Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Oca 2019 21:24

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 159 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 14:31 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Engel yazdı:
ScReaM önceki vizede de yakın zamanlarda başvuruda bulunmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. Randevu alabildiniz mi?

Engel merhabalar henüz ben de o aşamaya gelemedim yanılmıyorsam önce online formu doldurup sonra randevu alınabilen sayfaya ulaşıyoruz. Sen henüz denedin mi? Bu konuya açıklık getirebilecek biri var mı? Çünkü premium appointment sayfası halihazırda aktif görünüyor fakat available tarih gözükmüyor. UKBA yı aradığımda başvuruların sadece online form yöntemiyle yapıldığını söylediler.

Ben de ayrıca bir gelişme oldu IELTS Academic dil sınavını kabul edilen sınavlar listesinden çıkartmışlar bende yeni dil sınavına girmek durumunda kaldım geçen hafta onun sonucuda yeni geldi.

Bu hafta içi formu doldurma işlemini tamamlamayı düşünüyorum. Engel bilgi paylaşımında bulunursak çok iyi olur.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 16:15 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 646
Aldığı teşekkür: 563
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
ScReaM ben formu doldurmaya yeni başladım sayılır, life in the uk'i geçmeden başvurmayın yazıyor diye korktum açıkçası. Ayın 8'inde sınavım var, vizemin ise ayın 21'i son günü, Birmingham'da başvuru yapmayı planlıyorum. Daha ilk birkaç bilgiyi girerken bile stres oldum açıkçası, formun online olması ve başvuru sisteminin değişmesi de ayrıca stres nedeni zaten. Dil sınavına ben geç girdim ne olur ne olmaz değişir belki diye, sınav zor değil ama ekstra masraf olmuş son dakika. Sertifika yollayacaklar mı peki? Bir de belgeleri taratıp sisteme ekleyecekmişiz herhalde, bunu formda ilerledikçe mi isteyecekler ben anlamadım. Başvuruda bulunan arkadaşlar açıklarlarsa bize ilaç gibi gelir gerçekten. Yardımcı olanileceğim bir durum olursa elbette buradayım. Şu sınavı hayırlısıyla bir atlatayım tüm enerjimi vizeye vericem. İnşallah dertsiz tasasız herkes hayırlısıyla vizesini alır.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 20:23 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1359
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Sertifikalari tarayip sisteme girmiyorsunuz arkadaslar. Yaninizda goturuyorsunuz. Engel life in the uk yi gececeksindir insallah hic korkulacak bir sinav degil. 5-10 dakika da cikacagini dusunuyorum. Cok kolay ve bu kadar olduguna sasiracaksin inan. İlr stresine girmeyin girecek bir sey yok gercekten rahatlayin. Randevu almakta zorluk cekenler gece 12 den itibaren sayfayi yenileyerek yarim saat falan denesin bir sorun olmadan uygun randevu bulacaginizi dusunuyorum korkmayin. Online formdan bagimsiz olarak eski usul randevu alabilirsiniz hala gecerli ki o şekildede paranizi oduyorsunuz zaten onlari ilgilendriren para kismi acikcasi. Korkmayin relax ... Formu doldurun şimdiden. Life in the uk yi bu kadar sona birakmasaydin daha iyi olurmuş aslinda ki omur boyu gecerli bir sinav

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 21:23 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&a büyük moral verdin mesajınla gerçekten çok teşekkür ederim. Daha evvelden girmeyi planlıyordum sınava, erteleye erteleye son dakikaya kaldı. Şu sporcular ve sanatçılar kısmında oldukça unutkanım, kızıyorum kendime ama isim hafızam pek iyi değil işte. Son hafta iyice yüklendim, hayırlısıyla inşallah geçerim sınavı. Formu doldurmaya başladım emin olmadığım cevapları sonradan değiştirebiliyorum anladığım kadarıyla. Ben randevu bulunamıyor diye duyunca iyice paniklemiştim, ama yazdıklarınla içimi rahatlattın. Sağol hepimize her daim destek oldun, Allah yolunu açık etsin, her şey dilediğin gibi olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 21:56 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: Settlement
Burcu: Başak
T&a abicim herkese cok yardimci oluyorsun allah razi olsun senden..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2018 06:26 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1359
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Burcu: Oğlak
Evet boş birakip soruyu gecebilirsin once bildiklerini yap sonra ileri geri tusuyla istedigin soruya gidip kararini degistirebiliyorsun yada bos biraktiklarini doldurabiliyorsun. Cevabi zaten orada aliyorsun sinav sonrasi ve tabi belgenide...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2018 10:01 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ScReaM formu dün ödeme sayfası dışında doldurdum. Birkaç sorudan emin değilim, onları tamamladıktan sonra ödemeyi yapıp randevu alacağım. Benim life in the uk sınavım cumartesi günü, sorulan soruda geçtim dedim formu doldurmaya devam edebilmek için, ama çok da içime sinmedi. Randevu alabildin mi sen? Yakın tarihe veriyor mu? Bir de yeni sistem mi yoksa eski sistem aracılığıyla mı randevu aldın?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2018 14:07 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Randevuyu aldım ayın 13'ü için. Yeni sistem haricinde maalesef randevu yoktu 45 içerisinde hiçbir yere. Yeni sistemde de ekstra £100 ödeyerek istediğim tarihe randevu alabildim. İnşallah ayın 8'inde şu sınavı geçerim, bir stres sona erer. Bu arada gerekli evrakları tarayıp sisteme ekleyeceğim bir sorun olmazsa. Tüm evrakların orijinalleriyle birlikte sonra başvurumu Birmingham'da yapacağım. Eşimin bank statements'larını son dakikaya bıraktım, son başvurumda ekstra bir ay daha istemişlerdi, koştur koştur bankaya gitmiştik, garanti olsun diye son 7 aya dair evrak talep edeceğim. İş yerinden mektup olayını da bu hafta hallediyoruz. Payslipler ile ilgili bir durum var, kimisi print out, orijinalleri eline ulaşmamış, umarım sorun çıkarmazlar, benim paysliplerim de online sisteme geçtiklerinden aynı şekilde, ama ben kendi finansal evraklarımı vermeyeceğim. Fotoğraf ile ilgili muhtemelen gözümden kaçırdım gerekli belgeleri, 2 benim 1 de eşimin fotoğrafı gerekiyor bildiğim kadarıyla. Pozitif dileklerinizi eksik etmeyin, çok stresliyim her şey son dakikaya kaldığı için, umarım hepimiz hayırlısıyla vizelerimizi alırız.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2018 00:59 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Engel yazdı:
Randevuyu aldım ayın 13'ü için. Yeni sistem haricinde maalesef randevu yoktu 45 içerisinde hiçbir yere. Yeni sistemde de ekstra £100 ödeyerek istediğim tarihe randevu alabildim. İnşallah ayın 8'inde şu sınavı geçerim, bir stres sona erer. Bu arada gerekli evrakları tarayıp sisteme ekleyeceğim bir sorun olmazsa. Tüm evrakların orijinalleriyle birlikte sonra başvurumu Birmingham'da yapacağım. Eşimin bank statements'larını son dakikaya bıraktım, son başvurumda ekstra bir ay daha istemişlerdi, koştur koştur bankaya gitmiştik, garanti olsun diye son 7 aya dair evrak talep edeceğim. İş yerinden mektup olayını da bu hafta hallediyoruz. Payslipler ile ilgili bir durum var, kimisi print out, orijinalleri eline ulaşmamış, umarım sorun çıkarmazlar, benim paysliplerim de online sisteme geçtiklerinden aynı şekilde, ama ben kendi finansal evraklarımı vermeyeceğim. Fotoğraf ile ilgili muhtemelen gözümden kaçırdım gerekli belgeleri, 2 benim 1 de eşimin fotoğrafı gerekiyor bildiğim kadarıyla. Pozitif dileklerinizi eksik etmeyin, çok stresliyim her şey son dakikaya kaldığı için, umarım hepimiz hayırlısıyla vizelerimizi alırız.

@Engel bende henüz formu doldurma aşamasındayım bu arada başka şeylerlede uğraştığım için acele etmiyorum, umarım sınavını geçersin. Bol bol test çöz sınav gerçekten kolay sadece soruları görmüş olmak önemli.

Senin vizen ne zaman bitiyor? Geçen vizede de tarihlerimiz yakındı. Benimkisi 19.01.19.

Bence de eski sistem artık randevu göstermiyor. Yeni sistemde randevu tarihleri müsaitlik durumu nasıldı? Formu tam olarak doldurmak kaç saatini aldı? Bende sadece eşimin finansal kanıtlarıyla başvuru yapacağım benimkileri hiç karıştırmayayım diyorum bank statementlar dışında. Geçen başvuruda da aynısını yapmıştım sorun çıkmamıştı. Önemli olan istenilen meblağa ulaşıldığının kanıtlanması.

£100 extra olayı ne demek oluyor? Cumartesi için falan mı aldın randevunu. Ben Cardiff’den yapmak istiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2018 08:02 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ScReaM formu doldurmak üç saat civarında sürdü, gerçi ben son kısmı doldurmak için eşimi bekledim eksik yanlış bir bilgi girmeyeyim diye, o da bir kontrol etsin istedim. Sonra ödemeyi yaptıktan sonra premium'u seçtim, 45 günü görünce başımdan kaynar sular indi resmen, telefon ettim yeni sistemle ilgili bilgi almak için (telefon faturası çok kabarık gelecek onlar yüzünden, çok pahalı bir ay oldu aralık). Eğer ücretsiz randevu yoksa £100 ödeyerek erken ya da geç saatlere randevu alabileceğimi söylediler. Ben de £3018.20 + £100 ödeyerek işlemi tamamladım. Benim vizem 21 Aralık'ta bitiyor. Şimdi bu evrakları tarama işi kaldı. Bu arada bilgin olsun ben ipad aracılığıyla birçok işlemi hallettim ama son kısımda, yeni giriş ve ödeme kısmında alttaki robot değilim vs kısmını göremedim, en sonunda laptop ile devam ettim işleme (uzman olduğum bir alan değil, ben gerildim çok, senin de başına aynı durum gelmesin başvuru yaparken). 8 Aralık life in the uk sınavım Leicester'da (2 gün bekleyin vize başvurunuz için diyordu yanılmıyorsam), 13 Aralık ilr başvurum Birmingham'da. Ödemeyi yapmadan karşına randevu seçeneği gelmiyor, gerçi senin daha zamanın var, benim son dakikaya kalınca strese soktum kendimi böyle işte. Çok teşekkürler, kitabı okudum notlar aldım, önerilen bir site vardı oradaki soruları çözdüm, her detayı hatırlamak mümkün değil, ama inşallah geçerli notu alır ve geçerim. Gelişmelerden haberdar ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 159 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: