Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 17 Kas 2018 11:27

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2018 12:12 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
foreverwest yazdı:
Arkadaslar ingiltereden ankara anlasmasi vizesine basvurabilmek icin ingiltere de hangi statu ile bulunmamiz gerekiyor. Cunku ben turist vizesi ile gelip basvurmayi dusunuyorum.

Hocam ben de aynı şeyi düşünüyorum. Bir cevap bulabildiniz mi sorunuza?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2018 12:15 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Burcu: Koç
mustafatr yazdı:
foreverwest yazdı:
Arkadaslar ingiltereden ankara anlasmasi vizesine basvurabilmek icin ingiltere de hangi statu ile bulunmamiz gerekiyor. Cunku ben turist vizesi ile gelip basvurmayi dusunuyorum.

Hocam ben de aynı şeyi düşünüyorum. Bir cevap bulabildiniz mi sorunuza?

Cevap sorunun icinde tabiki de Turist vizesi ile

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2018 15:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak bir arkadaşım ile ortak olarak ankara antlasmasına basvurmak istiyoruz fakat arkadasımın daha once 1 yıllık ankara anatlasması vardı ve saglık sebeplerınden dolayı uzatma yapmadan gerı donmek zorunda kaldı suan ki basvurumuzu ne tur etkiler bu konuyla ilgili bilgisi olan veya yorumu olan varmıdır.yardımcı olursanız cok sevinirim tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 23:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Oğlak
1. Soru Turist vizesiyle İngiltere ye gelip vize bitimine doğru Ankara antlaşmasına başvuru yapabilirsiniz sıkıntı Yok..
2. Soru sağlık nedenlerinden dolayı hali hazırda vizesi olup uzatma yapmamışsa Yeni başvurularınızı etkilemez Zaten 1 yılda 180 gün uk dışında yaşanılırsa vize geçersiz olunur ve herşeyin baştan yapılması gerekir.. ama bilgilendirme adına gidilen hastahaneden gün ay yıl verildiğinde sistemde adınız gözükür ve yazılı bir dilekçe alıp (£20 karşılında) bunu ispat olarak da göstere bilirsiniz.. ayrıca arkadaşınız umarım açtığı busines ı kapatmıştır ve vergi borcu yoktur?? Busines bank account v.s yani kısacası ülkeyi terk etmeden önce hali hazırdaki vizesiyle ilgili olan business i kapatmayıp herşeyi olduğu gibi bırakıp uk den gitmişse hmrc ile sıkıntı olabilir bunun için size Önerim ikinizde turist vizesiyle gelin önceki business la alakalı NE varsa bütün hesapları kapatın ve Yeni başvuruya da turist vizenizin bitmesine yakın başvuru yapın bol şanslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2018 14:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: Akrep
Arkadaşlar selamlar,
Ankara anlaşması vizesine başvuru hazırlığındayım.Başvuru sürecimi kendim yapmayı planlamaktayım.Konuya hakim arkadaşlardan ricam şudur;Tr de makina parçası üreten bir tanıdığımın ürünlerini orada satmayı planlamaktayım.Numuneler ile orada ilgili servislere pazarlama yapıp, siparişleri toplayıp TR den getirteceğim.Bunun için yaklaşık 15-20 m2 bir alan yeterli benim için ancak,
1)Bu iş için ayrıca bir depo tutmadan kiralayacağım evden yapabilirmiyim?(Ürünler ağır değil)
2)Konsolosluk çalışanının bakış açısı nasıl olur?
3)Başvurular genelde evden tasarım işleri üzerine olduğu için homeoffice e uyuyorlar.Benim ihtiyacım olan tek şey arabayla pazarlama yapmak , bu yüzden ne kadarlık bir tutar göstermem lazım bankada?
4)Başvuru sürecim ile ilgili dikkat etmem gereken konular nelerdir?
5)Genelde yurtdışı müşterilerim ile ticaret yaptığım için ing konuşmamda sıkıntı yok ancak yinede ing. sertifikası evraklara koymak gereklimidir?

Yardımlarınız için tşk ederim arkadaşlar, ayrıca zamanınızı aldığım içinde özür dilerim.

Saygılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2018 10:39 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
Burcu: Terazi
cemalaltindis yazdı:
Arkadaşlar selamlar,
Ankara anlaşması vizesine başvuru hazırlığındayım.Başvuru sürecimi kendim yapmayı planlamaktayım.Konuya hakim arkadaşlardan ricam şudur;Tr de makina parçası üreten bir tanıdığımın ürünlerini orada satmayı planlamaktayım. -- Makine parçası UK ve EU standartlarına uygunmudur ? bu size uzun prosedürlere tabi olmanızı sağlayacak. Uzun iş yani

Numuneler ile orada ilgili servislere pazarlama yapıp, siparişleri toplayıp TR den getirteceğim.Bunun için yaklaşık 15-20 m2 bir alan yeterli benim için ancak,
1)Bu iş için ayrıca bir depo tutmadan kiralayacağım evden yapabilirmiyim?(Ürünler ağır değil) -- Bu işi depo tutmadan yapmanız için ev sahibi(landlord)'un izni olması lazım başvuru yaparken buna dikkat edin ayrıca profesyonellik adına ayrı bir depo tutun derim.

2)Konsolosluk çalışanının bakış açısı nasıl olur? -- Business Plan ve sizin background'a göre değişir inandırıcı her başvuru olumlu sonuç alabilir, konsolosluk çalışanları da insan sonuçta, bir gün onay verdiği maddeye yarın red verebilir iyi hazırlanmak gerekir.

3)Başvurular genelde evden tasarım işleri üzerine olduğu için homeoffice e uyuyorlar.Benim ihtiyacım olan tek şey arabayla pazarlama yapmak , bu yüzden ne kadarlık bir tutar göstermem lazım bankada? -- Bunu business planınız ile çok iyi açıklamanız lazım, örn bir van alacağım şukadar sigorta, şukadar yakıt vs.. tüm kalemleri iyi hesaplayıp sunmanız lazım .. iyi hazırlanılmış her sektör kabul görebilir, iş alanı ile alakalı bir sınır yok.

4)Başvuru sürecim ile ilgili dikkat etmem gereken konular nelerdir? -- baştan aşağıya herşeye dikkat etmeniz gerekir, konu hakkında bilgi sahibi değilseniz bir danışmanla çalışın ve kontrol sizde olsun.

5)Genelde yurtdışı müşterilerim ile ticaret yaptığım için ing konuşmamda sıkıntı yok ancak yinede ing. sertifikası evraklara koymak gereklimidir? -- Bu vize tipinde dil zorunluluğunuz yok kanıtlamak zorunda değilsiniz, fakat dil gerektiren bir iş ise dil bilginizi kanıtlamanız gerekir, Sertifika ihtiyacınız var ise Online sertifika veren bir çok kurum var.

Yardımlarınız için tşk ederim arkadaşlar, ayrıca zamanınızı aldığım içinde özür dilerim.

Saygılar.

Selamlar cevapları sorularınızın karşısına yazdım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2018 12:48 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
Burcu: Koç
Arkadaşlar merhaba
Uzun bir süredir bir arkadaşım için ankara anlaşmasıni araştırıyorum. Tecrübe ve bilgilerinizden yararlanmak isterim. Görünen oki bu anlaşmada ilk okul mezunu dahi başvuru yapabiliyor ve belli bir gelir şartı da yok. Taslagimizi söyle açacak olursak.
Arkadaşım ilk okul mezunu kendisi berber lakin sertifikasi yok. Aynı zamanda büyük otellerde yeme içme hizmetlerinde aktif olarak çalışmış ve referansları var. Şu andaki son durumu. 6 aydır sigortalı barmen olarak çalışıyor. Nasıl bir yol izleyip kendisinin getirebiliriz? Seyyar beraberlik düşündük ama sertifasi yok, uzun yıllar berber olarak çalıştığı yerden referans alabilir diyorduk ama tahmin edebileceğiniz üzere sigortasız çalıştı. Sadece referanslar kanitlayabilir. Öbür taraftan barmenlik veya garsonluk olarak nasıl is kurabilir bu mümkünmü? Çünkü referanslari var ve halen çalışıyor. Veya sizin başka bir öneriniz varmi?

Ben evlilik vizesi ile buradayım daha indefinite 4 ay var. Benim 3 yıldır aktif olarak çalışan Bespoke Furniture Ltd şirketim var. Ona belli bir hisse versem ortaklık olarak böyle birsey mümkün olurmu?

Turist vizesi ile gelip uk den mi yoksa tr den mi başvurmak mantıklı olur böyle birdurumda?

Şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2018 12:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ben TR ile Uk den yapılan başvuruların onay farkı olduğunu düşünmüyorum. bu konuda yazılı bi belgeye de ulaşmıştım bir ara ve onay oranı açısından burdan ve oradan çok fark yoktu. Trden başvurular daha hadi bir başvurayım diyerek, daha lakayt, yardım almadan olduğu için daha çok red getirdiğini de düşünüyorum. bence birinden yardım alın ve evinizde otururken rahat rahat başvuru yapın. Ben başvurumu yaptım, onay alınca da buraya yazacağım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2018 19:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar merhaba, forumda yeni olduğum için yanlış yerde sorguluyorsam affola.
Bu başvuru için çok yüksek ücret isteyen danışman şirketler sebebiyle, formu ve iş planını kendisi dolduran ve kabul alan ya da henüz başvuru yapmış olan arkadaşlar (sermaye anca kuracağım iş için yeterli olmasından dolayı) varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen?
Bu işin yol yordamını hızlı bir şekilde öğrenmek istememin sebebi: iki kızım var, okul durumları vs sıkıntıya girmeden halledebilmek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2018 19:48 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 67
Aldığı teşekkür: 72
Vize Türü:
Burcu: -
taktingo yazdı:
Arkadaşlar merhaba, forumda yeni olduğum için yanlış yerde sorguluyorsam affola.
Bu başvuru için çok yüksek ücret isteyen danışman şirketler sebebiyle, formu ve iş planını kendisi dolduran ve kabul alan ya da henüz başvuru yapmış olan arkadaşlar (sermaye anca kuracağım iş için yeterli olmasından dolayı) varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen?
Bu işin yol yordamını hızlı bir şekilde öğrenmek istememin sebebi: iki kızım var, okul durumları vs sıkıntıya girmeden halledebilmek.

Merhaba, ben bütün başvurularımı (1 yıllık, 3 yıllık ve ILR) kendim yaptım, iş planlarımı da kendim yazdım. Bence önemli olan yazdığınız plana önce sizin inanmanız ve gerçekci bulmanız ve de evraklarınızı eksiksiz göndermeniz.

Bu arada ben iş planımda hiç financial forecast yapmamıştım. Burda okuduğum mesajlardan anladığım pek çok kişi yapmış. Zorunlu mu değil mi bilmiyorum. Benim yapmayışımın sebebi yapacağım hiçbir tahminin gerçekçi olmayacağına inanmış olmam.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: