Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Kas 2018 20:14

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 04:40 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
Herkese merhabalar,öncelikle böyle bir forum oluşturarak insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Kayıt olmadan önce forumu baya inceledim ve aklıma takılan sorulara cevap bulmaya çalıştım vize hakkında.Sizlere öncelikle bir kaç sorum olacak ziyaretçi vizesine başvuru yapmak istiyorum 3 ay kalmayı planlıyorum,yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Öncelikle yaşım 25 , Uygulamalı ingilizce ve çevirmenlik mezunuyum , turizmde önbüro görevlisi olarak çalışıyorum.

1-Slovakyada 1 sene Avrupa gönüllü hizmetiyle kaldıktan sonra , bir işyeri açtık 2 arkadaşla birlikte,oturum iznine tekrar başvurdum işyeri üzerinden , oturum izninden cevap beklerken arkadaşımla anlaşamadık ve yollarımızı ayırma kararı aldık.Aradan 1 ay geçmesine rağmen başvurumdan hiçbir cevap alamadım.Bu arada bende bulunan yeşil pasaportla kalıyorum Slovakya'da.6 ay içerisinde 90 gün kalmam gerekiyorken ben oturum izni çıkar diye 80 gün kaldım.Arkadaşım (böyle arkadaş olmaz olsun) oturum izninde ki en önemli döküman olan 1. dereden yönetici kağıdının fotokopisini vermiş orjinali istendiği halde,dolayısıyla 80 günlük süre zarfın sonunda pazar günü polisler evime gelip,schengende fazla kaldığımı söyleyip beni polis merkezine götürdüler.Ondan sonra 2 yıl slovakyaya giriş yasağı verdiler.Polsilere sorduğumda bana sadece slovakya yasağı verdiklerini ve diğer schengen ülkelerine giriş yapabileceğimi söylediler. Olaydan 4 ay sonra Çek cumhuriyetine gittiğimde bana 3 yıl schengen yasağı verildiği söylendi. verilen 2 kağıttada ayrı ifadeler yazıyor.İkinci kağıtta imzam yok.Bunu bilgilendirme için yazdım sorum : Schengen'e giriş yasağım varken UK vizeye başvurumda bu vize almamı zorlaştırır mı ? Online başvuru formunda bu yasaktan bahsetmelimiyim?.

2-Kız arkadaşımla marmariste tanıştık bu yaz başında sezon içerisinde beni görmek için tekrar geldi ve 14 eylülde tekrar gelicek doğum günüm içinKış aylarında buraya gelmesi çocuğu olmasından ötürü Türkiye'ye gelmesi zor.Bana ''Enes kış aylarında burda olmam gerekiyor sana ziyaretçi vizesi çıkaralım hem beraber vakit geçiririz hemde ailemle tanışıp gelecek planları yaparız dedi ve ben sana sponsor olurum ayrıca babamda sponsor olur dedi.Bu söylediğim kişiler İskoçya'da sayılı zengin ailelerden biri.Sizce sponsor olması vize almamı kolaylaştırır mı ?

3- Son iki yıl içerisinde toplamda 6 işletmede çalıştım ve hepsinde sigortam yatmış olarak görünüyor.Ama maaşlar her biri ayrı banka hesabına yatırıldı doğal olarak.2 sene içerisinde 5 farklı hesabına farklı zamanlarda maaşlar yattı bu banka hesaplarının dökümlerini başvuruya eklemelimiyim?

4- Turizmde çalıştığım için gelen maaşı harcarım bahşışleri evde biriktiririm , şuan yastık altında 10 bin tl ye yakın birikimim var onu direk olarak banka hesabıma koysam dikkat çekermi ?

5- Yaklaşık 3 ay kalmayı planlıyorum yaklaşık 10 bin lira param var motosikletide satmayı düşünüyorum oda 4 bin tl civarı , bu vize almam için yeterli olurmu?

6-Vize masraflarım , uçak biletlerim orada yemek içecek herşey kız arkadaşım tarafından karşılanacak , kız arkadaşımın birikim hesabında 30 bin pound para var yeterli olur mu? Kız arkadaşımın özel okulu vardı geçen sene kapatmış şuan çalışmıyor,Voluntary tax ödüyor bunun etkisi olurmu?

7-Aynı zamanda kız arkadaşımın babası da bana sponsor olacak yıllık geliri 200 bin poundun üzerinde sizce bi yardımı olurmu?Banka detaylarını göstermesi gerekirmi ?

8-Babam üniversitede Öğretim görevlisi (Yard.Doc.) olarak çalışıyor, her ihtimale karşı babamı da sponsor olarak göstermelimiyim ?

9- Şuan çalıştığım işyerime bu ay başladım ve gelecek sezonda benimde çalışmak istiyorlar , otelin benimde çalışmak istediğini yazılı olarak belgeleyip dosyama koyarsam bir faydası olur mu ?

bu soruların cevabını arıyorum umarım vize başvurumu yapmadan önce bana doğru bilgilerle yardımcı olabilirsiniz. Yardımlarınıza ihtiyacım var çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 06:19 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
*Düzeltme;
Schengen'de 90 gün kalmam gerekirken ben 110 gün kaldım. Cezanın nedeni bu.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: