Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Haz 2018 05:42

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 451 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 21:11 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 24
Aldığı teşekkür: 32
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Koç
kay007 yazdı:
ege yazdı:
Visa4Me yazdı:
Tls nin resmî sitesinde evrakların fotokopilerinin başvuru merkezine getirilmesi yazıyor ..
Benim eşim de bana gönderecek ondaki bütün evrakları,bende İstanbul da başvuru merkezine taratıp tekrar ona göndercem o da ordan Sheffield de gönderecek ..!

New supporting document scanning process
From December 11, 2017 customers applying for a UK visa in Izmir will benefit from further digital improvements to the UK visa application process. All non-settlement applications supporting documents (including visit applications) will now be scanned whilst customers are at the visa application centre, and then given straight back immediately.

These digital documents will then be sent securely to UKVI, with the passport, and visa officers will then consider the application in the usual way. This new process allows customers to retain their important supporting documents during the application process. This development is made available to customers using both our standard and Priority Visa services.
Apart from an applicant’s passport, all supporting documents will, where possible, be handed back at the Visa Application Centre after they have been scanned. In order to avoid delays in the Visa Application Centre it is recommended that customers follow the instructions below:

• Bring your original passport (or travel document) and residence permit/national ID card (if applicable);

• Bring A4 copies of all of your supporting documents. Copies should be of reasonably good quality to be readable when scanned. Use coloured copies if necessary.

• If you would like to submit an old passport or a sponsor’s passport as supporting document, then you must provide copies of it as well;

• Remove any staples, clips or pins from documents before submitting them.

Presenting the documents in the format set out above will allow us to scan them more quickly, return them and reduce waiting times at the Visa Application Centre
oturum harici destekliyici evraklar scan olcak diyor izmir TLS merkezinde

arkadaslar iyi okuyun "All non-settlement applications supporting documents (including visit applications) will now be scanned" diyor yerlesim vizeleri icin gecerli degildir

izmir icin konusuyorum yaniniza pasaportunuzu ve application formunuzu alin gidin parmak izi ve fotograf cekiliyor o kadar islem 5 dk suruyor

yaniniza diger belgelerinizi almaya gerek yok biometriden sonra 10 is gunu icinde tum belgeleri sheffield'e gondereceksiniz

Erken sonuçlanması için para odeyenler biodan sonra 10 iş günü para odemeyenler 20 iş günü içerisinde evrakları yollamasi gerekmektedir.
Kolay gelsin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 06:32 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 58
Aldığı teşekkür: 18
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
dilekferidecelik

Ben de Adana için söyleyim. 15 günde bir salı günleri Adana Ticaret Odası binasında randevu kabul ediyorlar.;
Bio için online doldurulan formun çıktısı, randevu formun çıktısı ve pasaport ile gidilmesi gerekiyor.
Pasaport ve online formu kendileri alıyor.
Bio randevusunda; Evraklarınızı 10 işgünü içinde ilgili adrese ulaştırmanız gerekiyor. Adresi web sitesinden alabilirsiniz diyorlar.

3 ay içinde vize işlemleriniz sonuçlanacak. Pasaportunuz adresinize teslim edilecektir diyorlar.

Herkese bol şans

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 13:15 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Daha önce ilişki kanıtında 1 ay kadar önce web sitesinde aşağıdaki şekilde foto mesaj ayrıntısı istenmediği yazıyordu:

You don’t generally need to send in things like WhatsApp messages, Skype history or photos of you together

Dün son kez sayfayı kontrol ettiğimde foto mesaj gibi ayrıntıları istediklerini yazmışlar.

If you’re applying to join your partner in the UK, you’ll need to send other proof, for example WhatsApp messages, Skype history or photos of you together.

bence hazırlık aşamasında olan herkes evraklarını göndermeden mutlaka websitesine bir göz atmalı
Hepimize bol şans.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 13:42 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 48
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: -
Merhaba arkadaşlar,

Başvuran arkadaşlar güncel evrak listelerini paylaşabilirler mi acaba? Ben de sene sonuna doğru başvuracağım. Bu değerli bilgileri paylaşabilirseniz çok faydalı olur gerçekten :) Forumdaki ilgili başlıkları tek tek okuyorum zaten, çok şey öğreniyorum.

Herkese başarılar diliyorum. Kısa zamanda güzel haberler alırsınız umarım :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 20:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Oğlak
Merhabalar
28 Haziran Yerleşim vizesi için British Council Balmumcuda A1 level dil sınavına gireceğim.
Daha önce giren arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi ?
Nasıl hazırlanmamız gerekiyor?
Teşekkür ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 08:34 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 24
Aldığı teşekkür: 32
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Koç
CIVILPARTNER
Youtube da a1 level yazınca videolar çıkıyor onun haricinde resmi websitesinde iki tane örnek audio var.
Sınav cok kolay iki kişi ve gözetmen var.
sinavda market alışverişi ile ilgili soru sordu bana ve dinleme de balik marketine giden birisi vardı aksam misafir gelecekmiş onu anlatıyordu
Soruda misafir kac kızı gelecek ve balığın fiyati kaç pound diye sordu gözetmen
ikili dialogta seyahat hakkindaydi.
manisa da gezilecek nereler var ve ızmir hakkinda konuştuk yine gezilecek yerlerle ilgili.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 08:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

CIVILPARTNER
Sinav cok kolay. Ama ingilizce kendinizi ifade eebilmeniz ve dinlediginiz bir konu ile ilgili soru soruldugunda anlayabilmeniz grekiyor.
Bana sinavda, yadadigim sehirde gezilecek yerleri sordu. Vrdigi sure kadar konusmami istedi. Susarsaniz, sinavi yapan kisi soru sorarark konusmanizi sagliyor.
Bir dialog dinletti. Daha sonra sorular sordu.
En sonunda da , bir konu verdi. Sinava girdigim diger adayla konuyu tartismamizi istedi.
Konu; alisveristi.
Ben sinav oncesi youtube da ilgili videolari izleyebilirsiniz
Ayni formatta videolar var. Fikir edinirsiniz.
Digr adayin konusu; kitapti.
Sinav oncesi bu tarz konularin Turkcesi uzerinde dusunurseniz. Daha kolay olur.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2018 00:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Kova
t&a yazdı:
yine her zaman ki gibi çok güzel bir paylaşım . Çok teşekkür ediyorum herkes adına...

Merhabalar ben 15 gun sonra evleniyorum evlilikten hemen sonra basvurucaz ama benim korktugum bi olay var onu size kisaca anlatiyim 2 senelik bi birlikteligimiz var gecen sene turist visa basvurusu yapmistim ama ret aldim danismanlik sirketinin yuzunden eksik evrak simdide bi danismanlik Sirketiyle calisiyoruz ama cok ilgisizler aradigimda sorum oldugunda acmadiklari zamanlar oluyo kisaca esimin durumundan bahsediyim esim 10 yildir ayni yerde çaLişiyor o 29 ben 26 yasindayim ben turk o ingiliz vatandasi suan ki 6 aylik geliri 11.000 olarak hesaplandi dokumanlarda tek Korkum sacma Sapan seylerden ret almak bu arada hizli vizeye basvurucaz simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim Bu arada ielts a1 belgemi nisanda aldim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2018 13:13 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 60
Vize Durumu: Var
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Marcus1 tatil vizesinde red alman hic birseyi degistirmez suan bas vurcagin vize katogorisi oturum icin evlenip direk bas vurmandada sorun olmaz sonucta 2 yilik bereberliginiz var. iliskinizi kanitliyan yazismalari indir 2 yilil gidis gelisleri zaten pasaportunda mevcut seni kac kere ziyaret ettigi. danismanlara gelince kimisi calismak ister kimisi istemez kalkipta seni yanlis yonlendirmiyeyim ben kendim sahsen danisman kulanmadim danismanin yaptigi sey evraklari sizden istemektir yani genel evraklar burda paylasilanlar. esiniz ingiliz formu esiniz doldurabilir benim kendi sahsi dusuncem kendiniz hazirlayin evraklarinizi ve kendiniz basvurun. kafaniza takilan soru olursa burda bilgilerimizi seve seve paylasiriz. dedigim gibi danisman konusunda size kalmis kalkipta danismana bosu bosuna para vermeyin derim bu benim kendi sahsi dusuncem.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2018 08:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Kova
ege yazdı:
Marcus1 tatil vizesinde red alman hic birseyi degistirmez suan bas vurcagin vize katogorisi oturum icin evlenip direk bas vurmandada sorun olmaz sonucta 2 yilik bereberliginiz var. iliskinizi kanitliyan yazismalari indir 2 yilil gidis gelisleri zaten pasaportunda mevcut seni kac kere ziyaret ettigi. danismanlara gelince kimisi calismak ister kimisi istemez kalkipta seni yanlis yonlendirmiyeyim ben kendim sahsen danisman kulanmadim danismanin yaptigi sey evraklari sizden istemektir yani genel evraklar burda paylasilanlar. esiniz ingiliz formu esiniz doldurabilir benim kendi sahsi dusuncem kendiniz hazirlayin evraklarinizi ve kendiniz basvurun. kafaniza takilan soru olursa burda bilgilerimizi seve seve paylasiriz. dedigim gibi danisman konusunda size kalmis kalkipta danismana bosu bosuna para vermeyin derim bu benim kendi sahsi dusuncem.

Abi agzimiz sutten yandi o yuzden hani saglam bi firmayla calisalim dedik yarisini yatirdik paranin ve hizli vizeye basvurrucaz simdi abi bi cok aciklamada whatsapp konusmalari ikimiz birden mi cikaricaz ve abi ben telefon degistirdjm normalde mayis 25 tanisttik ama hep snapchatten konusmustuk 29 haziranda baslamisiz whatsapp konusma Sinan ve nerden baskan hep whatsapp goruntulu konustuk Skype daha Yeni24 aralikta basladik bosladigimiz gunlerde oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 451 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: