Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Eyl 2018 07:13

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2018 19:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Merhabalar herkese. Forumda yeniyim ve burada olma sebebim herkesle aynı hemen hemen :)
Geçen sene turistik amaçlı İngiltere’de bulundum. Büyük bir düşünce aşaması sonrası erkek arkadaşım ile birlikte Ankara Anlaşması aracılığıyla İngiltere’ye gitmek gibi bir planımız var
Ancak kendimle alakalı durum oldukça karışık zira pekcok iş bölümünde çalıştım ve ilgi duyduğum herşeyi ya eğitim ya da kazanca çevirdim. İngilizcem konuşma seviyesinde ancak kendi kendime geliştirdim bir sertifikam yok. Uluslararası geçerliliğe sahip iki adet birbiriyle alakasız eğitm sertifikalarım var. Biri Dünya Mutfağı yemek, diğeri diksiyon. Açıkcası bunlar ile alakalı bir düşüncem olmadı iş planıyla alakalı ama bazı yerlerde illa eğitim kanıtı gerekli düşüncesi aklımı karıştırdı.

Bunun dışında hem freelancer olarak hemde yine uluslararası iki Fransız kozmetik sektöründe deneyimim var. Makyaj artistliği yaptım ama yine eğitimlerim firma eğitmleri ile sınırlı, kanıtlayabileceğim bir kanal ile iletişimim kalmadı veya sertifikam yok, fakat elbette çalışma geçmişimi sigorta dolayısıyla kanıtlayabilir ve free calısmalarıma referans yazdırma imkanım var.

Hemen son olarak ise yaklaşık 1 senedir Astroloji alanında yaklaşık 10 senedir faaliyet gösteren ve bazı hisseleri yine Kanada’ya satılmıs bir uygulamada yorumculuk yapıyorum ve ortalama gelirim aylık 5-6 Bin TL. Ekstra yaşam kocluğu ve aynı sekilde firmanın verdiği eğitim aşamasındayım. Fakat çok düzenli para giriş çıkışı olan bir hesabım var.

Anlayacağınız internette okuduklarım beni bir sonuca ulaştıramadı benim iş geçmişim oldumça renkli ve denemeyi seven bir insan olduğum icin. Ne yol izleyeceğimi bilmiyorum.

Erkek arkadaşım müzik prodüktörü, yine uluslararası telif haklarınıda koruduğu bir şirketin sanatçı kimliğine sahip, yaptığı işler Türkiye’de ses getiren dizi müzileri sanatçı altyapıları var. sermayeyi ise babasından almayı planlıyor. kanıtladığı müddetçe sanırım bunda bir problem yok değil mi?
bu noktada hangi yolu izlemek gerekli hem sermaye hemde bu sürece hazırlanırken gitmem gereken yok açısından. beni İngiltere’de daha verimli sekilde işi kurmamı sağlayacak hangisidir veya sıfırdan bir iş kurma planı ne kadar mantıklı olur sizce?

uzun bir yazı oldu, simdiden okuyanlara teşekkür ediyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2018 21:16 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 164
Aldığı teşekkür: 283
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Erkek arkadaşın üzerinden başvuru yapsanız? Onun işi daha sabit ve oturuşmuş görünüyor. Dependent olabilmek için illa evli olmak gerekmiyor. Unmarried Partner olarak da dependent olabilirsin. Tabi o durumda ilişki durumunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Çift olarak başvurmayı düşünmüyorsanız, %50-50 ortaklık da düşünülebilir. Ancak o durumda sen de erkek arkadaşının şirketinin işlerini yaparsın. Dependent olduğundaki esneklik olmaz. Senin için dependent olarak gitmek daha uygun olur, çünkü yaptığın birçok iş dalı var.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2018 07:19 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Yengeç
Tabii bu uygun benim için. Ancak hesaplarımızı ortak mı göstermemiz gerekiyor peki? Daha önce onun işini yapmadığım için bu sorun olur mu? ortak sekilde yaparsak eğer dolayısıyla referanslar yaptığı işler bunların hepsi bir gözükecek değil mi? fakat hesap hareketleri belirsiz, elden alım yaptığı için. Bu konuda ben daha iyiyim. sadece toplu bir sermayeyi hesabına atabilir babasından alıp. İlgilendiğiniz icin ayrıca teşekkür ederim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: