Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2018 01:25

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 336 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2018 13:42 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 202
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
maltuntas93 merhaba,

Vize basvurunun olumlu sonuclanmasina sevindik, tebrik ederiz.

Red aldigin zaman burada paylastigin hikayeni ayni sekilde vize sonrasi da yaparsan forum uyelerimiz bundan istifade etmis olur ve birilerinin isine yarayan guzel bilgiler cikabilir.

Zaman ayirip kisaca 2. basvuruda neler yaptigini yazabilirsen cok seviniriz.

Simdiden yolun acik olsun, bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2018 12:47 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Balık
Arkadaşlar merhaba,

7 aylık dil kursu için daha önce ret yedim. Türkiye'de yüksek lisans yapıyorum.özel sektörde yazılım geliştiricisiyim. başvurduğum esnada transktript belgemde o döneme ait not harfi yansımamış tek dersim vardı. Bu derstede proje teslimi olacaktı.Projemi teslim ettikten sonra ders dönemim bitiyor tez sürecine geçiş yapıcaktım. Gelecek dönemde sadece tez dersimi alıcaktım.enstitü müdüründen proje teslimi şu tarihte yapılacaktır sonrasında tez dönemine geçiş yapacaktır. tez döneminde üniversitedede bulunmasına gerek yoktur diye yazı aldım. bu şekilde evraklarımı içeriye verdim ve ret yedim :) konsolosluk bazı evraklarımı geri vermedi.(transktript belgesi,öğrenci belgesi, işyeri referans mektubu,aile niyet mektubu gibi..). harf notu yansımamış dersimden geçtim ve yeni dönem için tez dersi kaydımı yaptırdım. tekrar enstitü müdüründen tez dönemindedir ,tez danışmanı prof dr ahmet mehmetdir. tez döneminde üniversitede bulunmasına gerek yoktur. tez son teslim tarihinide yazdı. aynı şekilde tez danışmanımdanda niyet mektubu aldım. tez konusunu içeren tez teslim tarihi vs gibi. yani red gerekçelerini çürütecek şekilde tekrar başvuru yaptıktan 5 gün sonra vizem çıktı:). burada önemli olan nokta yalan beyanda bulunmadım. bulunsaydım ilk başvurumdaki transkriptte yansımamış tez dersi harf notu gibi şeyleri ikinci başvurumda gösteremeyecektim.

benimde hikayem bu şekildedir. yüksek lisansın son aşamasında olup dil eğitimi için niyetlenen arkadaşlar var ise yol göstermesi açısından paylaşma gereğinde bulundum.
bol şanslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2018 11:40 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Balık
Öneriniz, Neden Red gelmiş, Ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• You wish to travel to the UK for 32 weeks to attend a course at United World school of English in Bournemouth. I note the college letter stating that fees have been paid and also the letter of support from a Turkish friend currently based in the UK for the duration of the course. However I note that his current permission to remain expires on 18/12/18 so it is not clear that he will have extant leave for the second half of your proposed stay. In addition you state that the accommodation will be free, whereas your sponsor states that a monthly charge of £200 will be imposed. These factors cast doubt on the credibility of your proposed visit. Furthermore, although I accept the need for an English qualification, you state that the level of qualification expected is N/A. This is not a qualification and raises doubts about your understanding of the course you propose to undertake and the reasons for doing so, given that you wish to present the course as part of your overall qualifications to prospective employers in Turkey.

• You state that your sister is funding the entire trip at a cost of £6607. You have submitted excerpts of your sister's bank statements and I note the £6940 from a car sale. However her personal bank statement from 01/04/18 to 24/07/18 shows a modest balance throughout and has a closing balance of 10.46TL (£1.22-OANDA). Given that she will have outgoings in Turkey, I am not satisfied that the funds are available for your use in the UK as stated.

• Given the above, I am not satisfied that you intend to leave the UK at the end of the study or at the end of 11 months whichever is sooner. I am not satisfied that you have enough funds to meet the cost of your return or onward journey from the UK., will be maintained and accommodated adequately out of funds available to you, will not have recourse to public funds, and are genuinely seeking entry as a short term student.

Düzeltme olarak şunları yapmayı düşünüyorum.
-İngiliz vatandaşı olan bir tanıdığın evini kalcak yer olarak göstereceğim.
-ablamın hesabına 3000 tl kira geliri geldi yeni ve bu ayki maaşı olan 3500 tl ellemeyecek. kira geliri olan yer tarla ve tarlanın bulunduğu şehirdeki biri hesaba gönderdi ama sözleşme yapmadık ben uydurma bi sözleşme yapsam sıkıntı olurmu karşı tarafın haberi olacak elbet.

eksik birşey veya düşünmediğim birşey varsa bilgilendirir misiniz ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2018 21:37 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba ben kısa dönem öğrenci vizesi seçerek 4aylık dil eğitimi için 2ekimde belgelerimi teslim ettim dün belgelerimi almaya gittim ve red vermişler red mektubunuda paylaşmak istiyorum. Red mektubundaki red nedenleri için ilk olarak kendim bir niyet mektubu yazmayı planlıyorum neden ingilizceyi ülkemde değilde orada öğrenmek istediğimi geleceğim için katkılarını vs anlatan. Ayrıca Tr de bağ göstermedin demişler Türkiyede ailem var başka ne gibi bir bağ göstermem gerek şirketimden tüm çalışma belgelerimide almıştım kurs boyunca izinli olduğuma ve geri dönünce çalışmaya devam edeceğime dair. Yani nasıl bir bağ göstermem gerektiğini anlamadım. İkinci olarak sponsorun mektubunda tüm gerekli kurs ücreti yaşam giderkerini ödeyeceğini söylememiş yazıyor diğer red nedenimde. fakat sponsor mektubunda bunlarda mevcuttu ve sponsor mektubumu belgelerimle geri vermemişler konsolosluk sadece sponsor belgesini almış geri kalan tüm belgelerimi pasaportla geri göndermiş bununda nedenini anlamadım.. İkinci yapacağım şeyde sponsor mektubumu daha detaylı düzenleyip o şekilde sunmak. Ne düşünüyorsunuz sizce bunlar yeterli olurmu? Cevaplarınız benim için çok önemli tekrar başvuru yapmak için fazla sürem yok.

Eklentiler:
972DA130-245F-4C0C-B31C-7B1CF48B61B7.jpeg
972DA130-245F-4C0C-B31C-7B1CF48B61B7.jpeg [ 2.53 MiB | 124 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2018 13:19 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum benim durumum hakkında

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2018 18:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar bahsettiğim konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardım edebilirmi?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 336 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: