Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 17 Haz 2019 05:11

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3946 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392 ... 395  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 14:23 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Herkese merhaba foruma yeni üyeyim.
İngiltere turist vizesi için başvuru yapacağım ilkler yurt dışı seyahatim olacak tecrübeli erkadaşlardan cevap bekliyorum.
Mali müşavir olarak özel bir şirkette çalışıyorum maaş 6.000 net hesaba yatan kesintisiz 10 yıl sigorta kaydı hala devam etmekte 2 adet tapu üzerime kayıtlı 1 aracım var evliyim.kendim için 5 günlük gezi planı için hesabımda 15.000 var kaynağı maaştan kalan param.Bu şartlarda turist vizesi alabilir miyim? Ve izlemem gereken yol nedir?
Cevaplarsınız için şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2018 10:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
ekimdevrimi yazdı:
thearchitect89 yazdı:
Merhabalar,

Biz 5 senelik erkek arkadaşımla, 13 Ocak'ta evlenip Şubat 1'de balayı olarak 1 haftalığına Londraya gitmek istiyoruz. Benim düzenli bir işim var ve pasaportumda 5 sene önce alınmış İngiltere turist vizesi var ama erkek arkadaşım freelance çalıştığı ne tür belgeler götürmeli (daha önce alınmış schengen vizesi var)? Ben ona sponsor olsam henüz evlenmediğimiz için kabul edilir mi? Evlendirme dairesinden bununla alakalı bir yazı aldık ama nasıl işe yarar bilmiyorum.
Bu arada İngiliz vatandaşı arkadaşlarımız var, davetiye için yardımcı olacaklar ama onlarda kaldığımızı mı göstermek daha mantıklı, hostel tutmak mı?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

bir de internette şöyle bir yazı buldum, profesyonel birinin buna benzer bir soruya cevabı;

''Freelance çalışan kişiler çalıştıkları şirketlerden sözleşme alabilir, ancak sgk girişi olmadığı için birçok evrak eksik olacaktır. Yinede şirketin evraklarını başvurunuza ekleyebilirsiniz bunun yanında kendinize aileden birinci derece bir yakınınızı sponsor gösterebilirsiniz, kendi bankanızın yanında düzenli geliri olan bir kişinin sponsorluğunu görmek ister konsolosluk.''

alıntıdır.

Teşekkürler, bilrgiler için. ailesinin durumu cok iyi olmadıgından, kendi hesabındaki birikmiş parayı göstereceğiz, yine de sgk dökümü aldık eski işyerlerinden, ayrıca da yuksek lisans ögrencisi oldugu icin ögrenci belgesi koyduk. Randevumuz yarın. İşyeriyle sözleşme ayarlayamadık ama hesaplardaki para zaten yeterli olacaktır. Ben de başvuruma özellikle şu numaralı başvuruyla dikkate almanızı rica ederim filan yazdım.
İngiliz arkadaşın da davetiyesine red vereceklerini hiç sanmıyorum, göçmen filan değil çünkü hasından :) sadece pasaportunu gönderse yeterli oluyor.
Bakalım ne olacak :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2018 20:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Akrep
merhabalar.. acil desteğe ihtiyacım var. cevap için şimdiden tşkr ederim. şimdi benim bu ilk vize başvurum 3 günlüğüne ingiltereye turist olarak gitmek istiyorum. bir danışman firmadan yardım almam şart değil diye düşünerek başvuru formumun detayını inceleyip doldurmak için kaydımı oluşturdum. fakat daha ilk sayfada select visa type kısmında sıkıntı yaşıyorum. reason for visit e visit dedim ikinci soru visa type ne tourist i işaretlerim fakat 3. soru VİSA SUB TYPE ye bir şey giremiyorum ve dolaysıyla continue diyemiyorum. nerde sorun var anlamadım ki? lütfen yardımcı olabilirmisiniz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2018 21:12 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Merhaba arkadaşlar ben buraya öğrenci vizesi ile gelip ankara antlaşması yaptım . 1 yıl sonra kız kardesım öğrenci diye gelmek istedi red aldı . şimdi ise abim de turist diye gelmek istiyor 1 haftalığına gelecek üzerine taksi hattı var ve biraz birikmişi vardı altın olarak onu bozup bankasına koymuştu bu şartlarda vizesi çıkar mı bilen arkadaşlar varsa başka fikir verebilece onlar yardımcı olabilir mi çok sevinirim herkese çok teşekkürler şimdiden..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2018 21:37 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
SECİL halettiniz mi ben de denedim aynı sorun var demiştim dün. Ne oldu en son?

En son ekimdevrimi tarafından 04 Ara 2018 21:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2018 21:41 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

londradamuhendis kız kardeşiniz büyük ihtimalle sizin orada olduğunuzu yazdı forma, ablası ordaysa o da yerleşmeye gider diye vermediler. Abiniz online başvuru formunda ve eğer sorarlarsa ingilterede tanıdığı olmadığını, sadece gezmek için gitmek istediğini söylerse vizeyi alma ihtimali yükselir diye düşünüyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2018 10:00 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: İkizler
londradamuhendis yazdı:
Merhaba arkadaşlar ben buraya öğrenci vizesi ile gelip ankara antlaşması yaptım . 1 yıl sonra kız kardesım öğrenci diye gelmek istedi red aldı . şimdi ise abim de turist diye gelmek istiyor 1 haftalığına gelecek üzerine taksi hattı var ve biraz birikmişi vardı altın olarak onu bozup bankasına koymuştu bu şartlarda vizesi çıkar mı bilen arkadaşlar varsa başka fikir verebilece onlar yardımcı olabilir mi çok sevinirim herkese çok teşekkürler şimdiden..

Öncelikle vize turist vizesi almak hesaptaki fazla para ile negatif orantılıdır.
Yani abinizin hesabındaki para aldıgı maasa ve calıstıgı is yerindeki maas dokumanlarına gore kontrol edilir eksik veya iş yeri maaşından fazla para yatıyorsa hesaba paranın nereden geldiğinin dekontu ve belgeleri ile konulmalıdır aksi taktirde ret alırsınız.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2018 13:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Kamil334 evet bu da doğru. Miktar çok fazlaysa nereden geldiğiyle ilgili şüphelenebilirler ama çok fazla değil ise arkadaşıma verdiğim borcu geri aldım notu düşülebilir. Ama ben başvurudan 1 hafta önce 10.000 tl yüklemiştim, sorun olmamıştı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2018 06:27 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaşlar bende 26 Kasım'da evraklarimi Gaziantep ten teslim ettim 5 Aralık'ta karar verilmiş bugün kuryeye verilmek için hazır olduğu maili geldi şimdi heyecanlı bekleyiş başladı korkuyorum açıkçası ilk vize basvurum ilk yurt dışı deneyimim olacak eğer onay almışsam

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2018 09:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
Cesur001 yazdı:
Herkese merhaba foruma yeni üyeyim.
İngiltere turist vizesi için başvuru yapacağım ilkler yurt dışı seyahatim olacak tecrübeli erkadaşlardan cevap bekliyorum.
Mali müşavir olarak özel bir şirkette çalışıyorum maaş 6.000 net hesaba yatan kesintisiz 10 yıl sigorta kaydı hala devam etmekte 2 adet tapu üzerime kayıtlı 1 aracım var evliyim.kendim için 5 günlük gezi planı için hesabımda 15.000 var kaynağı maaştan kalan param.Bu şartlarda turist vizesi alabilir miyim? Ve izlemem gereken yol nedir?
Cevaplarsınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sartlariniz gayet guzel turist vizesi alirken bir sikinti yasayacaginizi dusunmuyorum. Tek onemli nokta calistiginiz sirketten gidip doneceginiz tarihler arasinda izinde oldugunu gosteren belge ve sirket sirkuleri. Genelde buyuk sirketler de bu belgeler hazirdir zaten.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3946 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392 ... 395  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: