Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 16 Eki 2018 10:44

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3854 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 386  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 11:43 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Rodin amcanızın olduğunu daha önceden beyan ettiğiniz için artık akrabam yok diyemezsiniz ancak otel uçak rezervasyonu yapabilir kendi giderlerinizi karşılayacak maddi imkanlarınızı ispat edebilir ve bu süre zarfında amcanızı da ziyaret edeceğinizi belirtebilirsiniz. Turist vizelerinde itiraz hakkı yok 2. 3. Redleri alırsanız İngiltere’den bir avukat ile anlaşıp mahkemeye verebilirsiniz ama uzun çok masraflı süreçler. Tam olarak red mektubunuzda yazan nedenler neler ve bunları düzelttiniz mi öyle ise dediğim gibi kendinizin sponsoru olarak başvuru yapabilirsiniz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 11:54 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 280
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yalnız
Burcu: Aslan
Rodin, ilk önce mantık şu yaptığın başvuruya kendin inanacaksın .Başvuru dosyana bakan memurun ilk düşündüğü başvuru yapan kişinin geri dönmesi için yeterli nedenleri varmı.1. o kadar çalıştığına dair belge verebilme imkanın varsa neden kendine sponsor gösterdin?Biliyorsun ki turist bir ülkeye para harcamak için gider neticede aile ziyaret vize başvurusu yapmıyorsun.2. olarak sana verilen mektubun sadece red sebebleri yazan yerini bizimle paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız.3. danışmanın yanlış bilgi vermiş itiraz hakkın yok yaptığın başvuru seçeneğinin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 12:58 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Akrep
Cevaplariniz icin tesekkurler Doli ve londoneye4168 sponsor gortermemin sebebi danisman firmanin tericihi oldu yakinin varsa sana sponsor olursa daha iyi olur diye dusunmuslerdi lakin pek bir faydasi olmadigini red cevabi ile anlamis oldum ustelik ingiliz vatandasi kendisi.Ben sizlere red cevabini gondermek isterim buraya suan ekliyorum ikinci basvuru icin oneri ve cevaplarinizi bekliyorum tekrardan cok tesekkurler

Eklentiler:
IMG_20180605_152617.jpg
IMG_20180605_152617.jpg [ 2.49 MiB | 505 kere görüntülendi ]
IMG_20180605_152555_20180605155424646.jpg
IMG_20180605_152555_20180605155424646.jpg [ 3.17 MiB | 505 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 13:53 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Rodin,ilk önce yazacaklarım kendi düşüncem lütfen karar almadan veya vermeden önce başka fikirleride kontrol et eğer yazdıklarımda düşüncelerimde yanlışlık varsa şimdiden özür dilerim

1: Amcanı sana sponsor göstermek kötü olmuş çünkü senin geri dönmeyeceğini düşünmelerine yol açmış..Amcanın seni davet etmesini taktirle karşılamışlar ama vize başvurunu senin durumuna göre kontrol edip karar verebileceklerini yazmışlar.Gelirinde düşük gözükmüş bana göre

2: Sen başvuru dosyanı içeri verdiğinde senelik izine çıkacağın tarihi vermişsin fakat diyorki sen başvuru yaptığın tarihten İngiltere'ye gitmek istediğin tarih arasında 8 iş günü var onların dosyana bakıp karar vermesi için .Ama onlar diyor ki vize bölümünün karar vermesi için normal süre 15 gün.Siz başvuruyu geç vermişsiniz izin tarihine göre ve o zaman sana inanmamışlar tarihler boşuna yazılmış geri dönüş yapmaya niyetin yokmuş gibi

3: Senin durumunu kontrol etmek için mektupta(başvurunda) yazan iş yeri numaralarınla kontak kurmak istemişler denemişler ama bu olay istedikleri gibi olmamış

O yüzden normal olarak red vermişler ama ban yapmamışlar bu şartları düzeltip başvuru yapabilirsin ama bu iş lütfen kusura bakma danışmanın acemiliği olmuş

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 16:30 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
londoneye4168 cevaplariniz ve fikirleriniz icin tesekkurler ,red cevabina bakan amcamda sizin gibi dusunmustu o zaman , bu kadar acemice bir basvuru yapilmaz demisti ustelik uk basvurusu yapiyor acentan demisti yani size dusuncelerinizden dolayi hak veriyorum.
Sizce 2. Basvuruda bu hatalari duzeltip tekrar basvursam sansim ne olur, acikcasi konsolosluk gidipte donmeyecegimden suphelenmesi kotu olmus :-) red vermisler ama ban yapmamislar dediniz o ne oluyor tam olarak anlamadim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 18:01 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Rodin yazdı:
londoneye4168 cevaplariniz ve fikirleriniz icin tesekkurler ,red cevabina bakan amcamda sizin gibi dusunmustu o zaman , bu kadar acemice bir basvuru yapilmaz demisti ustelik uk basvurusu yapiyor acentan demisti yani size dusuncelerinizden dolayi hak veriyorum.
Sizce 2. Basvuruda bu hatalari duzeltip tekrar basvursam sansim ne olur, acikcasi konsolosluk gidipte donmeyecegimden suphelenmesi kotu olmus :-) red vermisler ama ban yapmamislar dediniz o ne oluyor tam olarak anlamadim

Tekrar başvuru yapmadan önce red konularını tamamen çürütmeniz lazım.Eski hataları düzeltmek için yeni hatalar yaparsan işin hepten zorlaşır.

Ben dahil hiç kimse vize şansını değerlendiremez öyle'ki vize başvuru şansın masadan masaya memurdan memura değişir inisiyatif tamamen o anda başvuru dosyana bakan memurun elinde.

Benim düşüncem bu konuda doğru insanla(danışman) birlikte başvuru yapman

Bazen vize başvurusunu red verirken şartlara göre tarih verirler mesela nedeni açıklayıp 5 sene başvuru yapamasın diye buna ban deniyor :D

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 18:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
londoneye4168 anladim tesekkurler verdiginiz bilgiler icin ,benim icin faydali oldu cok saolun :-)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 18:17 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

İnş her şey istediğin gibi olur

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2018 09:40 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katılmış bulunuyorum.
Annem babam eşim ve kızımla birlikte ingiltere turistik ziyaret planımız var. başvuru ile ilgili bir kaç takıldığım noktayı dormak istiyorum.

Ben annem ve babamın ortak olduğu bir aile şirketimiz var. Eşimde şirketinizin çalışanı durumunda. Vize başvurusunda sponsor olarak kendi şirketimizi göstermek istiyoruz. Daha doğrusu belirli bir kısmı şirketin karşılayacağını kalan kısmı bireysel olarak karşılayacağımızı belirtmek istiyoruz. Şirketin sponsor olduğu durumlarda hangi belgeleri eklemem gerektiği ile ilgili bir bilgi bulamadım. Bu mümkün müdür ve hangi belgeleri eklemem gerekli?

İkincisi ben askerliğimi bedelli olarak yaptım zorunlu adkerliğinizi hangi tarihlerde ve hangi yerde yaptınız gibi sorular çıkıyor. Bunlara onların istediği türden verebilecek cevabım yok. Askerlik kısmına ekleme yapmadan muaf olsuğuma dair yazıyı koysam olur mu?

Son olarak finans bölümünde gelirler kısmında aylık yatırımlarınızdan ne kadar gelir elde ediyorsunuz diye bir bölüm var. Bizim total bir hesapta birikimiz var ama aylık düzenli bir gelirimiz yok. O kısma birikimlerimizden gelen tahmini faiz gelirimizi mi yazmam gerekli?

Uzun oldu kusura bakmayın yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2018 10:15 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

ewrimy yazdı:
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katılmış bulunuyorum.
Annem babam eşim ve kızımla birlikte ingiltere turistik ziyaret planımız var. başvuru ile ilgili bir kaç takıldığım noktayı dormak istiyorum.

Ben annem ve babamın ortak olduğu bir aile şirketimiz var. Eşimde şirketinizin çalışanı durumunda. Vize başvurusunda sponsor olarak kendi şirketimizi göstermek istiyoruz. Daha doğrusu belirli bir kısmı şirketin karşılayacağını kalan kısmı bireysel olarak karşılayacağımızı belirtmek istiyoruz. Şirketin sponsor olduğu durumlarda hangi belgeleri eklemem gerektiği ile ilgili bir bilgi bulamadım. Bu mümkün müdür ve hangi belgeleri eklemem gerekli?

İkincisi ben askerliğimi bedelli olarak yaptım zorunlu adkerliğinizi hangi tarihlerde ve hangi yerde yaptınız gibi sorular çıkıyor. Bunlara onların istediği türden verebilecek cevabım yok. Askerlik kısmına ekleme yapmadan muaf olsuğuma dair yazıyı koysam olur mu?

Son olarak finans bölümünde gelirler kısmında aylık yatırımlarınızdan ne kadar gelir elde ediyorsunuz diye bir bölüm var. Bizim total bir hesapta birikimiz var ama aylık düzenli bir gelirimiz yok. O kısma birikimlerimizden gelen tahmini faiz gelirimizi mi yazmam gerekli?

Uzun oldu kusura bakmayın yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayın ewrimy,
İngiltere turist vize başvurusu yapan kişi veya kişiler şirket sahibi ise ;Kişi Ticaret Sicil Kaydı: işyerinin sahibi adına düzenlenmiş, şirketin faaliyet bilgileri içermeli. İngilizce Faaliyet Belgesi, şirketin kayıtlı olduğu Ticaret Odası’ndan alınır.

Vize başvurusu yapan kişilerin şirketle ilgisini ve kazançlarını kanıtlıyan belgeler olması lazım.Ortaklık antlaşması gibi(yüzde oranlarını gösteren).Bireysel para akışını kanıtlıyan belgeler bankadan.Fakat ani girişler yapmayın bankaya ,düzenli para hareketlerinin olduğu hesap her zaman avantajdır

Başvuru sırasında sorulan sorular standart sorular sizin askerlik durumunuz sadece yapılmış veya yapılmamış olarak önemli (bu benim düşüncem) süresi veya yapılış şekli çokta önemli olduğunu düşünmüyorum

Şirketiniz olduğunu söylüyorsunuz ve gelirle ilgili illaki döküman vardır elinizde.Kanıtlıyamıyacağınız paranın faiz getirisi onlar için eksi bir durumdur

* İngiltere’de ailece turistik seyahate çıkılması halinde; ortak sunulan evrakların ikinci kez başvuru dosyasının içine konulmasına gerek yoktur.

* Başvuru Sahibi adına kayıtlı Tapu, Araç Ruhsatı, Kira Gelirleri, Araba Ehliyeti ve Kredi Kartı ekstreleri.

* Erkek başvuru sahibi askerlik durumunu açıklayıcı belge sunmalı. (İngilizce olması zorunlu)

* Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonu

* Otel Rezervasyonu

* Detaylı İngiltere Gezi Programı

Umarım yardımcı olmuştur cevaplarım.Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen yazınız

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3854 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 386  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: