Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2018 17:00

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 118 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2018 09:29 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4654
Aldığı teşekkür: 3182
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
2017 kasım da mı başvuru yaptınız ??? Bu imkansız resmen bu kadar beklenilmiyor. Bu şekilde nişanlıları ve eşleri tarafından kandırılan 2-3 üye olmuştu açıkçası geçmişte ama kötü düşünmeyelim şimdi...

Başvuru için evrakları konsolosluğa gidip kendiniz mi teslim ettiniz ? Sizin gidip teslim etmeniz gerekiyor eğer nişanlınız teslim ettiğini söylediyse size bunun gerçek olma imkanı maalesef bulunmuyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2018 23:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Başvurudan 6 ay geçmiş ise, arayıp vizenizin akıbetini sorabilirsiniz. Bu yasal hakkınız

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2018 09:35 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: British citizen
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Balık
Merhaba, ben Istanbul'da yasayan Ingiliz vatandasiyim ve Turk vatandasi esimle Haziran ayinda Ingiltere'de evlendik. Vize basvurusunu cok dikkatli yapmanizi tavsiye ederim ve mutlaka bir danismanla calisin cunku en cok red verilen vizelerden biri. ( Yani %95 oraninda red veriliyormus ) Bize cok faydasi olan xxx vize sirketinden basvuru yaptik, Ingiltre'de de subesi var. Tavsiye ederim. Cok da titiz calisiyorlar. Bizim elimize 12 senelik, cok belge oldugu icin vizemiz 8 gun icinde cikti. Istanbul'daki subesi hemen Ingiltere vize islemleri merkezi ile yan yana. Ucret olarak da £450 aliyorlar, ucret odendikten sonra istenilen belgeleri gonderiyorlar. Bu ucrete, fotokopi, tercumanlik hizmetleri de dahil. Eksik belge oldugunda hangi alternatif belgeler gerekebilecegini, ozellikle esinin sponsor olmasi da vize isini kolaylastiriyor. Esimin belgeleri 870 sayfa tuttu! Butun fotokopileri onlar cektiler. Orjinal belgeleri de tekrar geri iade ediyorlar. Baska bilgiler edinmek istiyorsaniz burdan sorabilirsiniz, iyi sanslar!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2018 09:49 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

mertidinle yazdı:
admin yazdı:
Eğer bir İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de yerleşmiş birisi ile evlilik yapmak ve İngiltere’de yaşamak istiyorsanız, nişanlılık vizesine başvuru yapabilirsiniz. Eğer göçmenlik kontrolüne tabi iseniz ve bu kategoride İngiltere'ye nişanlı olarak gelmek istiyorsanız, şu anda İngiltere'de yaşayan ve burada yerleşmiş birisi ile nişanlı olmak veya İngiliz vatandaşı nişanlınızın sizinle birlikte İngiltere'ye dönmesi gerekmektedir.
Hem siz hem de nişanlınız en az 18 yaşında olmalıdır. Ayrıca, aşağıda belirtilen şartları kapsamalısınız:

• Başvurunuz akibetinde size verilen 6 aylık süre içerisinde evlenicek olmanız
• Nişanlınız ile birlikte hayatınızı birleştirecek ve birlikte yaşamayı planlıyor olmanız
• Birbirinizle tanışmış olmak
• Evleninceye kadar hiçbir komu fonlarından fadalanmayacak olmak
• Kamu fonlarından yardım almadan kendinizi ve kendinizi ve varsa bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri geçindirebilmek;
• Kamu fonlarından yararlanmadan, aileniz ve sizin yaşayabileceği bir evin mevcut olması
Nişanlılık kategorisi çerçevesinde başvurunuz olumlu olduğu takdirde 6 ay süreyle İngiltere'de kalma izni verilecektir. Bu süre içinde çalışamazsınız.

Verilen bu süre bitiminde 2 yıllık eş vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu uygulama kabul edilirse, 2 yıllık çalışma ve yerleşme izni verilir. 2 yıl bitiminde eğer hala evli iseniz İngiltere’de yerleşmek için süresiz oturum iznine başvuru yapabilirsiniz.

Eğer 9 Temmuz 2012 den sonra basvurduysaniz yeni kurallardan etkileneceksiniz.

Yani ingiltere'de ki alacaginiz 2. vize yani flr-m 2.5 yillik olacaktir. Sonunda tekrar basvurmaniz gerekmektedir ayni vizeye. Buda 2.5 yillik olacaktir ve bu sure bitiminde suresiz oturuma basvurabilirsiniz...

6 aylık turist başvurusu yaptım hayırlısıyla bikaç haftaya londrada olucam vizemin bitmesine 1-2 ay kala tekrar başvuru yapıcam 1 yıllık.

olduki kendime yakışır bi aday buldum. bu durumda sanırım nişanlı vizesi başvurusunda bulunucam 6 aylık.

peki nişanlı vizesinde gerekicek evraklar nelerdir ?

Merhaba, 6 aylik Turist vizesi basvurusu yapmissin, burdan anladigim kadariyla daha vizen de alinmamis. Turist vizesiyle gittigin Ingiltere'de asla vizeni uzatamazsin, evlilik de yapamazsin. Bir de daha evlenecek aday da ortalikta yok, yazdiklarini okudugumda guldum...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2018 14:45 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 108
Aldığı teşekkür: 527
Vize Türü:
gordion yazdı:
Merhaba, ben Istanbul'da yasayan Ingiliz vatandasiyim ve Turk vatandasi esimle Haziran ayinda Ingiltere'de evlendik. Vize basvurusunu cok dikkatli yapmanizi tavsiye ederim ve mutlaka bir danismanla calisin cunku en cok red verilen vizelerden biri. ( Yani %95 oraninda red veriliyormus ) Bize cok faydasi olan xxx vize sirketinden basvuru yaptik, Ingiltre'de de subesi var. Tavsiye ederim. Cok da titiz calisiyorlar. Bizim elimize 12 senelik, cok belge oldugu icin vizemiz 8 gun icinde cikti. Istanbul'daki subesi hemen Ingiltere vize islemleri merkezi ile yan yana. Ucret olarak da £450 aliyorlar, ucret odendikten sonra istenilen belgeleri gonderiyorlar. Bu ucrete, fotokopi, tercumanlik hizmetleri de dahil. Eksik belge oldugunda hangi alternatif belgeler gerekebilecegini, ozellikle esinin sponsor olmasi da vize isini kolaylastiriyor. Esimin belgeleri 870 sayfa tuttu! Butun fotokopileri onlar cektiler. Orjinal belgeleri de tekrar geri iade ediyorlar. Baska bilgiler edinmek istiyorsaniz burdan sorabilirsiniz, iyi sanslar!

Merhaba, size danismanla calismak istemedigini beyan eden ve bu sitenin amacina uygun olarak basvurusu icin yardim isteyen birisine bir danisman reklami yapmaniz anlamsiz. %95 vize ret oluyor diye danisman agziyla basvuru stresi yasayan kisileri daha da korkutmaya calismanizin ise kimseye bir faydasi yok (reklamini yapmaya calistiginiz firmadan baska). Yardim istenen konuda bilginiz varsa insanlik adina yardim edin, yoksa bu ortamin amacina aykiri paylasimlar yapmayin. Size sorulursa illa danisman biliyor musunuz diye o zaman ne ala, doya doya anlatin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2018 16:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

yigitc yazdı:
gordion yazdı:

Merhaba, size danismanla calismak istemedigini beyan eden ve bu sitenin amacina uygun olarak basvurusu icin yardim isteyen birisine bir danisman reklami yapmaniz anlamsiz. %95 vize ret oluyor diye danisman agziyla basvuru stresi yasayan kisileri daha da korkutmaya calismanizin ise kimseye bir faydasi yok (reklamini yapmaya calistiginiz firmadan baska). Yardim istenen konuda bilginiz varsa insanlik adina yardim edin, yoksa bu ortamin amacina aykiri paylasimlar yapmayin. Size sorulursa illa danisman biliyor musunuz diye o zaman ne ala, doya doya anlatin.

Neden bu kadar tepki verdiniz anlamis degilim, sadece yardim etmek icin yazdim. Firmayla da hic alakam yok, kimsenin de reklamini yapmaya merakli degilim. Ayrica bunu size yazmadim, eger sikayet edecek veya kizacak olan kisi varsa o da cevabi yazdigim kisidir, sizi hic ilgilendirmez ve muhatabim da siz degilsiniz...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2018 17:42 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 108
Aldığı teşekkür: 527
Vize Türü:
gordion yazdı:
yigitc yazdı:
gordion yazdı:

Neden bu kadar tepki verdiniz anlamis degilim, sadece yardim etmek icin yazdim. Firmayla da hic alakam yok, kimsenin de reklamini yapmaya merakli degilim. Ayrica bunu size yazmadim, eger sikayet edecek veya kizacak olan kisi varsa o da cevabi yazdigim kisidir, sizi hic ilgilendirmez ve muhatabim da siz degilsiniz...

Beyefndi bir admin olarak aciklama/uyarma ihtiyaci hissettim. Yazdiginiz mesaji acik paylasip muhatabim su kisi demeniz dogru degil zira onu okuyan herkes dogru ya da yanlis bir anlam cikartiyor. Bu site danisman istemeyenler faydalansin diye olusturulmus. Guzel ve samimi yani da bu.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2018 12:47 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 46
Vize Türü:
Burcu: Terazi
yuzde 95 redde sallama bir ortalama nerde yaziyomuski yuzde 95 yuz kisiden 5 kisimi olumlu sonuc aliyor yani coook sacma

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 118 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: