Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Mar 2019 14:48

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 167 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2018 22:36 
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar ben ve eşim şahsi başvuru yaparak red sonucu aldık. Uçuş günümüze 12 gün kaldı ve yeniden başvurmak mantıklı mı emin olamadık, çünkü
hem hesaptaki tek seferde yüklü para yatırmaların kaynağı sorulmuş
hem finansal durum gidip de dönmeme şüphesi uyandırmış
hem de oradaki harcamalar için yeterli bulunmamış
Bize çelişkili ifadeler gibi geldi?
Tekrar red olma korkusu oluştu, kaldıki süre çok kısa, ilk başvuru 1 haftada sonuçlandı. Red mektubu ektedir. Ben de eşimi sponsor gösterdiğim için aynı konular bana da gerekçe gösterilmiş...
Değerlendirip yorumlarınızı, desteklerinizi esirgemezseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler

Eklentiler:
image.jpeg
image.jpeg [ 222.13 KiB | 748 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2019 14:57 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar Arkadaşlar,

İngiltereden halam davet gönderdi.
Geçen hafta Annem ile başvurduğum Genel Ziyaretçi vizesinden şahsıma red verildi.
Annem 6 ay olarak vizesini aldı

İş veren yazısında 1800 TL Maaş ve Ekstra Prim ve Bonus olarak yaklaşık 2800 tl aldığımı yazdım.
Banka hesap dökümlerinde Maaşımdan hariç olarak Prim ve bonus larım düzenli olarak yatırıldı.

Maaş Bodrom : 1800 TL Son 3 Ay ( Son 3 ay 200 TL avans aldığım için bu tutar maaş bodrosunda 200 TL avans olarak belirtilmiş ve net ödenen tutar 1600 tl olarak yazılmış.

Seyahat acentasında çalışıyorum bu arada çok sayıda İngiltere vizesi aldım ilk defa red ile karşılaştım çok komik bir durum :)

son 3 aylık hesabımda para giriş ve çıkışları mevcut.

Babamın da seyahatim de 1500 tl destek vereceğini belirttim ve hesap dökümünü ekledim.

Garanti bankasından aldığım kağıtta tarihler de kayma olmuş ve bankadan bu konu ile ilgili yazı aldım.

Red Mektubunu sizlere paylaşıyorum.Kafama takılan şey ne kadar süre sonra tekrar başvuru yapmalıyım.TLS de ki çalışan bir kişi Dilekçe ile belirtip düzeltirsen tekrar başvuru yapabilirsin.

Tavsiyelerinizi bekliyorum
İyi Günler

Eklentiler:
Dosya yorumu: Red Mektubu
as.jpg
as.jpg [ 507.8 KiB | 494 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2019 00:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
Merhabalar kolay gelsin hepinize araci bir acentayla ingiltre turistik vizesine basvurdum arkadaş ziyareti icindi davetiye vs. Tüm evraklarim hazırdı fazlasi fazlasina sahıs firma sahibi olarak iş yeri evraklarim heoai hazırdı extra olarak okudum okullar diplomalar da koydum mal varliklarimizi babamin üstüne yaptıgımızdan tapular onun emekli maaaşi kira kontratlari hepsini koymusduk hesap dokumlerim ortalama aylık 20 bin tl yi buluyodu sonuc red olarak geldi vergi levham matraksiz oldugu icin hesabimdaki paranin kaynagini nerden geldigini onlar icin şüpheli bulmuşlar ne yapmam gerekiyo arkadaşlar ikinci kez basvurumda dilekcede acıklasam acık acık yarari olurmu gider gösterdimiz icin resmi olarak zarar gösteriyoruz vergiden kacıcaz diye ne yapmalıyim sizce

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2019 12:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Terazi
keyifleri isterlerse veriyor arkadaşlar mevzu bundan ibaret. başka bir açıklaması yok. bence ikinci kere başvurmayın. bize ilk vizeyi ret verdiler. ikinci başvuruda her şeyi anlattık bir önceki ret başvurusuna istinaden. ret başvurusu için, paranın kaynağını detaylı şekilde yazdık, "paranın kaynağını detaylı anlatmamışsınız" yazıp ret verdiler. halbuki ampul gibi yazmışız oraya. tamamen vize memurunun o akşamı nasıl geçirdiği ile alakalı bu durum. ben buna artık tamamen emin oldum siz de emin olabilirsiniz. Aynı evraklarla Fransa'dan 1 senelik vize aldım.

çok fazla sıkmayın yani olacağı varsa oluyor.

Bu arada ben daha önce İngiltere'ye vize almama rağmen bu kadar sıkıntı yaptılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2019 12:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
keyifleri isterlerse veriyor arkadaşlar mevzu bundan ibaret. başka bir açıklaması yok. bence ikinci kere başvurmayın. bize ilk vizeyi ret verdiler. ikinci başvuruda her şeyi anlattık bir önceki ret başvurusuna istinaden. ret başvurusu için, paranın kaynağını detaylı şekilde yazdık, "paranın kaynağını detaylı anlatmamışsınız" yazıp ret verdiler. halbuki ampul gibi yazmışız oraya. tamamen vize memurunun inisiyatifinde olduğu için kuralsız, nizamsız keyfe keder ret veriyorlar. ben buna artık tamamen emin oldum siz de emin olabilirsiniz. Aynı evraklarla 2 hafta sonra başvurduğum Fransa'dan 1 senelik vize aldım.

çok fazla sıkmayın yani olacağı varsa oluyor.

Bu arada ben daha önce İngiltere'ye vize almama rağmen bu kadar sıkıntı yaptılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2019 17:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
bugün ingiltere vize başvurumdan red yedim.gerekçeleri mektupta yazıyor.tekrar başvurmak istiyorum sizce ne yapmalıyım.sponsor babamın hesabını yanlış göstermişim yani düşük bakiyeli hesabı onu düzeltip tekrar başvurmak istiyorum.ayrıca okulla ilgilide sorun var transkripimi koycam bu sefer mezuniyet zamanıma denk geldiğini söylemişler seyahat vaktimin mezun olma gibi bi durumumda yok transkripte bunları görürler.yardımcı olursanız sevirim tesekkürler

Eklentiler:
image1 (1).jpeg
image1 (1).jpeg [ 234.43 KiB | 349 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2019 09:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
gabonas551 yazdı:
bugün ingiltere vize başvurumdan red yedim.gerekçeleri mektupta yazıyor.tekrar başvurmak istiyorum sizce ne yapmalıyım.sponsor babamın hesabını yanlış göstermişim yani düşük bakiyeli hesabı onu düzeltip tekrar başvurmak istiyorum.ayrıca okulla ilgilide sorun var transkripimi koycam bu sefer mezuniyet zamanıma denk geldiğini söylemişler seyahat vaktimin mezun olma gibi bi durumumda yok transkripte bunları görürler.yardımcı olursanız sevirim tesekkürler

Merhaba, ilk problem olarak okulda ogrenciliginizin devam ettigini ispatlamak gibi anladim. Bunu transcript ile cozebilirsiniz.

Ikinci problem ise anne-babanizin hesap dokumlerinde olmus. Eger babanizin dogru hesabini yani icerisinde en az £1500 olan hesabini gosterirseniz bu soruya da cevap vermis olursunuz. Annenizin hesabini da gostermenize gerek kalmaz bu durumda, gereksiz kafa karisikligi yaratmis gibi gorunuyor cevap mektubunda.

Babanizin dogru hesabindaki bu paranin en az 6 aydir orda olmasi ya da aksi halde paranin nereden edinildigini belirtmeniz onemli. Yakin zamanda yuklu para girisi olan hesaplarda, ornegin gelir araba satisi ise satis sozlesmesini vb.. koymak gerekebilir.

Ayrica babanizdan bir yazi alarak size bu seyahatte sponsor olacagini belirtebilirsiniz. xxx-yyy tarihleri arasinda cocugum XXX in yapacagi UK gezisine maddi destek saglayacagimi deklare ederim vb.. gibisinden.

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 167 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: