Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 May 2018 20:35

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 197 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 15:50 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 249
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Ucak biletlerinde adin soyadin varsa Booking.com’dan bir ucretsiz rezervasyon yap. Kapak yazisina da Portekiz’e su tarihlerde su kadar vakit gecirip, suralari suralari gormek icin gidiyorum seklinde belirt. Ingilizler hayatlarinda hic vize basvurusu nedir bilmedikleri icin durumunu anlamamalari normal.

Boylelikle hic onlarin pasaportlariyla veya yazilariyla ugrasmana gerek kalmaz. Banka hesap dokumlerinde de sikinti yoksa vizeyi alirsin.

Ucak biletlerinde esinin adi vesaire birlikte geciyorsa, Booking’ten o kadar kisilik rezervasyon yap. Ve ailecek tatile gideceginizi de ekle kapak yazisina. Kimsenin adi gecmiyorsa, tek kisilik rezervasyon yap, tek basina tatile gidecegini soyle. Bu is boyle cozulur.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:24 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü: Settlement visa
Burcu: Yay
eternale yazdı:
İngiliz eşi olarak kesinlikle vizeye basvurmamiz lazım degil mi? Önceki sayfada bir arkadaşın yazdıkları aklımı karıştırdı. İnanılmaz cok sayıda belge istiyorlar bir tatil için. Eşimin tüm ailesi ile Portekiz'e gideceğiz, yerin rezervasyonunda benim adım geçmiyor, millet bana niye versin pasaportunu vs, diyelim başvurum yetişmedi, milletin tatili de yanacak bana pasaportlarini verdiler diye, ben boyke saçma sey duymadım. Istenen belgelerde rezervasyon da adiniz geçmiyorsa gecenin pasaportu ve cover letteri da istenmiş.. Allah aşkına bir bilen bakabilir mi, basvurum yarın. Bizim uluslararası evlilik cüzdanını da yine tercüme ettirenler olmuş sanırım, onu da yapmam lazım, cidden iptal edip gitmek istemiyorum, şimdiden burnumdan geldi tatil

Merhaba,

İngiliz eşi olarak Schengen almak çok kolay. Rezervasyon, otel bilgilerine ihtiyacın yok. Sadece eşin ile birlikte seyahat edeceğin uçak biletini sunman yeterli.
Başvuru formunu doldururken bile nerede kalacaksın ve finansal kısımları doldurmuyorsun ve dolayısıyla bunlarla ilgili belge vermene gerek yok.
Başvuru formunda ilgili bölümler için aşağıdaki uyarı var:

* The fields marked with * shall not be filled in by family members of EU, EEA or CH citizens (spouse, child or dependent ascendant) while exercising their right to free movement. Family members of EU, EEA or CH citizens shall present documents to prove this relationship and fill in fields no 34 and 35.

Ben şimdiye kadar Schengen alırken hiç maaş-banka hesabı-otel rezervasyonu falan vermedim.

Evlilik cüzdanı, eşinin pasaport kopyası ve eşin ile birlikte uçak rezervasyonu (bilet bile değil) yeterli.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 May 2018 12:59 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 53
Aldığı teşekkür: 20
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: -
Merhaba bir guncelleme yapmak istedim,ayin 8inde basvurdum Schengen vizesine londra VFS ofisinden. Oncelikle o aldigimiz randevu saati cokta bir sey ifade etmiyor, yani vardiginizda gideceginiz ulkeye gore yine size beklemeniz icin sira numarasi veriliyor.Islerinizi ona gore ayarlayin derim,biz yaklasik 3 saat bekledik mesela :) sonrasi ise eger ingiliz esinizle birlikte gideceginiz bir seyahat icin basvuru yapiyorsaniz Emre arkadasimizin dedigi gibi cok bir belge istenmiyor,keske sitelerinde de bu daha net yazsaymis ama ilerisi icin bir ders oldu.Ucak biletleri ciktisi,evlilik cuzdani fotokopisi,esin ve kendinizin pasaport fotokopileri arti BRP kart fotokopisi,1 adet fotograf,seyahat sigortasi.Bu kadar.

benim tekrar Londraya gidecek zamanim olmadigimdan,posta ile donmesini sectim pasaportumun,onun icinde 15 pound gibi bir ucret odedik.Birde VFS icin hizmet bedeli 25-30 pound gibi bir miktar bu kadar. 8Indeydi dedigim gibi randevum ayin 11inde ise pasaportum eve ulasti. 6 aylik almisim :)
sureleride yazmak istedim, asagi yukari fikir vermesi acisindan.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 May 2018 13:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 94
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaslar ben de soru sormustum daha once Hollanda'dan Schengen vizesi basvurulari ne kadar suruyor diye bir update yapayim istedim belki ileride birisinin isine yarar. Oncelikle Netherlands basvurularinda evraklariniz Hollanda'ya gonderiliyor bilginize bu yuzden de extra uzun surme durumu var ne yazik ki. Bir daha Hollanda uzerinden basvurur muyum? kesinlikle hayir. Esimin basvurusu 1 ay, benim basvurum ise 1 bucuk ayda sonuclandi. Benimkinin uzun surmesinin nedeni ise Biometric fingerprintimi kaybettiler. Evet nasil becerdiler bilmiyorum ama ikinci kez parmak izi vermeye cagirildim ve iki kez fotograf verdim. Esime benden 1 ay daha uzun vermisler misal vizeyi de, bana cok daha kisa sureli verdiler. ama neyse ki multiple entry. Ancak ikinci ucuncu Schengen basvurusunu Hollanda'dan yapan arkadaslarimin ikisine de 1'er yillik verdiler yani daha onceden vizeniz varsa uzun soluklu multiple entry vize alma olasiliginiz cok yuksek. Bunun yaninda ogrenci iseniz vize cok daha kisa surede sonuclaniyor arkadaslarimdan gordugum kadariyla, sanirim business owner olmak isleri biraz daha uzatiyor. Sonuc olarak Netherlands'dan vize basvurusunda appointment cok gec tarihe veriliyor bir de ustune vizenin cikis suresi de uzun suruyor, planlarinizi ona gore yapin. Simdiden hepinize kolay gelsin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 16:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Arkadaşlar iyi günler diliyorum bugün itibari ile vizem onaylanmış bulunmakta ve yaklaşık 3 ay Edinburgh da dil eğitim alıcam ve vizem Short Term Student önceki konuşmalarda çok bahsi geçmişti fakat tam anlayamadığım için tekrardan sormak istedim Edinburghdan Schengen vizesi basvurusu yapabilir miyim bilgilendirirseniz çok sevinirm?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 16:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Arkadaşlar iyi günler diliyorum bugün itibari ile vizem onaylanmış bulunmakta ve yaklaşık 3 ay Edinburgh da dil eğitim alıcam ve vizem Short Term Student önceki konuşmalarda çok bahsi geçmişti fakat tam anlayamadığım için tekrardan sormak istedim Edinburghdan Schengen vizesi basvurusu yapabilir miyim bilgilendirirseniz çok sevinirm?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 17:24 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 249
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
Schengen'e UK içinden başvurabilmen için en az 3 ay UK'de kalmış olman gerekiyor. 3 aydan önce UK içinden Schengen başvurusu yapamazsın.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 197 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: