Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 10 Ara 2018 06:42

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3896 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 390  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2018 12:47 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 202
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
fulyaa9 yazdı:
Yazacağımız niyet mektubunu kime hitaben yazmamız gerekir? TLScontact Izmir Visa Application Centre ? British Consulate Izmir?

Merhaba,

TLS Contact vize basvuru merkezi oldugu icin niyet mektubu bu kuruma hitaben yazilmaz. Izmir`deki Ingiltere'deki konsoloslugu da olmaz, cunku orasi vize basvurularini degerlendirmiyor. Mektubu, "British Consulate General Istanbul" olarak yazmaniz uygun olacaktir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2018 13:33 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 77
Aldığı teşekkür: 63
Vize Türü:
Burcu: Başak
sembol606 yazdı:
LondiniumEgitim yazdı:
sembol606 merhaba,

Bizim 4 Temmuz'da Istanbul'dan yaptigimiz bir ogrenci vizesi basvurumuz var, henuz cevap gelmedi. Genelde 15 is gununde sonuclandiriyorlar ama yaz yogunlugu basladigi icin biraz gecikme yasanabiliyor bugunlerde.

Umarim guzel bir haber alirsin. Bol sanslar.
sembol606 yazdı:
ARKADAŞLAR BU GÜN DECİSİON MADE OLDU fakat mail gelmedi :) red ve onay oldugunu nasıl anlayabilirim taktigi varmı

@LondiniumEgitim

Yegenim'in kini de Izmir'den yaptik 4 Temmuz 1 saat once DECİSİON MADE oldu, pazartesiye kaldi sonuc diye dusunuyorum, bekleyip gorecegiz, hayirlisi insallah .... Bu arada 26 Temmuz'a bileti var :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2018 09:53 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaşlar tekrar merhaba, şirketten alacağımız döndüğünde bizimle çalışacaktır yazısı nasıl olmalı bir örneğini bulamadım forumda.Yardımcı olur musunuz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2018 11:08 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 77
Aldığı teşekkür: 63
Vize Türü:
Burcu: Başak
Olalaaa yegenim geliyor, sukur aldik bugun vizeyi ama 4 yillik vermisler 18 yasina 6 ay kala suresini hesaplamislar.
Darisi bekleyenlere ...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2018 11:20 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 202
Vize Türü:
Burcu: Koç
karinca vize sonucunuz hayirli olsun, tebrikler :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2018 18:32 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
Merhaba.
Ziyaretçi vizesi başvurusunda çoğunluk uçak bileti ve otel rezervasyonu zorunluluğundan bahsetmiş. Otel rezervasyonu işi kolay. İptal etme imkanı var. Ekim ayında gitmeyi planladığım ve vizesi çıkıp çıkmayacağı belli olmayan bir ülkeye neden uçak bileti alayım. Bu konuda durum gerçekte nedir. ?
Teşekkürler.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2018 20:19 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 109
Aldığı teşekkür: 537
Vize Türü:
Ucak bileti zorunlulugu yok diye bir cok defa paylasildi, muhtemelen onlari gormediniz. Size basvurunuzda vizeniz onaylanirsa gitmeyi planladiginiz tarih ve kalmak istediginiz sure soruluyor. UK’ye giris yaparken de donus biletiniz olup olmadigi soruluyor cogunlukla.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2018 06:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
yigitc yazdı:
Ucak bileti zorunlulugu yok diye bir cok defa paylasildi, muhtemelen onlari gormediniz. Size basvurunuzda vizeniz onaylanirsa gitmeyi planladiginiz tarih ve kalmak istediginiz sure soruluyor. UK’ye giris yaparken de donus biletiniz olup olmadigi soruluyor cogunlukla.
Teşekkür ederim cevabınız için. Sanırım ben hiç birisine denk gelmedim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2018 18:21 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Selamlar arkadaşlar,turistik vize başvurusu başvuruda bulunacağım ama bazı hususlarda ne yapmam gerektiği ve neyin doğru olduğu ile ilgili emin değilim.Önce durumumu özetleyip sonra aklıma takılanları sizlerle paylaşacağım

Tıp fakültesinden temmuz ayı itibariyle mezun oldum.Ağustos ayında atamam olacak.Tahminen ekim ayında çalışmaya başlayacağım.Yani şu an için işşsizim diyebilirim.
Hesabımda şu an için yıl içinde okulun her ay verdiği parayı biriktirdiğim için 5400tl(850pound) , aktif olarak kullandığım diğer hesabımda ise 2000tl(350 pound) var.Yurtdışında staja gelen öğrencilere de yardım ediyorum bu işi için şimdiye kadar 500euro(450pund) aldım ve ağustos ayı başı gibi toplamda 2000euro(1800pound) almış olacağım.Form'da birikimlerimi kullanacağımı yaklaşık 1800pound birikimim olduğunu , ingiltere seyahatim için 800pound harcamayı planladığımı,türkiye'de aylık yaklaşık 400pound normal giderim olduğunu işaretledim.
Gitme sebebim kasım ayında tanıştığım ve beni defalarda ziyarete gelen ingiliz vatandaşı kız arkadaşım.Ben de en azından bir sefer olsa onu ziyaret etmek istiyorum.
Kendisinin gönderdiği davet mektubunda çok iyi arkadaş olduğumuzu, konaklamayı ailesiyle beraber kaldığı evde yapacağımı yazmış.
Okuldan; mezun olduğumu ,uzmanlık sınavına gireceğimi, yaklaşık ekim ayı başında da zorunlu hizmete başlayacağımı anlatan kısa bilgilendirici yazı aldım.
11eylül gidiş 18 eylül dönüşlü uçak biletimi aldım.
Daha önce lizbon,yunanistan,roma ve bulgaristana gidişte kullandığım yeşil pasaportum vardı.Süresi dolduğu için geçen hafta bordo pasaport aldım.

1.Bana en zor görünen bu banka hesaplarını daha tutarlı gösterebilmek.Elime geçen ve geçeçek euroları elden alıyorum ve bankaya da daha yatırmadım.Bu parayı bankaya yatırdığımda kendimin olduğunu nasıl ispatlayabilirim?Babamı sponspor olarak göstermeli miyim?Aylık 400pound harcadığımı yazdım ama gelirim yok.Elimdeki Euroları harcamaktayım.Bu kısmı nasıl makul bir şekilde anlatabilirim ya da gösterebilirim?

2.Formu daha kaydetmedim tam olarak dolayısıyla randevu da almadım.Randevuyu ortalama kaç güne veriyor?Aylık 400pound harcıyorum dediğim için birikimlerimin daha fazla eksilmeyeceğini gösterebilmek adına başvuru,randevu işini olabildiğince uçuş tarihi olan 11 eylül'e yakın yapmak gibi bir plan geldi aklıma.

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.Durumum için çok karamsarım ama ne olursa olsun başvuracağım.O yüzden önerilerinizi dört gözle bekliyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2018 07:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Akrep
burakmd yazdı:
1.Bana en zor görünen bu banka hesaplarını daha tutarlı gösterebilmek.Elime geçen ve geçeçek euroları elden alıyorum ve bankaya da daha yatırmadım.Bu parayı bankaya yatırdığımda kendimin olduğunu nasıl ispatlayabilirim?Babamı sponspor olarak göstermeli miyim?Aylık 400pound harcadığımı yazdım ama gelirim yok.Elimdeki Euroları harcamaktayım.Bu kısmı nasıl makul bir şekilde anlatabilirim ya da gösterebilirim?

2.Formu daha kaydetmedim tam olarak dolayısıyla randevu da almadım.Randevuyu ortalama kaç güne veriyor?Aylık 400pound harcıyorum dediğim için birikimlerimin daha fazla eksilmeyeceğini gösterebilmek adına başvuru,randevu işini olabildiğince uçuş tarihi olan 11 eylül'e yakın yapmak gibi bir plan geldi aklıma.

Edit: Turist vizesi red alanlar bölümünü okudum.Bu elden alarak kazandığım euroların kaynağını ne kadar açıklasam da riskli olduğuna karar verdim.Eurolardan hiç bahsetmeyeceğim.Sadece Tl hesaplarımdan bahsedeceğim.Babam temmuz ayına kadar hesabıma düzenli olarak 2500TL yatırmıştı.Düzenli görünmesi adına ağustos ayında da yatırmasını isteyeceğim.Masraflarımının babam tarafından karşılandığını ancak seyahat için birikimlerimi kullanacağımı beyan edeceğim.Babam emekli olduğu için emekli ikramiyesi ve maaşının yattığı hesapların hesap dökümlerini alıp açıklamalarını yazacağım.Babamdan türkiyede giderlerimi karşıladığını, İngiltere gezisi için kendi birikimlerimi kullanacağımı söyleyen bir mektup alacağım.

Şu an elimde;

5400 TL(son sene tıp fakültesi öğrencilerine verilen aylık 500tl'yi biriktirdiğim hesap)
2000 TL öğrenim boyunca aktif kullandığım,babamın para yatırdığı, hesabım
Kız Arkadaşımın gönderdiği davetiye mektubu(evlerinde konaklayacağım yazıyor)
Ağustos sonu atamaların olacağını,ekim başı gibi tahminen işe başlayacağımı söyleyen okuldan aldğım bir resmi yazı
Eski pasaportum
11-18 eylül gidiş dönüş uçak biletim var

Bu haliyle daha iyi olur mu sizce?Eklememi gerektiğini düşündüğünüz neler var?
teşekkürler

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3896 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 390  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: