Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Tem 2018 09:52

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3812 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 382  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2018 09:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Burcakca yazdı:
Merhaba.Checklist'te takıldım biraz.Checklist'te official yazan yere değil de benim tik atmam gereken yerlere TLS ofisine gitmeden mi tüm tikleri atmak ve gereken yerleri imzalamak gerek?Tarih istiyor formda imza ve tarih. misal bugün imzalayıp tarihi bugüne atsam olur mu?Orda dolduruluyor heralde bunlar diye düşündüm başvuruyu alan arkadaşla koordine şekilde.Ne yapmalıyım arkadaşlar acaba?

Başka evrak eklediysen description yap yani kısaca boşlukta onu açıkla ve yanına tik at tarzı bir bölüm var CHECKLİST'te yine.Oraya eklediğimiz tüm diğer/ek evrakları elle yazmak zorunda mıyız?Tikleri atayım mı yine bunlara da gitmeden ben?Önceden kafama göre tikleri atıp imzaları atmayayım diye düşünürken şuan sanki bunları komple doldurup gitmeliyim gibi düşünüyorum.Lütfen yardım eğer geçmiş deneyimi olan varsa müsait.İyi akşamlar.

basvuru esnasinda yardimci olurlar zaten TLS ofisinde. bos ve imzalamadan da gitseniz sikinti olmaz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2018 11:54 
Kullanıcı avatarı
Teşekkürler cevabınız için. Yine de tikleri attım ben ve imzaladım ama tarihi başvuru tarihim attım ilgili yere(tarih ve imza dediğim yer checklistte değil,başvuru formumdaydı). Checklistte tek bi sayfada diyor ki gitmeden imzalamayın. Onu boş bıraktı. Orda atacağım onu. Burdan bilgilendirrim yine benim gibi ufak tefek şeylere takılan arkadaşlar için.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 May 2018 11:45 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 53
Aldığı teşekkür: 9
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda kendim ve ailem için başvuru yaptım. Başvuru aşaması için bilgilendirme mesajı yazmak istedim.

Ankara'dan başvurduk biz. Randevu saatinden 15 dakika önce oraya gittik. İyi ki de öyle yapmışız çünkü dokümanlarımızı yeniden elden geçirmemiz gerekti. Benim zımbalarla, poşet dosyalarla özenle hazırladığım her şeyi çıkartmamızı istediler. Dolayısıyla çeviriler dahil hiçbir belgeyi zımbalamayın. Dosyalara da koymayın. Onun dışında tüm belgelerin normal A4 kağıdında olmasını istiyorlar. Ben başvurularımıza A4 boyutunda kalın bir kağıda fotoğraf çıktısı alıp eklemiştim. Onu da kabul etmediler. Yani yalnızca A4 olması yeterli değil, kağıdın da normal incelikte olmasına dikkat edin. Eski pasaportları almıyorlar. Onların sadece fotokopilerini istediler.

Bu arada checklist lerimizi tik leyerek gittik, ancak imza atmamıştık. Orda da tekrar imza attırmadırlar. Ben de unuttum imzayı sormayı açıkçası. Umarım o konuda bir sıkıntı çıkmaz. Vize sonucuna göre tekrar buraya bilgilendirme mesajı atarım.

Herkese iyi günler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 May 2018 12:35 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Koç
MERHABALAR ÇÖZÜLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM BİR KONU VAR VE SANIRSAM BU KONU HERKESE YARDIMCI OLABİLİR. BEN RENT A CAR İŞİ YAPIYORUM VERGİ LEVHASINDA ARAÇ KİRALAMA VE EMLAK YAZIYOR FAKAT ESNAF ODASI KAYDIMDA SADECE EMLAK VAR SIKINTI OLURMU GERÇEKTEN YARDIM VE BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 May 2018 14:31 
Kullanıcı avatarı
oystertb yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda kendim ve ailem için başvuru yaptım. Başvuru aşaması için bilgilendirme mesajı yazmak istedim.

Ankara'dan başvurduk biz. Randevu saatinden 15 dakika önce oraya gittik. İyi ki de öyle yapmışız çünkü dokümanlarımızı yeniden elden geçirmemiz gerekti. Benim zımbalarla, poşet dosyalarla özenle hazırladığım her şeyi çıkartmamızı istediler. Dolayısıyla çeviriler dahil hiçbir belgeyi zımbalamayın. Dosyalara da koymayın. Onun dışında tüm belgelerin normal A4 kağıdında olmasını istiyorlar. Ben başvurularımıza A4 boyutunda kalın bir kağıda fotoğraf çıktısı alıp eklemiştim. Onu da kabul etmediler. Yani yalnızca A4 olması yeterli değil, kağıdın da normal incelikte olmasına dikkat edin. Eski pasaportları almıyorlar. Onların sadece fotokopilerini istediler.

Bu arada checklist lerimizi tik leyerek gittik, ancak imza atmamıştık. Orda da tekrar imza attırmadırlar. Ben de unuttum imzayı sormayı açıkçası. Umarım o konuda bir sıkıntı çıkmaz. Vize sonucuna göre tekrar buraya bilgilendirme mesajı atarım.

Herkese iyi günler.

ben yapıskan not aldım.kısa kısa yazıp biseyler yapıstırdım.kesiyorum fazla geldigi yerden buyuk boy almısız:d bunlara da sök demezler heralde. Diploma ve tapuları orjinal mi götürdünüz?fotokopileri var ama isterler diye goturecegim.baksınlar iyice gidecegi yerde.turist vizesi ama dediginiz gibi bi ton detay barındırıyor.

İmza icin checklist'in 6ncı sayfasındakinden bahsediyorsanız orda diyor ki burayı basvuru anında imzalayın.tls hatırlatacak ki insanlar da orda imzalayacak.yine de bilgileriniz var.sorun olursa ulasırlar heralde.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 May 2018 19:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 53
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Götürdüğünüz tüm belgeleri taratıp bilgisayar ortamına aktarıyorlar TLS de. O yüzden sanırım yapışkan kağıtları da çıkarmanızı isteyeceklerdir. Tarayıcıda sıkışması ihtimaline karşı. Tapuların fotokopilerini götürdüm. Orjinal sormadılar.

Checklist'te de "application centre a gitmeden imzalamayın" yazdığı için boş bırakmıştık. Orada da checklist'in bahsi geçmedi hiç. Dediğiniz gibi bir sorun olursa ulaşırlar diye düşünüyorum :) Pazartesi arayıp danışacağım yine de.

Size de iyi şanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 May 2018 20:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Arkadaşlar Merhaba,

turistik vize başvurusu yapacağım çalışanım, hangi belgeleri ingilizce vermem lazım bazılar kesin ingilizce olmalı bazıları hakkında kargaşa var. Özellikle İmza sirküleri ve ticaret gazetesinin şirketten ingilizce verilemediği söylenmekte ve sayfalarca bunları yeminli tercümana illaki tasdik ettirmeli miyim.?
Daha once basvurmadığım bir vize türü olduğundan açıkcası ret gelebilir diye çekiniyorum?
Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

Syg

Ticaret sicil gazetesi fotokopisi-?
İmza sirküleri-?
Ticaret odası faaliyet belgesi-- okey olmalı
Vergi levhası fotokopisi-?
SSK işe giriş belgesi-?
Maddi durum belgeleri--okey olmalı
Banka hesap cüzdanı-- okey olmalı
Uçak bileti-- okey olmalı
Maaş bordrosu -- okey olmalı
Elçiliğe hitaben antetli kağıda yazılmış dilekçe-- okey olmalı
Otel rezervasyonu-- okey olmalı
vukuatlı nüfus kayıt--?
askerlik-?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 May 2018 10:14 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
arkadaşlar merhaba,

geçtiğimiz ay 6 aylık multiple vize almıştım, ancak gidiş tarihlerimi 31 mayıs-03 haziran olarak vize başvurusunda beyan etmiştim.
13-16 haziran arasında gitmem giriş yaparken yada ileride vize isterken sıkıntıya neden olur mu? ilk defa gideceğimden teredütte kaldım.
uçak ve otel esnek iptal edilebilir yada ertelenebilir durumda.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 09:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
merhabalar,

mayis ayinda vizeye giren arkadaslar vizeniz kac gunde belli oldu ? yaz aylarindan dolayi bir gecikme oluyor mu ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 10:06 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 272
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
marcos8989 verdigin listeden hicbirseyi Ingilizce’ye cevirmen gerekmez desem yeridir. Ozellikle ticaret sicil gazetesi ve imza sirkulerini. Vukuatli nufus kayit ornegi vs bildigim kadariyla edevletten ingilizce olarak alinabiliyor.

Hayir sorun olmaz aribaa2012

@cemdnz turist vizesi icin bekleme suresi 15 is gunudur. Bu sureyi genellikle asmaz. Ona gore plan yapin. Kimisi 5 is gununde vize alabilirken, kimisi 10-15 gunde aliyor.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3812 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 382  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: