Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Eyl 2018 07:12

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018 13:36 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Herkese Merhaba,
Benim sorum soyle. Ben universitede iki dal bitirdim. Psikoloji ve Business mezunuyum. Su an Ankara Anlasmasi businessperson vizesiyle kaliyorum. Cambridge’de yasiyorum. Ik alan bitirmeme ragmen is bulamiyorum cunku full time bir yere bagli calisma hakkim olmadigim icin. Psikoloji alaninda terapi veya counsellor olarak calisabilirim ama sirketler restricted work oldugundan maasli alamiyorlar. Benim durumumda olan arkadaslar var mi? Serbest calisarak islerini yurutebiliyorlar mi? Subat ayinda 1.yilim doluyor ve cok az is yaptim o yuzden stresteyim nasil uzatma alacagim diye. Cambridge tarafinda olan veya nasil bir yol izlemem gerektigini bilen arkadaslar yardimci olabilir mi?

Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018 21:07 
Kullanıcı avatarı
Pelin93 yazdı:
Herkese Merhaba,
Benim sorum soyle. Ben universitede iki dal bitirdim. Psikoloji ve Business mezunuyum. Su an Ankara Anlasmasi businessperson vizesiyle kaliyorum. Cambridge’de yasiyorum. Ik alan bitirmeme ragmen is bulamiyorum cunku full time bir yere bagli calisma hakkim olmadigim icin. Psikoloji alaninda terapi veya counsellor olarak calisabilirim ama sirketler restricted work oldugundan maasli alamiyorlar. Benim durumumda olan arkadaslar var mi? Serbest calisarak islerini yurutebiliyorlar mi? Subat ayinda 1.yilim doluyor ve cok az is yaptim o yuzden stresteyim nasil uzatma alacagim diye. Cambridge tarafinda olan veya nasil bir yol izlemem gerektigini bilen arkadaslar yardimci olabilir mi?

Tesekkurler

merhaba,

şirket kurdun mu bilmiorum.
böle professionel işlerlde genelde limited company üzerinden kısa süreli (cok uzun sevmiyor home office çalışan gibi görebilir) contraclar yapıcaksın. (contratı uzatma başvurusuna koymak zorunda değilsin)
şirketlere brp kartını yada pasaportunu da göstermene gerek yok. company house ,numaranla varsa Vat numaran ,şikerim siğortasını fln göstercdn.
şirketlere artık case başına mı yada mı saatlik mi üçretlendircen kendini orsını senbilcen.
teklfi vercen işte bu işi su kadar üçrete fln yaparm die.
birde burda nekadar alan bitirdiğinden çok tecrube konusuyor.
teorik birikimindense pratik tecrübeni konuşturarak iş kapmaya çalış derim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2018 14:21 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Merhaba,
Yok sirket kurmadim. Sole trader olarak calisiyorum. Bu arada HMRC ‘ye biraz gec kayit olmanin uzatma basvurusuna bir engeli olur mu? Cambridge’de agency’lere bakiyorum ama cok bir is imkani yok Cambridge’de. En buyuk sorun musteri bulmak.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2018 16:13 
Kullanıcı avatarı
Pelin93 yazdı:
Merhaba,
Yok sirket kurmadim. Sole trader olarak calisiyorum. Bu arada HMRC ‘ye biraz gec kayit olmanin uzatma basvurusuna bir engeli olur mu? Cambridge’de agency’lere bakiyorum ama cok bir is imkani yok Cambridge’de. En buyuk sorun musteri bulmak.

Madem iş yok nie gittin oraya ;)
iş nere oraya taşın sonra hayalındeki yere geçersin.
geç kayıt olman değilde, kendini ve işini geçindirenbilecek kadar para kazanamadıysan, 1 yıllıl uzatma verebilirler.
ha hiç iş yapamadıysan yani mali durum içe gidiosa hep red de alabilirsin.
birde ltd ye geçme gibi bi olayın var mı bilmiorumda , contractor işleri kolay laştırıor ltd.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: