımcı olursanız cok sevinirim tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2018 23:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Koç
Arkadaslar iyi aksamlar bir soru sormuştum fakat cevaplayan olmamış bilgisi olan yardimci olabilirmi sizi zahmet Türk vatandaşlarının 2 adet pasaport hakki var ve benimde 2 tane pasaportum var birisi homeoffice’de birisi bende vizeli olani homeoffice gönderdim ve vizesiz olan pasaportumlada ingiltereden çıkmayı düşünüyorum bu mümkünmudur aranizda yapan varmi ? Ayrica bu avukatimin verdigi bir tavsikye yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2018 06:12 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Aydin27tr yazdı:
Arkadaslar iyi aksamlar bir soru sormuştum fakat cevaplayan olmamış bilgisi olan yardimci olabilirmi sizi zahmet Türk vatandaşlarının 2 adet pasaport hakki var ve benimde 2 tane pasaportum var birisi homeoffice’de birisi bende vizeli olani homeoffice gönderdim ve vizesiz olan pasaportumlada ingiltereden çıkmayı düşünüyorum bu mümkünmudur aranizda yapan varmi ? Ayrica bu avukatimin verdigi bir tavsikye yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Sevgili Aydin27tr ,

Bizim çift pasaport gibi yasal bir hakkımız oldugunu bilmiyorum, Sizin buna istinaden kaynagınız nedir ? Pasaport değişimi sırasında bütün eski pasaportlar delgeç ile delinir vs. kullanılamaz hale getirilir ve size iade edilir üzerindeki vizeler dolayısı ile (bu çift pasaport hakkı değil eskini iptal etme kayıp çalıntı vs. gibi bir durum bu sayede her iki ülkeyi de kandırmış olursunuz). Ayrıca çıkış yapmanız illegal bir durum oluşturacağından AA almanız halinde dahi nasıl bir yaptırım ile karşı karşıya kalacaksınız bilinmiyor, belkide başvurunuzu iptal edip git ülkende tekrar başvur dahi diyebilirler, Forumda okuduğum da zorunlu gitme durumları var bu nedenle pasaport geri gönderilip başvuru iptal edilmiş.

Maddi olumsuzluk nedeni ile dönmek istiyorsanız durum farklıdır, Söyleyeceğim illegal birşey ama size faydası olabilir, Bir çok türk kebapcı ve marketci konaklayacak yer ile beraber çalısacak adam arıyor bu gibi yerlere başvuru yapın.. Biraz sabredin.

Allah yardımcınız olsun ..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2018 11:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: -
asiel yazdı:
Aydin27tr yazdı:

Sevgili Aydin27tr ,

Bizim çift pasaport gibi yasal bir hakkımız oldugunu bilmiyorum, Sizin buna istinaden kaynagınız nedir ? Pasaport değişimi sırasında bütün eski pasaportlar delgeç ile delinir vs. kullanılamaz hale getirilir ve size iade edilir üzerindeki vizeler dolayısı ile (bu çift pasaport hakkı değil eskini iptal etme kayıp çalıntı vs. gibi bir durum bu sayede her iki ülkeyi de kandırmış olursunuz). Ayrıca çıkış yapmanız illegal bir durum oluşturacağından AA almanız halinde dahi nasıl bir yaptırım ile karşı karşıya kalacaksınız bilinmiyor, belkide başvurunuzu iptal edip git ülkende tekrar başvur dahi diyebilirler, Forumda okuduğum da zorunlu gitme durumları var bu nedenle pasaport geri gönderilip başvuru iptal edilmiş.

Maddi olumsuzluk nedeni ile dönmek istiyorsanız durum farklıdır, Söyleyeceğim illegal birşey ama size faydası olabilir, Bir çok türk kebapcı ve marketci konaklayacak yer ile beraber çalısacak adam arıyor bu gibi yerlere başvuru yapın.. Biraz sabredin.

Allah yardımcınız olsun ..

Çift pasaport kullanma hakkınız, eğer geçerli bir neden sunarsanız mevcuttur. Mesela Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti damgalı pasaportlar Yunanistan ve Güney Kıbrıs tarafından, ya da İran damgalı pasaportlar ABD tarafından tanınmaz ya da zorluk çıkartılır. Bunun gibi nedenlerden dolayı seyahat hakkınız engellenmesin diye devletler çift pasaport verebilir. Fakat bu sizin seyahatlerinizin Home Office tarafından görülmeyeceği anlamına gelmez.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2018 09:27 
Kullanıcı avatarı
Bende gecen hafta basvurdum. Hayirlisi arttik.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 23:15 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar,

Genel olarak Ankara Anlaşması hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum ve bu anlaşma ile bir şansım var mı diye merak ediyorum.

2019 Ocak'da Sabancı Ünviversitesi Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği çift ana dal programından mezun olacağım. Zorunlu 3 aylık stajım dışında bitirme projemi bir firma adına yaptım. Şu anda da Londra'da bir üniversitede araştırma stajı yapmaktayım. Herhangi bir iş tecrübem yok stajlarım dışında.

- Ankara anlaşması ile kabul alma şansım olur mu?
- Turistik vize alıp Londra'dan başvurmam ile Türkiye'den başvurmam arasında ne gibi avantajlar oluşuyor?

Teşekkür ederim şimdiden.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2477 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 248  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: