Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2018 13:00

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 534 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2018 17:53 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Merhaba iyi günler diliyorum öncelikle belirtmek istiyorum çok yararlı ve çok iyi niyetli bir ailesiniz çok yazınızı takip ettim cidden çok teşekkürler herkes adına.

2 Hafta içinde İngiltere vizesine bende başvuru yapıcam

Edinburgh şehrinde Central English of Studies kursuna kapora ödeyerek yer ve kursumu ayırttım bir acenta aracılığı ile.

Bunun dışında üniversiteden danışman hocamdan refereans mektubu,öğrenci belgesi,transkript vb. evraklarımı halletim.

İngilizce kursuna gittiğim için onun belgesinide ekledim.

Sponsor olarak annemi gösteriyorum annem özel bir kız yurdunda aşcı olarka çalışıyor ve asgari ücretin üzerinde bir maaşı var bu çalıştığı iş yerinden gelen maaşın oldugu banka hesabı ve ayriyeten farklı bir yatırım hesabı daha var bu hesabada Eylül ayında babamdan gelen yüklü miktarda para geciyor ve eylül ayından beri vadeli heasp olarak sadece faiz işliyor onun dışında basşka bir hareketi yok.

Benim burda takıldığım konu annem üzerine olan bu vadeli hesaba gelen parayı babamın banka hesabından çıktığını kanıtlamam gerekirmi eğer gerekirsede sonuc olarak babamın da bu kadar yüklü bir parayı yollamasının sebebi olarak da babamın maaş bordro dökümlerini v.s eklemem gerekirmi bu koınuda yardımcı olabilirseniz cok sevinirim iyi akşamlar diliyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2018 18:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
1 ay Brighton'da dil kursu için sizce hesapta ne kadar para gösterilmeli?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 10:12 
Kullanıcı avatarı
bugufirat yazdı:
Merhaba iyi günler diliyorum öncelikle belirtmek istiyorum çok yararlı ve çok iyi niyetli bir ailesiniz çok yazınızı takip ettim cidden çok teşekkürler herkes adına.

2 Hafta içinde İngiltere vizesine bende başvuru yapıcam

Edinburgh şehrinde Central English of Studies kursuna kapora ödeyerek yer ve kursumu ayırttım bir acenta aracılığı ile.

Bunun dışında üniversiteden danışman hocamdan refereans mektubu,öğrenci belgesi,transkript vb. evraklarımı halletim.

İngilizce kursuna gittiğim için onun belgesinide ekledim.

Sponsor olarak annemi gösteriyorum annem özel bir kız yurdunda aşcı olarka çalışıyor ve asgari ücretin üzerinde bir maaşı var bu çalıştığı iş yerinden gelen maaşın oldugu banka hesabı ve ayriyeten farklı bir yatırım hesabı daha var bu hesabada Eylül ayında babamdan gelen yüklü miktarda para geciyor ve eylül ayından beri vadeli heasp olarak sadece faiz işliyor onun dışında basşka bir hareketi yok.

Benim burda takıldığım konu annem üzerine olan bu vadeli hesaba gelen parayı babamın banka hesabından çıktığını kanıtlamam gerekirmi eğer gerekirsede sonuc olarak babamın da bu kadar yüklü bir parayı yollamasının sebebi olarak da babamın maaş bordro dökümlerini v.s eklemem gerekirmi bu koınuda yardımcı olabilirseniz cok sevinirim iyi akşamlar diliyorum

Annenizin hesabına ani para girişi olduğu için bunun nereden geldiğini ispat etmeniz gerekir. Bu para hesaba yatalı 1 yıl olduysa böyle bir zorunluluk yok. Bu sebeple babanızın bu parayı nereden aldığını ispat edecek belgeleriniz varsa mutlaka ekleyin herhangi bir sürprize karşı önlem olarak bol şanslar dilerim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 18:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
Herkese iyi gunler. Bu mayis ayinda short term student vizesine basvurup haziran ayinda dil okuluna Ingiltere ye gidecegim. Vizeye basvururken ogrenci olarak gorunuyorum ama ingiltere ye vardigimda mezun olacagim. Basvururken ogrenci olarak mi basvurayim yoksa mezun mu? Vize memurunun orda indigimde mezun oldugumu gorupte geri gonderme ihtimali var mi? Acentalara para kaptirmamak icin kendim basvuracagim yardim ederseniz sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2018 09:17 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar,

Daha önce 2 amerika öğrenci vize reddim var.Amerikada üvey annem yaşadığı için hiçbir evrağıma bakmadan gidipte geri dönmem diye red verdiler.
Şimdi İngiltere için başvuru yapmak istiyorum.6 ay dil eğitimi almak istiyorum.
Turizm Otel İşletmeciliği mezunuyum.Kendime ait aracım vardı ve 52 bin tlye sattım hesabımda dil eğitimi için ayırdığım 40 bin liram var. bu tutar basvurum için yeterlimidir acaba birde annem emekli sponsor olarak onu göstereceğim.sorun olurmu acaba

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2018 11:37 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 198
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba seydosh

Araba satisindan dolayi hesaba giren paranin kaynagini vize basvurusunda aciklamak son derece onemli. Bununla ilgili arac satis sozlesmesini basvuruya ekleyebilirsiniz. Banka hesabinda gosterilecek para miktari, yurtdisinda tercih edilecek dil okulunun ucretine ve gideceginiz sehirdeki toplam yasam maliyetlerine gore degisir.

Toplu para disinda ; egitim durumunuzu, isinizi ve buna iliskin gelirinizi de basvuruya sunmanizi tavsiye ederim. Ayrica, Ingiltere`de almayi planladiginiz bu dil egitiminin bundan sonraki kariyerinize ve mesleginize olan faydalarini basvuruda belirtmek iyi olacaktir.

Bol sanslar dilerim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2018 13:12 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 198
Vize Türü:
Burcu: Koç
silmarillionn merhaba,

Ziyaretci vize basvurularinda bankada ne kadar para gosterilmesiyle ilgili kesin bir kural bulunmamakta lakin konsoloslugun mantigi genelde su sekildedir ; eger kisi kendi imkanlariyla bu egitime veya geziye gidiyorsa, egitim veya tatil suresi boyunca harcayabilecegi paranin disinda hesabinda mutlaka fazla fazla para kalmali. Cunku hesapta kalan parayla veya diger bir ifadeyle tasarrufuyla Turkiye`ye dondukten sonra normal hayatina cok buyuk ekonomik sikinti yasamadan devam edebiliyor sekilde olacak.

Somut bir ornek verecek olursak ; vize basvurusunu yapacak kisinin bir universite ogrencisi oldugunu varsayalim. Bu kisiye ailesi sponsor olabilir. Ailesinin hesaplarinda toplam 40.000 TL oldugunu varsayalim ve bu ogrencinin Londra`daki 1 aylik egitim veya gezi maliyetinin de ortalama 20.000 TL oldugunu dusunelim, bu durumda aileye kalan para 20.000 TL olacaktir. Yani aile, bankadaki toplam parasinin %50 sini cocugunun bu isine ayiriyor ve geri kalan paralariyla hayatlarina devam ediyor olacak. Bu aile belki 4 kisilik cekirdek bir aile ve ailede maasli calisan sayisi da az. Bu durumda aile, sponsor oldugu cocugunun disinda bakmakla yukumlu oldugu diger aile bireylerininde gecimini dusunmek durumunda oldugu icin bankada sponsorluk sonrasi kalacak tahmini paranin bu ailenin duzenini zora sokmayacak sekilde olmasi beklenir.

1 Sterlin`in 6 TL`ye yaklastigi bugunlerde Ingiltere`deki masraflarin iyi dusunulmesi gerektigini ve buna gore hazirlik yapilmasi gerektigini uyarmis olalim.

Umarim verdigimiz bilgi aciklayici olmustur.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 22:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Akrep
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.
Önümüzdeki haftalarda İngiltere vizesi için başvuru yapıcam.
Forumdaki bilgilerden de yararlanarak bütün belgelerimi tamamladım.
Fakat şöyle bir sıkıntım var Üniversite son sınıf öğrencisiyim ve yarım dönemim daha uzadı öğrenciliğim aktif yani ama daha önceki yıllarda uyarı cezası aldım ve bu durum transkriptimde şu şekilde yer almaktadır: " Notes: Student has discipline penalty.(2/28/2017-Received Warning-5/d) "
bu durumda danışmanım bana transkriptimi başvuru evraklarına eklememem gerektiğini sorun yaratmayacaklarını söyledi fakat şöyle bir durum var yarım dönemimin uzadığını ve öğrenci olduğumu yazıyorum niyet mektubunda ama bunu transkriptle ispat edilirim onların insafiyitinemi kalıcak tam bu noktada takıldım kaldım lütfen yardımcı olun fikirleriniz benim için çok önemli

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2018 06:39 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 92
Aldığı teşekkür: 50
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Yengeç
bugufirat
Okuldan ogrenci oldugunuza dair belge alabilirsiniz. Iceriginde istediginiz ayrintilari yazdirabilirsiniz. Rapor seklinde muhur ve imzali olursa yeterli olacagini dusunuyorum.
Bol sans

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2018 06:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Kova
Arkadaşlar Merhaba,

Bir süredir yorumları okuyorum. Bende 2 hafta sonra öğrenci vizesine başvuracağım. Hazırladığım evrakları bir belirteyim, fikir alayım istedim. Ben kendi imkanlarım/birikimim ile gideceğim. Ama babamı ve abimi de yine de sponsor göstermek istiyorum. Sizce onların da hesabında yüklü para olması gerekir mi? Ben çalışanım ve paramı hesabımda biriktirdim 8 aydır. Babam, ben ve abim biriktirdik. Benim hesabıma para girişleri ben, babam ve abimden olduğu için onlarında iş evraklarını dosyama koyayım diyorum. Ve onlara da niyet mektubu yazdırayım. Kızım/oğlum kendi imkanlarıyla gidecektir, gerektiği durumda ben babası/abisi olarak destek olacağım şeklinde bir yazı yazdırsam olur mu? Bu arada 6 aylık kursa yazıldım. Hesabımda şuan 55.000 tl var, başvuruya kadar 60.000 tl ye yakın olur inşallah, sizce yeterli mi? (okul ücreti (ön kayıt)+konaklama ödendi faturaları gelecek)
Hazırladığım evraklar:
1.benim işyeri evraklarım (faaliyet belgesi,vergi levhası,ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri)
2.iş yerimden aldığım şu görevde çalışan şu tarihten beri çalışan şu isimli personelimizin kariyeri ve terfi alabilmesi için kursa gitmesi gerekmektedir. şu tarihler arası izinlidir şeklinde antetli kağıda yazı (burada kafama takılan ingilizcenin şuan işim için zorunlu olduğunu belirtmem gerekiyormuş yabancı müşteri aradığında konuşmam gerekiyor (muhasebe ile ilgili) ama yoğun şekilde değil bunun için ne yazabilirim)
3.işe giriş bildirgem imzalı kaşeli
4.barkodlu sgk dökümü e devletten
5.son 7 aylık maaş bordroları imzalı kaşeli
6.banka hesap dökümlerim imzalı kaşeli ve banka imza sirküleri
7.lisans diplomam ve transkriptim ( çift anadal lisans mezunuyum aynı zamanda, 2. diplomam ve transkriptimi de koydum)
8.tr de girdiğim yds ve yökdil sınav sonuçları var yökdil daha yüksek diye yökdil sonucumu koydum
9.american life dil kursu b2 seviye sertifikam
10.eski (bir adet schengen) ve yeni pasaportlar
11.vukuatlı nüfus kayıt örneği
12.kendim için aldığım sgk dökümleri ve işyeri evraklarını ve iş yeri yazısını (orada hangi görevde çalıştığına dair) babam içinde aldım (abim için almadım ama onu da alayım diyorum onun da babamında çalışma şartları benimkinden iyi ve hesaplarıma onlardan giriş baya var özellikle babamdan)
13.Nüfus cüzdanı fotokopileri
14. muhtardan ikametgah alacağım.
15. Babamın ve annemin üzerine ev tapuları ve araç ruhsatı var onları koydum bir de abimin üzerine araç var onu da koyayım mı?
16.Bir adet kira sözleşmesi var ve kiranın düzenli olarak her ay yattığı hesap var onları da koydum. 17.benim niyet mektubum
18.okul ücreti ve konaklama ücreti ödendiğine dair okuldan gelecek evraklar bir kaç güne gelecek onlarda
Bir de aklıma takılan diğer konu şu babamın üzerine 140.000 tl kredi var ama her ay kiradan gelen düzenli krediye yatıyor, bu kredi bana sorun oluşturur mu?
Ve son olarak ben geçen sene turist olarak bayram tatilinde gidecektim son anda gitmeye karar verdim ve 1 hafta içinde hesaba para koyup evrakları hazırladım ve red yedim haliyle ama o tamamen benim hatamdı schendende de öyle yapmıştım 3 aylık çıkmıştı ingiltere öyle kabul etmiyormuş, bu red sorun oluşturur mu sizce?

Şimdiden teşekkür ederim..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 534 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: