Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Eyl 2018 07:28

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2018 14:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle gerek bu forumda gerekse başka birçok kaynakta EEA vizesi ile ilgili birçok yazı okuduğumu belirtmek isterim.Bu faydalı yazılar sayesinde kafamdaki birçok gri noktayı aydınlığa kavuşturduğumu söyleyebilirim.Ben Türk vatandaşıyım nişanlım ise AB vatandaşı.Herkesin kendine göre birtakım sebepleri olduğu gibi bizimde başka bir ülkeye yerleşmek için bazı sebeplerimiz var ve tercihimizi EEA vizesi ile İngiltere’den yana kullanmak istiyoruz.Bunun için ;

* 1 ay içerisinde nikah kıyıp,benim AB vatandaşı olan eşimin ülkesinde evliliğimizi onaylatıp oradan da Evlilik Cüzdanımızı çıkaracağız.

* Resmi olarak evlendikten yaklaşık 5 ay sonra EEA vizesine başvuracağız.

Bu noktada sizlere 2 sorum olacak;

1. EEA vizesine başvurabilmemiz için,başvuru tarihinden 1-2 ay önce AB vatandaşı eşimin İngiltere’ye gidip bir yerde çalışması gerekmekte midir ? ( 1-2 ay diyorum çünkü okuduğum birçok yazıda 3 aydan fazla çalışanların belirli bir brüt ücretin üzerinde kazanması gerekiyor gibi açıklamalar gördüm )

2. EEA vizesine ikimizde İstanbul’da yaşıyorken başvurup,vizemin çıkması durumunda İngiltere’ye birlikte gidebiliyor muyuz ? ( Birkaç yerde böyle bir seçeneğimizin olduğuna dair bilgilee gördüm )

Zaman ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2018 21:28 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Koç
Merhaba oxbridge99

kesin bilgi :) AB varandaşı eşin önceden gitmesine ve çalışmasına gerek yok, eea vizeniz çıktıktan sonra 2 niz birlikte gidebilirsiniz. Bence sizin için önemli olan evliliğiniz kanıtı yani eea başvuru evraklarının eksiksiz olması, bunun üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederim, evlilik öncesi birlikteliğinizi kanıtlayan fotoğraflar sosyal medya hesap görüntü vs gibi öğelere dikkat edin,

başarılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2018 07:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Oğlak
sachalist yazdı:
Merhaba oxbridge99

kesin bilgi :) AB varandaşı eşin önceden gitmesine ve çalışmasına gerek yok, eea vizeniz çıktıktan sonra 2 niz birlikte gidebilirsiniz. Bence sizin için önemli olan evliliğiniz kanıtı yani eea başvuru evraklarının eksiksiz olması, bunun üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederim, evlilik öncesi birlikteliğinizi kanıtlayan fotoğraflar sosyal medya hesap görüntü vs gibi öğelere dikkat edin,

başarılar.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Sachalist.

Nişanlım ile 2014 yılından beri birlikteyiz.Bu süre içerisinde birlikte yurtiçi ve yurtdışı seyahtlerimiz oldu,sanırım bunları kendileri ile paylaştığımda yeterli olacaktır.Sadece düğün fotoğraflarımız olmayacak çünkü biz sadece nikah kıyacağız ( 2019 Mart’da UK Brexit’den çıkmadan işlemlere başlayabilmek için ),bunun problem olacağını düşünmüyorum,sonuçta birçok insan sadece nikah kıyıp düğün yapmadan evleniyor artık :)

Ayrıca pasaportumda bulunan 10 yıllık Abd vizesi ( 2 kere giriş-çıkış yaptım ) , İtalya-Avusturya-Yunanistan shengen vizelerim de var,bunların da etkili olacağını düşünüyorum.

Eşimin önce İngiltereye gidip çalışmak zorunda olmaması,ikimizin birlikte gitme hakkımızın olmasını öğrendiğim beni çok rahatlattı. :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2018 13:48 
Kullanıcı avatarı
merhaba arkadaslar...

benzer konu oldugu icin tekrar baslik acmaya ihtiyac duymadim...
biz bu hafta EEA vatandasi esimle beraber family permit uzerinden ilk cikisi yaptik...
ve bugun turkiye'ye geri donduk...
acaba ileriki zamanda ikinci girisi gene EEA vatandasi esimle birlikte mi yapmam gerekir?
yoksa bu kural ilk giris icin mi gecerliydi biliyor musunuz?
bilgisi olan varsa sevinirim...

tesekkurler... sevgiler...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2018 14:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: EAA
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: -
Misafir yazdı:
merhaba arkadaslar...

biz bu hafta EEA vatandasi esimle beraber family permit uzerinden ilk cikisi yaptik...
acaba ileriki zamanda ikinci girisi gene EEA vatandasi esimle birlikte mi yapmam gerekir?

Aynı konuyu bende merak ediyorum. bilgili bir arkadaş cevaplarsa seviniriz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2018 19:38 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 52
Aldığı teşekkür: 54
Vize Türü: EEA Residence Card
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Misafir yazdı:
merhaba arkadaslar...

EEA vizesi ve oturumu eş ile beraberken geçerli bir giriş iznidir, Avrupa ülkesine dönüşünüzde eşiniz yanınızda yoksa ülkeye sokmama ihtimalleri oldukça yüksektir, ancak eşiniz zaten avrupa ülkesindeyse kanıtlamanız halinde giriş izni verebilirler. ancak yine bir bekletme söz konusu olacaktır telefon vs.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2018 08:38 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ben eşimle gideceğim vize sonucunu bekliyorum ancak orada yapacağım iş biraz gezici iş. yani avrupa vb dolaşabilirim. bunun için normal prosedürle schengen mi alacağım? dolaşım serbestisi sadece eşimle beraberken mi var?
teşekkürler verdiğiniz cevaplar için. ayrıca TA1USA size mail ile ulaşmaya çalıştım sanırım yoğunluktan görmediniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2018 18:35 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü: EEA2
salazar yazdı:
Ben eşimle gideceğim vize sonucunu bekliyorum ancak orada yapacağım iş biraz gezici iş. yani avrupa vb dolaşabilirim. bunun için normal prosedürle schengen mi alacağım? dolaşım serbestisi sadece eşimle beraberken mi var?
teşekkürler verdiğiniz cevaplar için. ayrıca TA1USA size mail ile ulaşmaya çalıştım sanırım yoğunluktan görmediniz.

Evet diger AB ulkelerine UK dan tek basiniza giderken schengen (turist/business) veya schengen e uye degil ise o ulkeye uygun vizeyi almak durumundasiniz. Bu durum sadece EEA Family Permit icin degil, EEA2 yani residence card sahibi iseniz bile gecerli.

UK dan gitmek istediginiz AB ulkesine esinizle beraber veya esiniz sizden once gidip sizin ona katilacaginiz sekilde vizesiz gidebilirsiniz. Bu arada UK ya yanliz donuslerde AB vatandasi esinizin UK da olup olmadigi bazen havaalanlarinda sorgulanabiliyor (basima geldigi icin paylasiyorum).

Yeri gelmisken diger AB ulkelerinde yasayan ancak AB vatandasi olmayan bizim durumumuzdaki family member lar icinde tersine durumu hatirlatalim. Ornegin BG vatandasi ile evli olarak Hollanda da yasiyor ve elinizde uzerinde "residence card of a family member of a union citizen" yazan bir oturum karti sahibi iseniz UK ve/veya diger AB ulkelerine yukaridaki sartlarda AB vatandasi esiniz ile vizesiz seyehat edebiliyorsunuz. Ayni sekilde Almanya da yada Ispanya da da yasiyor olabilirsiniz, uygulanan AB serbest dolasim kanunlari aynidir.

Buradaki ince detay ise; AB vatandasi esinizin kendi ulkesinde degil, diger bir AB ulkesinde beraber yasiyor ve o ulkenin EEA residence card ina sahip olmanizdir.

Bilmiyorum beyinler yandi mi? :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2018 21:22 
Kullanıcı avatarı
benim beyin gercekten yandi...:)...
tek merak ettigim, UK'a esimle beraber EEA Family Permit ile girdim...
sonra esimle beraber Turkiye'ye geri dondum...
sonra benim tekrar UK'a girmem gerekti ( vizem de var ya artik 6 aylik )
bu durumda esim gene yanimda olmali mi?...
ben bu 6 ay boyunca hep onunla mi girmeliyim, yoksa bu durum ilk sefer icin mi gecerli acaba?...
eminim birilerinin basina gelmistir...:)...
tesekkurler..
sevgiler...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2018 10:04 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vallahi yandı..:D.anladığım şu nereye gidersem gideyim vize şart :D.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: