Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Tem 2018 21:47

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3802 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 381  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 May 2018 23:34 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
misafir [url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=özge]özge[/url] bilgiler için size çok teşekkür ediyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaşlar merhaba.önümüzdeki hafta vize randevum var ancak kafama bir şey takılıyor.4yıllık devlette öğretmenim.maaşım 5000lira civarı.ben yaklaşık 1 yıldır düzenli para biriktirebilmek adına aylık olarak 2000-2500 lirayı babamın hesabına eft yapıyordum.çünkü o daha iyi değerlendiriyor birikimlerimi..vizeye başvurma durumum olunca babam 1 ay kadar önce toplu olarak parayı benim hesabıma aktardı.hesap zaten maaş hesabım, girdisi çıktısı yüksek bir hesap ama tek seferde baya yüklü bir para gelmiş oldu.babama giden eft ler banka hesap dökümünde gözüküyor.sizce bu durumu açıklamak için bir mektup yazmalı mıyım yoksa babama giden eftleri de görünce olaya farklı mı yaklaşırlar acaba? bunun dışında daha önce alınmış 3 tane 1 yıllık 3 tane de 6 aylık schengen vizem var.fransa almanya belçika ispanya italya.. çeşitli ülkelere seyahatlerim var.hatta en son aldığım schengen vizem yaz sonuna kadar geçerli şu an..ancak bu banka hesap durumuna oldukça kafam takıldı..fikirlerinizi söylerseniz çok memnun olurum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:28 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 74
Vize Durumu: Var
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
eirenes eft lerini gostermenizi tavsiye ederim ve guzel bir mektup yazip acilamaniz gerek herzaman lehinize olur babanizinda mektup yazip aciklamasinida ilave etmenizi tavsiye ederim para sizin paraniz AMA! home office paranin kaynagini belirmenizi istiyor. 3 evrak fazla olsun temiz olsun.
bol sanlar umarim hersey gonlunuzce olur

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:32 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
eirenes eft lerini gostermenizi tavsiye ederim ve guzel bir mektup yazip acilamaniz gerek herzaman lehinize olur babanizinda mektup yazip aciklamasinida ilave etmenizi tavsiye ederim para sizin paraniz AMA! home office paranin kaynagini belirmenizi istiyor. 3 evrak fazla olsun temiz olsun.
bol sanlar umarim hersey gonlunuzce olur

cevabınız için çok teşekkür ederim.alacağım 6 aylık banka dökümünde gözüken eft'ler ile paranın yarısı açıklanmış oluyor zaten.bu mektubu ingilizce olarak kendim yazıp ekleyebilirim herhalde değil mi?düzenli olarak giden eftleri görebilirsiniz şeklinde.umarım hepimiz için sonuçlar güzel olur :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:40 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

eirenes tabikide kendiniz yazip ekliyebilirsiniz babanizin adinada yazarsiniz babanizda imzalar okadar vize almisiniz vermemeleri icin bir sebeb goremiyorum. seyahatinizi ingiltereyle sinirlandirmayin ISKOCYAYADA bekleriz hehehehee
evet umarim herkes en kisa surede vizelerini alir bilirm nekadar sitresli is oldugunu 10 sene once yasamistim o sitresi ingiliz vatandasligini alinca rahatladim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:44 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
eirenes tabikide kendiniz yazip ekliyebilirsiniz babanizin adinada yazarsiniz babanizda imzalar okadar vize almisiniz vermemeleri icin bir sebeb goremiyorum. seyahatinizi ingiltereyle sinirlandirmayin ISKOCYAYADA bekleriz hehehehee

peki son bir sorum var, bu mektubun resmi bir formatı yok değil mi? normal dilekçe düzeniyle yazmam yeterlidir sanırım :) ahahah vize bir çıksa aklımda orası da var açıkçası.iskoçya, irlanda..hepsine uğrmak istiyorum :) oraya kadar gitmişken ve hazır vizem çıkmışken kaçırmamak gerek.siz iskoçyadasınız sanırım? ne güzel ya bizler de gelebilseek :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2018 21:52 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

eirenes ben ingiltereden iskocyaya tasindim daha sicak kanli insanlar seviyorum iskoclari. evet dilekce tarzi basta whom may it concern veya sir/ mad ile baslarsiniz bitirdikten sonrada yours faithfully
gormenizi tavsiye edebilcegim 2 yer var ingiltereden sonra norwec ve izlanda super yer gorulmeye deyer

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 11:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: İkizler
Merhabalar. 1 mayıs 2018 tarihinde ingiltere için visas-immigration.service.gov.uk den turistik vize başvurusunda bulundum. Ödemeyi yaptım fakat randevu alamıyorum. mayıs ayında hiçbir saate ve güne randevu vermiyor sistem. Seçtiğiniz randevu müsait değil yazısı sürekli çıkıyor. İzmir deki konsolosluğa gittim. Böyle bir sorunla karşılaştığımı dile getirdim. Oradaki görevli paranız worldpay de askıda kalmış. iade talebinde bulunabilirsiniz dedi. kaç gündür bu sorunla uğraşıyorum. gov.uk sitesine böyle bi sorun ile ilgili şikayette bulundum.Maile cevap gelmesini bekliyorum.

Acaba böyle bir sorunla yaşayanlar ne yaptı? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz acep?

İyi günler,teşşekkürler...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Basvuru formu yardim !
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 13:32 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Merhabalar,

ingilterede amcam var onu ziyarete gidecegim, Basvuru formunu doldururken "Do you have any family in the UK ?" sorusuna "NO" diye cevap verdim cunku aciklamada cekirdek aile vs. yazin diyordu. daha onceki basvurularimda YES demistim ama bir sorun olur mu?

cevaplara gore basvuruyu iptal edip duzeltecegim. tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 May 2018 19:14 
Kullanıcı avatarı
Merhaba.Checklist'te takıldım biraz.Checklist'te official yazan yere değil de benim tik atmam gereken yerlere TLS ofisine gitmeden mi tüm tikleri atmak ve gereken yerleri imzalamak gerek?Tarih istiyor formda imza ve tarih. misal bugün imzalayıp tarihi bugüne atsam olur mu?Orda dolduruluyor heralde bunlar diye düşündüm başvuruyu alan arkadaşla koordine şekilde.Ne yapmalıyım arkadaşlar acaba?

Başka evrak eklediysen description yap yani kısaca boşlukta onu açıkla ve yanına tik at tarzı bir bölüm var CHECKLİST'te yine.Oraya eklediğimiz tüm diğer/ek evrakları elle yazmak zorunda mıyız?Tikleri atayım mı yine bunlara da gitmeden ben?Önceden kafama göre tikleri atıp imzaları atmayayım diye düşünürken şuan sanki bunları komple doldurup gitmeliyim gibi düşünüyorum.Lütfen yardım eğer geçmiş deneyimi olan varsa müsait.İyi akşamlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3802 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 381  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: