Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 17 Eki 2018 07:48

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 227 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2018 21:00 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
bir de türkiye den bir geliriniz varsa bunu cash flow da göstermek gerekir mi? bu finansal plan çok önemli. tutarsız olursa direk red. benim sorum türkiyedeki gelirlerimi ve ingilteredeki kişisel yaşam masraflarımı cash flow a ekliyor muyum? bankadaki parayı yaşam masraflarıma kullanabiliyor muyum bu konuda bilgi verebilecek var mı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2018 21:02 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
hesaptan para çektik diyelim bunun vergilendirmesi nasıl oluyor. kişisel masrafları şirket masraflarına yazabiliyor muyuz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2018 17:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
guestforuk yazdı:
arkadaşlar bi sorum olacak yaşam masrafları cash flow a ekleniyor mu neticede kazandığımız parayı geçim masraflarına da harcayacağız. Onu ekliyor muyuz?

İkinci sorum

İngiltere'ye geldik diyelim şirketin kurulması için bir masraf oluyor onun dışında web sitesi açma business card çıkarma office kiralama dışında iş yeri açmak için resmi başka bir işlem var mı? bir de sigorta numarası mı alınacak bütün bunların masrafı hakkında tek tek bilgi verebilecek var mı?

guestforuk yazdı:
bir de türkiye den bir geliriniz varsa bunu cash flow da göstermek gerekir mi? bu finansal plan çok önemli. tutarsız olursa direk red. benim sorum türkiyedeki gelirlerimi ve ingilteredeki kişisel yaşam masraflarımı cash flow a ekliyor muyum? bankadaki parayı yaşam masraflarıma kullanabiliyor muyum bu konuda bilgi verebilecek var mı?

guestforuk yazdı:
hesaptan para çektik diyelim bunun vergilendirmesi nasıl oluyor. kişisel masrafları şirket masraflarına yazabiliyor muyuz?

Merhaba guestforuk ,

Bu baslik bu sorularin yeri degil sanki. forumda bu sorularla alakali cok detayli basliklar var ama ben sorulari bildigim kadariyla yanitlamaya calisayim

1)
Eger ankara anlasmasi ile vizenizi alirsaniz bir sirketiniz olacak, sirket sahibi olarak bir kisisel, bir de sirket finansi olmak uzere iki hesabiniz olacak. Bu islemlerin detayi icin UKde bulunan ve ankara anlasmasini bilen bir muhasebeci ile calismanizi tavsiye ederim.

Eger business plandan bahsediyorsaniz, yasam masraflarinizi eklemenize gerek yok, sizin yasam masraflariniz ile sirket finansi birbirinden tamamen ayri seyler. Sirketin tipine gore; odeyecegi kira, internet kirtasiye reklam vb.. masraflari finansal tahminlere eklemeniz gerekiyor. Sirket finansal ongorulerini belirtirken, kendinize ne kadar director maasi/gelir payi (divident) odeyeceginizi belirtmeniz onemli bir nokta. Bu rakam sizin UKdeki harcamalarinizi karsilayacak kadar olmali. Bu rakami kisisel olarak nasil harcayacaginizi belirtmenize cok gerek yok.

2)
Sirket kurulumu denen sey online olarak halledilen ve max £100 200 civari bir rakama malolan bir surec. Sirket kurulum ucretinden baska diger butun masraflari, kendi bireysel hesaplarinizdan yapip, sirket aktif hale geldikten sonra sirket hesaplarindan dusebilirsiniz. Belirttiginiz diger adimlarin hicbiri sirket kurmak icin gerekli degil. Sirket kurulduktan sonra yapmaniz gereken islemler. National Insurance Number (NINo) sizin kendinize alacaginiz kisisel bir numara. Bu numara olmadan, firmalarda is bulmaniz zor olabililr.

3)
Turkiyeden gelir kismini detaylandirmak lazim. Eger ankara anlasmasina basvuru surecinde iseniz, sirketiniz olmadigi dolayisi ile baska hesabiniz olmadigi icin, bireysel hesabiniz uzerinden sizin niyetinizi olcmeye calisacaktir case workerlar. Buna gore vizenizi onaylayacaklardir. Bu nedenle duzenli bir hesap vermek basvurunuz icin buyuk bir arti. Vizenizi aldiktan sonra eger turkiyeden para geliyorsa bunu ayri bir hesapta tutmanizi onereblirim.

4)
Hesaptan para cekmek dediginiz eger sirket hesabindan bireysel hesaba para aktarma ise, bu director salary ya da divident olabilir. Iki yontemin vergi dilimleri ve oranlari birbirinden farklidir. Kisisel masraf olarak sordugunuz sey neleri iceriyor tam bilemiyorum ama sirketinizin dogasina uygun olarak - ornegin ITci iseniz bir laptop ya da boyaci iseniz bir kutu boya - aldiginiz urunleri sirketinize faturalandirabilirsiniz. Ama onemli olan nokta, bir yil sonunda bu hesaplar incelenecek ve bu tip bir harcamadan dolayi uzatma vizesinde sorun olusabilir. En azindan belli bir sure risk almamak gerekiyor diye dusunuyorum.

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2018 23:07 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: -
Merhabalar Londradan Ankara antlasmasi 1 yillik basvuruma red geldi red mektubunu paylasiyorum business plan yetersizligi on planda (maalesef birine yazdirim pismanim by konuda) ..ayrica 14 gun icinde admin review hakkim varmis ama bunun Sonucun degistirirecegini dusunmuyorum ve ikinci basvuruyu yapmak istiyorum buna hakkim var mi cunku mevcut ogrenci vizem bitmis durumda.

Eklentiler:
IMG-20180614-WA0012.jpg
IMG-20180614-WA0012.jpg [ 206.51 KiB | 760 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2018 06:44 
Kullanıcı avatarı
edk yazdı:
Merhaba arkadaşlar, Daha önce belki 5 6 ay önce yazmıştım. Türkiyeden başvuru yaptım ve red almıştım. altta itirazımı yazılı olarak ekledim red sebeblerini de içinde okuduğunuzda anlayabilirsiniz. Red sebeplerine karşı itirazım mevcut.

Yinede red sebeplerimi ingilizce bilmeyenler için yazayım kabaca.
1. Kafe açmak için işletme tecrübemin olmaması. Yani kahve yapamazsın diye değilde bu işi işletemezsin diye bir red sebebim var.
2. B1 ingilizcenin yetersiz olması.
3. Annemden aldığım paraya inanmamaları tarzı birşey
4. Planımdaki bazı şeyleri görmemeleri. Yok saymaları.

Mahkemede olanlarları sayarsak,
1. Herhangi bir işletme tecrübem olmadığı için bu işi ingiltere'de yapamayacağımı söylemiş home office elemanı avukatımda savunmasını yapmış itiraz etmiş buna yazılı olarakta var zaten. Hakim herhangi bir yorumda bulunmamış sadece dinlemiş 2 tarafıda.
2. B1 ingilizcemi hakim kabul etmiş yeterli görmüş. sorun yok
3. Annemden gelen parayı kabul etmiş hediye olabileceğine inanmış sorun yok burda da.
4. Planımı düzgün incelemediklerini söylemiş hakim o tarz bir konuşma ve planımın gecerli olduğunu sorun olmadığınıda kabul etmiş hakim.

sonuç olarak 3 olumlu bir nötr madde var. Hakim kesinlikle cevapla ilgili bir ipucu vermemiş yazılı olarak bildireceğim demiş mahkeme sonunda.
12 ağustosta mahkemem oldu 26 ağustos pazartesi 2 haftam dolmuş oluyor. Cevap ne olur bilmiyorum hepinize dua ediyorum sizde bana edin :) Olumlu yada olumsuz ne olduğunu tekrar yazacağım. Olumsuz olursa tabi ki vazgeçmek yok :)

Emsal veya benzer davalar varsa tecrübemi paylaşmak istedim.

iyi şanslar
Eklenti:
image.jpg

Eklenti:
image.jpg

Eklenti:
image.jpg

Eklenti:
image.jpg

Eklenti:
image.jpg

Eklenti:
image.jpg

ilk madde de adres bilgilerim vardı o yüzden orayı almadım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2018 21:00 
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar bugun ikinci reddim geldi mahkemeye basvuracam kaç ay sürüyor mahkeme süreci teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2018 21:01 
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar bugun ikinci reddim geldi mahkemeye basvuracam kaç ay sürüyor mahkeme süreci teşekkürler

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 227 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: