Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 17 Eki 2018 07:50

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3854 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 386  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 16:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
Merhaba ben ingilterede kendi işimin reklamını yapmak ve tanıtmak amacıyla planlarım var ama iş adamı olarak mı gitmek gerekli yoksa normal vatandaş olarak mı?

Yani iş konusu olarak gidince daha erken vize çıkıyor mu bu gibi bir duyum aldım o yüzden konsolosluğa gitmeden sizlere sormak istedim.

Şirketimin icra ettiği meslek hair clinic orada ki saç ekimi fiyatları çok uçuk derecede istanbulda daha ucuz ve onların yaptıkları saç ekiminden daha detaylı ve iyi ingiltere bu konuda çok güzel kazanç kapısı işte bu yüzden buroşür ve reklamlarımızı orada yapmam gerekli.

Zaten web sayfamda ingiltereye yönelik sayfalar hazır durumda dediğim gibi umarım vize ve pasoport sorunu olmaz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 17:19 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 164
Aldığı teşekkür: 285
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Yalnizca tanitim amaciyla gidilecekse, yani isi Ingiltere’ye tasima veya oraya yerlesme plani yoksa, turist vizesine basvuracaksiniz. Neden olarak da business diyeceksiniz.

Ama bahsettiginiz tanitim Ingiltere’ye gitmeden de yapilabilir. Olur da fuara falan katilmak isterseniz o zaman turist vizesine basvurmak mantikli olur.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 17:53 
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar merhaba ben geçen sene mayıs ayında İngiltere ziyaret vizesi başvurusu yaptım 6aylık multi vizemi aldım çalışmıyordum babam sponsor oldu yengem abimin eşi davet mektubu gönderd.şimdi tekrar başvurucam 2 yılık aynı şekilde sizce bi sıkıntı olur mu

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2018 21:52 
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar benim de takıldığım,kafamı bozan maddi 2 husus var. Diğer herşeyim tamam.

1) Kardeşim ve babamın adına 3 mülkün kiraları benim hesabıma yatıyor 2.5 yıldır. Bu evlerin tapularını ve kira kontratlarını koymayı düşünüyorum çünkü her ay 4800 tl geliyor sırf ordan hesabıma. Kucuk İngilizce notlarla da acıklarım; ''ben harcadığım ve takip ettiğim için hesabıma her ay gelen x/y miktardaki paraya sebep olan aile bireylerime ait tapu ve kontratlardır'' diye. Sorun çıkarabilir mi bana bu tür bir durum sizce?

2) Hesabıma çok giriş olur annemin hesabından da. Babam emekli. Annem ev hanımı ama benim adıma olan sattığım 2 arsanın parası onda duruyor 5 yıldır. Satış evrakları hala bende. Onun adına dursun,paraya ihtiyacı olan ordan alır diye düşünmüştüm. Satış evraklarını ekleyip; ''annemin hesaptan bana gelen paraların esas kaynağı da budur'' diyeceğim. Bu yüzden bu akış yani. Neden atar annen her ay para demesinler sonra yani. Uygun mudur sizce böyle yapmam? Başka aklıma birşey gelmedi.

BONUS: Esasında o da gelmek istiyor benle. 1 yiğeni orda yaşıyor. İlla gelsin teyzem diyor o da. Hesabındaki miktar gayet yeterli bu seyahat için. Kaynak göstersek olur mu acaba o hesabını direkt? Sonuçta onun hesabı ve ailem destek çıkmıştı alımları yaparken daha ben. Klasik çekirdek aile. Bunu da belirtirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 12:00 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Başak
hampshire yazdı:
Yalnizca tanitim amaciyla gidilecekse, yani isi Ingiltere’ye tasima veya oraya yerlesme plani yoksa, turist vizesine basvuracaksiniz. Neden olarak da business diyeceksiniz.

Ama bahsettiginiz tanitim Ingiltere’ye gitmeden de yapilabilir. Olur da fuara falan katilmak isterseniz o zaman turist vizesine basvurmak mantikli olur.

Anladım teşekkür ederim bakalım dediğiniz gibi bir kaç kişi daha dedi bu şekilde yani business olarak başvuru yaptım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2018 09:48 
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar merhaba. Bayramda planım var londra icin oglum Ali ile. üniversite diplomamın fotokopisi var ama orjinalini de götürmelimiyim turist vizesinde? Alıyorlar mı yoksa taratıp verirler mi?

erkekler icin askerlik kagıdı edevletten alınıyor. Notla kısadan acıklama planım var. “Askerlik belgesinin tamamı ingilizce olsun” demis bazı siteler.Şart mı sizce özellikle bu evrağın ingilizcesi?

Son olarak da eski pasaport yanımda olacak ama ilk 4 sayfası ve vize kısımlarının fotokopisi olmalı değil mi? Öyle okudum sanki eskiyle ilgili de.

Bir de calıstıgınız sirketteki yetkilinin imza sürkülerinin orjinalini de götürün denmis bir sitede yine. Basit bir gezi icin Adam bana niye versin orjinalini?diye aklına geliyor insanın. Alırlarsa hele orda,işten kovulurum gelene kadar vize:D

Değerli tavsiyelerinizi bekler,saygılar selamlae sunarım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2018 21:26 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 76
Vize Türü:
Ruh Hali: Sessiz
Burcu: -
herkese selamlar

Ankarada aile ziyareti için başvurumuza yardımcı olacak işini çok iyi yapabilen bir danışman bakıyoruz. Önerisi ve tavsiyesi olan varmı? teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2018 21:33 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 85
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
denizhat aradiginiz butun bilgiler burda mevcut kalkipta danismanlara para vermemenizi tavsiye ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2018 12:26 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhabalar 2 defa vize reddi aldım sebebide danısmanların aptallıgı. 1. vizemde 2015 te annem sponsorumdu ve vergi levhasında zarar oldugu halde bankada para gösterdik danısman bi sıkıntı olmaz dedi ordan red yedik ve 1. vizede ingilteredeki amcam sponsor olarak gösterdik. 2. vizemde ise yani 2016 da vize danışmanıda ingilterede ailem ooldugunu söylememiş. ve konsolosluk ailen var niye söylemiyosun diye red verdi. şimdi 3. vizemize 2018 sonu başvurucaz. ve bir dilekçe yazıcaz işte vize danısmanlarının yaptıgı yanlıslıklarla alakalı.

üzerimde şahıs firması var Rent a car- Scooter rental-complex management ile alakalı
resmiyette suan aylık gelirim 5 ila 7 bin tl. ve bütün ücretleri bankadan havale ettirip açıklamalarını ekliyorum. ve vergi gelir gideride iyice eşit tutmaya çalısıyorum.Üzerime 8 tane arac 2 tane scooter var. 1 tane de motor var
ve ayretten sormak istediğim konuda şu vizeye başvurmadan önce illaki araçlarımdan birini satıcam. onu bankada para olarak göstersem sıkıntı olurmu . açıklamalı bankaya havale şeklinde. ve başvuru yapıcagım dönem ortalama olarak banka hesabımda resmi olarak resmi bankada 14-20 bin paund para olucak. şuanki durumumla bidahaki vize başvurum için tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2018 18:53 
Kullanıcı avatarı
dogukansasma yazdı:
Merhabalar 2 defa vize reddi aldım sebebide danısmanların aptallıgı. 1. vizemde 2015 te annem sponsorumdu ve vergi levhasında zarar oldugu halde bankada para gösterdik danısman bi sıkıntı olmaz dedi ordan red yedik ve 1. vizede ingilteredeki amcam sponsor olarak gösterdik. 2. vizemde ise yani 2016 da vize danışmanıda ingilterede ailem ooldugunu söylememiş. ve konsolosluk ailen var niye söylemiyosun diye red verdi. şimdi 3. vizemize 2018 sonu başvurucaz. ve bir dilekçe yazıcaz işte vize danısmanlarının yaptıgı yanlıslıklarla alakalı.

üzerimde şahıs firması var Rent a car- Scooter rental-complex management ile alakalı
resmiyette suan aylık gelirim 5 ila 7 bin tl. ve bütün ücretleri bankadan havale ettirip açıklamalarını ekliyorum. ve vergi gelir gideride iyice eşit tutmaya çalısıyorum.Üzerime 8 tane arac 2 tane scooter var. 1 tane de motor var
ve ayretten sormak istediğim konuda şu vizeye başvurmadan önce illaki araçlarımdan birini satıcam. onu bankada para olarak göstersem sıkıntı olurmu . açıklamalı bankaya havale şeklinde. ve başvuru yapıcagım dönem ortalama olarak banka hesabımda resmi olarak resmi bankada 14-20 bin paund para olucak. şuanki durumumla bidahaki vize başvurum için tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Aracınızın noter satışını çevirtip ekleyin ve bankaya satın alan kişi tarafından paranın transferini yaptırın satın alan ve parayı yatıran aynı kişi olmalı diğer resmî evraklarınız iş yeriniz ile ilgili ekleyin vergi levhası faaliyet belgesi vs bunları tercüme ettirmenize gerek yok. Eğer banka giriş çıkışlarınız düzenli ise 1 yıllık banka dökümü verin değilse minimum 6 aylık. Sponsor olayına bence girmeyin çünkü turist olarak yetecek paranız ve kendinize ait iş yeriniz var sadece orada akrabanız olduğunu belirtin otel booking yapın açıklamaya akrabalarınızı ziyaret edeceğinizi ve turist olarak İngiltere’yi görmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3854 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 386  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: