Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2018 17:20

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3847 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 385  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 06:13 
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar selam, öncelikle yardımcı olan herkese teşekkürler. İzmir için vizeye nereden başvurabiliriz? Fulltrip üzerinden vize başvurusu yapmamızı önerir misiniz? 2 kişi için 1.400 TL masraf çıkıyor. Yaklaşık 100£ + Danışmanlık Ücreti. Ücret pahalı değil sanırım fakat Fulltrip acentesi direkt konsolosluk ile mi hallediyor evrakları?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 12:57 
Kullanıcı avatarı
Uçak bileti almadan vize başvurusu yapsak ve vizeyi alırsak belirttiğimiz tarihler dışında seyahat etmekte sakınca var mıdır? Pasaportta daha önce 3 ABD J1, 2 Schengen, 1 İsrail var.

Teşekkürler...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 13:58 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 108
Aldığı teşekkür: 527
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Misafir yazdı:
Arkadaşlar selam, öncelikle yardımcı olan herkese teşekkürler. İzmir için vizeye nereden başvurabiliriz? Fulltrip üzerinden vize başvurusu yapmamızı önerir misiniz? 2 kişi için 1.400 TL masraf çıkıyor. Yaklaşık 100£ + Danışmanlık Ücreti. Ücret pahalı değil sanırım fakat Fulltrip acentesi direkt konsolosluk ile mi hallediyor evrakları?

Merhaba, hic bir araci firma dogrudan konsoloslukla halledemez basvurunuzu. Sizin randevuya gidip bizzat evraklarinizi vermeniz gerekiyor. 1400 tl nin dokumunu isteyin. 6 aylik vize basvuru harci kisi basi £93 ilave olarak Izmirden yapilan basvurularda tlscontact randevu ucreti var. eger danisman tavsiyesi isterseniz Izmir’de Cenk Bey var ona da sorabilirsiniz ucreti boylece karsilastirmis olursunuz hem. ‭+90 (532) 471 99 78‬

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 13:59 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
Uçak bileti almadan vize başvurusu yapsak ve vizeyi alırsak belirttiğimiz tarihler dışında seyahat etmekte sakınca var mıdır? Pasaportta daha önce 3 ABD J1, 2 Schengen, 1 İsrail var.

Teşekkürler...

Basvuruda ucak bileti gerekmiyor

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 14:07 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Balık
Misafir yazdı:

Merhabalar. Harc ve araci kurumun parasi eklenince 1000 TL oluyor zaten. Firma sizden danismanlik ucreti olarak 400TL istiyor diyebiliriz. Formu duzgun doldurmak evraklari hazirlamak ve ret almamak icin 400 TLyi de vermenizi tavsiye ederim. Ben ilk basvurumda firma ile yaptim sonrasinda baskalari icin kendim yaptim, ilk seferde firma ile yapmasaydim kesin ret alirdim diyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 14:59 
Kullanıcı avatarı
yigitc yazdı:
Misafir yazdı:

Merhaba, hic bir araci firma dogrudan konsoloslukla halledemez basvurunuzu. Sizin randevuya gidip bizzat evraklarinizi vermeniz gerekiyor. 1400 tl nin dokumunu isteyin. 6 aylik vize basvuru harci kisi basi £93 ilave olarak Izmirden yapilan basvurularda tlscontact randevu ucreti var. eger danisman tavsiyesi isterseniz Izmir’de Cenk Bey var ona da sorabilirsiniz ucreti boylece karsilastirmis olursunuz hem. ‭+90 (532) 471 99 78‬

Cenk Bey ile görüştüm. 210$ (Konsolosluk + TLS) ve 55$ danışmanlık ücreti yani toplamda 1282 TL dedi. Full Trip ise toplamda 844 TL çıkıyor. Full Trip sitesi 644 TL konsolosluk ve 200 TL servis ücreti ve kargo var diyor. Turkcell Platinium indirimi ile toplamda 1 kişi 740 TL ediyor. Arada gerçekten uçurum var ve sebebini anlayamadım...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2018 12:30 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
yigitc yazdı:
Misafir yazdı:

Cenk Bey ile görüştüm. 210$ (Konsolosluk + TLS) ve 55$ danışmanlık ücreti yani toplamda 1282 TL dedi. Full Trip ise toplamda 844 TL çıkıyor. Full Trip sitesi 644 TL konsolosluk ve 200 TL servis ücreti ve kargo var diyor. Turkcell Platinium indirimi ile toplamda 1 kişi 740 TL ediyor. Arada gerçekten uçurum var ve sebebini anlayamadım...

6 aylik turist vize harci £93 + Tlscontact Izmir basvuru ucreti £55 = £148 x 6.42tl(gbp/try kuru) =950tl bu ucretler sabit ve vize danismanlari arasinda farklilik gostermez. Bu da kur durumuna gore 197-210 dolar arasinda bir degere tekabul ediyor.

Full trip sitesi sizin basvuruyu Izmir’den yapacaginiza gore mi fiyat verdi? Cunku Izmir’den yapilan basvurularda £55 ilave ucret aliyor Ingiltere.

Ayrica tavsiye olarak sunu soyleyeyim eger saglik sorununuz yoksa pasaportunuzun sonuclandiktan sonra alinmasi icin ya kendiniz bizzat gidin ya da araciya yetki verin. Boylece 200 lira masrafi da odememis olursunuz ayrica kargo pesinde kosmamis olursunuz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 12:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Arkadaşlar 10 gün önce ingiltere vizesi için başvuru yaptm yanlz öncesinde pasaportm lazm başka ülkeye seyahat için ne zmn gelir

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 18:48 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Seval4040 yazdı:
Arkadaşlar 10 gün önce ingiltere vizesi için başvuru yaptm yanlz öncesinde pasaportm lazm başka ülkeye seyahat için ne zmn gelir

En fazla 15 is gunu surdugunu biliyorum genelde.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2018 20:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Merhaba ilk defa 6 aylık ziyaretçi vizesine başvuru yapıyorum acenta kullanmadan.Başvuru formunu doldururken aklıma birçok soru takıldı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Öncelikle kaç kez schengen bölgesini ziyaret ettiğimize dayalı bir soru var.Ben geçen yıl 6 ay erasmus programıyla italyada kaldım ve bu süre zarfında almanya ve fransaya ziyaretlerim bulunmakta .Fakat pasaportumda giriş çıkışlar yok bu gezilerimi de belirtmeli miyim. Yoksa sadece pasaport damgalarına göre mi yazmam gerekir? Diğer bir sorum ise yeni mezun oldum ve çalışmıyorum.Do you have another income or any savings? sorusuna hayır mı demeliyim yoksa ailemden aldığım parayı yazmalı mıyım?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3847 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 385  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: